Dzisiaj jest czw gru 12, 2019 11:01 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dzis na usg lekarz poinformowal mnie ze maluszek ma pepowine na szyi. Chcialabym sie dowiedziec jak wielkie jest to zagrozenie dla dziecka? Moze ktoras z was miala badz ma podobny problem? Czy powinno sie podjac jakies dodatkowe srodki ostroznosci? Dodam jeszcze ze lekarz stwierdzil ze nie bede miec juz wykonywanych badan usg. A mi sie wydaje ze tym bardziej powinno sie je zrobic za jakis czas aby sprawdzic czy wszystko jest w porzadku. Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszle mamusie.[/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: czesc
Awatar użytkownika

saga24 z tego co mi wiadomo,to jezeli maluszek jest owiniety pępowina to w brzusio nie jest problemem,natomiasat podczas porodu tak :( gdyz podczas wychodzenia,moze sie przydusic i miec niedotlenienie mozgu,slyszalam o niejednym takim przypadku.Dlatego przed porodem powinnas zrobic usg bo w takich przypadkach najczęściej wykonuje sie cesarkę

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Masz szczęcie,że dowiedziałaś się o pępowinie wcześniej.Można dzięki temu zapobiec chociażby niedotlenieniu.Ja dowiedziałam się dopiero o tym,że synek okręcony jest długą,grubą pepowiną wokół szyi podczas porodu.Dostał 10 w skali Apgar.A już od 3. miesiąca dzięki prztomności Mojej Mamy i mojej Babci (zauważyly) był rehabilitowany.Okazało się, że był niedotleniony.To spowodowało wzmożone napięcie mięśnowie...Dodam,że rodziłam naturalnie(pomimo dziecka,które ważyło 4200).Dopiero poźniej,gdy nie mogłam wyprzeć malucha,zrobili mi cesarkę.Także z pępowiną nie ma żartów.Pozdrawiam serdecznie

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jak Ci lekarz mówi takie coś, to powinnaś od razu zapytać, co się może stać w związku z tym...
Ja bym się od razu spytała...
Z resztą podczas ostatniego USG moja dzidzia wyglądała, jakby miała 2 kręgosłupy, to się wypytałam i okazało się, że tak kręgi są zbudowane i że jest OK.

Dziewczyny - PYTAJCIE lekarzy wszystko. Nie siedźcie biernie wsłuchane w to, co mówi... :D:D

ObrazekObrazek

TABELA CZERWCÓWEK 2010

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam ponownie,
mam do was jeszcze jedno pytanie. Zauwazylam ze maluszek ma czesto czkawke. Czy to moze miec zwiazek z ta pepowina ktora ma na szyi?
Prosze o odpowiedz
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie...to normalne...i moze byc tak ze pepowina na szyi nie oznacza ze dzidzius jest nia owiniety... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

spójrz w dziale poród temat rodzić naturalnie czy lepiej cesarka na stronie 14 jest o pępowinie. Moja była owinięta 3 razy i wszystko jest ok(10 punktów) Czkawkę miała w brzuchu i teraz, jedyne na co prawdopodobnie wpłynęła pępowina to żółtaczka po porodzie ( z powodu niedotlenienia wątroby)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Znam taki przypadek gdyż moja siostra urodziła się martwa z pępowiną owiniętą wokół szyji. Ja również tak miałam , ale udało się jakoś mnie odratować. Biedna ta moja mama. :( Idź na usg a wszystko będzie ok. Wtedy nie było usg i dlatego tak to się pewnie skończyło :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Złota mojej małej cały czas pępowina plącze się przy szyjce i twarzy ale za każdym razem sprawdzamy i nie jest nią owinięta... więc u ciebie "przy" szyi może również oznaczać że pępowina jest w pobliżu a nie wokół szyi dziecka :) myślę że dobrze byłoby zapytać lekarza i uściślić co oznacza to "przy" szyi...
poza tym gdy będziesz jechała na porodówkę od razu krzycz że podczas badania lekarz powiedział ci że może być problem z pępowiną... sprawdzą napewno więc nie powinno być większych kłopotów :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kochana ja nie jestem w ciąży. Pisalam o mojej siostrze i o mnie to moja mama miala z nami takie problemy. Jak ja będę w ciąży na pewno będę miała to na uwadze.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moje dziecko bylo okrecone ciasno pepowina podczas porodu,dostala 10pkt,rozwija sie prawidłowo,narazie wszystko jest ok.zero napiecia miesniowego i innych dolegliwosci...a tak z innej beczki to u mnie sie mowi,ze jak dziecko jkest owiniete pepowina jak sie urodzi to bedzie mialo szczescie w zyciu...i oby tak dalej...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wlasnie dzisiaj czytalam w ksiazce o pepowinie i bylo napisane, ze jednym z objawow okrecenia pepowina sa czeste czkawki od 2 do 4 w ciagu 24h i ktore trwaja po ok 10 min. Moze dla pewnosci zasiegnij tzw. drugiej opinii. Pozdrawiam goraco Ciebie i maluszka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mojemu samciowi tez kolo glowy i noska caly czas dyndala pepowina....nawet byl nia raz owiniety...porod bez przeszkod...urodzil sie zdrowiutki z 10pkt

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam!

Może jest ktoś kto aktualnie ma takie problem? Ja dowiedziałam się w poniedziałek,że mój synek ma owiniętą szyjkę pępowiną i nie ma już szansy na odkręcenie. Wczoraj spędziliśmy dwie godziny w szpitalu,bo cały mi drgał przez długi okres...Dodatkowo mam łożysko bardzo wysoko, więc ta pępowina na dole może mocno ciągnąć przy porodzie. U nas do szpitala jedzie się dopiero jak ma się skurczę 30-40 sekund...a ja boję się,że może być już za późno...Mam trzy znajome z takim przypadkiem i każda przy porodzie miała sytuację,że dziecko zaczynało się dusić...Nie dość ,że stresuje się każdym ruchem to jeszcze boję się,że nie dojadę na czas szpitala. Oczywiście nie musi być źle...ale to już nie to samo co świadomość,że tej pępowiny tam nie ma...Kilka dni przed porodem mam się zgłosić na KTG z wlewem oksytocyny,żeby zobaczyć jak dziecko "zachowa się" przy skurczach...to niby ma pokazać czy pępowina jest ciasno owinięta. Niby dobrze, bo sprawdzą...ale z drugiej strony dręczy mnie świadome narażanie dziecka na męczarnie....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Współczuje bo wiem jak sie denerwujesz. Mój syn tez w 36 tc owinal sie pepowina a w 37tc mialam wywoływany poród, na szczescie od 30tc miałam skurcze wiec szybko mnie wzielo. Urodzilam sn ale po urodzeniu mówili ze byl owiniety pepowina i tez za kolor skory zamiast 2pkt dostał 1.
Szczerze to nie wiem co Ci poradzic ale ja bym nie czekała do ostatniego tygodnia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja gdy rodzilam coreczke nawet nie mialam pojecia o tym ze mala jest owinieta pepowina (chyb ze nastapilo to podczas porodu) w kazdym badz razie urodzila sie sina i bylam przerazona jak odwijali jej ta pepowine z szyjki, trwalo to zaledwie kilka sekund ale mi wydawalo sie stanowczo za dlugo... naszczescie wszystko skonczylo sie ok, mala poprostu dostala mniej punktow za kolor skory

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]