Dzisiaj jest sob lis 29, 2014 8:15 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

witam!
Mam pewnien problem, biore tabletki antykoncepcyjne, jestem w połowie opakowania a podejrzewam, że jestem w ciąży\\ robilam miesiac temu przerwe w tabl.a po tym podobno kobieta jest bardziej plodna//
Co mam zrobić, skoro test ciążowy mogłę zrobić dopiero za 11 dni, czyli w 1 dniu planowenaj @. Czy tabletki nie zaszkodza w jakiś sposób na płód?Powinnam wybrać dalej te 11 tabl i poczekac na wynik testu? czy odlozyc tabl, bo mogą zaszkodzic? :?:
Przebywam obcenie za granicą, więc z wizytą u ginekologa jest pewien problem. :(
Bardzo proszę o odpowiedz
Z góry dziękuję :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mialam ten sam dylemat z tabletkami, ale w moim przypadku zorientowalam sie na 2 tabletki przed koncem opakowania. Wziełam je, bo stwierdzilam, ze pewnie nie jestem, a dwie w ta czy w tamta strone nie zrobia roznicy. Teraz jestem po dwoch pozytywnych testach. Czekam na dalszy rozwoj sytuacji.
Nie wiem co Ci poradzic. Poczekam razem z Toba na jakies bardziej pomocne odpowiedzi.
Choc z tego, co jest napisane na ulotce, nalezy tableki odstawic jak sie dwa razy nie pojawi krwawienie z odstawienia, wiec rownie dobrze mglas sie nie zorientowac ze jestes w ciazy i brac je dalej. Tam musi byc jakis margines bezpieczenstwa. Tak mi sie zdaje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mam podobny problem tez biore tabletki i chyba jestem w ciazy wczoraj dopiero jej odstawilam i sie boje czy wszystko bedzie ok!czytalam ze laska brala tabletki i zaszla w ciaze i poronila w 8 tyg strasznie sie wystraszylam!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziekuję za Twoją wypowiedź.
Jesli chodzi o to krwawienie, to po odstawieniu tabletek mialam @. Podejrzewam ze w ciaze zaszlam po @ z odstawienia. Mineło w sumie dopiero 2 tyg, ale ja poprostu mam silne przeczucie ze jestem w ciazy, oprocz tego obajwy fizyczne.
Jesli naprawde jestem w ciazy, to bardzo nie chcialabym zaszkodzic sobie tymi tabletkami.... :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Biorąc regularnie tabletki raczej nie mogłaś zajść w ciąże w tym cyklu, tylko w poprzednim, w tym w którym nie brałaś tabletek. Myślę wiec że możesz spokojnie zrobić test, a najlepiej zrób badanie z krwi Beta, daje większą pewność. Co do niebezpieczeństwa, oczywiście zagrożenie jakieś jest ale bez paniki. moja znajoma zaszła w ciąże biorąc tabletki i to b.silne Diane35 i ma zdrowego pięknego już 4 latka :D Radze najpierw upewnić sie czy to jest ciąża a potem dopiero odstawiać tabletki, bo takie żonglowanie z tabletkami jest b. niebezpieczne, może b. rozregulować cykl.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tabletki anty w ciąży to potworne ryzyko. Ja zaszłam w ciażę przy tabletkach, już będąc wybrałam całe opakowanie ( ostatniej tab nie wzięłam) - nie przypuszczałąm że to realne abym zaszłą. W 6 tyg. ciaży poroniłąm........ Z tego co czytałm na forum to sporo dziewczyn potwierdzało takie przypadki. Wiec jeśli coś podejrzewacie odstawci to śwństwo jak najszybciej. Ja sie zadeklarowałam ze już nigdy nie będę przyjmowała tabletek - są inne metody.
Oczywiście rzyczę pomyślnego rozwoju sytuacji i trzymam mocno kciuki aby wszystko było w porządku....... przepraszam ze Was straszę ale nie mogę przejsć obojętnie obok tego tematu, chyba rozumiecie.
Pozdrawiam !

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny, jesli podejrzewacie ciaze to natychmiast musicie odstawic tabletki antykoncepcyjne. One maja teratogenny wplyw na płód, czyli go poprostu uszkadzaja. Dlatego wazne jest, aby jak najszybciej odstawic tabsy. Oczywiscie zycze wam powodzenia i zdrowych dzidziusiów :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziękuje Wam za odpowiedzi. Dobrze, że mnie przestrzegłyście o konsekwencjach......
Powiedzcie mi kobietki, czy jest jakiś cudowny wczesniejszy sposob zeby wykryc ciaze? Za granica , gdzie obcenie przebywam kupilam test ciążowy Clear Blue,ale z tym musze poczekac do @ :( Jak odloze te tabletki, a nie bede w ciazy,to wszytsko mi sie rozleguluje, ale z drugiej strony co inne jest ważniejsze, mianowicie zeby, jesli tak by sie mialo stac, urodzic zdrowego dzidzusia....
Dziekuje z góry za odpowiedzi
bardzo gorąco pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

