Dzisiaj jest czw paź 17, 2019 6:10 am

Forum ciąża

» Forum ogólne » Wszyscy o wszystkim

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9431 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Nazywam się Iza i mam 28 lat. Od ponad roku jestem szczęśliwą mężatką ale decyzję o posiadaniu dzieci jakoś odkładałam na później (zawsze była jakaś przeszkoda: praca, mieszkanie, kredyt, wyjazd itp.) aż... aż do niedawna gdy okazało się że pomyliły mi się dni niepłodne z płodnymi :lol: Na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiem czy jestem w ciąży czy nie ale kochając się z mężem bez zabezpieczenia wstrzeliliśmy się idealnie w moją owulację :shock: więc prawdopodobieństwo istnieje.
Na początku to był dla mnie szok (ja taka poukładana jak mogłam coś pomylić!!! ja w ciąży??!!) ale teraz po paru dniach już się oswoiłam z myślą że mogę być w ciąży i że moje dziecko będzie z tzw. "wpadki małżeńskiej" (chociaż cały czas mi się wydaje że poczęcie dziecka nie może być aż tak proste :D ) i nie mogę się doczekać kiedy będę mogła sobie zrobić test. Jeżeli wynik będzie pozytywny... no cóż trzeba będzie przewartościować swoje dotychczasowe życie i skupić się na maleństwie, jeżeli wynik będzie negatywny to wg. planu zaczniemy starania o dzidzię pod koniec 2007 roku.
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

z mojego doświadczenia powiem Ci że poczęcie potrafi być proste... Też zwlekałam z takich samych powodów co Ty, minimum socjalne, ot co, było ważne.
I w marcu ubiegłego roku podjęliśmy decyzję, pół roku wcześniej tabletki poszły weg, i w kwietniu w tych dniach teges... Pierwszej miesiączki brak, no cóż może psycha zadziałała, testu nie robiłam bo mi nigdy nic nie wychodziło, i przed dniem matki poszłam do gina... Nastawiałam męża że może się rozczarować bo to nie tak "hop na krowę i już ciele" ale po USG pani mówi że mam już dużego 2,9 cm dzidziulka :):):) zatrzymała zdjęcie USG bo druknąć nie mogła, papier się skończył, i zawołałam męża aby zobaczył swoją córeczkę. Już wtedy czułam że to dziewczynka :):):) patrzę na tego mojego chłopa a on ma oczy mokre...ze wzruszenia :)
Dziś świata poza nią nie widzi:)
Nie ma co czekać... Macierzyństwo jest cudowne... Pięć miesięcy zleciało nie wiem nawet kiedy i ból mam straszny bo w poniedziałek muszę rozstać się z naszym kruszaczkiem... Wracam do pracy...
życzę powodzenia i wszystkiego najlepszego, aby Wam wszystko ułożyło się po Waszej myśli :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czyli jednak czasami jest to bardzo prosta sprawa... :D
na razie staram się niczym nie stresować i na nic nie nastawiać zobaczymy co test pokaże za jakieś 10 dni
serdecznie pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oczywiście dasz znać iza :) pozdrawiam również i miłego weekendu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj iza2012 :)

Przeczytalam twojego posta i musze pwiedziec ze jestes taka setreotypowa kobieta dzisiejszych czasow strasznie poukladana i ktora zawsze planuje kazda swoja sekunde, materjalne rzeczy sa na pierwszym miejscu mysle ze kazdy w zyciu opiera sie na tym co dla niego najwzazniejsze to jest w zyciu wartosciowe lecz mysle ze czasem zycie nas zaskakuje wiec kto wie moze bedziesz musiala jednak swoje poukladane zycie pzrewrocic do gory nogami ;) Na to ze jestes w ciazy istnieja duza szansa lecz tak jak piszesz zajscie w ciaze to nie jest taka prosta sprawa wiec moze wam sie upiecze jezeli planowaliscie dzidzie troche pozniej :)

