Dzisiaj jest czw gru 12, 2019 11:10 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 508 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zabawki :)
Awatar użytkownika

Witajcie mamuśki Obrazek

Założyłam ten temat abyśmy mogły wymienić się informacjami na temat zabawek dla naszych pociech.

Obecnie firmy prześcigaja się w wymyślaniu i promowaniu coraz to nowych zabawek...
Więc idąc do sklepu sama nie wiem co wybrać...
Jakie zabawki okażą się fajne , trwałe i zainteresują dziecko, a na jakie szkoda pieniędzy, bo okażą się niefunkcjonalne i będą tylko zagracały mieszkanie, nie mówiąc już o pieniążkach wyrzuconych w błoto ...

Proszę więc was drogie koleżanki abyście wpisywały zabaweczki które zrobiły na Waszych dzieciach duże wrażenie i potrafiły je zainteresować oraz takie które kompletnie nie zdały egzaminu i okazały się niefunkcjonalne.

Pozdrawiam serdecznie i liczę na Wasze odpowiedzi
Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnio zmieniony sob lip 14, 2007 9:31 am przez Joasia22, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Najfajniejszą zabawką, którą miał (a właściwie ma do tej pory, choć już się nią nie bawi) mój synek był "Garnuszek na klocuszek" firmy Fisher Price. Garnuszek dostał na roczek, ale myślę, że można go kupić już młodszemu dziecku. Zabawka uczy liczb i rozpoznawania kształtów. Dziecko wkłada do odpowiednich otworów klocki, a garnuszek w nagrodę śmieje się (lub wydaje śmieszne dźwięki) i mówi jaki mają kształt, i jakie znajdują się na nim cyfry.
W najnowszej wersji (my niestety mamy starą :( ) śpiewa fajne piosenki :D
Szczerze polecam tą zabawkę - służy dziecku naprawdę długo, jest solidnie wykonana z mocnego plastiku (nasz garnuszek przeszedł niejedno :wink: a posłuży jeszcze mojej córeczce) i nie zajmuje dużo miejsca... Co ważne odgłosy wydawane przez garnuszek nie są zbyt "uciążliwe" dla dorosłych :wink: a trzeba się liczyć z tym, że odgłosy z gadającej zabawki usłyszymy wiele, wiele razy........... :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A u nas "trojkat rozmaitosci" firmy Tolo i wszytskie zabawki tego typu, oraz pluszowe kostki w roznych kolorach i z roznymi "funkcjami" :D . A w czasie kiedy Joasia byla zypelnym dzidziusiem Jej ulubiona zabawka byl przywiazany do barierki lozka balon, albo czerwony mikolaj (to byl okres swiateczny ;) )

Aaaa, oczywiscie wszelkiego rodzaju ksiazeczki, ale polecam te najprostsze (najtansze). raz sie wysililam i kupilam malej super ksiazeczke za 39 zl, wiecie szmery bajery, bardzo edukacyjna zabawka ;) 8) a okazalo sie, ze Asia bardziej bawi sie zwykla ksiazeczka z Canpol Babies, ktora kosztowala jakies 5 zl 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

A ja właśnie kupiłam swojej córci piłeczki do suchego basenu 100sztuk cztery kolory wielkość 7 cm koszt 53zł z przesyłką.
Polecane przez moje kolezanki z forum, ktorych dzieci juz mają i się super tym bawia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mkangur pisze:
Najfajniejszą zabawką, którą miał (a właściwie ma do tej pory, choć już się nią nie bawi) mój synek był "Garnuszek na klocuszek" firmy Fisher Price. Garnuszek dostał na roczek, ale myślę, że można go kupić już młodszemu dziecku. Zabawka uczy liczb i rozpoznawania kształtów. Dziecko wkłada do odpowiednich otworów klocki, a garnuszek w nagrodę śmieje się (lub wydaje śmieszne dźwięki) i mówi jaki mają kształt, i jakie znajdują się na nim cyfry.
W najnowszej wersji (my niestety mamy starą :( ) śpiewa fajne piosenki :D
Szczerze polecam tą zabawkę - służy dziecku naprawdę długo, jest solidnie wykonana z mocnego plastiku (nasz garnuszek przeszedł niejedno :wink: a posłuży jeszcze mojej córeczce) i nie zajmuje dużo miejsca... Co ważne odgłosy wydawane przez garnuszek nie są zbyt "uciążliwe" dla dorosłych :wink: a trzeba się liczyć z tym, że odgłosy z gadającej zabawki usłyszymy wiele, wiele razy........... :lol:

