Dzisiaj jest wt kwie 07, 2020 2:42 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość

Co trzeba kupić na początek dla dziecka , ile sztuk i w jakich rozmiarach???
:lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam!
Uważam że nie trzeba tu dużo pisać!Wejdź w google i wpisz wyprawka dla dziecka....a znajdziesz odpowiedź!!!
A ile sztuk to na początek nie za dużo,gdyż dzidzia szybko rośnie i wyrasta z ciuszków w mgnieniu oka!Wystarczy po 4-5 sztuk każdego rodzaju!No i oczywiście kosmetyki!!!
Pozdrawiam!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kosmetyków podobno właśnie nie należy kupować, bo skóra dziecka najlepiej oddycha bez żadnych kremoików i takich tam oliwek. Dobrzy lekarze odradzają. Jedyne rzeczy, które są godne polecenia to krem na odpażenia na pupę i mydełko delikatne. Tak słyszałam od młodych i doświadczonych mam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej
odnośnie kosmetyków to niektórzy pediatrzy i położne odradzają wszelkiego rodzaju kremy i oliwki firm zagranicznych (tylko cena sugeruje ze są dobre) najlepsza jest oliwka bambino, mydełko bambino a w razie ciemieniuchy dla kilkumiesiecznego dziecka nanobase krem.
Prawdopodobnie najbardziej alergizujące są penaten.
tą opinię usłyszałam juz parokrotnie, ale oczywiscie od rodziców zależy co zrobią

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja mam uprzedzenie do kosmetyków Bambino tym bardziej oliwki ponieważ sama stosując ją miałam lekkie uczulenie, wszystko mnie swędziało, piekło i miałam podrażnioną skóre czego nie miałam po oliwce Jonsona zielonej i różowej. Więc miałabym uprzedzenie przed posmarowaniem tą oliwka dziecka. Tym bardziej że mi samej oczy łzawiły jak czułam jej zapach (mam bardzo wrażliwe oczy). Oczywiście to kwestia indywidualna więc nie sugerujcie się tak bardzo moją opinią.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja juz bym chciala kupowac ubranka dla maluszka ale mam jeszcze troszke czasu na to zreszta mam miec remont wiec na razie zapakowywanie ubrankami szafy jest bez sensu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ja ostatnio często odwiedzam sklepy z artykulami dla dzieci i przyznaje, ze zawsze wychodze z bolaca glowa. czy aby napewno materacyk gryczano-kokosowy jest najlepszy, czy wozek me sie przerabiac na spacerowke, czy tez moze lepiej calkowicie zdejmowana gondole, czy lozeczko ma miec kolyske, czy lepiej nie, a o kolorystyce to juz wogole nie wspomne... no i najgorsze jest to, ze ja chce co innego niz moj maz. mam tylko jedna mala przewage - ciezarnym sie nie odmawia ;)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

JA przyznam ze jakos sie jeszcze nie rozgladam,nie to ze jestem przesadana! ale wole miec pewnosc,a z zakupem wyprawki w dzisiejszych czasach nie ma problemu...........takze wole poczekac,pozdrawiam:)

Obrazek

[*] 12 tc 16.08.2007
[*] 5tc 10.10.2008

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

yasia, a jak ci lekarz każe do końca ciąży leżeć ?(odpukać!!!!) Ja bym chyba nie przeżyła, gdybym nie mogła sama biegać po sklepikach i wybierać wyprawki dla mojego maleństwa. Sprawia mi to ogromną frajdę. Na razie tylko oglądam, bo też mam remont w domku i za bardzo się kurzy,ale łóżeczko mam juz upatrzone, wanienkę też. Zacznę kupować już za dwa miesiaće, bo tak się prawdopodobnie skończy remont. Już się nie mogę doczekać. Podziwiam twoją silną wolę:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

KOchanie,ale ja leze caly czas w domu,bo skrocila mi sie szyjka macicy ale wlasciwie od marca jestem na zwolnieniu i w domu siedze,takze mnie wizja siedzenia w domu nie przeraza,a jak trzeba o trzeba nie robie w koncu tego dla siebie,ciumaski gorace:*

Obrazek

[*] 12 tc 16.08.2007
[*] 5tc 10.10.2008

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja juz jestem w polowie kupowania wyprawki i tak kupilam wyprawke 56 1 szt (spiochy, kaftanik ,bluzka,czapeczka po kapieli i na wyjscie) i 6 szt rozmiaru 62, dostalam rowniez cieplejsze ubranka na 62 na wyjscie ze szpitala i potem do wozka 2 szt. uznaje ze to wystarczy, bo trzeba jeszcze uwzglednic prezenty od rodziny. jezeli chodzi o inne rzeczy to wanienka, recznik kapielowy, kosmetyki, smoczki, posciel, lozeczko, wozek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja narazie kupuje same ubranka bo sadze ze na inne rzeczy jeszcze mam troszke czasu a na tak piekne ciuszki nie moge sie powstrzymac aby nie wziasc hihi :) ale najwiecej to roz.62cm bo te na 56cm to najmniej... caluski

