Dzisiaj jest ndz sty 19, 2020 5:56 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Jestem we Wloszech ponad 2 lata. Za 2 tygodnie rodze. Moze jest ktos kto ma jakies doswiadczenia z porodowki we wloskim szpitalu i wychowywania maluszka?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W tym akurat nie pomogę, bo mam jeszcze mniejsze doświadczenie...
Ja dopiero za dwa miesiące będę rodzić, a przenoszę się...właśnie w tych dniach :P
Z przyjemnością będę śledzić wątek, bo wiem że są tu mamusie z większym doświadczeniem!
Włochy mi się bardzo podobają, nigdy nie sądziłam, że przyjdzie mi się wynieść z Polski. Myślę, że nie jest to najgorsze miejsce na świecie, by ułozyć sobie życie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No to mamy rozne doswiadczenia, bo ja z kolei chce wracac do Polski, bo oprocz pieknych widokow nic wiecej mi sie tu nie podoba :? Ani to ich slimacze tempo, zadufani w sobie ludzie czy zacofanie ani wieksza niz u nas biurokracja i ignorancja! Mieszkam 150km pod Rzymem i nie wiem jak jest na polnocy, ale slyszalam, ze zupelnie inaczej (ponoc nawet polnocne Wlochy chca sie oddzielic gospodarczo od poludniowej czesci...i wcale sie nie dziwie!) W Wenecji bylam raz turystycznie i mam nadzieje, ze zycie codzienne nie przypomina tego na poludniu, bo tu jest po prostu 4 swiat!!! A teraz jeszcze musze tu rodzic i boje sie niesamowicie, ale musze myslec pozytywnie! Niestety jeszcze po narodzinach maluszka musimy tu troche posiedziec, bo finansowo musimy sie przygotowac na powrot do domu.
Pozdrawiam i gratuluje brzusia :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Szkoda, że masz aż tak smutne doświadczenia :cry: Wiem, że południe różni się od północy, ale nie wiem, czy aż tak bardzo! Biurokracja jest, ale też nie mam przekonania czy większa, niż nasza :wink: Po kilku miesiącach z pewnością będę miała więcej porównań...W Polsce dużo rzeczy wciąż się zmienia, w moim przekonaniu na korzyść - ale do ideału jeszcze sporo brakuje :roll:
Jak długo mieszkałaś? Co zamierzacie po powrocie do Polski?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja jestem we Wloszech ponad 2 lata. Szykujemy sie powoli do powrotu, dlatego juz zainwestowalismy pieniadze w Polsce w swoja dzialalnosc gosp. i pracujemy z pomoca naszych rodzicow na zyski, z ktorych chcemy kupic cos do mieszkania i wtedy wracamy. Ale to potrwa jeszcze min rok.
Co do zlych doswiadczen tutaj zdobytych to niestety jest ich duuuuuzo. Szkoda czasu zeby to wszystko opisac, ale juz podzililam sie niektorymi sytuacjami w WSZYSCY O WSZYSTKIM temat CO TU ROBIC. Wejdz i poczytaj sobie jak masz ochote. Jak bym wiedziala, ze tu tak jest to nie zdecydowalbym sie na przyjazd.Szukalabym czegos w Anglii albo Irlandii, ale tak widocznie mialo byc, ze trafilismy tutaj :( Jakos przezyje, ale doczekac sie nie moge powrotu.
Dobrze, ze Ty jestes bardziej zadowolona.Nie ma nic gorszego niz mieszkac w miejscu ktorego niecierpisz...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc Kochane :D
Ja z was , to chyba mam najwieksze "doswiadczenie". Znamy sie juz z innych watkow :wink: Mieszkam we Wloszech juz 12 lat i bardzo kocham ten kraj. Nie wyobrazam sobie powrotu na stale do POlski, tutaj jest moj domek , moje zycie.
Przykro mi Pimpucha , ze masz negatywne wrazenia z Wloch. Ja tez kiedys mieszkalam w centalnych Wloszech, zwlaszcza w Rzymie i wiele bym dala na powrot w tamte strony. Ja raczej odebralam wrazenie , ze poludniowcy , to serdeczni , weseli ludzie. Teraz w naszych marzeniach byloby sie przeprowadzenie w region Abruzzo , niestety malo realne , gdyz bardzo trudno tam o prace. Jak tylko mamy troche czasu , to zbieramy nasze "manele" i jedziemy do Pineto -n miasteczko blisko Pescary :D
Sama rodzilam we Wloszech, bardzo, bardzo dawno temu... 10 lat temu i pamietam , ze bylam bardzo dobrze traktowana przez personel medyczny. Mialam dosc powazne problemiki w trakcie porodu , no ale to juz inna historia :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jedyny pozytyw jaki mnie podnosi na duchu to, to, ze znalazlam dobrego lekarza, ktory jako pierwszy po kilku inych zajal sie mna konkretnie i widac, ze przyklada sie do swojej pracy.
