Dzisiaj jest sob lis 01, 2014 9:09 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
.

Witam,
jestem mamą cudownej dziewczynki; malutka ma 4 miesiące, wspaniale się rozwija, jest kumunikatywna, pogodna, uśmiechnięta. Mój "problem" polega na tym, że malutka tak naprawdę dobrze czuje się tylko ze mną. Kiedy muszę zostawić ją z moimi rodzicami lub teściami (a robię to naprawde rzadko!) płacze tak przeraźliwe, ze nie można jej uspokoić. Moja mama zapowiedziała nawet, ze nie będzie juz z nia zostawać, bo nie umie sobie poradzić :( Wystarczy jednak, ze przyjdę, małą zobaczy mnie, usłyszy głos - uspokaja się, a po wzieciu na ręce płacz gwałtownie zamiera, dziecko po chwili potrafi się nawet usmiechnąć!
Czytałam, ze dzieci taki etap zakochania w mamie przechodzą później, więc takie zachowanie u mojej córeczki (po pierwszej fazie upojenia - moje dziecko tak mnie kocha!) mnie trochę martwi. Czy robię cos nie tak, ze nie ma zaufania czy nie czuje sie dobrze z ludźmi, których widzi przecież często, których kocham (nawet przy mężu potrafi być taka płaczliwa)? Większość czasu spędzamy same, ale staram się, by ktos nas odwiedzał - sama dzięki temu czuję się lepiej, wiec mała ma kontakt z ludźmi. RZadko jednak gdzieś wychodzimy, bo każde zakłócenie normalnego rytmu dnia skutkuje rozdrażnieniem...
Nasz dom jest spokojnym domem, okazujemy sobie z meżem, rodziną miłość, ciepło. Unikam kłótni czy nieprzyjemnych słów przy dziecku - choć nie zawsze sie da :)
Czy to moje maleństwo jest nadwrazliwe, czy ja robię coś nie tak? Dodam jeszcze, ze to długo wyczekiwane dziecko i pewnie rozpieszczam je :) Staram się jednak, by miałą czas i mozliwość samodzielnej zabawy (potrafi zajac sie sobą i godzinę), nie jest noszona na rękach zbyt długo, zasypia w łóżeczku praktycznie sama... jets wiec dosć samodzielna jak an takiego brzdąca.
Będę wdzieczna za wszelkie sugestie i porady. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zutka a czy rodzice lub teściowie zachowują rytm dnia twojej córeczki?I czy opiekują się małą u ciebie czy u siebie w domu?Moja córeczka od jakiegoś czasu lubi zasypiać tylko w swoim łóżeczku,nie śpi w wózku a jak odwiedzamy rodziców to jest problem z zasypianiem.Dzieci nie lubią zmian.A może nagraj swój głos.Może to ją uspokoi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Swietliku,
moja tesciowa dostaje małą tylko między karmieniami, w porze spania :) (mała śpi w wózku, to takie połączenie ze spacerem), moja mama zaś zostałą przeze mnie wyuczona w interpretowaniu płaczu małej - wie, kiedy płacze, bo zmęczona czy głodna... Staram się, zeby opiekunownie zostawali u nas, ale nie zawsze to mozliwe... zresztą - o czym tu mówić - wieczorem nawet spokojnie zjeść nie mogę, bo mała płacze u męża na rękach - a jesteśmy w domu, i nie jest to pora spania czy karmienia... Nie zawsze tak jest, ale bardzo często... Przy tacie nie zaśnie (chyba że akurat mąż przez cały dzień poświecił jej bardzo duzo czasu), a cóż dopiero przy innych... najpierw płacz, jak zaśnie, to chyba ze zmęczenia... Zostanę z nia w domu jeszcze rok, wiec do pracy mi się nie śpieszy, ale dobrze byłoby wyjsć z domu choć raz na miesiac bez obaw, jak mała...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ciężko mi coś doradzić.Taki maminy z niej cycek.
:D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

No właśnie... :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moja coreczka tez lubi zasypiac w jednej pozycji - na moim brzuchu ale przelozona do lozeczka lub wozka juz spi spokojnie. Gorzej jesli ktos inny probuje ja usypiac:) bo na drzemki (do ok 30min) zasypia bez zadnego problemu u kazdej bliskiej osoby ale na rekach.
:? A rośnie....

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Nasza Zojka początkowo też zaspyiała na rękach i było jej wszystko jedno, u kogo :) Na szczęście zakochała się w łóżeczku i tam zasypia - od dwóch tygodni - zupełnie samodzielnie, tj. bez przytulania, głaskania itp! :D (ale tylko jak ja ją połozę :twisted:) , bo nie wyobrażam sobie usypiać jej na rękach, gdy waży prawie 7kg... jak widać, wszystko ma swoje plusy dodatnie i ujemne ;)
Eve-lina - zdrówka dla malutkiej z okazji jej jutrzejszej dwumiesięcznicy :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wiecie jestem dumna z siebie bo wytrwalam kilka strasznych dni zeby nauczyć moją Niuńke zasypiania samotnie w koszyku:) Teraz jak tylko przymyka oczka to wkladam ja do koszyka i ona najpierw cos sobie pod noskiem gurzy a potem zasypia i w dzien jest tak samo nauczyla sie tez lezec w koszyku i obserwowac w samotności wszystko dookola:) (tzn ja jestem niedaleko ale nie trzymam jej na rekach)
Jestem taka dumna ze tak "wydoroślała" :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]