Dzisiaj jest czw paź 02, 2014 6:28 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

skończyłam zaledwie pierwszy trymestr a juz przytyłam 9 kg. nie slyszałam nigdy o takim tempie tycia. czy to normalne/ czy jest szansa, ze to szalencze tempo tycia zwolni? czy ktoras z was moze tyla tak na początku?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert

hm... no ja to najpierw przytylam 5 kg a potem schudlam 6 - najpierw na mdlosci pomagalo jedzenie wiec sie zajadalam wszystkim co mi wpadlo, a potem juz byly wymioty i wtedy to niewiele moglam w siebie wmusic i zatrzymac. Roznie to bywa chyba... moze powinnas sprawdzic sobie tarczyce, bo w ciazy moze byc niedoczynnosc i przez to sie tyje tez...

Ty moje dziecko,a ja Twoja mama
Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Marto to dosc sporo przytylas. A Twoj lekarz nic Ci na to nie powiedzial ?? moj bardzo zwracal na to uwage. Ja zaczela dopiero tyc w II trymestrze i przytylam 5 kg, ale tak sie zaczelo, waga rady6kalnie poleciala do gory, wiec powiedzial mi zebym zaprzestala zajadac sie slodyczami, ale co tam nic sobie nie robilam z jego uwag :P No i tak przytylam 22 kg. Ale 9kg w I tymestrze?? Radzila bym uwazac. A badalas sie na tarczyce??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Marta, no troszkę duzo Ci się w pierwszym trymestrze przytyło....Radze poradzić się lekarza.
Ja także zaczęłam tyć w II trymestrze, ponieważ folgowałam sobie zachciankami :) W III trymestrze tyłam ok 1 kg tygodniowo, a teraz szok, staję na wadze i w 38 tyg ciąży mam na plusie UWAGA : 25 kg
Jestem załamana....nawet się nie obżeram, ograniczyłam słodycze a waga i tak dalej w górę :)

No cóż Martusia, życzę Ci, żebyś ciąże zniosła dobrze i by dzidzia była zdrowa....A wagą (póki nie ma jakiś komplikacji) się nie przejmuj :) Będziesz zrzucać po porodzie :P
Powodzenia :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Ja mam dwojke dzieci i w jednej i drugiej ciazy przytylam duzo ( w sumie okolo 20 kg) .
W 5 miesiacu mialam juz 14 kg na plusie :shock: :lol: . A wcale nie jadlam duzo , nie obzeralam sie slodyczami . Jadlam prawie jak zwykle . Prawie - bo pilnowalam zeby jesc zawsze sniadanie , obiad , kolacyjke jakas . slodycze jadlam umiarkowanie , tlustego nie jadam wcale , bo mi niedobrze po tlustym , jadlam duzo owocow , bo jakos tak w ciazy mialam na nie chcice - zwlaszcza na jablka . Wiec to nie przez sposob odzywiania . Taka po prostu moja uroda :roll: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja przytyłam łacznie narazie 16kilo...
Jestem w 38 tygodniu ciąży...
Teraz tyłam średnio kilogram tygodniowo....
Więc jak tyle przytyłaś przez pierwszy trymestr..
Powinnaś skonsultować to z lekarzem....
Później tyjesz strasznie i trudno cosik na to poradzić...
Wcześniej zanim brzuch mi nie opadł jadłam bardzo mało...
A tyłam tak czy siak...
Życze powodzonka...
Oczywiście jak najmniej dolegliwości w ciąży...
BUZIA

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja na początku chudłam.. nawet do 4 kg...... pod koniec czwartego iesiąca zaczęłam przybierać na wadze..... obecnie ważę więcej 5 kg od mojej wagi jak dowiedziałam się ze jestem w ciąży... lekarz mówi że prawidłowo waga rośnie.....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wpierwszym trymestrze tylam 1kg na 1,5 miesiaca. Moim zdnaiem powinnas isc do lekarza. teraz, w 24 tc, mam 7 kg na plusie. Lekarz mowi,z e to OK.
kuzynka przez cala ciaze przytyla 40 kg. do tej pory schudnac nei mzoe. a dziecko ma ponad rok.
i jeszcze jedno NIE JEDZ slodyczy. dizekcu sa niepotrzebne, ono potrzebuje witamin i mineralow, a weglowodany czerpie sobei z pieczywa, makaronu i owocow. Jelsi np chcesz zjesc cos slodkiego, to najlepiej wez owoc. albo cos konkretnego. puste kalorie dizecku nie sluza a mzoe sie przyzwyczaic do slodkich wod plodowych i potem cale zycie bedize bardzo slodyczozerny.

Krzyś, nasze Słoneczko, 17.10.007, godz.1.30
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej .. Koniecznie idz sprawdzic tarczyce!!! czy nie masz niedoczynnosci.. ja mam i na poczatku mialam strasznie zle wyniki i w pierwszych 3 miesiacach przytylam 8 kg... Zaczelam brac wieksze dawki lekow i do teraz , czyli przez nastepne 5 miesiacy przytylam 4 kg.. Warto wiec zbadac poziom TSH i FT4 , bo niedobor hormonow nie wlplywa zbyt dobrze na dzidzie :)

Powodzonka :):)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

HEJ :)
JA W i TRYMESTRZE ZRZUCIŁAM KILOGRAM, A PRZEZ CAŁĄ CIĄŻE PRZYBRAŁAM 9 8)
RADZĘ SKONSULTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM, BO WG MNIE TO TROSZKĘ ZA DUŻO JAK NA POCZĄTEK.
POZDRAIWM I ŻYCZĘ POMYŚLEGO PRZEBIEGU CIĄŻY :*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzięki dziewczyny za rady. teraz wiem, ze to tycie to moze byc objaw czegos niepokojącego. dzis mam wizytę i zapytam lekarza. ostatnio gdy mu o tym mówiłam, a wtedy było 5 kg na plusie, zrzucił to na karb złych nawyków zywieniowych i luteiny, którą przyjmuję, a która podobno zatryzmuje wode. ale wiem, ze mnóstwo kobiet ją bierze a nie tyje tak.

