Dzisiaj jest sob sie 23, 2014 1:34 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Witam to mój pierwszy post na forum, ale na pewno nie ostatni.
Jestem mężczyzną który straszne boi sie o swoja narzeczona. Byliśmy w sobotę u lekarza z bobaskiem wszystko jest w porządku ale moja Myszka ma strasznie skurczona macice... Pani Doktor pokazywała nam na usg ze macica jest strasznie spięta, skurczona... Myszkę Bardzo boli brzuch nawet w nocy budzi sie z bolami. Pani Doktor przepisała jej następujące leki, Diprophyllinum, Tardyferon Fol, Luteina 50 (dopochwowo), Clotrimazolum 100mg (dopochwowo). Dodam tez iż moja narzeczona ma straszne upławy straszna wydzielina i kolorze kremowym. Istotna dla Nas rzeczą jest że w sobotę tj. 30 czerwca mamy WESELE! I to do tego Nasze wesele... To duży wysiłek dla mej kobiety i stres czy możę to jeszcze pogorszyć obecny stan? Czym są spowodowane owe bóle i jakie mogę być tego skutki i czy to groźne dla Marty i bobaska???

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a czy powiedzieliscie o swoim weselu ginekologowi? mysle, ze w tej sytuacji to on moze wam doradzic najbardziej kompetentnie.
moim zdaniem trezba bedzie nieco ograniczyc wysiłek zwiazany z szalenstwami. w slubie to na pewno nie powinno przeszkodzic, gorzej z zabawą.
myslę, ze twoja narzeczona ma napietą (spinajacą sie , czy stawiajacą sie) macicę INACZEJ MACICĘ REAKTYWNĄ. poczytaj trochę na forum korzystajac z wyszukiwarki.
ja tez cierpiałam na tę przypadłość w 1szej ciąży. musiałam b. ograniczac wysiłek fizyczny, bo od poczatku zagrazalo mi poronienie, a potem przedwczesny poród. macica cały czas się kurczyła, musiałam dużo leżec i brac leki rozkurczowe do samego konca. taka ciąza jest jednak do utrzymania. musisz tylko uwazac na swoja narzeczona. ślub jest dla was, wesele dla rodziny, wiec paradoksalnie nie musicie byc na nim obecni,. mozecie przyjac zyczenia i po amerykansku odjechac w sina dal..... mowiac, ze wybieracie sie od razu w podroz poslubna. albo wprost powiedziec o co chodzi. powodzenia i wszystkiego co najlepsze na nowej drodze zycia dla was i waszej kruszynki.
pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

najgorsze jest to ze Martynka nie może brać nospy porostu wymiotuje po niej i omdlewa... Lekarz powiedział ze wesele ok ale bez meczących tańców i zabawy do opadłego.. zasmuciłaś mnie trochę tym poronieniem :(((

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

w tak wczesnym okresie ciązy wszystkie skurcze sa niebezpieczne, a taka spinajaca sie macica to jakby stan ciągłego kurczenia.
marcin moim celem nie jest cie straszyc, zycze wam jak najlepiej dlatego dziele sie moimi doswiadczeniami. a jesli martynka nie moze brac nospy sa inne leki, zreszta lekarz wam je przepisal.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Martwię się tym bardzo :(( po ślubie zrezygnowaliśmy nawet z wakacji/podróży poślubnej, dla dobra Naszego Bobaska. Lekarz zalecił Martynce ścisłe Łóżko ale teraz, przed ślubem ciężko leżeć jej cały czas.Ciągle coś załatwiamy a to suknia a to menu na sali weselnej a to wybór wiązanki ślubnej itp... Ale po ślubie już cały czas będzie leżała i wypoczywała... Oby wszystko było dobrze...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

przy takim napinaniu to na pewno musi się oszczędzać. te gęste upławy przejda po clotrimazolu (jest to po prostu grzybica, bardzo częsta w ciąży, ważne żebyś Ty tez się leczył, w aptece bez problemu kupisz krem o tej samej nazwie), tylko jak się zaczyna stosować te globulki a infekcja jest spora, to leci na poczatku jeszcze więcej, czyli parę dni odczuwa sie spory dyskomfort niestety, ale później duża ulga. Diprofilina działa dobrze przeciwskurczowo, podobnie w mniejszym stopniu luteina (ona też dodatkowo pomaga podtrzymać ciąże), po kilku dniach na diprofilinie macica powinna się zacząć rozluźniać. niemiłe uczucie powodowane grzybicą jest generalnie denerwujace, a jak człowiek się denerwuje to łatwiej tez o skurcze, myślę więc że zaleczenie grzybicy poza korzyściami samymi w sobie dobrze też wpłynie na napięcie macicy. szkoda tylko że to wesele macie tak szybciutko, tydzien później leki na pewno działałyby juz mocniej, ale trzymam kciuki żeby zadziałały jak najwcześniej i życzę miłej zabawy, tylko pamiętaj żeby wtedy już żona oszczędzała się jak najwięcej!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Marta_Marcin pisze:
najgorsze jest to ze Martynka nie może brać nospy porostu wymiotuje po niej i omdlewa... Lekarz powiedział ze wesele ok ale bez meczących tańców i zabawy do opadłego.. zasmuciłaś mnie trochę tym poronieniem :(((

Tak samo reaguje na nospe i lekarz przypisal mi Scopolan wiec moze sprobojcie tego ?

ps: do luteiny polecalabym jakas herbatke o dzialaniu lekko przeczyszczajacym (skonsultujcie z lekarzem najlepiej), po tym cholerstwie sa niezle zaparcia :/

Ropuszka Ewa - 12.07.07 g.13:50 50cm 2365g .. 07.01.08 -> 1 dzien w domu ;)
Obrazek
Zoperowana 21 grudnia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jednym słowem uważajcie na siebie!!! jeśli martyna będzie zmeczona to proponuje przeprosic gosci (niech bawia sie dalejsami) i wracac do domu. macie zbyt wiele do stracenia, aby przejmowac sie zabawa, czy tym co ludzie pomysla.....
a potem zostaje pozytywne myslenie i jak najwiecej odpoczynku!!!
powodzenia!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]