Dzisiaj jest czw paź 30, 2014 7:57 pm

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

witam serdecznie i prosze o odpowiedz

obecnie jestem w polowie 5 tygodnia ciazy
otorz chodzi o moje bole, zaczelo sie jakos 4 dni temu jak dostalam boli podbrzusza i plecow (tego samego dnia)
co do podbrzusza to na poczatku to byly jakby klucia w okolicy pochwy (bardzo na dole) ale z czasem zaczely sie troche wyzej, tak jakby macica moze, czasem tez po bokach, ale nie jakby jajniki tylko blizej srodka, jajniki raczej nie bola
natomiast plecy bola mnie roznie, czesem jakby kregoslup, czasem po bokach troche, a czasem to juz zupelnie na boku tak miedzy przodem a tylem wlasciwie, bole plecow tak na wysokosci pod nerkami/nad posladkami
i nie krwawie ani nie mam zmian koloru sluzu
bole mam roznie, plecy bola prawie caly czas (zdarzaja sie chwile ze nie bola), zmienia sie tylko miejsce, brzuch tak kolo 5-6 razy na dzien
tego samego dnia co bole zaczely mi sie mdlosci

czy to moze byc normalne?
po jakim czasie od wystapieniu bolu gdyby to bylo poronienie, powinnam dostac jakies krwawienie?
czy jest mozliwe ze te bole to od tego ze malo sie ruszam i duzo spie (nie pracuje, spie ok 12-14 godzin, wiekszosc czasu spedzam w domu) a moje cialo sie zmienia i sie zaczyna odzywac?
czy gdyby poziom hormonow zaczal mi spadac to zauwazylabym to jakos po tych 4 dniach? (np. koniec zatwardzenia, koniec mdlosci itp)

czy powinnam brac jakies leki? czytalam ze moze nospa albo magnez, a jesli magnez to w jakiej dawce (bo nie wiem czy nospe tu dostane)? i czy mozna tak wczesnie (5 tydzien ciazy)

dodam ze to nie zadna infekcja ukladu moczowego, bo mialam robione badanie (wyniki wczoraj), a do lekarza nie chca mnie przyjac bo mowia ze to normalne, nie podaja mi rozniez zadnych srodkow podtrzymujacych chociaz pierwsza ciaze stracilam...

bardzo prosze o odpowiedz bo sie martwie... :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mnie tez tak brzuch bolal na poczadku i lekarka mi mowila ze to macica sie rozciaga i mysle ze niemasz sie czym przejmowac i zycze spokojnych 9 miesiecy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

iwona, no tak, na poczatku (w pierwszym-drugim tygodniu) tez mnie wszystko bolalo ale przestalo po tygodniu jakos i zaczelo sie na nowo teraz, ja swoje pierwsze dziecko stracilam mniej wiecej w tym wlasnie okresie (4 tydzien ciazy) i bolaly mnie plecy i brzuch tez, tak jak teraz wlasnie, z tym ze zaczelo mi sie plamienie dwa dni bo rozpoczeciu tych boli wlasnie, a po dwoch kolejnych dniach moja rybka ze mnie wyplynela :( teraz plamienia nie mam, ale wole dmuchac na zimne

bardzo sie obawiam po prostu

czytalam ze moga byc bole brzucha, albo plecow, ale jak razem to nie dobry znak co mnie dodatkowo martwi :(

a moze wiesz ile magnezu mozna brac w ciazy jesli powiedzmy ciaza jest zagrozona? u mnie noc teraz i wcinam ciemna czekolade, bo tylko taki magnez mam w domu teraz , a maz mi kupi w aptece jutro, a no-spe to zamawiam przez internet i nie wiem, moze za jakie trzy tygodnie dostane jak dobrze pojdzie, bo tu (w USA) no-spy nie ma w aptekach

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja bym odradziła nospe, to jednak są prochy a nawet witamin się na początku nie podaje, dobrze że jesz czekolade w niej faktycznie jest magnez a takie bóle się ma prawie do połowy ciąży bo faktycznie się macica rozciąga, no i wiązadła - one tak kłuć mogą po bokach, szkoda tylko że nie dostajesz żadnych prochów na podtrzymanie bo już jedną ciąże straciłaś, no niestety w innych krajach są inne standardy :( ale musisz być dobrej myśli, dużo leż i się nie przemęczaj

