Dzisiaj jest ndz paź 13, 2019 11:19 pm

Forum ciąża

» Forum ogólne » Wszyscy o wszystkim

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Drugie dziecko
Awatar użytkownika

Za mnie zdecydował szczęsliwy traf:-) Mój synuś jest jeszcze taki malutki, a tu następna ciąża. Boję się jak sobie dam radę? Roczne dziecko jest bardzo absorbujące, a wszystkie "ciężarówki" wiedzą co to zmęczenie... Do tego dochodzi za małe mieszkanie, za mało kasy, co z pracą? Setki pytań... Cieszę się z tego dziecka i kocham je. Ale obaw też jest wiele.
Może są tu na forum jakieś mamy, które czują to co ja? Odezwijcie się :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

pewnie ze na poczatku bedzie Ci cięzko z dwójka małych dzieci, bo wiadomo starsze bedzie chciało chodzic a to młodsze cały czas bedzie chcialo miec cię przy sobie ale dasz radę. wszystko idzie przezyc

Między mną i moją siostra tez jest roznica 2 lat i przynajmniej mialam z kim sie bawic, bić, później wymieniac rzeczami itd :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

agawega, moja Gabrysia ma dopiero 6 miesięcy, a ja jestem w 8 tyg ciąży!! Także nie jesteś sama :D Też się trochę boję, że może nie dam sobie rady, tym bardziej, że oprócz męża wracającego wieczorem z pracy, nikt mi nie pomaga, bo rodziny są na dwóch różnych krańcach Polski. Tydzień temu zaczęłam mieć mdłości, jestem ciągle senna i zmęczona. RZeczywiście, wszystko wygląda inaczej niż wcześniej. Trochę zaniedbałam ostatnio dom, ale dzieckiem staram się zajmować tak samo jak wcześniej. Boję się, że jak urośnie mi brzuch, będę coraza mniej poradna, a Gabrysia coraz bardziej żywa. Ale z drugiej strony powtarzam sobie, że nie ja pierwsza i nie ostatnia jestem w takiej sytuacji. Skoro inne kobiety dają sobie radę, to i ja podołam temu. Dzidzia jest planowana, ale... nie wiedziałam, że tak szybko się uda.. :D
Dodam, że nasze warunki finansowe i mieszkaniowe są nie najlepsze, a wrecz marne - mieszkanie jednopokojowe i pracuje tylko mąż :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja co prawda jestem w ciąży z pierwszym dzieckiem, ale żeby was pocieszyć napiszę, że moi rodzice dali radę z wychowanie 2 dzieci w 1 pokoju w akademiki [jak miałam parę miesięcy to udało im się pzreprowadzić, ale musieli zmienić uczelnie], a wiedomo, że studenci nadmiaru kasy nie mają :wink: .. Do tego między mną i moim bratem jest rok różnicy...

więc jak widać da się wychowywać 2 maluszków, między którymi jest mała różnica wieku, mając mało pieniędzy i czasu....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki za słowa otuchy :D Bo ja tak naprawdę ogromnie się cieszę z drugiego dzidzika i ze Gabrysia będzie miała rodzeństwo z niewielką różnicą wieku :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

