Dzisiaj jest sob wrz 21, 2019 10:22 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość

Witam. :D
Ze względu na sprzyjającą sytuację w pracy zastanawiam się nad nie wracaniem do pracy po macierzyńskim, a zamiast tego od razu kolejna ciąża i zwolnienie na cały czas.
Wtedy po drugim macierzyńskim mam już dwójkę. :D
Wracam do pracy i mogę się spokojnie angażować bez planowania kolejnego dziecka za rok, czy dwa...
A jak się wygrzebię z pieluch, to już na dobre. :D

Jak to wygląda fizycznie, wychowawczo, finansowo :?:
Co o tym myślicie :?:
Jak to jest mieć dwójkę dzieci z różnicą wieku: rok :?:

Chętnie poczytam opinie zarówno niani jak i mamusiek. :D

ObrazekObrazek

TABELA CZERWCÓWEK 2010

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

monisien!!!
miałam takie same plany, ale zycie je zweryfikowało. moze tobie sie jednak uda?
z opowiadań kolezanek wiem, ze takie dzieci fajnie sie wychowuje... ale wazne jest to, czy mozesz liczyc na czyjas pomoc. no i kwestia nie bez znaczenia to fakt, ze dzieci nie sa nazbyt absorbujace. nie chce przez to powiedziec, ze nie nalezy sie nimi zajmowac... moj synek wymagal na poczatku ciaglego noszenia na rekach i w ogole nie spal w nocy. ja wstawalam do niego po kilkanascie razy, rano szlam do pracy i po ludzku nie mialam sil na nastepne dziecko. w dodatku byłam po zabiegu cc, w wyniku ktorego nie moglam sie pozbierac chyba z pol roku...
no, ale skoro masz taka prace, ze mozesz sobie na to pozwolic to jestem jak najbardziej za!!! i trzymam za ciebie kciuki!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

między mną, a moją siostrą są dwa lata różnicy, ale znam parę rodzeństw, że jest tylko 1 rok różnicy. Ja bym wolałą, żeby pomiędzy moimi dziećmi było 2 lata, bo jedno jest już odchowane i nie potrzebuje tyle uwagi, ale to twój wybór.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

miedzy mna a moim bratem jest półtora roku... ponad 25 lat mieszkalismy razem w jednym małym pokoiku i wiem, ze to różnie bywa :D ale teraz jak kazde z nas poszlo juz w swoja strone, rozumiemy sie bardzo dobrze :!:
literatura psychologiczna wskazuje,ze najbardziej optymalna różnica jest 4 lata, bo wlasnie dzieci sa juz toche odchowane. fajnie sie jeszcze ze soba dogaduja, ale jednoczesnie kazde z nich moze byc zaopiekowane przez rodzicow niejako z osobna... mysle, ze jest to tylko czesc prawdy, bo podziwiam na przyklad relacje w rodzinach wielodzietnych, gdzie czesto dzieci przychodza na swiat w malych odstepach czasu...
wg mnie wszystko ma swoje plusy i minusy...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Miedzy mna,a moja siostra jest 3 lata różnicy i uważam,ze to za wiele.W dzieciństwie było nam dobrze,ale blizej 20tki wogole sie nie dogadywalysmy.Moze teraz kiedy ona juz mysli inaczej,jest lepiej,ale chyba wolałabym,zeby była o rok starsza.
Za to miedzy mna,a moim bratem jest 9 lat różnicy i dogadujemy sie swietnie.Jest lepszy niz najlepsza przyjaciółka,wspieramy sie nawzajem.
Uważam,że rok to jest bardzo dobra różnica,widze po swoim mezu i jego bracie.Dogaduja sie idealnie i nie odczuwaja tej różnicy,zupelnie jak bliźniacy :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No tak myślałam... Ile ludzi, tyle opinii... ;)

Chyba pozostanę przy swoim: jeśli będę miała siłę i ochotę (o możliwościach zawodowych, winansowych i innych nie wspomnę), to zrobimy od razu 2, a potem może za kilka lat - trzecie. ;)
Ale i tak życie zweryfikuje nasze plany. :D

ObrazekObrazek

TABELA CZERWCÓWEK 2010

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Siostra mojego P ma dwóch synów rok po roku, chłopcy mają teraz 6 i 7 lat i świetnie się dogadują, zawsze razem się bawią. Ja myślę, że wiadomo na początku jest ciężko przy dwójce małych dzieci a także w ciąży niezawsze świetnie się czujemy a tu jeszcze mamy małe dziecko pod opieką. Ale potem jak dzieci są troszkę starsze to razem się bawią, napewno jest im weselej a mamie też jest łatwiej coś w domu zrobić jak rodzeństwo zajmie się zabawą niż gdyby jedno dziecko za nią chodziło oczekując, że się z nim pobawi.

