Dzisiaj jest wt kwie 23, 2019 9:23 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Mam 5 tygodniowego synka. Ciągle ropieje mu lewe oczko. Pani doktor przepisała Sulfacetamidum 10% ale to nic nie pomaga. Jedynie jak nie wychodzimy na spacer to znacznie mniej ropy się zbiera. Przemywałam też rumiankiem ale było jeszcze gorzej. Pomóżcie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kochana ja rowniez przerabialam ten temat i rowiez lewe oczko i nasza pani ordynator od noworodkow(super babka)przepisala mi na recepte BIODACYNA KOSZT 14.25 skraplasz przez 3 dni i dopiero na 4 dzin widac poprawe jest super rzecz.Idz poprostu do pediatry i popros o te krople i czekaj efektow ktore moga sie pojawic na sam koniec kuracji lub nawet 2 dni po,ale efekt murowany :D Aha za[omnialabym o jeszcze jednej waznej sprawie masaz kacik oka 2-3 razy w ciagu dnia,jesli to nie pomoze to wystarczy isc do lekarza

Ostatnio zmieniony śr lip 25, 2007 7:31 pm przez monciakk, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

To może być zapchany kanalik łzowy. Ja masowałam wewnętrzne kąciki oczu. Jeśli nie pomoże i to,pediatra da skierowanie do okulisty. Zresztą na ten temat znajdziesz w tym dziale dużo :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja radzilabym wybrac sie do okulisty z dzieciatkiem, mojej malej oczko zaczelo ropiec w 5 dobie po urodzeniu, wychodzilysmy wtedy ze szpitala i lekarka powiedziala ze to nic ze chyba dziecko sie udrapalo i dlatego ropieje, w domu przemywalam ale nie bylo efektu, poszlam wkoncu do okulisty bez skierowanie bo nie bylo potrzebne, i sie okazalo ze dziecko ma zapchany kanalik lzowy, dostala leki i musialam masowac kącik oczka, ale nie bylo poprawy, inna lekarka ja obejrzala i stwierdziala zapalenie spojowki zmienila leki i po kilku dniach nie bylo sladu po ropie

wiec zalecam wizyte u lekarza bo jezeli jest to zapchany kanalik lzowy trzeba szybko leczyc i masowac bo potem moze skonczyc sie zabiegiem przepychania a to juz nie jest przyjemnie dla malenstwa.

Pozdrawiam i trzymam kciuki z oczko

Obrazek
"Dziecko to czastka Nieba na ziemi"..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mój synek ma 4 tygodnie i jesteśmy właśnie w trakcie leczenia. Wczoraj po 7 dniach odstawiłam Tobrex zalecony przez okulistę i jeszcze nie jest wyleczone (też lewe oczko). Mamy masować kąciki oczek, przemywać solą i ma przejść samo :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kejti pisze:
Mój synek ma 4 tygodnie i jesteśmy właśnie w trakcie leczenia. Wczoraj po 7 dniach odstawiłam Tobrex zalecony przez okulistę i jeszcze nie jest wyleczone (też lewe oczko). Mamy masować kąciki oczek, przemywać solą i ma przejść samo :(
moja też miała ropiejące oczko i właśnie po Tobrexie jej pomogło :roll: wiec to pewnie coś poważniejszego

