Dzisiaj jest sob maja 30, 2020 12:16 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6289 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 315  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam, szukam informacji na temat ciąży, porodu wychowywania szkraba, warunków zycia w Holandii. Będę wdzieczna za wszelkie info. Mój maż wybiera sie tam do pracy, rozważamy czy jechac tam i urodzic przy meżu, jak tylko sie nieco zadomowi, czy czekać na rozwiazanie w Polsce i dopiero potem jak dzidzia podrosnie do niego dołączyc...
Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie info
Beata

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

witaj
opieka nad cięzarna tu wyglada nieco inaczej niz w Polsce, przede wszystkim jezeli wszystko przebiega bez komplikacji to nie chodzisz do ginekologa tylko do połoznej i to ona decyduje kiedy powinien zobaczyc cie lekarz... co do porodu to nie napisze ci nic z własnych doswiadczen ale kolezanki ktore tu rodzily byly zadowolone z opieki w szpitalu w czasie i po porodzie takze ja tez jestem dobrej mysli :)
pozdr.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pozdrawiam Cię twiggless
dzięki za info , śliczne zdjęcie dzidzi i takie wyrażne ,gratulacje tak fotogenicznego maleństwa :o
będe wdzięczna za każdą kolejną informację co do życia i pobytu w Holandii :)
powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj Beatrix73 :)
Moze Ty masz jakies konkretne pytania bo ogólnikowo to mozna by pisac i pisac. Jesli bede znac odpowiedzi to chetnie Ci odpowiem. Kto pyta nie błądzi :D
Pozdr.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witaj twiggless
wstępnie zastanawiam się jak to jest z warunkamio życia tam w Holandii,gdybym na przykład była zmuszona przez jakiś czas być na utrzymaniiu z dzidzią pracującego tylko męża?
Jestem pielęgniarką z zawodu może orientujesz się czy i jak ciężko jest dostać pracę w tym zawodzie ? Jakieś zasiłki na dzidzię i jakie?
proszę o odpowiedż i pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Sorki ze dopiero teraz odpisuje ale maluch mnie oderwał od kompa :D
z lekka sie pospieszyl o caly miesiąc...

Jeżeli twoj mąz pracowałby legalnie a ty mialabys z dzieckiem tez przy nim meldunek
to przysluguje ci zasilek rodzinny o ile sie nie myle cos ok 250 euro na kwartał.
Oprocz tego przy rozliczeniu rocznym ze skarbowka nalezy ci sie ok 800 euro na rok
z tyt. posiadania dzieci niezaleznie od dochodów.

Z tego co wiem pracują tu pielegniarki z Polski ale podstwą jest język :?

PS. Co do tych kwot to podałam orientacyjnie, konkretnie bede wiedziec
jak mąż zacznie wypełniać podania na naszego malucha.

Pozdr.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć
Gratuluje masz ślicznego synka :D ,mam nadzieję że nie dokazuje zbyt dużo i będziesz miała troszkę czasu dla Siebie.
Ja jestem w 18 tyg. i jestem już strasznie ciekawa maleństwa, jak wygląda .Dzięki za informacje ,polecam się na przyszłość.
Teraz wyjeżdzam na 3 tyg. i nie będę miała dostępu do kompa ale odezwę się po powrocie. No chyba że uda mi się gdzieś grzecznościowo raz w tyg. wskoczyć na kompa.

Pozdrawiam Ciebie i całą rodzinkę pa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: zapytanie
Awatar użytkownika

Witam ślicznie
Oczekuje na mojego maluszka,jestem wprawdzie 5 dni po terminie ale jak na razie wszystko ok,tyle ze moj chłopczyk jest dosc duzy wiec moze bede miała cc,ale nie o tym chciałam pisać.Mamy w planach wyjazd do Holandii czy jesli ja nie bede pracowac,tylko mąż a dziecko nie urodziło sie w Holandii czy też moge liczyć na jakąs pomoc finansowa od Panstwa?
Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiamy wszystkie mamy i ich maleństwa :D