Obrazek
http://www.garnek.pl/aileen

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mam dzieci rok po roku i powiem ci ze jest ciezko ale psychicznie :) finansowo nie jest zle bo obie dziewczynki wiec ubrania Nela ma po siostrze- tyle co pieluchy i kaszki w sumie. na poczatku trzeba sie zorganizowac dobrze no i juz bedac w ciazy przygotowywac pierwsze dziecko do samodzielnosci zeby pozniej bylo latwiej. moja Oli byla nauczona ze sama zasypia, ze musi sie czasem sama soba zajac, ze nie moge jej nosic- ciaza byla zagrozona. Oli nigdy nie okazywala zazdrosvi i nigy nie plakala z powodu tego ze sie nia nie zamujemy. potrafi ladnie zajaz siee soba gdy jej powiem ze teraz nie moge sie z nia bawic. teraz juz jest latwej bo Nela raczkuje, zaczyna chodzic, bawia sie one razem :) oczywiscie musze je miec caly cas na oku bo to tylko dzieci i neiwidomo co Oli moze strzelic do glowki :) ostatnio jej wpychala na sile borowki do buzi hehehe - uwielbia ja karmic :)

mam nadzieje ze w przyszlosci beda sie kochac bardzo mocno i nie beda sie klucic i beda dla siebie przyjaciolkami- ja mam brata 7 lat starszego i nigdy nie mialam z nim kontaktu w sumie ;/

w ciazy tylko bylo ciezko bo nie moglam jej nosic i serce sie krajalo gdy ona plakala zeby ja dawac na slizgawke a ja nie moglam bo nie moglam jej nosic :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja będe mieć za dwa miesiące kolejnego bobasa...tym razem córke...
Różnica wieku dokładnie 12,5 miesiąca....jak dla mnie to idealne rozwiazanie...odchowam dwójke i dopiero biore się za kariere... :lol:
Wszystko zdaje mi się kwestią organizacji życia...ja przy Andrzeju dałam rade się obronić...dostać się na wymarzoną aplikacje...i co ja pisze :roll: ..przy Andrzeju i Fasolince w brzuchu...
Chyba nie bez znaczenia jest to,że do tej pory ciąży jakby nie było bo czułam sie super...od teraz mam się oszczędzać bo Młoda jest duża,ciążeka i szyjka mi zaczyna puszczać...ale jade na miesiąc do rodziców....to tam poleniuchuje i jakoś dotrwam to końca...
Andrzej jest nauczony bawić się sam w kojcu...wiadomo,że nie cały dzień...ale ja wtedy moge sobie poleżeć...nie nosze go dużo bo 11kg dla ciężarnej to już przsada...ale czasem musze go poprzytulać czy podnieść z podłogi...do tej pory robiłam to bez problemu...
Sama mam siostre młodszą o rok..a drugą o trzy lata i zawsze super się dogadywałyśmy...co nie oznacza nie nie było przy nas dużo roboty...
No i chyba najważniejsza jest sprawa pieniędzy...czy stać rodzine na kolejnego Bobaska...my mamy to szczęście,że mąż spokojnie utrzyma nas czworo...ale wiem,że i tak z kilku przyjemności będe musiała zrezygnować...trudno...moje dzieci są dla mnie najważniejsze...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witam! ja jestem niania juz u drugiej rodzinki ktora w krotkim czasie zdecydowala sie na drugie dziecko. W pierwszej rodzince roznia wieku byla 15 miesicy teraz bedzie 18 miesiecy. Pierwsza rodzinka ma teraz dwie coreczki-3 latka i 1,8. Dziewczynki sa super super sie dogaduja i bawia razem. W drugiej rodzince wlasnie czekamy na narodziny drugiego malenstwa. To zalezy od Twojego wybrou. Swietnie sie dzieci chowaja napewno to wygodne rozwiazanie, i innym bym polecila....sama natomiast w przyszlosci planuje przynajmniej 3 letnia roznice wieku, ale to wynika z mojego charakteru, ze wiem ze jak jedno podrosnie to zateskni mi sie za takim maluszkiem i wole dwa razy przzywac takie slodkie chwile (wiem mozna zrobic i trzecie ale to juz trudniejsza decyzja). Tak wiec wybor nalezy do Ciebie, chociaz napewno dwojke naraz jest CIEZEJ ALE POTEM WYGODNIEJ

Offline Wyświetl profil  

Właśnie urodziłam córeczkę a w domu jest już synek 2 lata i 8 miesięcy. Mam wątpliwości czy dam sobie radę z dwójką dzieci, Na razie mąż ma opiekę ale za tydzień zostanę zupełnie sama z noworodkiem i z łobuzem który potrzebuje ruchu. Czy ktoś ma pomysł jak sobie poradzić. szczerze jestem przerażona. :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

monisien miałam takie same plany jak Twoje i u mnie sie wszystko powiodło :D i baaaardzo polecam.
Po macierzyńskim bylam na wychowawczym a pozniej odrazu od polowy ciazy bylam na L4.
Różnica wieku moimi dziećmi jest dwa lata (synek urodził sie 09.05.05 a córeczka 04.05.07).
Nie wiem czy to zależy od charakteru dziecka, ale synek nie jest wogóle zazdrosny (staram sie nigdy go nie pomojać), bardzo go angażuje do pomocy przy małej i bardzo go chwale gdy wyrzuca pieluche, myje jej nozki w czasie kąpieli. Teraz kiedy mała zaczeła sie głośno śmiac zaczynaja sie wspolne zabawy...ma niesamowita radoche jak ona sie śmieje. Duzo ja przytula, całuje - naprawde nie spodziewalam sie takiego obrotu sprawy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