Zycze powodzenia i zapraszam o postowania :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wiesz... wydaje mi się że sprawy materialne w moim życiu nigdy nie były na pierwszym miejscu i powiem szczerze że trochę mnie ubodło twoje stwierdzenie że tak jest. Ja po prostu zawsze starałam się kierować swoim życiem tak aby nie musieć liczyć na czyjąś pomoc a to że to moje życie jest dość mocno poukładane... no cóż... wolę czasami lekko przesadzić z zapobiegawczością niż narobić tzw. "bigosu" a potem lecieć do rodziców po pomoc. Moim skromnym zdaniem rodzice "na starość" powinni mieć święty spokój a nie ciągle żyć problemami własnych dzieci i ich finansowaniem.
Tak czy inaczej z racji tego że prawdopodobieństwo ciąży trochę mnie zaskoczyło :lol: (mimo iż jestem już dużą dziewczynką i wiem skąd się biorą dzieci) wywołało to u mnie pewien lęk co uważam za rzecz normalną bo taka nasza ludzka natura że z nowymi rzeczami zazwyczaj musimy się oswoić.
Serdecznie pozdrawiam i na pewno się odezwę jak zrobię test :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

iza2012 pisze:
Wiesz... wydaje mi się że sprawy materialne w moim życiu nigdy nie były na pierwszym miejscu i powiem szczerze że trochę mnie ubodło twoje stwierdzenie że tak jest. Ja po prostu zawsze starałam się kierować swoim życiem tak aby nie musieć liczyć na czyjąś pomoc a to że to moje życie jest dość mocno poukładane... no cóż... wolę czasami lekko przesadzić z zapobiegawczością niż narobić tzw. "bigosu" a potem lecieć do rodziców po pomoc. Moim skromnym zdaniem rodzice "na starość" powinni mieć święty spokój a nie ciągle żyć problemami własnych dzieci i ich finansowaniem.
Tak czy inaczej z racji tego że prawdopodobieństwo ciąży trochę mnie zaskoczyło :lol: (mimo iż jestem już dużą dziewczynką i wiem skąd się biorą dzieci) wywołało to u mnie pewien lęk co uważam za rzecz normalną bo taka nasza ludzka natura że z nowymi rzeczami zazwyczaj musimy się oswoić.

Izo bardzo dobrze ze masz poukladane zycie nie powiedzialam ze to jest zle czy nie na miejscu ;) Wiesz ja tez jestem zdania ze rodzice na starosc powinni odetchnac ale taka rola rodzicow zeby w wyjatkowych sytacjach mogli pomoc :) Zauwazylam ze teraz naprawde wielu ludzi wiele kobiet odlkada maciezyntwo na pozniej na bardzo pozno. Zeby wlasnie sie ustatkowac materjalnie itd. Moje wartosci sa inne chodz bardzo szanuje twoje Izunia :) Dla mnie maciezynstwo jest bardzoooo wazne. Bylam w ciazy ponad 3 miesiace temu ale stracilam mojego synka w 4 miesiacu ciazy bo byla smiertelnie chory :( instynkt maciezysnki u mnie jest tak duzy ze nie umialabym zyc juz bez dzieci, meza i domu :) Dla mnie pieniadze sa wazne bo moze szczescia nie daja ale godnie zyc pozwalaja :) . Izo bede z niecierpilwoscia czekac na twoje wiesci zwiazane z testem :) Trzymam kciuki zeby sie udalo ;)

PS: Szybko sie oswoisz z ciaza jezeli w niej jestes :) Taka natura kobiety :) O to sie nie martw :) Tylko daj sobie czas :)

Pozdrawiam i sciskam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

może u ciebie będzie tak jak było u mnie- tez wystarczył jeden cykl, płodne dni i juz gotowe - dzidzia w drodze :D ale zobaczysz jakie to fajne uczucie byc w ciazy :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

guciaczek22 pisze:
ale zobaczysz jakie to fajne uczucie byc w ciazy :)

