Dzisiaj jest wt sie 11, 2020 2:15 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 370 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

wiem,ze to sprawa bardzo indywidualna ale jestem ciekawa jak było u Was dziewczyny- jak długo rodziłyście od momentu regularnych skurczy do czasu az maleństwo pojawiło sie na swiecie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ojj koszmar az 15h :evil: ale czego sie nie robi dla takiego robaczka :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

wiadomo, wiadomo, ale 15h to cholernie dlugooooo
z tego co ja ostatnio zaobserwowalam bedac w szpitalu to ta ostatnia faza porodu jest dosc krotka- prawda? dziewczyny wchodziłi na porodówke i po poł godzinie juz było po wszystkim - i tak sie wlasnie zastanawialam czy to przypadek czy wszystkie tak maja
najgorzej to chyba "doprowadzic" do rozwarcia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#
Awatar użytkownika

witam ja tez rodzilam 15h ostatnie 4 h w e wodzie jak juz z niej wyszlam wygladalam jak zmoknieta pokurczona kura :D

Obrazek

3 Aniolki [*][*][*]
Każdą maluczką duszą tak wiele ubyło...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

niebieska laguna - musze przyznać że malo to pocieszające - chociaz jak sie parzy na taka Córcie to pewnie wszystko przechodzi
kurcze ja moją też juz chceeeee :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#
Awatar użytkownika

guciaczek22 pisze:
niebieska laguna - musze przyznać że malo to pocieszające - chociaz jak sie parzy na taka Córcie to pewnie wszystko przechodzi
kurcze ja moją też juz chceeeee :)

powiem ci jedno ja juz po 1min po porodzie zapomnialam jak bolalo.....to jest tak wielkie szczescie ze czlowiek nie mysli o sobie.....moj maz sie poplakal ze wzruszenia bo jak ja wyjela polozna to sie popatrzyla wprost na niego tymi wielkimi oczkami :D zycze wszystkim mamusiam wspanialego porodu bo prawde mowiac kazdy jest cudem....choc boli

Obrazek

3 Aniolki [*][*][*]
Każdą maluczką duszą tak wiele ubyło...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

guciaczek22 pisze:
wiadomo, wiadomo, ale 15h to cholernie dlugooooo
z tego co ja ostatnio zaobserwowalam bedac w szpitalu to ta ostatnia faza porodu jest dosc krotka- prawda? dziewczyny wchodziłi na porodówke i po poł godzinie juz było po wszystkim - i tak sie wlasnie zastanawialam czy to przypadek czy wszystkie tak maja
najgorzej to chyba "doprowadzic" do rozwarcia

Tak ostatnia faza porodu jak juz masz 10cm rozwarcia to okolo 1h tak bylo u mnie :lol:
ojj i zgadzam sie z tym moim rozwarciem to wlasnie byl problem i dlatego tak dlugo.Powiem ci ze same wychodzenie dziecka nie boli ale skurcze tak :) u mnie bardzo bolaly moze dlatego bo mialam kroplowke na szybsze rozwarcie bo sie meczylam 10h i tylko 3cm rozwarcia i to przy pomocy poloznej.Ale jak juz dzidzia jest z taba to dochodzi sie do wniosku ze jeszce raz by sie to znioslo dla takiego maluszka :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to chyba roznie bywa, zalezy od kazdej z osobna. Moja kuzynka rodzila doslownie chwile, malo bolu, malo zachodu i juz malutka byla na swiecie. Z kolei moja kolezanka meczyla sie 20 godzin!!!!! I juz jej chcieli cesarke robic az w koncu maluszek zdecydowal sie wyjsc na zewnatrz :) A ja to juz portkami trzese, bo to za chiele i mnie czeka... :? mam nadzieje, ze rodzinnie spotka mnie ta wersja pierwsza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No ja na porodowke sciagnelam przed 9 rano ( bo mialam wywolywany). Podlaczyli mnie pod kroplowke i o 12 dostalam bardzo mocnych skurczy, godzine pozniej mialam prawie pelne rozwarcie ( bez 1 cm) , ale mala za nic nie chciala wyjsc. skonczylo sie na secarce o 19.25.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Anikenn pisze:

Ale jak juz dzidzia jest z taba to dochodzi sie do wniosku ze jeszce raz by sie to znioslo dla takiego maluszka :lol:

wierze,że tak jest to musi byc cudowne uczucie

Pimpucha ja tez poproszę ten pierwszy wariant :)

ja od wczoraj nie biore juz lekow i czuje ze to nastapi juz niedlugo, ale boje sie okropnie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jak lezalam na porodowce to obok mnie rodzila dziewczyna i jak uslyszalam pierwszy raz placz jej dziecka to sama sie poryczalam ( swojego jeszcze przy sobie nie mialam )