clear blue mozesz wykonac 4 dni przed spodziewana @ ja tak zrobilam i odrazu wyszedl pozytywny on kosztyje okolo £9 powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kobietki, mierzyłam wlasnie temperature w pochwie wyniosła 37,5 pod pachą 37,1. Co może oznaczać taka podwyższona temperatura? Moze to poprostu jakiś stan zapalny pochwy. Ostanio jak bylam u lekarza mowil mi ze mam jakas mala nadżerke, ktorej usuwac narazie nie potrzeba,wiec moze przez to ta temteratura. Teraz mam jeszcze niesamowite mdłośi, chodzie ciagle z miską bo mam wrażenie ze zaraz zwymiotuje.
Nie wiem w końcu czy wybierac dalej te tabletki......Zostalo mi ich 7
Mam 21 lat, ale nie byłabym zadowolona gdyby okazało się ze jestem w ciąży,poprostu czuje ze na to dla mnie za wczesnie,jesem na 3 roku politechniki, i zostalo mi jeszcze 3 lata do magistra,Pozatym mam męzczyzne za granicą u ktorego obecnie jestem, ale tylko do konca wrzesnia. Nie chce z tym zostawac sama w Polsce. Sama juz nie wiem......
:gz: czekam na wasz odzew co to tej tempki, Dodam ze nie jestem obecnie przeziębiona,....moze to zmiana klimatu, bo dopiero co przylecialam z Polski do Irlandii...
:wo:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

La Rosa Negra pisze:
kobietki, mierzyłam wlasnie temperature w pochwie wyniosła 37,5 pod pachą 37,1. Co może oznaczać taka podwyższona temperatura? Moze to poprostu jakiś stan zapalny pochwy. Ostanio jak bylam u lekarza mowil mi ze mam jakas mala nadżerke, ktorej usuwac narazie nie potrzeba,wiec moze przez to ta temteratura. Teraz mam jeszcze niesamowite mdłośi, chodzie ciagle z miską bo mam wrażenie ze zaraz zwymiotuje.
Nie wiem w końcu czy wybierac dalej te tabletki......Zostalo mi ich 7
Mam 21 lat, ale nie byłabym zadowolona gdyby okazało się ze jestem w ciąży,poprostu czuje ze na to dla mnie za wczesnie,jesem na 3 roku politechniki, i zostalo mi jeszcze 3 lata do magistra,Pozatym mam męzczyzne za granicą u ktorego obecnie jestem, ale tylko do konca wrzesnia. Nie chce z tym zostawac sama w Polsce. Sama juz nie wiem......
:gz: czekam na wasz odzew co to tej tempki, Dodam ze nie jestem obecnie przeziębiona,....moze to zmiana klimatu, bo dopiero co przylecialam z Polski do Irlandii...
:wo:

Po co teraz mierzysz temp w pochwie :?: Klimat ani stan zapalny pochwy nie ma tu nic do rzeczy... Żeby sugerować się temperaturą trzeba mierzyć ją od 1 dnia cyklu, Zawsze rano, o tej samej godzinie, nie wstając z łóżka, jednym i tym samym termometrem rtęciowym (elektroniczne się do tego nie nadają) i zapisywać na wykresie.... W pierwszej fazie cyklu (przed owu) temp jest niższa (przeważnie w okolicach 36,5*C) a w drugiej fazie cyklu (po owu) jest wyższa (w okolicach 37,3*C) i taka wysoka utrzymuje się do paru dni przed miesiączką kiedy to zaczyna spadać (może się zdarzyć że temp spada dopiero w czasie okresu)...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziekuje FunkyGirl za odpowiedz :gz:
Jestem laikiem w tej kwestii na to wygląda, pierwszy raz przeżywam prawdopodobieństwo ciąży,więc moja wiedza dopiero się rozwija na ten temat. Ciesze sie ze mi to napisalas, troszke mi ulżyło.
Postanowilam brac tabletki antykoncepcyjne dalej :] :] :] :zł: i za jakies 10 dni zrobic test. No wlasnie......tu pojawia sie moje kolejne pytanie początkującej....test ciążowy mam zorbić w dzien po tym jak odłoże tabletki czy w dniu kiedy zazwyczaj dosteje @, czyli 4 dni po skończeniu opakowania? Zapewne drugia wersja bedzie poprawna, bo ciągle piszecie o dniu SPODZIEWANEJ @. To chyba odpowiedzialam sobie na to pytanie. :kjk:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ja sie wystraszyłam tabletek i odstawiam na dobre. Biore je od 14 lat bez przerwy. Chce wrocic do normalnych cykli. Poznac swoje cialo.. alez gornolotnie zabrzmialo ;)
bedziemy z mezem troszke uwazac, jesli cos z tego jednak wyjdzie, bede najszczesliwsza na swiecie.

-trzeci test sie nie powiodł. dolegliwosci nie mijaja. lekarz w srode.-

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tusiaczek27 pisze:
a ja sie wystraszyłam tabletek i odstawiam na dobre. Biore je od 14 lat bez przerwy. Chce wrocic do normalnych cykli. Poznac swoje cialo.. alez gornolotnie zabrzmialo ;)
bedziemy z mezem troszke uwazac, jesli cos z tego jednak wyjdzie, bede najszczesliwsza na swiecie.

-trzeci test sie nie powiodł. dolegliwosci nie mijaja. lekarz w srode.-

mi normalne cykle wrocily 6 miesiecy po odstawieniu tabletek...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]