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

anula25 pisze:
ja bym odradziła nospe, to jednak są prochy a nawet witamin się na początku nie podaje, dobrze że jesz czekolade w niej faktycznie jest magnez a takie bóle się ma prawie do połowy ciąży bo faktycznie się macica rozciąga, no i wiązadła - one tak kłuć mogą po bokach, szkoda tylko że nie dostajesz żadnych prochów na podtrzymanie bo już jedną ciąże straciłaś, no niestety w innych krajach są inne standardy :( ale musisz być dobrej myśli, dużo leż i się nie przemęczaj

nospa ni szkodzi ciazy
ja mialam na poczatku problemy bo mialam plamienia
bralam zastrzyki z kaprogestu, nospe i lezalam non stop
nospa raczej nie zaszkodzi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ostrzegam że nospa działa rozkurczowo i nie można jej stosować we wczesnej ciąży ponieważ może to spowodować poronienie!! Dopiero duża ciąża to znosi gdy jest zagrożenie przedwczesnymi skurczami, Wydaje mi sie tez ze takie bóle mogą następować dopiero ok 4 miesiąca rozciągające kucia itd. bole pleców są bardzo złym sygnałem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no wlasnie ja wiem ze Nospa dziala rozkurczowo, tylko ze wszedzie w necie pisza ze nospa moze zapobiec poronieniu, bo kiedy poronienie sie zaczyna to robia sie skurcze i nospa temu zapobiega wlasnie i to od wczesnych miesiecy ciazy a nie od 4 miesiaca czy wyzej

no i te moje bole brzucha to podejrzewam ze sa skurcze wlasnie i dlatego ja chce pilnie nospe zeby je zlikwidowac

nie wiem co robic po prostu, ale ta ich tutejsza opieka lakarska doprowadza mnie do szalu

a czemu sie zaden lekarz nie wypowiada wlasciwie,przeciez to forum to 'lekarz odpowiada' ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

K.sh. na pierwszej wizycie ginka od razu przypisała mi no-spę - w razie bólu czy skurczy, także brać można, jeśli zachodzi taka potrzeba. U mnie akurat nie było takiej konieczności, ale no-spa nie spowoduje poronienia tylko zapobiegnie skurczom.

Lekarz odpowiada, ale nie codziennie i nie na wszystkie posty... spójrz ile pytań dziennie pada w tym dziale - czasem jest ciężko to moderować, a co dopiero odpowiedzieć na tyle pytań...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nospe mozna barac we wczesnej ciazy i ona zapobiega poronieniu a nie odwrotnie ja bralam gdy bolal mnie brzuch i moja corcia jest zdrowa

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

lilianna21 pisze:
Ostrzegam że nospa działa rozkurczowo i nie można jej stosować we wczesnej ciąży ponieważ może to spowodować poronienie!! Dopiero duża ciąża to znosi gdy jest zagrożenie przedwczesnymi skurczami, Wydaje mi sie tez ze takie bóle mogą następować dopiero ok 4 miesiąca rozciągające kucia itd. bole pleców są bardzo złym sygnałem

nospe przeisuje sie we wczesnej ciazy by uratowac ja przed poronieniem
ja tak mialam i wiele innych kobiet na forum

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mi nawet jej nie podano w 4 miesiącu w szpitalu z tych względów co napisałam powyżej

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ojejku, postaram sie jakos skombinowac ta Nospe, choc to moze troche zajac, tymczasem czy ktos moze mi powiedziec ile magnezu mozna brac? bo czytalam ze magnez tez rozkurczowo dziala :/ ? ja biore tabletki Natalcare RX dwie dziennie i z tego co udalo mi sie znalezc w necie (bo na opakowaniu nie pisza) to zawieraja on 100 mg magnezu jedna, czyli ja biore dwie to bedzie 200 mg na dzien. Maz kupil mi magnez ktory zawiera 250 mg jedna tabletka, to ile takich tabletek dodatkowo mozna? przyznam ze zjadlam juz dwa razy po jednej tabletce wczoraj i dzis, ale nie chcialabym zeby cos sie dziecku stalo wiec prosze o rade (przypominam ze jestem w 5 tygodniu ciazy)

bole mam wciaz takie same, glownie u dolu plecow i po bokach, chociaz przyznam ze czasem to mnie tez wyzej zlapie, pod lopatkami tak lub tak w polowie plecow chociaz rzadko, tak 3 razy na dzien, bol mam wlasciwie caly czas, ale jakos tak mocniej to czuje jak spie, nie moge sobie pozycji zadnej znalezc bo w kazdej atakuje mnie inny bol, jak spie na plecach co sie dodatkowo dziwnie czuje, bo mam wrazenie ze moje plecy tak u dolu nie dolegaja do podloza i ze brzuch mam wypiety jakis (to moze byc zludzenie, ale tak to odczuwam), informuje rozniez ze nigdy nie mialam klopotow z kregoslupem ani zadnego skrzywienia

natomiast brzuch boli mnie bardzo nisko, mniej wiecej w polowie drogi od pepka do krocza, ale glownie to ponizej, bol odczuwam glownie po przebudzeniu, jak siedze (kat miedzy brzuchem a nogami lekko ostry, nie prosty, czyli tak jakby troche zgniatam), i jak zwijam sie w klebek do snu, czasem choc nieczesto mam bol w pozycji wyprostowanej, dzis w nocy dodatkowo zlapal mnie silny bol w pachwinie, tak ze ciezko mi bylo noga poruszyc

