Dzisiaj jest śr kwie 01, 2020 10:12 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Uczniowie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość

W przyszłym moje dziecko przystępuje do komunii. Jakie są Wasze doświadczenia? U mnie ksiądz urządza przedstawienie - dziecko i rodzice przystępują razem :evil: Już mi się to nie podoba... Co z dziećmi, których rodzice przystąpić do komunii nie chcą lub nie mogą? Idą same na końcu? Dostają rodziców zastępczych? :P Mają potem przerąbane w szkole? :evil:
Wiem, że to temat delikatny, ale może podzielicie się uwagami? Zakładam również, że to ja mogę być pod tym względem nienormalna :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Masz jakiegoś dziwnego Księdza. Córka mojej cioci miala w tym roku Komunię a moja ciocia nie jest nawet wierząca i Ksiądz nie robił z tego powodu problemów.

I tak naprawdę pierwsze spotykam się z przypadkiem, że dzieci idą do Komunii razem z rodzicami :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Też mi się tak wydaje... że to dziwne... Jak ja przystępowałam do komunii, to były same dzieci. Zresztą moi rodzice by nie mogli...
Dlatego nie podoba mi się takie traktowanie ludzi :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Emila , jak ja szlam do komuni to tez dzieci szly z rodzicami ,a cirodzice ktorzy nie chcieli przystapic do komuni szli z dzieckiem do ołtarza ale nie brali komuni tylko skladali rece na krzyz na piersi i to oznaczalo ze ne przyjmuje...:)

mama JASIA 15t2d (*) 26.03.2009
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

chore...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

U nas tak nie było, ale byłam na takiej komuni u mojego wujka, wujek ma drugą żonę, byli jedynymi osobami, które podeszły z dzieckiem do ołtarza i nie przyjeły komuni :roll: bez sensu...
Ponieważ byli jedyni ( mieszkają na wsi), nawet nie musieli księdzu przypominać...ale głupio to wyglądało...ja tez mam drugiego męża, nie chciałabym być w takiej sytuacji ....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jak mój syncio szedł do komuni to nic takiego nie było (na szczescie). Wymagano jedynie obecnosci raz w miesiacu na specjalnej mszy (podpisywałam obecnosc hehe). Mam nadzieje ze to sie nie zmieniło.
emila a to o czym piszesz jest niezgodna z jakimikolwiek normami. Nie wiem co bym zrobiła.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dla mnie totalny idiotyzm,wiele moich koleżanek nie ma ślubu i na pewno na takiej komunii swojego dziecka czuły by się fatalnie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

darka pisze:
Wymagano jedynie obecnosci raz w miesiacu na specjalnej mszy (podpisywałam obecnosc hehe). Mam nadzieje ze to sie nie zmieniło.

Darka, ale ja już z wieku szkolnego dawno wyrosłam i takie sprawdzanie obecności wydaje mi się żenujące :? Co to za traktowanie dorosłych ludzi? Byłabym oburzona! A jakbym nie mogła przyjść na mszę to co? Usprawiedliwienie od lekarza, czy może mi mąż napisać? :roll: :evil:
Co do komunijnej popisówki, to prawdopodobnie wyrażę swoje zdanie. Tym bardziej, że mąż uważa tak samo.
My mamy ślub kościelny i teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy w tym wzięli udział. Ale ja po prostu nie chcę. Uważam, że wiara to dość intymna sprawa i jako taka nie powinna podlegać KONTROLI! :evil: Zamieniam się cała w protest! :lol:

A w dodatku, tego nie napisałam, w naszej dzielnicy każda klasa idzie w kolejną niedzielę. Zatem i dzieci i rodzice mają możliwość obserwować, co i jak, kto z kim, dlaczego nie... Nawet jeśli to temat dla niektórych mało interesujący, to na pewno będą komentarze i pytania... Chyba że będzie nas więcej...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

emila ja Cie w zupełnosci rozumiem i sie z Toba zgadzam. Ale mieszkam w małej miejscowosci. Raz juz sie postawiłam i musiałam chrzcic dziecko na jakies wiosce a Pawłowi groziło niedopuszczenie do komunii. Wiesz jakie by to było przykre dla dziecka. Zmienił sie proboszcz i teraz poprostu sie nie odzywam. Chce zeby moje dzieci spokojnie przez to wszystko przeszły.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

yyy... nie wiem jak to skomentować co przeczytałam... u mnie i u mojej siostry było tak. Podajrze raz w msc po mszy św. dzieci ze swoimi szkolnymi katechetami szli do salek i tam były przegotowywane, a rodzice zostawali i słuchali co tam ksiądz mówi. NIe było to sprawdzane. Oczywiście przegotowania były też w szkole. Zaliczanie modlitw i.t.p. Do komunii szły tylko dzieci, one siedziały też w ławkach ładnie ozdobionych, a rodzice i reszta gości byli bardziej obserwatorami, niż uczestnikami. Jak dzieci przyjęły komunię to dopiero na samym końcu ten kto chciał to podchodził.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