Rodze w szpitalu gdzie on pracuje i wlasnie on bedzie odbieral porod.
Na temat reszty moich doswiadczen to szkoda juz gadac, bo tylko narzekam a ktos moze powiedziec, ze przeciez nikt mnie tu sila nie trzyma...
Wytrzymamy jeszcze troszke i mykamy do siebie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przykro mi Pimpucha , ze masz tak zle doswiadczenia we Wloszech. Najwazniejsze natomiast , ze masz wrescie porzadnego lekarza.
Jeszcze troszke cierpliwosci i wrocisz do wlasnego gniazdka :wink:
Nie warto sie na gwalt unieszczesliwiac, jesli Wlochy to nie twoje miejsce to rzeczywiscie musisz wrocic do domciu :D A narazie zycze ci szybkiego porodu i zdrowego malenstwa :ok:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziekuje bardzo, teraz najwazniejszy jest tylko ten maly szkrab, ktory niedlugo bedzie z nami :D
A z reszta sobie poradzimy, roznych rzeczy trzeba doswiadczyc w zyciu i z tych doswiadczen wyciagnac jakies wnioski. Ja mimo 25 lat juz troche przezylam i tego zlego i dobrego - tak sie zlozylo jakos, ze nudno nie bylo... Teraz przynajmniej wiem, ze najwazniejsze jest dla mnie zycie rodzinne, ktore chcemy spedzic w Polsce, bo tam sie wychowalismy i do tego miejsca jestesmy najbardziej przyzwyczajeni. Podejrzewam, ze nawet gdybym miala wyjatkowo komfortowe zycie, ale np gdzies w Afryce to i tak nie bylabym tam szczesliwa, bo za bardzo tesknimy za rodzina, domem, starymi smieciami :(
Ale glowa do gory, bo w koncu wreszcie tam przeciez wrocimy :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja wlasnie jestem w POlsce w rodzinnym domciu na wakacjach :D
Tylko do 15 sierpnia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ale macie fajnie :D , my dopiero na Boze Narodzenie... :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pimbucha pisze:
Podejrzewam, ze nawet gdybym miala wyjatkowo komfortowe zycie, ale np gdzies w Afryce to i tak nie bylabym tam szczesliwa, bo za bardzo tesknimy za rodzina, domem, starymi smieciami :(

Z tym komfortowym zyciem w Afryce to moglabys miec maly problem :wink: Ale przeczytalam wlasnie fantastyczny artykul o Nowej Zelandii i coraz wiekszej emigracji naszych rodakow w tamtym kierunku...Moj maz od czasu do czasu przypomina, ze jego marzeniem (przed poznaniem mnie i decyzja o zalozeniu rodziny) byl wyjad do Australii czy w inne rownie egzotyczne miejsce :P Ja uwielbiam podroze, ale zeby sie zaraz tam przenosic.... :roll: Ale nauczylam sie nigdy nie mowic "nigdy"...Mysle ze wszedzie mozna znalezc miejsce dla siebie, zwlaszcza gdy sie najblizszych ma przy sobie. Jestem na etapie odkrywania niesamowitej roznorodnosci i urokow Wloch, ale tak sobie mysle, ze z czlowiekiem z ktorym zdecydowalam sie na wspolne zycie moglabym zamieszkac nawet na Ksiezycu :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jesli chodzi o Afryke to wlasnie wiekszosc z nas ma bardzo mylne wyobrazenie o tym kontynencie! Moj sasiad mieszkal prawie 50 lat w Afryce Poludniowej, w duzym miescie, gdzie cywilizacja jest bardziej rozwinieta niz w poludniowych Wloszech! Widzialam zdjecia, filmy, na ktorych ma pamiatki z tamtego kraju i czasami wierzyc sie nie chce, ze to Afryka :) Drogi, mosty, miasto wydawaloby sie jak z Ameryki, wszystko olbrzymie,architektura niesamowita! Jedyna rzecz, na ktora tam sie skarzyl to wysokie statystyki morderstw, napadow, rozbojow. Sa oczywiscie miejsca jakie czasem ogladamy w filmach- biedne, zacofane wioski murzynskie w srodku dzungli, ale to nie tak ze tam nie mozna zyc komfortowo.