Danisiu jestes najukochańczym naszym skarbem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hejka
Pozdrawiam Katrinka i Twiggless
Wracam wypoczęta i szczęśliwa z urlopu :D
Właśnie się dowiedziałam że ta anonimowa dzidzia to najprawdopodobniej będzie dziewczynka.
Piszczie dziewczyny, życzę dużo szczęścia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej przyszle mamuski :D

No w koncu ktos sie u nas pojawil :)
U nas coraz lepiej, Antos juz chyba zaskoczyl co to dzien a co to noc bo juz trzecia nocke ładnie przesypia tzn robi przerwy miedzy karmieniami nawet do 6 godzin, az mnie samą zaskakuje :shock: Bo te dwie 2godzinki snu miedzy papu pomału mnie wykańczaly. Kochany pomyslal o mamusi a mamusia kocha spanko :D Wcina za dwoch ale pediatra mowi ze wczesniaki maja wieksze prawo do dobrego apetytu. Ładnie przybiera na wadze co tez mnie cieszy, nie mamy problemu z kupkami bączkami czy kolkami, i odpukac azeby tak juz zostało.
Specjalnie nie płacze jedynie przed karmieniem ale to raczej płaczem nazwac nie mozna, on sie w zasadzie drze bo nie poleci mu przy tym ani jedna łezka. Taki mały z niego nerwusek, najlepiej by chcial zebym od razu sie pojawila nad nim z mleczkiem.

Witaj Katrinka To ty tez lipcowka jestes?powtorze sie dotyczy to tez twojego malucha podstawa jest legalna praca a tym samym odprowadzanie skladek do Belastunga czyt. holenderski urzad skarbowy "Jeżeli twoj mąz pracowałby legalnie a ty mialabys z dzieckiem tez przy nim meldunek
to przysluguje ci zasilek rodzinny o ile sie nie myle cos ok 250 euro na kwartał.
Oprocz tego przy rozliczeniu rocznym ze skarbowka nalezy ci sie ok 800 euro na rok
z tyt. posiadania dzieci niezaleznie od dochodów. "

Beatrix73 Ciesze sie ze udał sie urlop :P ja juz tez nie moge doczekac sie wrzesnia bo wtedy chce jechac do Polski pochwalic sie Tośkiem.
Gratuluje poznania plci maluszka ale poczekaj jeszcze na kolejne potwierdzenia, bo u nas na watku 3 dziewczynkom w ostatnich miesiacach ciazy wyrosły jajeczka :P nie kupuj jeszcze rozowych sukienek.

piszcie co u Was sie dzieje zeby watek nie spadal na kolejne stronki, jak bedziemy sie trzymac na pocztkowych numerkach to moze wiecej mamusiek nas znajdzie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hejka dziewczyny
nie Twiggless,nie zamierzam kupować różowych ciuszków ani żadnych za wcześnie,wiem że tę płeć należy jeszcze traktować
z przymróżeniem oka, chociaż mój Robert wie że to będzie Natalka :shock: :D :?: najważniejsze żeby dzidziuś był zdrowy :)
jeśli tak jest jak piszesz to faktycznie oszczędza Cię ta twoja dzidzia :P
całusy dla małego
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czesc dziewczyny. Ja jestem 17tygodniu i mieszkam w Holandii. Tak to prawda ze tu ciąże prowadzi położna ale ja wolałabym żeby mnie zbadał ginekolog. powiedzcie mi ile razy robili ci usg ? ja jestem nie zamężna i czy mojemu dzidziusiowi sie coś należy jak mój partner pracuje w Holandii? pozdrawiam :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

olgunia pisze:
czesc dziewczyny. Ja jestem 17tygodniu i mieszkam w Holandii. Tak to prawda ze tu ciąże prowadzi położna ale ja wolałabym żeby mnie zbadał ginekolog. powiedzcie mi ile razy robili ci usg ? ja jestem nie zamężna i czy mojemu dzidziusiowi sie coś należy jak mój partner pracuje w Holandii? pozdrawiam :D

