Dzisiaj jest czw cze 20, 2019 8:29 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Mam pytanie: czy używanie laktatora jest bolesne??? Proszę o szczere odpowiedzi :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja mam laktator reczny i nie boli - a juz na pewno mniej niz ssanie dzidzi, ktora czasami sobie poprzygryza brodawke albo pociągnie.
Znajoma połozna powiedziala mi, ze dobrze, ze kupilam reczny,bo jest delikatniejszy dla piersi niz elektryczny. Nie wiem czy to prawda bo nie sprawdzalam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziękuję za szybką odpowiedź! To ciekawe, że ręczny jest lepszy, nie wiedziałam tego :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja mam laktator Aventu który jest i elektryczny i ręczny, żadnej różnicy nie poczułam jeśli chodzi o ciągnięcie, a jeśli chodzi o ból to tak jak napisała An nie mocniej niż dzidzia.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kate_t pisze:
Dziękuję za szybką odpowiedź! To ciekawe, że ręczny jest lepszy, nie wiedziałam tego :)

To, że jest delikatniejszy nie znaczy, że jest lepszy... Delikatniejszym możesz nie móc odciągnąć mleka... Ale ja mam avent ręczny i odciągam jak czuję, że mi pokarm zaczyna wypływać - wtedy nie boli i sika jak trzeba :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mam laktator elektryczny baby ono,jak ustawiałam na maxa to bolało,zawsze miałam obolałe brodawki,a i tak nie ciągnęło jak trzeba.Za to jak dziecko ssie mi pierś,nie czuję bólu,pomimo tego,że chwyta od samego początku płytko,nie miałam jeszcze przez nią poranionych brodawek. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

chyba delikatność ręcznego polega na tym, że sama czujesz jak możesz ciągnąć, żeby nie było za mocno, a elektryczny ciągnie cały czas tą samą mocą, dobrze rozumuję?
ja używałam tylko ręcznego i pamiętam, że przy pierwszym użyciu nie wiedziałam jak to się robi, za mocno dociskałam dźwignię i trochę bolało, później zorientowałam się, że trzeba trochę poczekać aż pokarm zacznie lecieć, a nie wyciągać na siłę :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

ja kupiłam taki tani laktator ręczny Lakta Plus -odciągac musiałam przez 3 tygodnie bo urodziłam wcześniaka i bardziej mnie ręce bolały niż piersi (bo laktator był z tłokiem)- no i "zajechałam go!!" ale pokarm jest!!! :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja zainwestowalam w laktator Tommee Tippee i juz mi kilka razy uratowal piersi - podczas nawału pokarmu w 3. dobie i ostatnio przy zapaleniu piersi, zwlaszcza kiedy Zosia spi w nocy i nie chce sie obudzic na karmienie... Polecam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja na wszelki wypadek jeszcze w ciązy kupiłam laktator typu trąbka za 8 zł w aptece i życie mi uratował jak:
1. miałam nawał pokarmu jeszcze w szpitalu
2. miałam bolące, krwawiące brodawki
3. tryskał mi pokarm i Hania się denerwowała przy ssaniu
4. musiałam odciągać i gotować pokarm przez 48 godzin z powodu żółtaczki.
Co do bólu, to jak mała poraniła mi brodawdki to przez 24 godziny z jednej piersi odciągałam pokarm, bo to bolało 100 razy mniej niż jak przystawiałam dziecko, no i pierś się zagoiła w tym czasie.
Generalnie mój laktator jest na maksa niewygodny i jak wrócę do pracy za 2 miesiące to zainwestuję w coś lepszego.

Teraz jak czasami odciągam to nie boli w ogóle (jak karmię dziecko to też nie boli a bolało na początku jak diabli)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

emila pisze:
To, że jest delikatniejszy nie znaczy, że jest lepszy... Delikatniejszym możesz nie móc odciągnąć mleka...
Ale ja mam avent ręczny i odciągam jak czuję, że mi pokarm zaczyna wypływać - wtedy nie boli i sika jak trzeba :wink:

tez tak robie :)

http://www.olka.upd.pl

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wandzik pisze:
chyba delikatność ręcznego polega na tym, że sama czujesz jak możesz ciągnąć, żeby nie było za mocno, a elektryczny ciągnie cały czas tą samą mocą, dobrze rozumuję?
ja używałam tylko ręcznego i pamiętam, że przy pierwszym użyciu nie wiedziałam jak to się robi, za mocno dociskałam dźwignię i trochę bolało, później zorientowałam się, że trzeba trochę poczekać aż pokarm zacznie lecieć, a nie wyciągać na siłę :)

mozna kupic laktator z elektroniczna pamiecia
zaczynasz recznie i on zapamietuje jak Ty to robisz i po prostu nasladuje Twoje ruchy ciagnac tak jak lubisz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No, przekonałam się na własnej skórze jak to jest z tym laktatorem. Tak się złożyło, że po porodzie byłam 2 tygodnie w szpitalu (córeczka urodziła się jako wcześniak). 2 razy użyłam laktatora elektrycznego. Samo ściąganie nie bolało, ale potem było okropnie, nie mogłam założyć stanika, tak mnie bolały brodawki. Okazało się, że jestem stworzona do karmienia piersią, choć tak się tego bałam :) Ewunia pięknie ssie, a mnie kompletnie nic nie boli. Czego życzę wszystkim karmiącym mamom!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

TAK, boli.
Mam elektroniczny laktator Baby Ono i bolało jak cholera jak odciągałam pokarm.
A to dlatego, że on działa jak odkurzacz, czyli wciąga brodawkę.
Te laktatory z Aventu ręczne ponoć symulują ruch warg dziecka i wtedy nie boli...

ObrazekObrazek

TABELA CZERWCÓWEK 2010

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja uzywalam aventu ni nie bioalo nic a nic
ani przy elektrycznym ani przy recznym

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

u mnie tak jak u monisien...mam baby ono elektryczny...boli strasznie...za pierwszym razem to prawie nie do wytrzymania...później było trochę lepiej, ale i tak musiałam co chwilę naciskać żeby puścił brodawkę...ale ściągał dobrze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mam i reczny i elekryczny, pierwsze uzycie i przyzwyczajenie bolało, a teraz uzywam bezmyślnie. Kup porżadny, fajne sa te z znakładkami masujacymi. Laktatorem recznym regulujesz jak mocno ciągniesz, niektóre elektr. tel epsze tez to maja. Ja mam reczny chicco i inny, eletr tufi (zbawienie)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mam laktator elektryczny nakladam na dwie piersi naraz,jak nastawiam na najwieksza sile to boli,a jak na srodkowa to nie czuje praktycznie nic i dobrze mi sie sciaga,mialam reczny ale tak go przyciskalam,ze poszarpalam brodawkia do tego jeszcze go popsulam,a rece przez kilka dni bolaly,wiec przeszlam na elektryczny i jestem zadowolona

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja mam ręczny Aventu i elektryczny Tufi.

Ręcznym faktycznie trzeba sie przyzwyczaić i nie naciskać za szybko, ale wolniej i mocniej.

Alektrycznym schodzi mi tyle samo czasu, a ustawiam na maxa, bo inaczej nic nie leci i boli. Przynajmniej przy tym sprzęcie :(.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC [letni]