Obrazek
dokladnie :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

paulina no własnie a co u Ciebie bo tak sobie sledze przy okazji Twoje posty i co wiesz juz cos? Bedzie dzidzia ? - licze że Wam sie udało, ale daj znac co i jak

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

iza2012 pisze:

iza2012
w pełni Cię rozumiem, też zawsze miałam wszystko tak dopięte, jedne studia skończone, w tym roku kończę drugie, w przyszłym powinnam skończyć jeszcze marketing dwuletni, odkąd studiuje utrzymuje sie sama i też miałam wspaniały plan na najbliższy czas jak sobie ułożyć życie.

lekarz kazał mi odstawić pigułki żeby zobaczyć jak jajniki będa pracować bez nich, oczywiście się zabezpieczyliśmy, a tu pierwszy raz bez pigułek i wpadka z prezerwatywą :shock: okazało się, że idealnie w samym środku owulacji :!:

na poczatku byłam przerażona tym co będzie, ale z czasem wszytsko się samo zaczyna układać. teraz jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie i za nic nie cofnełabym czasu, już się nie moge doczekać kiedy maleństwo się pojawi na świecie. ta "wpadka" to najlepsza rzecz jaka mnie w życiu spotkała, a na realizacje wszytskich planów będzie jeszcze czas, a jak nie to znaczy że i tak nie były one warte realizacji ;)

pozdrawiam i życzę dwóch kreseczek na teście

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam Bajeczna :D
Dokładnie tak jest ze mną jak było z Tobą. Jedne z lepszych studiów na jednej z lepszych polskich państwowych uczelni, kontrakty zagraniczne i życie, które co tu dużo ukrywać, było wygodne. Wszystko zaplanowane, przemyślane i przewidziane na kilka lat do przodu... a tu nagle pomyłka... Jeszcze nie wiem czy jestem w ciąży (chociaż cały czas pobolewa mnie podbrzusze a w weekend to nawet bolało dość mocno) ale cała ta sytuacja mnie przeraża. Do tego dochodzą jeszcze wyrzuty sumienia że zamiast skakać pod sufit z radości to ja siedzę i rozpaczam (mam wrażenie że wygrałam konkurs na najgorszą przyszłą matkę... :( ).
Przeraża mnie wszystko to że właśnie siedzę za granicą na kontrakcie który nie dawno zaczęłam, że to nie Polska i ja nie mam zielonego pojęcia jak tu działa służba zdrowia (do tej pory z niej nie korzystałam bo przecież jestem piękna, młoda i zdrowa :wink: ), że moja super pensja się skończy a tu kredyt mieszkaniowy trzeba spłacać i że jak ja polecę na Święta Bożego Narodzenia do Polski jak będę w 7 miesiącu ciąży itp. rzeczy które mogłabym wymieniać i wymieniać.
Dobrze że mój mąż ma inne do tego podejście bo inaczej to nie wiem jak by było. On już od jakiegoś czasu wspominał o dziecku a ja to zawsze odkładałam w czasie (do czego to doszło żeby mężczyźni musieli namawiać kobiety na macierzyństwo? :shock: ). Kiedy ja mu wszytko przedstawiam w czarnych barwach on z uśmiechem na twarzy mówi że jakoś sobie poradzimy i że dziecka w PLN się nie przelicza :lol: Kochany facet :D
ale się rozgadałam...
dzięki za posta, gratuluję dzidzi i serdecznie pozdrawiam
p.s.
a wiesz co w tym pewnie będzie najdziwniejsze... że jak test mi wyjdzie negatywny to będę się czuła rozczarowana...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