No to ja tez pociesze mimo ze sama nie jestem w ciazy super sie czyta o was kochane kobietki ktore z drugiej ciazy cieszycie sie tak samo jak zpierwsze...ja powiem szczerze tylko mnie nie krytykujcie ze gdybym teraz byla w drugiej ciazy to bym sie totalnie zalamala..jestem nerwowa i czasem do Alanka sil mi brak..on taki szybki ruchliwy czasem nie nadazam i zalamuje rece ze sobie nie radze...warunki finansowe marne maz za granica no zalamalabym sie i pewnie wyladowala gdzies u jakiegos psychiatry...ale Wy dziewczynki..podziwiam z wielkim wielkim szacunkiem i uklony bije do samej ziemi za pozytywne myslenie...
Ale mialam pocieszac..moj najstarszy mam dwoch starszych braci..najstarszy mial 17 msc jak pojawil sie drugi- a ten drugi mial 22 jak pojawilam sie ja...moj tato wyjechal za granice jak tylko sie urodzilam (praca go wyslala) mama zostala sama na 4 pietrze w malym mieszkaniu z trojke dzieci...starsi sie bili klocili...mlodsze (czyli ja) ledwo usnelo juz zostalo zbudzone...mama kocha nas i jest dla mnie takim wielkim przykladem i autorytetem za to co przeszla i jak sie wywiazala z wojej roli...
Mozna? mozna... :D zycze wytrwalosci ktorej mi samej tak bardzo czesto brakuje...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oooopowiem wam ze cieka praca przed wami....ja bym nie dala radyz dwujka maluchów, z jedna ruchliwą i bardzo ciekwą swiata Patrycją mi jest cięzko i pod koniec dnia padam na twarz a co dopiero z dwójką, o nie nie dla mnie.
chodz pewnie gdyby sie tak stało ze byłam bym teraz w ciazy to bym sie strasznie bardzo cieszyła :D no b to w konu moje dzidzi :) a co by było to by było, napewno miała bym pomoc ze stony mamy i tesciowej no nie mowiąc o męzu :)
tak naprawde to mam ochote na drugoe bobo, ale chyba nie teraz....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie jest dwuletnia róznica wieku między dziecmi.
Początek był cieżki ale myslałam ,że bedzie gorzej...
Najtrudniej mi było dwa pierwsze miesiące... potem coraz lepiej ...
Teraz to już mam luuzzy :lol:
Cieżko mi było, bo nikt mi nie pomagał , poza mezem , ale ktoś musi pracować....
Najgorsze wyjscia na spacerki , bo nim wygramolilam się z wózkiem dwulatek potrafił zwiać z pola widzenia... a i wiztyty w przychodni :twisted: :twisted: :twisted: też były ciezkie bo dwoje dzieci rozebrać i ubrać -uspokojić a i jeszcze siebie......
Z drugim dzieckiem naprawde jest łatwiej :D
Dzieci szybciej rosną i zawsze cos sie dzieje :lol:
Razem sie bawia i super rozwijają 8)
Powodzenia :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ale wam fajnie:)
ja tez bym chciala miec edno po drugim ale na razie nie mam nawet jednego maluszka...troche stara jestem wiec chyba juz nie zdaze 2jki ale choc jedno moze sie uda kiedys:)

Sama jestem jedynaczka i,,,chcialabym miec koniecznie dwojke i wlasnie tak jak wy jedno po drugim ale...

Marzenia jednym a realia drugim:)

Gratuluje dziewczyny...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie wiara czyni cuda!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja w najbliższym czasie drugiej dzidzi nieplanuję. Ale siostra mojego P ma dwójkę dzieci, drugi urodził się kiedy ten pierwszy miał 14 m-cy. Ona jako młoda mama ( pierwszego urodziła w wieku 18 lat a drugiego w wieku 19 lat ) z pomocą męża i rodziców poradziła sobie z wychowaniem synków jak również ze szkołą i zdała maturę. Też biedna bo jak młodszy synek miał rok to rozeszła się z mężem, który teraz wogóle nieinteresuje się dziećmi tylko łazi po imprezach. Mąż był w jej wieku i wogóle niebył odpowiedzialny... :roll: Ale teraz wszystko się już ułożyłó, chłopcy mają 6 i 7 lat, chodzą do zerówki/przedszkola w domu cały czas razem się bawią a młoda mamusia pracuje.

Obrazek
http://www.garnek.pl/aileen

Ostatnio zmieniony czw cze 07, 2007 7:48 am przez Aileen, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

Niom godne wielkiego podziwu naprawde wielki podziw..
Spotkalam ostatnio moja kolezanke jej malutki synek ma 6 msc a ona jest juz w drugiej ciazy...podlamana jak sobie poradzi..miala bardzo trudny porod...jest mloda i wyglada na to ze odechcialo jej sie wsyztskiego :cry: bo ciaza nie byla planowana..jak ja tu pocieszyc..mowilam ze wychowaja sie razem ze dzieci razem chowaja sie lepiej bo ejdno uczy sie od drugiego..ale to chyba niewiele dalo..szczerze moiwac troszke jej wspolczuje...z takim mysleniem nie bedzie jej latwo... :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Oj z takim myśleniem to napewno będzie jej ciężko, trzeba się starać myśleć pozytywnie i dostrzec w tym co się stało jakieś plusy. Wiadomo, że z na początku będzie bardzo ciężko ale jak dzieciaki podrosną to będą miały się z kim bawić i często zajmą się same sobą podczas zabawy a mama będzie mogła coś odpocząć. Tez mi się wydaje, że jak jest mała różnica wieku między rodzeństwem to dzieci lepiej się chowają.
Ja byłam jedynaczką do 6 roku życie kiedy urodziła się moja siostra a między nią a bratem jest już tylko 2 lata różnicy. Przez co rodzeństwo zawsze trzymało się razem, mieli wspólnych znajomych, wspólne zabawy, tajemnice a ja nigdy nie miałam z nimi aż tak bliskiego kontaktu. U mojego kochanego też jego siostra urodziła się kiedy on miał 12 m-cy i z tego co wiem to razem biegali po ogrodzie i zawsze trzymali się razem. Nawet teraz zauważam, że ma dużo lepszy kontakt z tą siostrą niż z resztą rodzeństwa ( ma jeszcze siostrę młodszą o 5 lat i 10 lat młodszego brata ). To jej pierwszej powiedział, że zostanie tatusiem i właśnie jej się często zwierza.