Sam tam mieszkajac, mial hodowle koni i wypozyczalnie samochodow i zyl wygodnie, ale niestety sytuacja rodzinna zmusila go do powrotu do Wloch czym nie jest zbyt zadowolony :?
A ja chce po prostu mieszkac w wystarczajaco cywilizowanym miejscu, gdzie nie musze czekac 3 miesiace na podlaczenie internetu albo denerwowac sie w urzedzie, gdzie nikt nic nie wie...i na dodatek kobieta za biurkiem wmawia mi, ze Polska nie jest jeszcze w Unii Europejskiej!!!!!!!!! :shock: Tylko tyle....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ale nam sie zrobil afrykanski klimat :P
Wierze ze w RPA sa drogi, mosty i cywilizacja - mam nadzieje kiedys tam sie wybrac, choc nieco strach przebywac w kraju, gdzie jest tak wysoka przestepczosc. Jednak jakby nie patrzec kontynent afrykanski jest najbardziej zacofany; polecam "Heban" Kapuscinskiego, niesamowita lektura, chociaz obraz ktory sie z niej wylania jest dosc przygnebiajacy. Przeczytalam tez jego reportaze (po smierci wydano chyba wszystko cokolwiek napisal :wink: ) i droga wyjscia z nedzy i zacofania to bardzo bardzo dluga....I raczej na dzien dzisiejszy zamknieta :cry:
Ale wracajac do Wloch; zdaje sobie sprawe, ze nie ma idealnego kraju (chyba jednak pod wieloma wzgledami polnoc jest lepiej zorganizowana, ale powtarzam tylko obiegowe opinie Wlochow).
Malo nas tutaj, a szkoda bo chetnie dowiedzialabym sie jak wygladalo urzadzanie sobie zycia tych, ktore jakos sie tu zadomowily i daja sobie rade...Moje pierwsze wrazenia sa takie ze mentalnosc ludzi jest pogodniejsza i bardziej optymistycznie patrza w przyszlosc, wierza w siebie, sa bardziej stadni, niz my, o wiele mniej pija alkoholu! bardziej celebruja jedzenie...
To na tyle, musze spadac, bo umowilam sie z tesciami, ze wpadne na lunch (maz wyjechal i wyobrazaja sobie, ze czuje sie bardzo samotna, a ja akurat lubie poprzebywac sama :wink: )

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to milego obiadku z tesciami :D u nas dzisiaj typowo polski obiadek :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

CZesc dziewczyny,

Moj maz jest Sycylijczykiem , pochodzi z Marsala tak wiec bardziej niz to Poludnie sie nie da, nastepny ląd to juz Afryka :lol: Zarowno on jak i moi tesciowie to bardzo mili i kulturalni ludzie. Zreszta moje "wloskie" doświadczenia sugeruja mi , ze wiekszosc Italiancow to ludzie bardzo życzliwi i chetni do pomocy. Nie wierze za bardzo w wyższosc Północy nad Poludniem. Co do niekompetencji to uwierz mi Pimbucha znajdziesz ją gdziekolwiek , nawet w naszym kraju :wink: Mysle , ze byloby ci o wiele latwiej gdybys chciala poznac ten kraj , jego dobre strony a nie tylko wady. :roll:
BetiG a twój mąz to Wenecjanin?
Mieszkacie w Starej , czy Nowej Wenecji?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Niestety mialam wiele okazji by poznac ten kraj, nie tylko od strony pieknych widokow, turystyki, usmiechnietych ludzi czy dobrego jedzenia, ale tez od strony tragicznej biurokracji, niewyksztalconych pracownikow urzedow publicznych, niewykfalifikowanych "specjalistow" i wielu zadufanych w sobie ludzi, patrzacych na nas z wyrzszoscia, ktorzy mysla, ze ich kraj to pepek europy a Polska np. to zacofana dziura.