witam olgunia
tu robione sa 2 usg, miedzy 10-12tc i polowkowe-prenatalne czyli miedzy 20-22 bynajmniej ja tak mialam, trzecie echo 2 3 4D ze zdjeciami i dvd zrobilam sobie na wlasny koszt (80-100 euro; w zaleznosci od regionu i popularnosci firmy)
co do naleznosci finansowej to nie pomoge bo nie wiem jak to jest w wolnych zwiazkach
Pozdrowienia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czesc dzięki za odpowiedz. :D fajnego masz Antosia. napisz mi jak możesz jak poród ci przebiegł jak sie trochę boje że czegoś nie zrozumiem. Mąż pewnie był z tobą ja swojego Arka biorę ze sobą.Położna nam powiedziała że muszę zgłosić do "gementy" że Arek jest ojcem dziecka poszłam tam a pani kazała mi z polski przywieść zaświadczenia że jesteśmy stanu wolnego. Pewnie jeszcze wezmiemy tu ślub cywilny to problemy sie rozwiążą. :D za badanie prenatalne wzięli z ubezpieczenia? ja jestem umówiona tak samo w 21tyg. na dokładne usg,pewnie to jest te badanie. jak to sie odbywa? pozdrawiam :D :D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Olgunia opis mojego porodu skopiuje ci z naszego watku lipcowek:
"O 3ciej nad ranem odeszły mi wody, duuuzo wód. Zadzwoniłam do swojej położnej,
przyjechała, obadała swoim sposobem i wysłała mnie do szpitala, w którym chciałam
rodzić. Tam od razu na porodówkę, gdzie zajęły sie mną położne, 2giego i
3ciego stopnia. Po ok godzinie bóli partych z krzyża zdecydowały
wezwać ginekologa. Ten przy pomocy vacuum pomp (nie wiem jak sie to
nazywa fachowo po polsku) pomógł Antosiowi przedostać się sie na drugą stronę.
Przy całej akcji porodowej był przy mnie mąż i moja mama. Taka obecność bliskich
daje duży komfort psychiczny.
Nikt mnie nie nacinał, nie robił lewatywy, a golenie wykonałam 3 dni wcześniej
bo akurat wtedy miałam wizytę u lekarza domowego.
Po porodzie o ile nie ma żadnych komplikacji i poród jest o czasie możesz na
drugi dzień juz wyjść do domu.
Ale że mój Antek wytrzymał tylko do 36 tygodnia i do tego miał żółtaczkę i wogóle
wcześniaki w tym szpitalu chcą obserwować to zastaliśmy tydzień.
Po powrocie do domu musisz zadzwonić do Kraamzorg i w zależności od twojego
ubezpieczenia będzie odwiedzać cię kobietka, która pomoże ci przy dziecku,
posprząta, popierze, poprasuje itp. W zasadzie zrobi wszystko, o co ją poprosisz
oprócz zakupów.
Odwiedzi cię tez pielęgniarka z Consultatiebureau żeby zrobić dziecku hielprik i test
na słuch. Hielprik trzeba zrobić najdalej do 6go dnia po urodzeniu.
Przyznam szczerze że obawiałam się porodu tutaj ale teraz muszę powiedzieć
że jestem zadowolona z opieki, którą zostaliśmy otoczeni."
dodam ze maz byl przy mnie przy porodzie ale wcale nie robil za tlumacza tylko odbieral ciosy ode mnie w chwilach najwiekszych boli :D polozne rozmawialy po angielsku ze mna bo tym jezykiem posluguje sie lepiej niz holenderskim zwlaszcza jesli chodzi o terminy medyczne

wszystkie badania pokrywa ubezpieczenie o ile je masz, nawet za srodki antykoncepcyjne (tabletki spiralka itp) po porodzie tez ci zaplaca jesli poprosisz o nie lekarza. Badanie prenatalne to usg tylko strasznie dluuugie ok gdziny trwa i lekarz sprawdza wszystko u maluszka, nie wszystkie male szpitale je wykonuja dlatego ja musialam na nie jechac do AMC w Amsterdamie

