Dzisiaj jest wt lis 12, 2019 12:04 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Hej zastanawiam sie czy na tym forum znajda sie jakies mamy lub przyszle mamy ktore mieszkaja w zimnej Norwegii :idea: :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej - a znajda sie znajda.
Jestem w ciazy, mieszkam w Norwegii i zamierzam tutaj urodzic.
Napisz jak to wygladalo u ciebie, jak sobie radzisz z tym wszystkim, czy masz tutaj rodzine itp?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No czesc.Mieszkam w Norwegi od 1.5 roku.Mam tu narzeczonego i tesciowa i dwa miesiace temu przyjechal do mnie moj starszy braciszek.Rodzilam niedawno ponad mc temu i bylo jak dla mnie koszmarnie :oops: ale czego sie nie robi dla dziecka :lol: A ty kiedy spodziewasz sie dzidziusia :?: Zostajesz tu juz na stale :!: :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

:) ja jestem tutaj od poczatku roku. Rodze na przelomie pazdziernika i listopada. Planujemy zostac tutaj jakis dluzszyczas ale jest on blizej nie okreslony. Wszystko pewnie samo sie wyjasni jak mala bedzie juz po drugiej stronie brzucha. Jak bedziemy sobie radzili bez wsparcia rodzinki itp. narazie jestem nastawiona pozytywnie ale jesli sie okaze ze cos jest NIE TAk to wracamy. Poza tym to podoba mi sie tutaj choc dobija mnie nuda i brak kontaktow z innymi ludzmi. niestety nie mamy zbyt wielu znajomych tutaj i bywa ciezko - zwlaszcza w deszczowe wieczory ktorych tutaj jest bez liku.
Poki co ciaza moja przebiega prawidlowow- i mam nadzieje ze juz tak zostanie. Tyje troche za szybko ale trudno. mam nadzieje ze nie jest to objaw jakiejs choroby. Sluzba zdrowia jak wiesz jest kompletenie inna niz w Polsce ale mam nadzieje ze jednak oni wiedza co robia. Niedlugo mam spotkanie z polozna i mam nadzieje dowiedziec sie troszke wiecej.

A w ktorej czesci No mieszkasz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie przejmuj sie tym tyciem,ja tez tylam choc zawsze bylam bardzo szczupla,a okazalo sie ze dzidzia byla bardzo duza bo az 3940g :lol: a ja 1mc po porodzie jestem juz przy swojej wadze.Ojj co do pogody to tez mam czesto przez nia dola :cry: ale jak juz ma sie maluszka to pogoda zawsze jest ladan i ma sie CO ROBIC :roll:
Ja mieszkam kolo Ålesund.A ty?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja mieszkam w Stavanger. To fajne miasto tylko bardzo deszczowe. Nauczylam sie juz troszke tej pogody i norweskiego powiedzonka ze pogoda zawsze jest dobra tylko ubrania nie. No wiec nie straszne mi deszcze i wiatry bo ubranie mam stosowne :D

Napisz jeszcze prosze dlaczego porod byl straszny i jak sobie poradzilas z pobytem w szpitalu. Czy znasz norweski? Czyopieka nad dzieckiem jest juz lepsza niz nad ciezarnymi? Jak ci idzie z malenstwem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ktos ja , ja rowniez jestem ze stavanger :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Porod mialam straszny bo dzidzia chciala wyjsc tylko ja nie mialam rozwarcia musialam dostac kroplowke na szybsze rozwarcie i dostalam znieczulenie zew.bo tak mnie bolalao ze sama sobie bym nie poradzila bo to wszystko u mnie za dlugo trwalo :cry: Ale polozne byly super i cala obsluga szpitalu.Czulam ze naprawde probuja mi pomuc i podtrzymac na duchu :) Dodam ze podczas podawania znieczulenia przez anes.zemdlalo mi sie w samym srodku akcji porodowej tak bylam zmeczona.Ale naszczescie wszystko dobrze sie skonczylo i mam moj skarbek.Na tyle znam norweski ze jak mowia do mnie to ich rozumiem gorzej jest u mnie z mowieniem bo nie lubie.Opieka jest dobra i nad ciezarnymi i nad dzicmi,przynajmniej ja tak uwarzam.Napewno nikt ci nie bedzie porosil o jakas lapowke za opieke lekarska tak jak w Pl . :evil: A dzidzia chowa sie wspaniale tylko ma czasmi kolecz wiec znimi walczymi. :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

shulah - jak to dobrze wiedziec ze ktos oprocz mnie jest tuaj :)
napisz prosze jak to jest u nas w szpitalu i ogolnie jakie sa twoje wrazenia.

anikenn - no to rzeczywiscie - sytuacja nie byla fajna. Ale na to nie moglas nic poradzic. Grunt ze opieka byla zadowalajaca. Ja tez slyszalam ze tutaj opieka jest bardzo dobra.