Co do roznicy polnocy i poludnia to chyba nie bez powodu polnocne Wlochy chca sie odizolowac gospodarczo od czesco poludniowej... :? (jak znajde link to szybko przesle)
Ale to nie tak, ze tylko krytytuje ten kraj, bo jak napisalam wyzej maja tez duzo pozytywow. A i ludzie nie wrzucam do jednej szuflady. Szefoa mojego J. to np. przemila, kochana kobieta, na ktora zawsze moge liczyc, mimo, ze jestesmy dla siebie obce. Troche sie zrzylysmy przez te ponad lata, ale nie przesadze jesli powiem, ze jest jedna z najuczciwszych i najkochanszych znanym mi osob-nie tylko we Wloszech, ale i w Polsce! :D
Ja po prostu mysle, ze jestem zbyt zwiazana z wlasnymi korzeniami i gdzie bym nie wyjechala to ciezko byloby mi na stale zapuscic te korzenie w innym miejscu...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pimbucha,

Ja mieszkam w miescie urodzenia pana Bossiego ,wiec znam sprawe separacji. Uwierz mi mieszkajac na Północy wiekszość ludzi uważa to za absolutna bzdure , dlatego wlasnie Lega Nord ma coraz mniejsze odnotowania na Północy. Absurdalna biurokracje i niekompetencje znajdziesz i w POlsce i we Wloszech i w Afryce. Niestety ludzie są tylko ludżmi i ćwioków wszędzie jest wielu :lol: :lol: :lol:
To, że chcesz wracać do kraju to oczywiście zrozumiałe , każdy z nas idzie za glosem serducha :wink:
Ja tak jak Beti poszlam za glosem mojego , no i jestem żona Wlocha. Moje miejsce jest tutaj, kocham Polske, chętnie przyjeżdzam tutaj na wakacje , ale zawsze ciągnie mnie do domu :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mammi moj maz to Wenecjanin, nie bardzo jeszcze lapie sie w tych rozroznieniach, ale mieszkamy w starej Wenecji, w nieco oddalonej od tych wscieklych tlumow dzielnicy Cannaregio; jak tu pierwszy raz do niego przyjechalam to czulam sie jakbym mieszkala na Starowce :wink: To bardzo specyficzne miejsce, zauwazylam ze ci wszyscy tutejsi mieszkancy sa zachwyceni i dumni ze tu mieszkaja, choc niedogodnosci jest cala masa :roll: Moj maz lubi poludnie, w jedna z pierwszych dluzszych wycieczek wybralismy sie do Neapolu, niestety lalo okropnie, ale i tak mi sie podobalo (chociaz glownie to podobal mi sie moj maz, wiec trudno mi tak obiektywnie ocenic :wink: ). Na Sycylii bylam kilka lat temu, w charakterze turysty, ale na pewno wybierzemy sie jak juz podroze z dzieckiem beda mozliwe.
Nie slyszalam do tej pory nic na temat dazen separatystycznych, ale chetnie sie dowiem, w ogole zauwazylam ze wielu ciekawych rzeczy dowiaduje sie od "nietubylcow", dla ktorych wiele rzeczy jest oczywistych - od zony kolegi, ktora jest Austriaczka, od polskiej narzeczonej innego kolegi (moze sie z nimi spotkamy w ten weekend, bo przyjezdzaja z Hiszpanii, gdzie od wielu lat mieszkaja), od...ksiedza Polaka, ktory tu studiuje prawo kanoniczne...
Nie spotkalam sie tez z aroganckim traktowaniem w urzedach, ale Wenecja to turystyczne miejsce i tutejsze urzedy maja wiele do czynienia z roznymi nacjami, nie bez znaczenia jest tez pewnie fakt, ze w wielu sprawach moge liczyc na pomoc meza, ktory zna tutejsze realia i wie, w jaki sposob co sie zalatwia :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie Dziewczyny!
Sledziłam Wasz wątek, bo choć nie mieszkam teraz teraz we Włoszech, to pracowałam tam przed wyjazdem do Irlandii. Uwielbiam Włochy. Owszem spotkałam tam różnych ludzi, ale w zasadzie zawsze życzliwych.
Co do niekompetencji - zapraszam do Irlandii. :wink: Ludzie są tu wspaniali, ale załatwianie spraw w bankach, urzędach i różnych firmach - uuuu, czasem boli. Fakt - nigdy nie spotkałam się z dyskryminacją, złym traktowaniem.
Pozdrawiam i przepraszam, że weszłam tak "w butach" w Wasz wątek.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]