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

przechodzi :) jest już zdecydowanie lepiej !!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mojemu synkowi od urodzenia ropiało jedno oczko.
Juz w szoitalu ordynatorka przeoisała Biodacyne
zakraplaliśmy,pomagało, na tydzień i znowu ropiało
Jak miał 2 miesiące(czyli 2 tyg temu)poszliśmy do okulisty,dostaliśmy skierowanie na przetykanie kanalików!!
Straszna sprawa dla matki.Mały płakał a ja z nim!!
Ale jak malutkie dziecko ,to można masować ,okulistka nam pokazała,ale było za późno
Po tym przetykaniu,jak ręką odjął!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak, słyszałam że to nieprzyjemny zabieg ale na szczęście nas ominął i samo się wygoiło. Natomiast łzy w oczach miałam już kilkakrotnie ponieważ ze wzglęzu na przedłużającą się zółtaczkę Piotruś miał już 3 razy pobieraną krew na badania w sporych ilościach i za każdym razem serce podchodziło mi do gardła :cry: No cóż ! Taki los matki :) Najważniejsze żeby były zdrowe.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a na czym polega to masowanie kacikow oczu? W jaki sposob sie to robi?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moj corka miala przeplukiwany kanalik lzowy..malo przyjemny zabieg ...wkladaja igle w kanalik i przeplukuja go sola fizjologiczna.... za pierwszym razem miala 2 mce...zabrali ja do gabinetu a ja zaostalam pod drzwiami...tak potwornie plakala ...a ja z nia...przez caly jej pobyt w gabinecie zuzylam cala paczke chusteczek... normalnie nie moglam sie opanowac slyszac jej placz...i co? okazalo sie ze zle wyplukali...podali znieczulenie igla..czekali 20 min...potem druga igla i plukanie...oddali mi dziecko mokre...splakane i z wybroczynami na glowce od trzymania przez pielegniarke...myslalam ze serce mi peknie :evil:
oczywiscie oczko ropialo nadal..poszlam prywatnie do pani profesor okulistki... i umowila mnie na zabieg bo juz bylo pozno i moglo sie to skonczyc sondowaniem kanalikow... julka miala 5 miesiecy... poszlam z mama i poprosilam mame zeby ja oddala lekarce a ja musze wyjsc bo tego nie zniose... wyszlam..i po 3 min wyszla moja mama z julka... juz po plukaniu :shock: pani doktor nie dawala jej znieczulenia bo powiedziala ze i tak igla trzeba wlozyc i tak... wlozyla igle i zanim dziecko zdazylo sie dobrze rozplakac przeplukala kanalik...trwalo to 3 min ...a nie godzine jak poprzednim razem..od tamtej pory julka nie ma zadnych problemow z oczami a ma juz 11 lat :wink: polecam wizyte u dobrego okulisty ktory zajmie sie dzieckiem jak nalezy... :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moi chłopcy też mieli przekłuwane kanaliki.Trwało to chwilkę. Córc udało się zabiegu uniknąć. Dostawała wszelakie krople typu Sulfacetamid, Biodacyna, Neomycyna. Pomógł dopiero Chibroksin.
Mojej kuzynki dziecku też ropiało oko od urodzenia. Miała przepisane wszelakie krople. Nie pomogło. Zrobili wymaz z oka.Okazało się, że to nie zatkany kanalik a bakteria gronkowca złocistego. Teraz kolejnymi kroplami próbuje go zwalczyć. Objaw gronkowca - lejąca się żółtozielona wydzielina z oka.

(*) Dla Aniołka Kalinki[/url]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mojemu dziecku ropiało oko i też przemywałam rumiankiem, solą fizjologiczną. Efekt był odwrotny od zamierzonego. Jeszcze bardziej ropialo. Odpusciłam i tylko suchą chusteczką usuwałam nadmiar wydzieliny i oczko przestało samo ropieć. Może to jest jakiś sposób? Może zakrapiając dziecku oczy sami powodujemy zwiększone powstawanie tej wydzieliny? Moze lepiej nie pakowac dziecku za dużo medykamentów w oczy? U mnie odstawienie wszystkich leków się sprawdziło, ale oczywiście u was moze byc inaczej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No i juz po bolu :D To byl jednak ten nieszczesny zatkany kanalik... Lekarz pokazal jak masowac, dajemy jeszcze kropelki i oczko juz wyladnialo :D Na szczescie...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

lila przeczytałam właśnie jaki Ty koszmar przeżylaś :shock: Też przeszłam przez udrożnienie kanalików łzowych, też wyłam razem z Piotrusiem pod drzwiami i jego jedynego oddali z krwią w łezkach...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Lila matko jedyna :shock: :shock: :shock: :shock: ja też przeszłam z moim synkiem sondowanie kanalików (11 września), ale my mieliśmy znieczulenie ogólne... od zabiegu oczko nie łzawi... mam nadzieję, że sie nie odnowi...

na ropiejące oczko polecam wizytę u dobrego okulisty

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jeśli to nie jest jakieś przewlekłe ropienie tylko lekko zaropiałe oczko to polecam ziele świetlika super sprawa, przemywałam swojemu synkowi i na drugi dzień nie było śladu ropki, dobre jest także przy zawianym oczku, czy podrażnionych spojówkach.

co do rumianku to położna powiedziała mi że już sie go nie stosuje :? hmm ciekawe

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Też słyszałam i to z kilku źródeł, że od rumianku się odchodzi. Nie tylko do pielęgniacij ropiejącego oczka, ale w ogóle do pielęgnacji niemowląt.
Lekarze polecają sól fizjologiczną i preparaty na bazie świetlika.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moze warto byloby skonsultowac sie z okulista? moja starsza corka do ukonczenia 6 mz miala te sam problem, jak sie okazalo byl to zapchany kanalik lzowy, stosowalismy wiele masci ale nie pomagalo, wkoncu pewna pani okulistka pokazala jak mamy wykonywac masaz po oczkiem i oczko po pewnym czasie przestalo ropiec :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

duzo jest metod ale jezeli zawodza to czesto przeplukiwanie kanalikow jest jedynym wyjsciem...my robilismy malej antybiogram i posiew tej wydzieliny z oczka i okazalo sie ze mozna by zastosowac wszelkie antybiotyki poniewaz wszystkie by zadzialaly... w sumie zadna infekcja bakteryjna...poprostu zatkany kanalik ktoremu pomoglo tylko plukanie... a do dzisiaj pamietam jak sie bidulka budzila z doszczetnie zaklejonym okiem... przemywalam zeby w ogole mogla je otworzyc ... :?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC [letni]