badanie na tarczycę miałam robione przed ciążą i było ok. czy myslicie ze teraz mogła sie zmienic praca tarczycy i dopiero teraz dziala nieprawidłowo. martwie sie czy lekarz zleci to badanie skoro poprzednie wyniki były ok.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć Martuś!
Dobrze, że masz dziś wizytę, to wszystko dokładnie się wypytaj i nie daj się zbyć. Może niech skieruje Cię dla pewności na jakieś dodatkowe badania?
A do jakiego lekarza chodzisz? Bo widzisz, ja też mieszkam w Ostródzie :) Fajnie tak znaleźć "sąsiadkę" :P
Ja jestem już w II trymestrze. Na początku ciąży schudłam 2 kg. Teraz przytyłam te 2 kilo i dodatkowo 0,5 kg. Czyli waga praktycznie mi się nie zmieniła, ale brzusio już urósł :wink:
A gdzie te kilogramy Ci się odłożyły? Może tyle wody w sobie zatrzymujesz? Nie czujesz się taka napuchnięta?
Trzymaj się ciepło i daj znać po badaniu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja chodzę do lekarza w szpitalu miejskim w olsztynie. od początku nie widziałam w naszej przychodni nikogo, któ móglby prowadzic moją ciążę. moze dr Kędziora, którego szanuję i ufam mu, ale dostac sie do niego to nie lada wycyn. poza tym mialam juz dosc tych babek z rejestracji...ale pewnie sama wiesz co sie dzieje w kolejce pod gabinetamiw przychodni. a tam jezdzę na umówiona godzinę, jest pusto, super sprzęt tam tez chce rodzic....

ja tez chcetie poznam Ostrodziankę. Mój gg: 8149367

a kilogramy odlozyły mi sie glównie na brzuchu, troche na twarzy, nogach. nie wiem sama, bo ostatnio znajomi, którzy nie widzieli mnie ponad 2 m-ce stwierdzili ze wcale nie widac tych 9 kg i cos sciemniam. mój mąż tez mi tak powrtarza, ze nogi rece nic sie nie zmieniły tylko brzuch....

napisze oczywiscie jak tylko wróce co i jak

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Fajnie poznać kogoś stąd :P Cieszę się bardzo :P
Ja chodzę prywatnie do dr Ramsa. Tak jak mówisz, ta nasza przychodnia doprowadza mnie do szału :x Miałam małe problemy na początku i zaczęłam chodzić do Ramsa. No i tak zostało. Wiadomo, że są różne opinie. Ale raczej jestem zadowolona. Zupełnie inne podejście do pacjenta. Tu czuję się w końcu jak człowiek :wink: Tylko, że nad porodem, taż zastanawiam się nad Olsztynem.. A Ty tam chodzisz prywatnie czy państwowo?
Trzymam kciuki, żeby było wszystko dobrze. I czekam na wieści! :P :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W ciąży przytyłam 32kg w 4 miesiącu 7 kg i to tylko przez 4 tygodnie a to dlatego ze przed ciaza odchudzałam sie 5 miesięcy schudłam 20kg efekt jojo :x Zostało mi jeszcze 13kg :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Iza to sporo przytylas. No mi zostalo do zrzucenia jeszcze 10, ale bede zadowolona z 8 :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Iza to mnie teraz wystraszyłaś

Kacperek 22/12/2007, 2.45, 1090g, 41cm
Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Magda24 i MartaKS witam prwie sąsiadki... ja co prawda jestem z Gliwic, ale połowa mojej rodziny i cała rodzina mojego chłopaka mieszka w Ostródzie, a na dodatek byłabym tam teraz gdyby nie kłopoty z ciążą - tutaj mam szpital [dobry] pod nosem, a u was dopeiro w Olszytnie :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

iza no to tak samo jak ja. w przeciagu 6 m-cy zrzuciłam 24 kg i dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. teraz nie jem za dwoje a jednak chyba organizm magazynuje. nie wiem.... myslalam ze jak waga wyjsciowa jest 60 kg to dojde max do 74 kg, a tu widze, ze zaraz tyle mi stuknie...
lekarz powiedział, ze większosc tej wagi to na pewno woda, ktora zejdzie jak odstwie luteinę. mam ja brac jeszcze tydzien, dwa. kazał wykluczyc z diety sół, nabiał (co mnie zdziwiło), słodycze, pic 3 litry wody niegazowanej.

powiedział tez, ze jesli nadal tak bede przybierala na wadze to grozi mi cukrzyca ciążowa...od wczorsj stosuje sie do tych zalecen. zrobie wszytsko by było dobrze...

a tak w ogóle widziałam mojego maluszka. usg było dłuzsze niz zwykle bo ok. 15 min. dziecko jest w pełni zdrowe, widac kosc nosową, przesiernosc ok. cudowny widok wierzgajacego malucha

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej, jestem w 32 tygodniu i jak na razie ledwo 5 kilo więcej ważę niż w styczniu - ale wtedy większość czasu spędzałam na wymiotach i chudnięciu. Moja lekarka trochę się martwi że taka ze mnie chudzina, a brzusio wcale na tyle tygodni nie wygląda, ale na szczęście Mała ruchliwa jest i to mnie uspokaja :) Chyba każda z nas inaczej to przeżywa :) pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]