miedzy mna a moja siostra jest 10 miesiecy i 25 dni roznicy
i bylo super :D naprawde super
do czasu keidy zaczelysmy miec po 17 18 lat
ale w takim wieku torozne glupoty do glowy pzrychodza wiec sie nie liczy :D
Wiec jako siostra moge polecic bo ze strony mamy sie chyba nie dowiem jak to wyglada

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

minia01 pisze:
Właśnie urodziłam córeczkę a w domu jest już synek 2 lata i 8 miesięcy. Mam wątpliwości czy dam sobie radę z dwójką dzieci, Na razie mąż ma opiekę ale za tydzień zostanę zupełnie sama z noworodkiem i z łobuzem który potrzebuje ruchu. Czy ktoś ma pomysł jak sobie poradzić. szczerze jestem przerażona. :shock:

Kurcze własnie mam identyczne obawy!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mar510 każdy chyba się tym martwi :D U mnie różnica będzie wynosiła 2 latka - ani dużo ani mało (moim zdaniem). Ale już teraz bywa ciężko, kiedy zmęczona wracam z pracy i muszę ganiać za córeczką, wyjśc na spacer, pozmywać, posprzątać, uprać , poczytać książeczki, pomalować kredkami i milion innych rzeczy .... a marzy mi się drzemka po obiedzie albo spokojne poczytanie książki (swojej a nie Bąbla :D ).
pociesza mnie to, że nie ja jedna mam taką sytuację a mnóstwo kobiet świetnie sobie radzi z opieką nad dwójką albo i większą ilością Szkrabów - więc i ja dam radę!! I to sobie powtarzam codziennie :D :D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

haszka ja mam różnicę 1,9 mies, rodzinka daleko, a mąż pracuje od rana do 20.00 . Lekko nie jest, ale sobie radzimy. Moje maluchy mają już jeden 2, 3mies, a drugi 6 mies. Już teraz widzę jak starszy coraz częściej sie bawi z młodszym,. Mam nadzieję że potem będzie jeszcze lepiej. :D :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Miedzy mna a siostra jest rok siedem miesiecy i siedem dni roznicy.Dogadywalysmy sie super nawet teraz jest dobrze mamy w sobie oparcie pozyczamy sobie ciuchy ona jest moim fryzjerem.
A ja mam syna teraz skonczyl 6 lat.Czekalismy z decyzja o ciazy ponad 3 lata potem nie moglam zajsc w ciaze.Jak zaszlam to w 6 miesiacu urodzilam corke ktora zmarla po 4 dniach. :cry: Teraz staramy sie o kolejne dziecko ale juz dlugo sie nie udaje.Same widzicie ze nie ma co zwlekac z kolejna ciaza, najlepiej jedno po drugim a nie prawie 10 lat roznicy.U mnie dzieci juz sie tak nie beda dobrze dogadywac za duza roznica wieku bedzie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

miedzy moimi starszymi synami jest 2 lata roznicy.krystian ma 10 lat a kamil 8 jak byli mali to sie razem fajnie bawili ale czym sa starsi to przewaznie sie o cos kloca chociaz tez potrafia sie dogadac.1,5 roku temu urodzilam kolejnego syna a za niecale 3 miesiace urodze prawdopodobnie dziewczynke jak sie plec nie zmieni no i znowu bede miala 2 lata roznicy ale bedzie tez roznica plci wiec niewiem jak to bedzie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

iwona1974 gratuluje ci dzieciaszkow i odwagi ze w tak trudnych czasach zdecydowalas sie na 4 dzieci .Ja tez bym chciala miec wiecej niz 1 ale nie wiem jak to wyjdzie(czytaj post wyzej)
pozdrawiam :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

u mnie jest 12miesiecy i 13 dni roznicy miedzy synkiem i coreczka...
bywa ciezko,szczegolnie ze jestem duzo sama...finansowo nie jest lekko i niech nikt mi nie mowi ze jedno dziecko moze miec po drugim duzo rzeczy,no niby tak zwlaszcza na poczatku pozniej dochodzi kupowanie podwojnych zabawek bo jedn anie starcza itp.napewno jestem szczesliwa chociaz los zdecydowal za mnie ze mam dzieci z tak mala roznica...ciezko jest robic zakupy,wchodzic po schodach,ciezko bo jak cos zapomne to albo trzeba ubierac dzieci i isc to zalatwic albo odpuscic...z drugiej strony jak widze jak zuza przytula sie do malego albo jak sie razem smieja albo troske siostry o brata łezka sie w oku kreci i ciesze sie ze ich mam,ja bylam 16 lat jedynaczka i wolalabym miec rodzenstwo...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC [letni]