Wspolczuje ci tych wszystkich spraw papierowych - cholerna biurokracja jak wszedzie ale potrafi czlowiekowi zycie uprzykrzyc

w razie co to pytaj jak bede mogla to chetnie pomoge

POZDRAWIAM

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to znowu ja chyba nie dam ci spokoju :D Moja położna kazała mi teraz zadzwonić do ubezpieczalni i zamówić Kraamzorg. ja jestem ubezpieczona w fortis. W Polsce jest inaczej prowadzona ciąża dlatego tak sie denerwuje. np.nie miałam badania moczu co w Polsce jest normalne. oglądałam twoje zdjęcia i Antosia super.ja te badanie będę miała też w innym miejscu "Leiden" pozdrawiam ciebie i rodzinkę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Olgunia Faktycznie zadnych badan moczu nikt tu ci nie wykona tak samo na cukier i toksoplazmoze ale mozesz o to poprosic bo ja tak zrobilam i laski nie zrobi jak wykona to badanie masz do tego prawo.
Zadzwon wiec do Fortisa i zapytaj o ten Kraamzorg, w moim miasteczku to wlasnie polozna prowadzaca moja ciaze podala mi 3 Kraamzorg'i do wyboru.
Jedyne co ci moge poradzic to nie porownuj prowadzenia ciazy tu i jak to robia w Polsce bo sie zadreczysz, a przeciez twoje nastawienie jest wazne dla waszego dzidziusia, szczesliwa mama = szczesliwy i zdrowy maluszek.
Ewentualnie jak bedziesz w PL to dla wlasnego spokoju odwiedz swojego ginekologa. Ja poddalam sie opiece tutaj i na dzien dzisiejszy jestem zadowolona z tego systemu zwłaszcza jesli chodzilo o zdrowie mojego Tośka spisali sie b.dobrze.

Badz dobrej mysli :) pozdr.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzięki za szybki odpis :D chyba masz racje nie będę porównywać już Pol i hol bo oszaleję. oni też się znają na tym w końcu :) muszę myśleć o maleństwie i nie stresować go. :) jak twój Antoś ? karmisz go butelka? ale on jest fajny na zdjęciach.gdzie mieszkasz?daleko od amsterdamu? pozdrawiam was wszystkich!!! :D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czesc olgunia
Antoś jesc dosc grzeczny ale juz z niego sie robi maly cwaniaczek :D juz chyba zaskoczyl ze jak bedzie troszke dluzej kwekał to w koncu mama go wezmie na raczki, ale z tata tego nie probuje bo wie ze tata zajmnie sie nim bez noszenia, tez bedzie zabawial ale nie wyciagajac z kojca...
Faktycznie Tosiek dostaje butle ale z moim mlekiem na przemian z mieszanka dlatego ze musze mu zageszczac pokarm bo ma refluks za duzo ulewa. Z racji tego ze sie wczesniej urodzil to juz w szpitalu dostawal butle a pozniej nie potrafil sie juz do piersi dobrze przyssac, no i od 3tyg zycia dodaje mu ten zageszczecz wiec cycek odpadl zupelnie
Mieszkam w Uithoorn tj 15 km od Amsterdamu a 25 km mam do Utrecht'u wychodzi prawie po srodku :) Male miasteczko, spokojnie, jest gdzie pospacerowac z wozeczkiem chociaz czasem nudno jak sie spaceruje samej...

A ty gdzie mieszkasz? Podoba ci sie Holandia i jej mieszkancy? I wogole jak sie czujesz? Napisz cos o sobie, gdzie mieszkalas w PL i czy palnujesz powrot? Ja mam czasami dni ze chetnie bym malego spakowala w auto i kierunek Polska ale na dluzsza mete bylo by nam tam smutno bez meza...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czesc przepraszam że nie pisałam tak długo ale komputer mi wysiadł i nie miał kto naprawić. ja sie czuje dobrze. we wtorek jadę na usg te dokładne już nie mogę sie doczekać żeby zobaczyć maluszka. wiem gdzie jest uithoorn kiedyś tam pracowałam. jest to nie daleko około 25 km ode mnie. ja mieszkam w hoogmade mała wioska ale jest spokój. w Polsce mieszkam nie daleko Kutna narazie nie mam zamiaru wracać. napisz gdzie mieszkasz w polsce? pozdrawiam :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6289 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 315  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]