Dzisiaj jest czw kwie 24, 2014 2:17 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Mam pytanie odnośnie występowania dni płodnych.
Mam nieregularne okresy, 30 dni nieraz nawet przez 3 miesiące nie występuje u mnie miesiączka. Lekarz ostatnio przepisał mi Luteine którą mam przyjmować dopochwowo od 19 do 25 dnia cyklu, 2 razy po 1 tabletce.
Jak mam teraz liczyć dni płodne, owulacje. Tzn. dni kiedy będę brać luteine liczą się już jako dni nie płodne? Wszędzie podają że dzień owulacji przypada na 14 dni przed miesiączką. Ale po luteine okres ma się pojawić dopiero 7-10 dni po przestaniu brania luteiny. Więc u mnie te 14 dni przed kolejnym okresem wypadać będzie właśnie w czasie brania luteiny. Stąd moje pytanie.
Przyjmę za przykład mój cykl.
Pierwszy dzień cyklu: 20.06.2006r,
dzień przyjmowania luteiny od 8.06.2006r do 14.06.2006r.
Czyli planowane pojawienie się okresu jest w dniach od 21.06.2006r do 24.06.2006r. bo 7 do 10 po przestaniu brania tabletek ma się pojawić okres.
A kiedy powinny występować w moim cyklu dni płodne, owulacja?

Proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuje za udzielone informacje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Ja daję luteinę od 16 do 25 dc. jak sie cykl unormuje np 31 dni to potencjalny dzień owulacji jest zazawyczaj na 14 dni przd miesięczka czyli w 17 dc.
SW

Offline Wyświetl profil  

Dziękuję za odpowiedź.
Nasuwają mi się kolejne pytania za odpowiedź na które z góry już dziękuję. Dodam tylko, że mój lekarz obecnie przebywa na urlopie, dlatego nie mam możliwości zapytania się właśnie mojego lekarza prowadzącego, pytania przyszły po wizycie, niestety. Każdy kolejny cykl jest ważny, gdyz staram się o dziecko.

Czyli dni płodne mogą występować również podczas brania luteiny. Tylko nie wiem czy współżyjąc podczas dni właśnie kiedy bierze się luteine nie będzie zmniejszać się jej działania. Tzn. tabletka jednak będzie częściowo "wypływała" na zewnątrz?

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zauważyć przez obserwacje śluzu, że własnie teraz są dni najbardziej płodne. Jeśli owulacja może również wystąpić podczas brania luteiny. Luteina przeszkadza w obserwacji śluzu. W pochwie są zauważalne ślady właśnie luteiny. Niekiedy też mam wrażenie, że nie jest ona wchłaniana tak jak powinna. Ponieważ na bieliźnie widać jej ślady. Wypływa z pochwy.

Kiedy najlepiej brać luteine (2 x 1). I ile czasu musi upłynąć od jej zaaplikowania aby można było współżyć?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Dlatego nie lubię tej drogi podania leku. Preferuje Duphaston doustnie, ew. Luteinę do possania( 4 x 1tab).
SW

Offline Wyświetl profil  

Jednak już biore luteine dopochwowo i chciałabym uzyskać odpowiedź na zadane wcześniej przeze mnie pytania.
Proszę o jakiekolwiek wskazówki jak powinnam postępować.
Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Luteine bierze Pani przez 7 dni, + 7 dni czekania na miesiączkę, czyli owulacja może być tuz przed rozpoczeciem luteiny, ale faktycznie także w czasie trwania terapii. Obserwacje śluzu w trakcie brania w ten sposób luteiny może sobie Pani darować, interpretacja będzie żadna. Wyplyw luteiny nie swiadczy, że się nie wchlonie tyle ile potrzeba, ale warto po aplikacji trochę odleżeć. Problemem będzie współżycie po aplikacji, bo wtedy nie panujemy nad ilścia dostarczonego leku i nie jest do końca jasna korelacja współbytności leku z nasienem. Nadal polecam droge dopoliczkową lud doustna ( Duphaston).
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję za udzieloną odpowiedź.

Ostatnie pytanie.

Czy jak teraz biore luteine w obecnym cyklu, to przy nastepnym cyklu mogę przejść na Duphaston. Nie zmiejszy to skuteczności zaczętej terapii. Nie wystapią inne nie pożądane zmiany. Chcemy mieć dziecko jak najszybciej, dlatego myśl, że zamiast iść do przodu możemy z powrotem wrócić do punktu wyjścia jest niezadowalająca.

Dziękuję

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Mozna przejśc. Polecam Duphaston już od 16 dc do 25 dc ( przez 10 dni ) 2 x 1tab.
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję bardzo za udzielone odpowiedzi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam
Panie doktorze mam pytanie...Staramy się o dziecko. Mam w miarę regularny okres (co 28 dni). Ostatni cykl miałam monitorowany pod kontrolą USG. Wyszło że owulacje miałam w 17dc lub w 18dc. Lekarz przepisał mi luteinę od 16dc bo stwierdził że mam trochę za krótką fazę lutealną (trwała 11 dni). Moje pytanie...czy mam zażywać tą luteinę(mam przepisaną dopochwowo)?? i czy nie zahamuje ona owulacji gdyby była ona po 16dc??Może poczekać do 18dc z zażywaniem jej??. Z góry dziękuje za pomoc jest to dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]