moja Oli tez dostala od nas ten garnuszek- pojechalismy coprawda z planem kupna szczeniaczka uczniaczka ale nie bylo wiec kupilismy garnuszek. bardzo fajny . etraz tez Nelcia sie nim bawi- coprawda nie rozumie o co chodzi ale wyciaga klocki i wklada do srodka :) no i maja tez szczeniaczka uczniaczka i telefon z tej serii- Nelcia najbardziej lubi sie bawic tym telefonem- fajne jest to ze jest on cichy- wszyscy mysla ze zepsuty ale on tak ma bc ze jak dziecko przylozy do ucha to zbey nei bylo zbyt glosne. a szczeniaczkiem to sie Olivka w koncu zaczela bawic tak jak powinna- czyli wie gdzie naciskac itd :D

a pileczki do basenu to rewelacja :d maja w takie gumowje duzej torbei i jak im wysypie na podloge to radochy pelno.

jeszcze polecam taka fonntane z pileczkami - fajna zabawa ale tez dla starszego dziecka- jak juz dobrze siedzi :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja polecam małego einstiena. zabawka edukacyjna z wciskaniem piłeczki przez dziurkę, przekrecaniem pokrętła i wciskaniem guziczków. zabawka przeznaczona dla małych dzieci, które nie siedzą, ale również dla nieco starszych. posiada regulacje poziomów.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja Vika najbardziej lubi sie bawic pluszowa kosteczka, ktora z kazdej strony ma cosik innego- lusterko, krolika z szeleszczacymi uszami, misia ktoremu po nacisnieciu piszczy nos i inne bajery, pomimo rozmiaru dos sporego mala fantastycznie sie nia bawi. Ogolnie to sprawdzaja sie tez grzechotki, ale ona jest wlasnie na etapie wkladania do buzi wszystkiego co popadenie oby tylko polaskotalo dziaselka :oops:

aniolek 2009*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cieszę się że podjęłyście temat Obrazek Obrazek Obrazek

Spostrzeżenia które napisałyście bardzo mi pomogą w kompletowaniu zabawek dla mojej Julci,
i sadzę że inne mamusie też z tego skorzystają Obrazek Obrazek Obrazek

Mkangur i MamaOlivki
Chyba zakupie ten garnuszek na klocuszek, bardzo mi się podoba Obrazek Obrazek Obrazek

Dziękuję Wam bardzo i proszę o więcej... Obrazek Obrazek Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Szukam zabawek edukacyjnych, ale nie takich plastikowych Fishera, bo już chyba wszystkie dostaliśmy w prezencie i każda w sumie sprowadza sie do tego samego ...

słyszałam o jakichś drewnianych, gdzie przewleka się sznurowadła itp. znacie coś takiego?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Fajne drewniane zabawki sa w IKEA, m.in. cos takiego do przewlekania koleczek na takie pokrecone preciki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no w ikea sa fajne ale drogei w sumie- mozna kupic podobne na allegro. czasem to nawet tam uzywane zabakwi w super okazjach mozna kupic i wcale nie sa zniszczone. ja duzo zabawek kupilam na allegro- ostatnio poluje na te ludziki z "mali odjrywcy- litlle people z fishera :) sa cholera rozne serie i w sklepach drogie jak nei wiem :O a na allegro czasem znajduje niezle okazje :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dl najmlodszych polecam hustawke fishera aqarium
rozne predkosci bujania
kilka melodyjek
szum oceanu
kapanie wody itp
karuzelka z rybkami
lampka zmieniajaca kolory

od urodzenia do 9kg

suuuuuuuuuuuper sprawa
moj maly czesto w niej zasypial jak nic innego nie pomagalo