poki co (odpukac zeby nic nie bylo) nie zaobserwowalam zmian koloru sluzu, chociaz mam wrazenie ze od tych kilku dni jest go jakos wiecej, zwalasza po przebudzeniu

dodatkowo co zaobserwowalam dzis podczas snu (i wczoraj choc mniej) to to ze dretwieja mi dlonie, nie bardzo jakos, takie delikatne mrowki mi przechodza, ale to moze byc spowodowane tym ze spie na reku zazwyczaj, choc zawsze tak spalam a mrowek jakos nie bylo

bardzo wszystkim dziekuje za porady, nie ma to jak sie leczyc przez internet, bo nawet do szpitala na emergency cie nie chca przyjac, bo niby lekarze zajeci...

przyznam ze czekam na kogos kto mial bole plecow i brzucha razem we wczesnej ciazy i okazalo sie ze wszystko w porzadku...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

lilianna21 pisze:
mi nawet jej nie podano w 4 miesiącu w szpitalu z tych względów co napisałam powyżej

mnie zapisano od 2 miesiaca i jak chyba wiekszosci ciezarowek z ciaza zagrozona na forum.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czy moglby mi ktos odpowiedzic w sprawie magnezu? bardzo prosze :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jak się czujesz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witaj Liliana, wiesz , masz bardzo ladne imie :) bardzo mi sie podoba

ja czuje sie srednio tak, plecy mnie wciaz bola, bardzo to roznie z nimi bywa, raz mniej raz wiecej, raz kregoslup a raz to tak po bokach bardziej, a czasem to tak mnie kluje tak wlasciwie bardzo z boku, ni to przod ni to tyl

a brzuch mam wrazenie ze mniej troche, albo to tylko dzis tak, ale bolal mnie jak sie przebudzilam to raz i potem tylko raz jeszcze jak bylam w ubikacji i sobie hm siusialam i mnie zlapalo i wiecej juz nie kojarze

caly czas biore jedna tabletke magnezu i czekam ze moze jakis doktor sie odezwie i powie co moge zrobic SAMA a nie kaze mi isc do lekarza na przyklad bo nie wiem czy tak maja w calych stanach ale tu gdzie mieszkam to maja cie w dupie kompletnie i co z tego ze masz dwa ubezpieczenia jak oni i tak nie chca cie przyjac nawet na ostry dyzur czy jak to tam sie zwie a jak ci sie poronienie zaczyna to kaza ci podpaski zalozyc bo nic sie przeciez nie da zrobic

ja tak mialam ostatnim razem i jak bylam w trakcie krwawienia i zadzwonilam do ginekologa to dali mi tylko pielegniarke ktora powiedziala: za pare dni pani przestanie krwawic i bedzie po wszystkim, a jak potem chcialam na sprawdzenie pojsc czy wszystko w porzadku i czy sie organizm oczyscil, to dali mi termin za miesiac (!!!) prawie a do tego czasu ja bylam w kolejnej ciazy :/

normalnie bezsilna czuje ze jestem i jak czytam te wasze forum, to nawet jak powiedzmy lekarz w Polsce jest niegrzeczny czy co, ale dba w miare i daje rozne rzeczy na podtrzymanie i w miare dba o ciebie, a tu niby taki kraj a nie dbaja kompletnie, co z tego jak mi pani powie oh how are you i sie usmiechnie jak ja wiem ze i tak ma mnie w dupie a to jej jak sie masz to taki odruch wyuczony i nic nie znaczy tak na prawde

nie wiem co robic normalnie i czekam na lekarza forumowego albo na kogos kto sie zna , albo na mamusie jakas co to ja plecy bolaly od wczesnej ciazy i urodzila zdrowe dziecko i chociaz pocieszyc troche moze i nadzieje dac

u mnie dzis mija 7 i pol dnia odkad zaczely sie bole i w sumie to wiem ze to dlugo dosyc i nic sie nie dzieje ale czytalam w pewnej ksiazce i wiem z innych zrodel ze poronienie to moze tygodniami trwac i nie musi byc krwawienia wcale przez bardzo dlugi okres, a potem nagle sie zaczyna i juz jest za pozno :/

a moj maz ma urodziny w czwartek (jutro) i jak tu swietowac kiedy atmosfera grobowa :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Też na początku ciaży miałam bóle w podbrzuszu i to tak silne,że myślałam,ze normalny okres dostane,a wiedziałam,ze jestem w ciąży po teście.Jednak po paru dniach dostałam plamienia(było bardzo brunatne zabarwienie na wkładce)i zostawili mnie na oddziale,bo okazało się,że jest zagrożenie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no tak, wiem ze bole brzucha sie zdarzaja, ale mnie martwia BOLE PLECOW bo to juz nie jest bardzo normalne :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziękuję za imię mam wymyśliła, trzymam mocno kciuki

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]