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ja całą wyprawke dostałam po synku znajomej, ubranek mam prawie do 7 mieś. życia mojego dzidziunia. Wózek już mam kupiony, łóżeczko też, pokoik odmalowany :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dagi, to Ty zalatwilas wszystko ekspresowo... nas jeszcze czeka ukladanie podlog i malowanie. brrr... czasem tak bardzo sie boje ze nie zdazymy. no i ta przeprowadzka wstrzymuje mnie z zakupami. poki co wlasciwie mam tylko ciuszki. i jak tak czytam co piszecie, to mam problem z rozmiarem... dzis moj dr na usg stwierdzil, ze moj szkrab jest drobniutki (po mamie :) ). wiec pobieglam do sklepu,zeby kupic ciuszki na 56 (wczesniej mialam na 56 tylko jeden kaftanik i body, pozostale 62), ale pani w sklepie powiedziala, ze na 56 to radzilaby wziac tylko 2 komplety, reszte wieksza. a z drugiej strony nie chcialabym wiazac supelkow na spioszkach, zeby za bardzo nie "wisialy" na malej...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny.
Jeszcze nic nie kupowałam, ale wiem co mi będzie potrzebne (wiem z doświadzczenia)
- śpiochy (koniecznie rozpinane w kroku) rozm. 56 -2 pary. Więcej nie potrzeba wg. mnie-moja córcia jak sie urodziła była raczej malutka 3kg. i 53 cm, ale wyrosła z nich bardzo szybko. Za to wiecej w rozmiarze 62 - na dłużej sie przydadzą
- kaftaniki: na 56-2szt i reszta na 62 (ok. 4 do 6szt.)
- koszulki bawełniane -od razu na 62 a dlaczego? bo po co mam kupować osłonki na rączki dziecka skoro mogą być trochę dłuższe rękawki, a rączki trzeba będzie chować, szczególnie chodzi o paznokcie, gdyż takie malutkie dzieciaczki mają bardzo ostre i cieniutkie paznokcie - wręcz jak zyletki i o podrapanie własnej bużki nie trudno - 6szt
- czapeczki po kąpieli -4szt
-skarpetki -a to zależ jaką ma się temp. w domu (chodzi o zimę) i od updobań rodziców. Ja osobiście propaguję normalną pokojową temp. a nie robienie z domu małej sauny bo"jest malutkie dziecko" tak jest zdrowiej dla dziecka - lepiej cieplej ubrać niż przegrzać, dziecko od małego trzeba chartować(moja córcia dzieki temu w pierwszym roku życia wogóle nie chorowała ani nie miała zadnych potówek)
- na wyjscie (wiadomo wizyty kontrolne i szczepienia) ubranko ładne ale i ciepłe (zima za pasem)
- tzw. rożek czy tez becik i do tego koniecznie ciepły kocyk (jeżeli rodzi się w zimnej porze roku) -bo dziecko ze szpitala jakoś trzeba wynieś i zawiźć do domu, a do domu wystarczy cieńszy kocyk
- ręcznik po kąpieli, albo i dwa( bo jak jeden sie upierze to coś trzeba mieć na zapas)
- pieluchy tetrowe lub z innego materiału (przed pierwszym użyciem wyprać w wysokiej temp. żeby zmiękły) 10 na pewno sie przyda bo dziecku się ulewa, ponadto szybko wchłaniają wodę i inne płyny
- termometr do kąpieli
- mydełko dla niemowląt
- oliwka do natłuszczenia skóry (są różne poglady na ten temat) , ja uzywałam i nie żałuje (najlepiej bambino -wg . tylko mijej opinii), smarowałam nia nawet głowkę dziecka, dzięki czemu nie miała ciemieniuchy (ale i też była łysiutka :lol: )
- na odpazenia (to była rada od połoznej, ale sie z nia zgadzam) maść Tormentiol
- ponadto wiadomo pieluchy :lol: , pieluchy i jeszcze raz pieluchy :lol: ( ja użuwałam pampersów gdyz moja córcia na inne miała uczulenie, no i oczywiście bardzo przyudadzą się chusteczki mokre dla nimowlat
- i bardzo ważne -proszek do prania (u mnie się sprawdził Yelp- doskonale dopierał)
- i jeszcze 2 komplety pościeli (jeżeli dziecko ma spać w łóżeczku, bo niektóre mamy w pierwszych m-cach życia preferują wózek)

Co do butelek, smoczków - to kwestia indywidualna rodzica i dziecka (moja córcia nie lubiła ich wogóle i wypluwała, a ja inie musiałam ich używać bo pierś dziecku wystarczała w zupałności). Ponadto miałam cały czas na stanie (w razie kolki i bólów brzyszka) cherbatkę dla niemowląt Hipp koperkowo-rumiankową.

Jęzeli ktoś chce wcześniej kupić smoczki to radze od razu kupić i gumowy i silikonowy w kształtach i płaskim i okrągłym (dzieci mają różne preferencje i jedne im podchodzą a inne nie i je wypluwają).

A i jeszcze termometr do mierzenia temp. dziecku.
Ale się rozpisałam :shock:
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]