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

guciaczek
a jakie leki bralas?
A z tym strachem to jestesmy 2, bo ja to w portki robie... :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny teraz to sie nie bojcie lepiej zostawcie sily na porodowke ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Nikamo pisze:
Dziewczyny teraz to sie nie bojcie lepiej zostawcie sily na porodowke ;)

cwaniara - dobrze Ci tak mówić bo masz to juz za soba- :wink: :D a my biedne nie wiemy co nas czeka
ja marze o tym,zeby usłyszec,że z moja corka wszystko jest w porzadku,że jest zdrowa i cala reszte mam w dupcee, moga mnie póżniej szyc i robic co chca

pimpucha
brałam fenoterol od 28 tygodnia i wczoraj wlasnie odstawiłam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ku pokrzepieniu,u mnie 1 porod 5 godzin,drugi dwie,oczywiscie od regularnych skurczy.Trzymam kciuki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

O 20 odeszły mi wody, o 21 zaczęły się bezbolesne regularne skurcze co 5 minut, o 24 byłam na porodówce, o 1 zaczęło boleć i było już co 2 minuty, siedziałam z przerwami pod prysznicem do 4, o 5.15 zaczęły się skurcze parte (bolały mniej niż rozwieranie szyjki), a o 5.45 Hania była na świecie :D
Czyli w sumie bolało 4h 45min
Ja dalej pamiętam, że bolało i następny raz tylko ze znieczuleniem (teraz też chciałam, ale jak anestezjolog przyszła to było już 8cm i za późno). :?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

guciaczek22 pisze:
cwaniara - dobrze Ci tak mówić bo masz to juz za soba- :wink: :D a my biedne nie wiemy co nas czeka
ja marze o tym,zeby usłyszec,że z moja corka wszystko jest w porzadku,że jest zdrowa i cala reszte mam w dupcee, moga mnie póżniej szyc i robic co chca

Nie to nie tak. Ja przed porodem jak ktos sie mnie pytal czy sie boje mowila ze nie, dopiero pozniej jak bylam na porodowce to zaczal sie strach i dobrze ze wczesniej nie wiedzialam jak to " smakuje" bo wcale bym tam nie poszla.
Jak bylam w ciazy to juz chcialam urodzic bo myslalam ze dzidzia jak bedzie zemna to bedzie bezpieczna a nie tak jak w brzuszku a teraz chyba wolala bym zeby spowrotem do niego wrocila bo nie ma dnia kiedy bym sie o nia nie bala. i to tak bez powowdu.

A co do podtrzymania to ja tez bylam mialam kroplowke z fenoterolem. I urodzilam po terminie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nikamo pisze:
guciaczek22 pisze:

Nie to nie tak. Ja przed porodem jak ktos sie mnie pytal czy sie boje mowila ze nie, dopiero pozniej jak bylam na porodowce to zaczal sie strach i dobrze ze wczesniej nie wiedzialam jak to " smakuje" bo wcale bym tam nie poszla.
Jak bylam w ciazy to juz chcialam urodzic bo myslalam ze dzidzia jak bedzie zemna to bedzie bezpieczna a nie tak jak w brzuszku a teraz chyba wolala bym zeby spowrotem do niego wrocila bo nie ma dnia kiedy bym sie o nia nie bala. i to tak bez powowdu.

A co do podtrzymania to ja tez bylam mialam kroplowke z fenoterolem. I urodzilam po terminie.

Ja też należę do tych "niecykorowatych", choć sama jestem ciekawa, czy strach obleci mnie jeszcze przed porodem, w trakcie, czy może się bez niego odejdę. Psychicznie jestem gotowa na ból, ale nie jestem gotowa na jego ilość czy natężenie, nie wiem więc, jak będę go znosić. Jedyne czego sama sobie życzę, to obecność osób życzliwych blisko mnie - mąż i położna, z którą będzie się można dogadać. Jakoś mam takie poczucie, po angielsku nazywa się to
inevitability - nieuchronności tego, co ma się wydarzyć. I chcę odsunąć od siebie jak najdalej stres, przygotować się przede wszystkim psychicznie na ten dzień. A jak to będzie naprawdę - mam nadzieję, że za 2, góra 3 tygodnie będę już wiedziała.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam ja rodzilam pierwsza faza porodu trwala 4.30 druga faza porodu trwala 5 minut, wiec ja krotko rodzilam i bylam pierwiastka :) bylam w szoku :) wiec to jest rzecz naprawde indywidualna, wiec sie nie martw :) pozdrawiam i zycze powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

ja oczywiście tez licze sie z bólem i z tym,że to nie biedze jakies bardzo przyjemne doznanie, ale chciałabym to juz miec za soba

a co do strachu o dziecko w momencie kiedy juz jest na swiecie to całkowicie sie z Toba zgadzam- juz wiem ,ze bede go na pewno odczuwac - tak to juz chyba jest z nami kobietkami, że jak juz mamy te swoje Dzidziolki przy sobie to sie o nie caly czas zamartwiamy :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 370 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC [letni]