gorzej jest z bierzmowaniem,. mnie ksiadz powiedzial ze nie dopusci mnie do bierzmowania jesli nie bede spiewac w chorku koscielnym. to ja nie chodze do kosciola wogole w moim miasteczku tylko jezdze 2 przystanki autobusem gdzies indziej. i tam pojde do bierzmowania , u nas trzeba tez nosic zeszyt zeby ksiadz podpisywal obecnosc na mszy i pozniej sprawdza to mlodziezy na koledzie wiec ja zmienilam parafie tam pojde do bierzmowania, w pzyszlosci do slubu nei mam zamiaru znosic naszego ksiedza.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja tez mam corke ktora za rok pojdzie do 1 komuni ,bo tutaj w portugali bynajmiej gdzie ja mieszkam dzieci ida do komuni w czwartej klasie...ale w tym roku zobaczylam jak to jest podczas mszy sw.otoz dzieci podchodza razem z rodzicami ,ale jezlei rodzice nie chca przyjac komuni to nie przeszkadza ksiedzu to ,ja natomist niestey nie niema koscielnego ale i tak podejde z mala chyba ze poprosze chrzestnych ,jezeli dadza rade przyjechac :( i tak ogolenie to nie robia tutaj imprez komunijnych i niema takich prezentow jak ja widzialam w polsce ...skromny podarunek i tyle

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

na mojej komuni choc w polsce tez bylo ,,skromnie" bo dostalam ,,tylko" tys. zlotych przy czym reszta dzieci po 5 tysiecy .
hmm...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie które prezenty są przesadne. ja dostałam rower typowy prezent komunijny

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no cóż co kraj to obyczaj - moj syn miał komunie w 2003 r - ksiądz bym super ( taki z powołania ) mimo że kościół był wtedy w trakcie budowy - to wszyscy rodzice myśleli że bedzie ciągnął kase od rodziców ale było inaczej zazyczył sobie tylko strój liturgiczny dla siebie - taki uniwersalny (kosztował tylko 1120 zł ) w dodatku bardzo chciał zeby nie było rewi mody na komunii i tak chłopcy szli w granatowych - czarnych garniturkach a dziewczynki w jednakowych sukienkach szytych przez zakonnice ( ksiądz zapłacił z własnej kieszeni za sukienkę jednej dziewczynki - której rodzice byli bardzo biedni - zeby tej nie było przykro że ma inna sukienkę)

Jestem bardzo zadowolona z tej uroczystosci i chciała bym zeby kazdy ksiadz miał takie podejscie "ludzkie" jak ten który przygotowywał mojego syna do komunii

Moim zdaniem to 2 klasa szkoły podstawowej to zawczesnie na taką uroczystosc - bo większosc dzieci jest pod wrażeniem prezentów jakie dostaną a nie cieszą się faktem samego sakramentu - ale to moje zdanie

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ToJa ja bylam we wczesnej komuni - w zerowce, i pamietam jaka bylam przejeta ,stresowalam sie wierszykami, cala uroczystoscia, sukienka i nie myslalam o prezentach. Dopiero potem ,po obiedzie chcialam zajrzec ale mama owiedziala ze...po nabozenstwie ;D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

emila współczuję takiej organizacji Komunii! Tak naprawdę trzeba wiele taktu, czego w wielu kościołach brakuje. W taki sposób można zniechęcic rodziców, a przeciez nie o to chodzi!
Nie wszyscy rodzice praktykują, jednak chcaą by dziecko przystapiło do komunii. No i jak zachecić rodziców :?:
Jest wiele sposobów, trochę w tym marketingu :wink:
Przygotowania do komunii moga być fajne. Często księża wciągają rodziców w organizację, potrafia wysłuchać pomysłów, rezygnują z pompatycznych wierszyków na rzecz piosenek w stylu Arki Noego!
U mojego syna kościół był przystrojony brzózkami, była miła atmosfera.
Wszystkie dzieci szły w albach i nikt nie wymagał kupienia nowej (mogła być po bracie). Siostra przedtem zbierała pieniążki na kwiaty (ok 10zł) i na tzw dar ołtarza 40 zł. Z tego zakupione były bodajże ornaty.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Obawiam się, że w tym roku niewiele się zmieni. Całość kosztów z okazji komunii wyniesie 150 zł... Z tego będzie kupiony prezent dla księdza... Myślę, że to dużo, bo dzieci do sakramentu przystapi koło 60. I chyba będzie przedstawienie, chyba że uda nam sie jakoś zaprotestować :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ToJa - dziecko może bardzo świadomie przyjąć Pierwszą Komunię o ile dorosli nie zrobią mu wody z mózgu. Bea dostała prezenty dzień przed Komunią, wieczór jeszcze z nią rozmawialiśmy. Żebyś słyszała, jak pięknie dziecko opowiadało po wszystkim o przyjęciu do serca Pana Jezusa! Z jakim przejęciem! Szkoda, że dorośli zrobili z tej uroczystości szopkę i prześciganie się w drogich prezentach - dla własnej pychy!

A nawiązując do tematu - bardzo chcieliśmy przyprowadzić dziecko przed ołtarz, ale rozumiemy, że są różne sytuacje życiowe. U nas dzieci podchodziły pierwsze, a dopiero po nich Ci którzy czuli taką potrzebę - i chyba tak powinno być - żyjemy w czasach takich a nie innych, różnie jest z religijnością rodziców i dla dziecka bolesne byłoby takie "wyróżnienie" jak u Emili. Ksiądz wykazał się po prostu brakiem wyczucia. Może warto poruszyć sprawę na jednym ze spotkań księdza z rodzicami, które odbywają się przed I Komunią?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Uczniowie

Strefa czasowa UTC [letni]