Ja norweskiego niestety nie znam ale staramm sie uczyc chociaz podstawowych pojec ktore moga zostac uzyte podczas porodu. Znam angielski i mam nadzieje ze to wystarczy - bedzie musialo zreszta.

Fajnie ze was znalazlam bo juz nie czuje sie taka samtna.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ktos_ja-powiedz mi czy wiesz juz czy bedziesz miala chlopczyka czy dziewczynke?Ja sie dowiedzialam w 18tyg na usg ze bedzie na 90% dziewczynka i tez tak jest.Mamy sliczna,zdrowa dziewczynke.Zreaszta ja to czulam od pocztku ciazy,jak mnie meczyly mdlosci to juz mowilam ze coreczka meczy mamusie :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ktosiu, wydaje mi sie, ze kojarze Ciebie a przynajmniej Twoj nick z forum o Norwegii :wink:
Jesli chodzi o porod, to mam rzeczywiscie pozytywne przezycia, chociaz zaczelo sie od porodu naturalnego a skonczylo na cc. Personel jest mily, szpital wszystko zapewnia, jedzenie dobre i przede wszystkim polozne w trakcie porodu naprawde mi pomagaly...Glaskaly po plecach, pomagaly oddychac, trzymaly za reke... Z pewnoscia wszystko bedzie dobrze :) A jezykiem sie nie przejmuj, wiekszosc Norwegow, w tym personel medyczny zna jezyk angielski.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

shulah pisze:
ktosiu, wydaje mi sie, ze kojarze Ciebie a przynajmniej Twoj nick z forum o Norwegii :wink:
Jesli chodzi o porod, to mam rzeczywiscie pozytywne przezycia, chociaz zaczelo sie od porodu naturalnego a skonczylo na cc. Personel jest mily, szpital wszystko zapewnia, jedzenie dobre i przede wszystkim polozne w trakcie porodu naprawde mi pomagaly...Glaskaly po plecach, pomagaly oddychac, trzymaly za reke... Z pewnoscia wszystko bedzie dobrze :) A jezykiem sie nie przejmuj, wiekszosc Norwegow, w tym personel medyczny zna jezyk angielski.

zgadzam sie z toba w 100%jezeli chodzi i szpital Norweski i personel.
shula-mam takie pytanie jak to jest z wizyami kontrolnymi maluszka u lekarza :?: i szczepionkami :?: Musze pilnowac to ja :roll: Czy ktos mnie powiadomi :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

anniken, to jest tak: zawsze i w Polsce i tu idzie sie z dzieckiem na kontrole w 6 tygodniu po narodzinach. Jesli do tej pory nie skontaktowala sie z toba polozna, to musisz sie sama skontaktowac z Helsestasjon, najblizsza swojemu miejscu zamieszkania i oni wyznacza ci wizyte na ktorej lekarz zbada maluszka, zaszczepi a pozniej porozmawiasz z helsesøster. Pozniej wyznacza termin nastepnej. Wszystko jest bezplatne, szczepionki i wizyty. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Anikenn - bede miala (a w zasadzie juz mam) coreczke. Mi od poczatku wszyscy mowili ze wygladam na chlopca ale ja wiedzilam ze tam malenka ksiezniczka rosnie. No i okazalo sie ze mam racje.

A na forum norwegia owszem udzielam sie i uzywam tego samego nicka.
bardzo mnie pocieszacie mowiac ze nie mam czego sie obawiac po norweskich szpitalach. Ja z natury strachliwa jestem i boje sie nie wiadomo czego.