:!: warto dokupic akumulatorki i ladowarke bo duzo bateri na to idzie

dla starszych dzieci polecam jezdzik chicco
ma swietny panel muzyczny i dobrze sie prowadzi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

my mielismy tez fishera hustawke ale z odglosami lasu i na karuzeli byly ptaszki i motylki i cala zielona :) i do tego blacik z zabawkami :d drogie ale super sprawa :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

racja, Ikea ma fajne zabawki, ale sęk w tym, że jak dziecko załapie jedną, to druga nie sprawia mu już frajdy ... tak jest u nas ... ah, te Maluchy ! Poszukam na allegro :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Oj! niestety temacik ucichł... Obrazek Obrazek Obrazek

Szkoda że w Łodzi nie ma jeszcze IKEI :( :( :(

Juleczka dostała od babci świetną zabawkę !!!
Firmy MY BABY...
Taką karuzelkę z motylkami...
Juleczka jest zachwycona, zabawka bajecznie kolorowa, wszystko może sama obracać i wszystko się kręci i jest jeszcze przycisk u góry który piszczy!!!
Poprostu rewelacja!!!
Dzidzia z głowy na pół godziny!!!
Gorąco polecam!!!

W innym wątku opisywałam też matę edukacyjną TINY LOVE...
Jak ktoś ma ochotę poczytać :wink: http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... t=#1020046

Zamówiłam teraz na Allegro troszkę zabawek... jak przyślą i jakaś się sprawdzi to zdam raport !!!

Acha!
I dla mnie cudownym wynalazkiem są chuśtawki...
Mamy dwie...
Taką elektryczną Fisher Price 3w1 którą mozna zamienić w leżaczek lub fotelik dla starszego dziecka, droga ale warta swojej ceny...
Oraz taką prostszą, także świetną ( firmy ADBor)) z tym że ta jest już dla siedzącego dziecka.
Juleczka uwielbia obie...:D :D :D

Piszcie mamusie o innych zabaweczkach !!! Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Adrianek jest na razie na etapie grzechotek i ew pluszaków, które może złapać w rączkę..na początku nie kupowałam mu plastikowych, bo bałam się,że się uderzy albo coś, ale teraz już ma w miarę skoordynowane ruchy i grzechotki z cieńszymi elementami, które mieszczą mu się do rączki sprawiają mu frajdę.Ostatnio bawił się balonem, a właściwie dziwił, co to takie duże, żółte i się rusza?? :twisted:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Marysia19

Muszę spróbować zabawy z balonikiem Obrazek Obrazek Obrazek

Niby taka oczywista zabawka, a ja na to nie wpadłam Obrazek Obrazek

A co jak pęknieObrazek Obrazek Obrazek

Dzidzia się chyba strasznie wystraszy ?? Obrazek Obrazek Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ADI słyszał już pękający balon, ale z drugiego końca pokoju.trochę się zdziwił, ale to wszystko.synek szwagierki z kolei ma 16 miesięcy i robi wszystko, żeby balon pękł.Jak już pęknie to przychodzi do ciebie ze skrawkami i chce żeby mu nadmuchać:)pierwszy raz pewnie się wystraszy, ale ja mam takie z trochę grubszej gumy, małe dziecko nie ma jak go przebić

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wiktor tak się bawi tą spiralą z Ikei...bardzo ją lubi :lol: :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Joasia można kupić taki balon z helem w środku na dłuuuugiej tasiemce.
Utrzymuje się w powietrzu przez długi czas (około 1 miesiąca).
Naprawdę fajna zabawka.
Mój Jasiu miętolił ten balon strasznie (nie gumowy tylko taki szeleszczący).

Jasiu bawi się też prostymi zabawkami tj pudełeczkiem po jogurcie pitnym, do którego wrzuciłam kilka fasolek albo miską metalową z orzechami włoskimi. (oczywiście on tylko orzechy wysypuje :lol: )

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 508 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC [letni]