Dzisiaj jest wt wrz 23, 2014 2:19 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Proszę o informację jak dokładnie powinna wyglądac pielęgnacja penisa.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mój synek ma stulejkę... słyszałam rózne opinie na temat tego jak powinno się myć penisa, ale ja sama nigdy nie odciągałam mu napletka. co prawda lekarz sugerował, ze powinnam to robić, bo w przypadku synka łatwo było o infekcje, ale tak naprawde infekcja przyplatała sie tylko raz. nie masowałam tez końcówki penisa jak zalecał nam chirurg. niedawno byłam na bilansie 2 latków i ze stulejka nie ma już zadnego problemu. nie wiem jak to sie stało, bo nic nie robiłam w tym kierunku. lekarz powiedział, że synek po prostu urósl a stulejka była niewielka, wiec sama "zniknela". kiedy genitalia urosły.
no wiec ja kontynuuje sposób mycia, który przyjełam na początku :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja delikatnie odciągam napletek i myjęgazikiem co 2 dzień. Położna mówiła, ze najlepiej robić to podczas kąpieli bo w ciepłej wodzie dziecko się odpręża. Mały to się przy tym śmieje w głos!!!

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nasz lekarz - bardzo dobry specjalista neonatolog - zakazał ściągania napletka a zwłaszcza u noworodka. Napletek odciągał tylko lekarz podczas badania. Samemu można uszkodzić, zwłaszcza, że napletek dopiero po czasie stopniowo odkleja się od siusiaka. Większemu dzidziusiowi można leciutko zsunąć - to chyba nieodpowiednie słowo, bo chodzi o to, żeby tylko było widać końcówkę siusiaka i umyć. Bardziej napletek zsuwa się dopiero u około dwuletniego dziecka.
My zsuwaliśmy troszkę napletek do mycia dopiero jak Paweł miał kilka miesięcy. Nigdy nie miał żadnego zapalenia, zaczerwienienia, nawet żadna wydzielina się nie zbierała. W tej chwili napletek ładnie mu się zsuwa już w większym stopniu. Tak samo zamierzamy postępować z drugim synkiem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no ciekawy temat bo sama bede miala synka
napiszcie prosze dokladniej jak myjecie, interesuje mnie zwlaszcza ten pierwszy okres zycia maluszka.
przemywacie, osuszacie i juz? w srodku nic sie nie przemywa?
czytalam juz z milion opinii na ten temat, oczywiscie kazda inna :-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wśród lekarzy i położnych są podzielone zdania na temat siusiaków. Myślę, że trzeba by znaleźć jakiś złoty środek. :P

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no to mi prosze napisac dokladnie :-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Myślę, że raz na kilka dni nie zaszkodzi.
Tylko trzema robić to bardzo delikatnie.
Nie wolno za bardzo, bo krzywdę można chłopczykowi zrobić.
Mi pokazała położna na wizycie patronażowej.

Obrazek
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzięki za info
jutro mam wizyte poloznej to dokladnie zapytam

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

U nas to było tak, że od początku odradzano mi ściąganie napletka. Póżniej na bilansie 2-latka okazało się, że Piotruś ma stulejkę i dostalam skierowanie do chirurga... Na miejscu okazało się, że 2-latkowi nie musi się zsuwać napletek i błędem jest odciąganie "skórki", bo może pękać i w miejscu pęknięcia powstaje blizna (zgrubienie) i to właśnie powoduje stulejkę. Mamy przyjść za 2 lata na kontrolę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja z siusiakiem mam do czynienia już ponad 7 miesięcy. To znaczy z takim malutkim :wink: Jeszcze nigdy nie odciągałam napletka. Nasza lekarz nie kazała tego robić. Podczas odciągania powstają mikro uszkodzenia a w konsekwencji mikro zrosty, co potem może skutkować problemami u dorosłego faceta.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mi lekarz i położna zalecili mycie siusiaka (ściąganie napletka), gdy dziecko ukończy 1 -szy miesiąc. Najlepiej podczas kąpieli. I delikatnie.

Tym bardziej to w moim, a raczej syna przypadku ważne, bo ma stulejkę - podobnie jak 90% chłopców.

Niedawno miał ściągnięty cały napletek, przez pediatrę (polała się krew :( ), ale to dlatego, że pod napletkiem zebrały mu się bakterie :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to ja juz nie wiem, jak o z tym jest..
wszedzie slysze, ze u malego dzieko napletek sie nie daje odciagnac i jest to normalne..
a mi juz 2 pediatrow powiedzialo, ze mam sciagac..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mojej bratowej syn mial "odciagany" chirurgicznie napletek w wieku 8lat - bylo to bardzooooo bolesne i nieprzyjemne ani dla niego ani dla matki
ja odciagalam napletek swojemu synkowo jak kazala nam pediatra ale niestety sie przykleil i nie szlo odciagnac ... poprostu w pewnym momencie sie zablokowalo
poszlam dzis na kontrole i pediatra kazala mi nadal odciagac MOCNIEJ - bo to nie boli i nic sie nie uszkodzi - dostalismy tez masc sterydowa ktora mam stosowac na siusiaka przez dwa tyg... (w ulotce takie rzeczy pisza ze strach sie bac!) synek ma 7miesiecy
sama nie wiem kto ma racje, jedni kaza inni odradzaja, fakt faktem bede to robic chocby po to zeby synkowi zaoszczedzic tego bolu ktory mu przy zrywaniu napletka chirurg zada, mam nadzieje ze sie uda ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Majówka82 pisze:
Mi lekarz i położna zalecili mycie siusiaka (ściąganie napletka), gdy dziecko ukończy 1 -szy miesiąc. Najlepiej podczas kąpieli. I delikatnie.

Tym bardziej to w moim, a raczej syna przypadku ważne, bo ma stulejkę - podobnie jak 90% chłopców.

Niedawno miał ściągnięty cały napletek, przez pediatrę (polała się krew :( ), ale to dlatego, że pod napletkiem zebrały mu się bakterie :(

To nie prawda, że 90% chłopców ma stulejkę :? Po prostu większość niemowląt i małych dzieci ma zwężony napletek i przyklejony do rzołędzi - i jest to fizjologia. A stulejka jest stanem nieprawidłowym.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mi lekarz i położna powiedzieli żeby podczas kąpieli lekko masować tak by móc gazikiem zdjąć ewentualną wydzieliną - nie wolno odciągać mocno i na siłę...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ja właśnie przez nie ściąganie napletka wylądowałam z synem w szpitalu jak miał 6 mies... lekarze mówili że robi się to tylko podczas kompieli ... ... mały miał infekcję i przez to bakterie w moczu ...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiecie co, ile osób, tyle opinii, zwariować można...ja postawiłam na nieodciąganie...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja lekarka kazala tylko leciutenko odciagac napletek i wyplukiwac woda.Ale robic to naprawde delikatnie.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

pati00 pisze:
Proszę o informację jak dokładnie powinna wyglądac pielęgnacja penisa.

ojej, pati, ty tak zawsze? tak "bezuczuciowo" ;) już sama nazwa tematu przyprawia o gęsią skórkę ;) zasadnicza mamcia, nie ma co ;) ja tak żartem oczywiście, bez negatywnego czepiania się!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]