Dzisiaj jest śr wrz 03, 2014 1:37 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

Witam, od jutra wlasnie wkraczam w 35 tydzien ciazy i zaczal sie u mnie swiad calej skory, tzn. wczesniej tez juz zaczelo mnie swedziec ale delikatnie a teraz czasem nie do wytrzymania po prostu wszystko co sie da. Duzo czytalam na ten temat w internecie i wyczytalam, ze moze to byc cholestaza watrobowa, ktora pojawia sie tylko u kobiet ciezarnych. Najbardziej przerazilo mnie to, ze jest mozliwosc obumarcia plodu. Na poczatku mytslalam, ze to swdzenie to moze skutek upalow, poniewaz miekszam w Egipcie i tu temperatury teraz do 40 stopni albo, ze to od wody i moze moja skora przesuszona, ale jak zaczelam czytac o tym wszystkim to wydaje mi sie, ze moze to byc jednak ta cholestaza watrobowa, zwlaszcza. ze przed przyjazdem tutaj w Polsce bralam przez 4 lata tabletki antykonecpcyjne (ale podobno z mala dawka hormonow). Nie wiem tak naprawde bardzo sie martwie. Co najbardziej mnie zdumiewa, ze strasznie swdzi mnie skora twarzy, wiec w tym przypadku pomyslalam o sloncu, skora brzucha wiadomo swedzi od rozciagania a reszta? Co to tak naprawde moze byc. Wiem, ze musze isc do lekarza, ale to dopiero jutro wieczorem bo tu przyjmuja tylko wieczorami. Do tego czasu chyba nie zasne i bede sie martwic okropnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej, co u ciebie?
objawy, które opisujesz mogą sugerować cholestazę, ale nie musza. potrzebne są próby wątrobowe i dieta - ta na pewno nie zaszkodzi... odezwij się. pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

W sumie w tym samym dniu co napisalam o moim problemie, moj maz zadzwonil do mojego lekarza prowadzacego i ten powiedzial, ze to normalne, poniewaz jestem juz pod koniec ciazy i hormony sie zmieniaja, poza tym teraz jest bardzo goraco i to moze nasilic swedzenie. Jak maz pytal sie o testy watrobowe to mowil, ze nie ma potrzeby. Mam teraz w sobote wizyte u lekarza wiec jeszcze raz dokladnie wypytam. W sumie z tym swedzeniem to roznie, czasem caly dzien, nic a czasem sie strasznie nasila a tu naprawde goraco (ponad 40 stopni). Poza tym wczoraj pytalam sie tesciowej to mowila, ze w jej rodzinie tez niedawno jedna urodzila i tez ja wszystko swedzialo pod koniec ciazy, szczegolnie twarz itd. Troche sie uspokoilam, ale oczywiscie jak pojde do lekarza zapytam jeszcze raz. Dziekuje Gosia za zainteresowanie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no to cieszę sie, ze sie uspokoiłaś.pozdrawiam!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja też nie dawno pisałam na forum o cholestazie, ale nie dostałam odpowiedzi od lekarza, ani od żadnej z dziewczyn, która ją już przechodziła.
myślę, że powinnaś zrobić badania krwi: aspat, alat, bilirubina. wtedy będzie wiadomo czy masz cholestazę czy nie, być może swędzenie ma inne podłoże.

pozdrawiam kaśka
gg 9188613

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

ja ostatnio gdzies czytałam że tak świąd skóry jest normalny u bobiet w ciązy, dlatego,że skóra bardzo sie naciąga i ma prawo swedziec- czytałam tez że dopiero w momencie kiedy np sie podrapiesz i to ci nie pomaga tzn czujesz nieustany swiąd to jest to coś zlego,ale jeżeli zwykle drapanko :wink: przynosi ulge to wszystko jest w porzadku - mnie np swedzi skora na brzuchu ale wcale m,nie to nied ziwi bo jest tak cholernie naciagnieta ze dziwne zeby bylo inaczej

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

W sumie to sie ucieszylam, poniewaz swedzenie troche sie zmniejszylo a juz na pewno nie swedza mnie stopy i rece, jak to opisuja przy cholestazie watrobowej. Zauwazylam, ze swedzenie nasila sie kiedy skora jest spocona i przesuszona, a w ciazy jednak kobiety poca sie wiecej i skora tez jest bardziej przesuszona, poza tym te goraczki. Bylam u lekarza i lekarz jedynie przepisal mi tabletki na swedzenie ale tylko w przypadku gdyby swedzialo mnie cale cialo i nie dalabym rady calego ciala czyms wysmarowac, zeby przynioslo ulge. A tak w ogole duzo czytalam na ten temat, poniewaz bardzo lubie wiedziec cos wiecej gdy cos mi dolega i na polskich stronach internetowych piszac o swedzeniu skory w ciazy glownie pojawia sie temat cholestazy watrobowej, natomiast poczytalam tez na stronach angielskich i tam jest napisane, ze to normalny objaw swedzenie skory pod koniec ciazy. Skora jest rozciagnieta, przesuszona, poci sie wiecej, poza tym w tym czasie wzrasta poziom hormonu zwanego estrogenem co powoduje to swedzenie i kobiety tez opisuja te objawy, czasem jest to swedzenie tylko w jednym miejscu czasem na calym ciele a o cholestazie watrobowej lekarze pisza, ze pojawia sie u niewielkiego procentu kobiet i w rzadkich przypadkach. Wiadomo, warto dmuchac na zimne :roll: ale najwazniejsze zeby nie popadac w panike. Nie jestesmy same, wszystkie kobiety na calym swiecie cierpia na to samo :lol: . Przeczytalam wiec, aby zmniejszyc dolegliwosci nalezy zaprzestac uzywac zapachowych mydel i zeli do kapieli, zakladac bawelniane ubrania, ktore nie draznia skory, unikac slonca i przegrzania skory i oczywiscie smarowac sie chlodzacymy zelami do skory, itp. Mi pozostal juz tylko miesiac, wiec glownie siedze w domu i nigdzie nie wychodze na te slonce, zwlaszcza ze tu w Egipcie ponad 40 stopni :cry: . Zycze wszystkim przyszlym mamom powodzenia i duzo wytrwalosci. Trzymajcie sie :P

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]