Zawsze są jakieś plusy i minusy. Ja w najbliższym czasie nie planuję drugiego dziacka, może tak za 5 lat. Ale wiem, że jeżeli zdarzyłoby się, że zaszłabym w ciążę zaraz po porodzie to tak samo kochałabym i czekałabym na tą drugą kruszynkę i starałabym się zrobić wszystko aby obu dziecią było jaknajlepiej.

Obrazek
http://www.garnek.pl/aileen

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czas pedzi do przodu...
Dzieci dorosleją i szybko zapomina się o tych wszystkich cieżkich chwilach i nie przespanych nocach ...
Z perspektywy czasu to zupelnie inaczej wygląda :)
Także dziewczyny nie martwcie sie bedzie coraz lepiej!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

anabecker tobie sie udalo idealnie,,,dzieci w odstepach 2 letnich:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie owoce poznej jesieni :lol:
Tak wyszło jakoś, miało być dwoje ...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

i super:)masz juz z glowy:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przy pierwszej, nawet planowanej ciąży, mamy często mają wątpliwości - przychodzą takie chwile. A przy drugiej... to pewnie najczęściej jedna wielka wątpliwość :D Ja w tej chwili już jestem na finiszu drugiej ciąży i co chwilę nachodzą mnie wątpliwości, jak podołam. Mąż pracuje bardzo dużo, mama i teściowa daleko, żadnej cioci czy innej osoby, której można dzieci podrzucić w razie czego. Wiem, że lekko nie będzie.
Chcieliśmy dwójkę i w pewnym momencie przestaliśmy myśleć o zabezpieczaniu się. Tak jak w przypadku pierwszej ciąży, udało się od razu, ku mojemu zaskoczeniu. W sumie cieszę się, bo - mówiąc najprościej - za jakiś czas będę miała pieluchy z głowy, odchowane dzieci i może jeszcze trochę w życiu odpocznę, popracuję, popodróżuję czy coś... Ale nie zmienia to faktu, że pewnie dzień w dzień będę ryczeć z wycieńczenia i błagać o każdą minutę snu i odpoczynku. Wypada mi wierzyć, że nie będzie to trwać wiecznie i w pewnym momencie zauważę, jak wiele radości chłopcy dają sobie wzajemnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziewczyny podziwiam WAs :)

napewno dacie sobie rade :)

moja mama urodzila mnie przez cc, jak mialam rok i miesiac na swiat przyszedl moj nieplanowany brat 8) :lol: i moja mama dala sobie rade, a kiedys jakie byly czasy :roll: wszedzie kolejki , wszystko na kartki , pieluchy do prania itp

mojego meza kolezanka ma 25 lat, 5,5 letnia i 3,5 letnia corke, odchowane, a teraz "zajmuje sie soba" kiedys mowila mi ze 2 dziecko bylo nieplanowane, a teraz mowi ze nie wyobraza sobie inaczej, jest b zadowolona, ma 2 dzieci odchowanych i jest w ciaz mloda, dzieci w przedszkolach a ona moze dalej sie ksztalcic :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wszystko ma swoje zalety i wady,,,

pewnie ze fjnie miec dzieci pdochowane w wieku 30 lat i czerpac z zycia co sie da...

ale mozna inaczej ...najpierw sie wyszalec za mlodu a potem czerpac satysfakcje z zycia rodzinnegoi bycia mama..

Kazdy wybiera to co mu odpowiada...Ja akurat tn drugi wariant...:)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Forum ogólne » Wszyscy o wszystkim

Strefa czasowa UTC [letni]