iza bedzie dobrze, a faceta masz kochanego!!! ma rację dziecka się nie przelicza, zresztą jeśli Twoja ciąża się potwierdzi i urodzisz śliczniunią niunię, to sama zobaczysz....
Wiesz ja właśnie dzisiaj byłam pierwszy raz w pracy, pierwszy dzień. Koszmar... I najśmieszniejsze jest to że nie poszłam dlatego że z jednej pensji byłoby krucho tylko dlatego że niedługo kończy mi się umowa, i mam nadzieje że dostanę już na czas nieokreślony... Chodzi tylko o to... Trudno, nie byłoby nas stać na wszystko, ale trudno, wolałabym czas spędzić z Martynką... Nie masz pojęcia jak człowiek szlaeje na punkcie dziecka, szok, wczoraj wyłam jak przysłowiowa krowa, a dziecko nie zostało z kimś obcym, zostało z tatą!!! Ale tak się z nią związałam że bałam się że bez niej oszaleję. Jeśli bedzie Ci dane zostać mamą teraz, taka niezaplanowaną, zobaczysz, oszalejesz z miłości, zwariujesz, i stwierdzisz, że wszystko inne jest nieważne. Oczywiście rozumiem Twoje wahania... i nie mów o sobie że jestes zła!!!! Znam to z autopsji...Będziesz cudowną, kochającą matką

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki Auri za pokrzepienie serca :D
Tak już jest że zazwyczaj to co dobre szybko się kończy i... trzeba wrócić do pracy :( Jedynie co Ci mogę powiedzieć na pocieszenie to to że moi rodzice zawsze byli czynni zawodowo i pomimo to miałam wspaniałe dzieciństwo.
ściskam Was obie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

iza2012 pisze:
p.s.
a wiesz co w tym pewnie będzie najdziwniejsze... że jak test mi wyjdzie negatywny to będę się czuła rozczarowana...

to co napisalas swiadczy ze jakas czastka Ciebie chce juz miec dziecko i jesli okaze sie ze jestes w ciazy to wlasnie ta czasteczka zacznie byc tą dominujaca, zobaczysz ze szybko odwroci Ci sie system wartosci :)
i na pewno bedziesz dobra Mamą :D
pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wiecie, tak sobie czytam to, co tu napisałyście i robi mi sie wstyd, głupio i czuję się jak rozpuszczona mała dziewczynka.
Nigdy w życiu nie miałam niczego poukładanego ani na swoim miejscu.
Potrafię prać, prasować i sprzątać, ale zorganizowaną osobą ze zorganizowanym życiem nikt mnie nie nazwie.
Mam 21 lat, no, prawie 22 :-), jestem w trakcie studiów, które, jak niedawno zdałam sobie sprawę, do niczego w życiu mi sie nie przydadzą.
nie mam męża, tylko faceta, nie mam pracy tylko dorabiam korepetycjami.
Żyję na garnuszku rodziców, niedawno ustaliliśmy, że dom, w którym teraz mieszkają po wyprowadzce zostawią mnie. Więc można powiedzieć, że mam własny dom i o dach nad głową nie muszę się martwić.
Rewelacja.
Mój mężczyzna zarabia na tyle, żebyśmy jakoś sobie poradzili, ja jakieś własne pieniążki mam i w sumie miesiąc temu zdecydowaliśmy się na dziecko.
I jak tak czytam o waszej organizacji, wyliczeniach itp to mi się robi głupio.
Nigdy nie prowadziłam kalendarzyka, nigdy nie planowałam na kilka lat wstecz...Co innego marzenia, co innego realne plany.
Mam w sobie niezmierzone pokłady miłości i troski, uwielbiam zwierzaki i dzieci moich znajomych, zabieram córki moich przyjaciół na wakacje i ferie zimowe do siebie i myślałam, że mogłabym mieć własne dziecko.

I wiesz Iza, jak czytałam co napisałaś, to sobie pomyślałam, że to w sumie nie ty wygrałaś konkurs na najgorszą matkę, tylko ja.
Jak tak dalej pójdzie to nie będę miała nawet jednych studiów, bo jeśli sie okaże, że jestem w ciąży to niestety ciężko mi będzie skończyć studia w innym mieście niż mieszkam.
Będę mamą bez wykształcenia i organizacji, moje dzieci będą sie spóźniały do szkoły i nie będą wiedziały, że babcia ma imieniny bo mama zapomniała gdzie to miała zanotowane...
Wiesz, ja nie umiem nawet krochmalić...
Tak więc Izuś, nie martw się.
Zorganizowana mama z perspektywami jest chyba lepsza od mamy bałaganiary, która ma poprzewracane w głowie...