Poniewaz dzisiaj rozmawialam z jedna kolezanka o rzeczach ktore trzeba zabrac do szpitala na porod. podpowiedzcie prosze jak to jest z tymi koszulami (ile ich trzeba wziac) i czy prawda jest ze wiekszosc po szpitalu chodzi w dresach. Bo ja rozne opienie slycham i czytam i w koncu glupieje.
Pozdrawiam was serdecznie i strasznie sie ciesze ze moge z wami pogadac :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Powiem ci tak z tymi pizamami to jest roznie ale ja wzielam sobie jedna( w polsce trzeba miec wszystko swoje i pod tym wzgledem jestem strachliwa bo nigdy nie wiadomo co zastaniesz), polozna mi powiedziala ze u nas w szpitalu dostane i tez tak bylo a swoja milam na wszelki wypadek. :lol: U nas w szpitalu pizamy lezaly w szawce na korytarzu i kazdy zmienial ile razy potrzebowal na czyst,bo wiadomo ze po porodzie zawsze gdzies cos przeciekinie lub dzidzia ci zabrudzi 8) A co do dresow to ja lazilam po szpitalu w dresie w ciagu dnia a na wieczor po kapaniu sie przebieralam w pizame i powiem ci ze bylam tam jedyna osobka ktora tak robila akurat w tym czasie :wink: ale po prostu nie lubie lazic caly dzien w pizamie a uwazam ze porod to nie choroba wiec trzeba sie ruszac jak najszybciej :lol: Wiec mozesz sobie wziasc i pizame i dres napewno nie zaszkodzi a bedziesz mial zawsze na wszelki wypadek jak by co :wink: Aha i powinna sie ciebie spytac twoja polozna czy chcesz odwiedzic szpital gdzie bedziesz rodzic i tam ci wszystko pokaza i powiedza jak to u nich wyglada.O nic sie nie martw glowa do gory,bo naprawde szpitale w Norwegii nie wygladaja jak szpitale tylko jak takie duze przyjazne domy z milymi ludzmi :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Anikenn - dzieki wielkie. Wlasnie o takie informacje mi chodzilo. Pewnie ze chce zobaczyc szpital w ktorym bede rodzic bo to jednak chyba mnie uspokoi no i tak jak mowilas - najlepiej wziac i koszule i dres na wszelki wypadek.
Zreszta zostalo mi jeszcze troszke czasu wiec zdaze sie moze wszystkiego dowiedziec.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Napewno sie dowiesz wszystkiego :lol: Ja po wizyce w szpitalu przestalam sie go bac i bylam pozytywnie nastawona i to mi chyba pomoglo ze nie prosilam o cesrke po tylu h tylko chcialam za wszelka cene urodzic naturalnie. :lol: Bardzo nie lubilam szpitalow bo ten zapach w Pl szpitalach przyprawia mniee o bol glowy ale w N jest naprawde inaczej.A daleko masz od szpitala?bo tak sie zastanawiam czy bedziesz wzywac ambulans czy bedziesz jechac autem? :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

shulah-mam takie pytanie jak to jest u ciebie z tranem dla maluszka podajesz go od 4tyg.?slyszalas o tym w Nor.?Czy podajesz witamine D w kropelkach,bo ja sam juz nie wiem czy jak bede podawac tylko tran czy maluszkowi nie zabraknie tej witaminki i czy powinnam dawac jej tez kropelki.? :idea:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

no wiec bylam dzisiaj na spotkaniu z polozna i jestem zachwycona. tego mi trzeba bylo. To bardzo mila, sympatyczna i rzeczowa kobieta ktora naprawde duzo mi wyjasnila. I juz sie tak nie boje. Poza tym to na porod planuje pojechac autem. mam jakies 10 km ale obwodnica wiec to jakies kilka minut jazdy.

Anikenn - a czy ty leki kupujesz tutaj czy tez przywozisz z Polski? Bo ja sie zastanawiam czy mi tutaj ktos powiec co i ile mam podawac dziecku bo ja sama to tego nie wiem.
Wogole jeszcze mam tysiace pytan ale mam nadzieje sie wszystkiego dowiedziec¨.

A i prosze powiedzcie jak dlugo tutaj zostaje sie w szpitalu po porodzie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No wiec leki dla dziecka takie jak espumisan na kolki lub herbbatki z kipru to rodzice mi przesylaja z Pl,bo tu mi nic nie proponowali na kolki a ja nie moglam patrzec jak mi dziecko sie meczy.Tran dostalam od siostry sr.innych lekow jeszce nie uzywalam wiec nie wiem jak bedzie dalej.Ale jak bedzie chora to napewno kupie to co lekarz zaleci.A jzeli chodzi o eki dla kobiet w ciazy to bralam tran w kapsulkach witaminy dla k.w ciazy i czasami zelazo jak mialam niskie.To fajnie ze mozsz jechac autem ja musialam jechac ambulansem bo bylo to 3.00 w nocy i jeszce musili wzywac prom inaczej bym sie nie dostala. :lol: do szpitala.Ja w szpitalu bylam 4 dni i tak jest chyb zawsze :idea:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]