"Znasz to miejsce pomiędzy snem a jawą? Tam zawsze bedę na Ciebie czekała."

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Sen a ja mysle ze jestes szczesliwa, podoba Ci sie Twoje zycie takim jakim jest, dobrze zyje Ci sie wlasnie w takiej konstelacji, czy sie mylę ?
poukladane, zorganizowane zycie, studia, praca, cos na ksztal tego o czym pisza w tym watku dziewczyny to nie jest przeciez schemat ktorego ma sie trzymac kazda z nas.
Moje zycie bardzo przypomina Twoje. Ale ja przeciez bede dobra mama dla swojego Dziecka. Bedzie szczesliwe bo ja je kocham, Tatus bedzie je kochal. Milosc to wiecej niz pieniadze i wlasne cztery katy.
Nic nie jest bardziej wartosciowe niz milosc.
Ja tez nie pracuje, ale staram sie doszukiwac w tym dobrych stron. Teraz delektuje sie swoja ciaza, potem bede tylko dla mojego Dziecka. I bardzo mnie ten fakt cieszy.

to co napisalas .... dobrze wiesz ze podobnie jak Iza nie jestes i nie bedziesz najgorsza mamą na swiecie .... nie tak latwo dostac ten tytul ....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

iza2012 pisze:
p.s.

iza2012
mam nadzieje, że jednak nie bedziesz rozczarowana, bez względu jaki bedzie wyniki testu. osobiście szczerze Ci zyczę fasolki. widać, że tworzycie z mężem udana parę i na pewno będziecie świetnymi rodzicami. ja tak sobie ostatnio myślę, mimo że moje maleństwo jeszcze nie przyszło na świat, że dziecko naprawdę jest dopełnieniem miłości i dodatkowo umacnia związek.
a to, że nie znasz tam służby zdrowia i nie wiesz jeszcze jka się ułożą inne rzeczy, cóż...na pewno nie takie rzeczy robiłaś w życiu i pokonywałaś większe trudności niż regularne zapisy do lekarza i ogarnięcie obowiązujacych tam zasad, spokojnie dasz sobie radę, a pod koniec będziesz wiedzieć pewnie więcej niż dziewczyny mieszkajace tam od dziecka ;)

pozdrawiam i niecierpliwie czekam na info jak się wszytsko rozwiązało.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: przeznaczenie

Witaj serdecznie,
mam na imię Agnieszka, 27 lat i podobnie jak Ty jestem nowa na forum. Różnica jest taka, że ja mam już synusia i to całkiem dużego - ma 4 latka. Jestem bardzo szczęśliwa, że go mam, mimo że ciąża była dla mnie zaskoczeniem. Teraz właśnie staram się o rodzeństwo dla Bartusia i powiem Ci że za pierwszym razem było prościej. Bo nie musiałam podjąć trudnej decyzji jaką jest zostanie mamą. Po prostu stało się i już. A życie się jakoś poukładało. Teraz gdy miałam sobie powiedzieć, że chcę kolejnego dziecka, było o wiele gorzej, bo mylałam sobie o pracy (jak to będzie, czy jej nie stracę), czy utrzymam dwoje dzieci i czy poradzę sobie z ich wychowaniem. Same wątpliwości. Odstawiłam je na bok i się staram. Co prawda dopiero drugi miesiąc, ale póki co nic. I to jest problem wielu kobiet z tego co czytałam na forum. Bo chęć posiadania dziecka jest tak duża a jeli się nie udaje to już staje się problemem. Kobiety nieustannie o tym myślą i to utrudnia im zajście w ciąże. Bo psychika jest nie bez znaczenia. I tak sobie myślę, że może tak miało być, że pomyliłaś dni, że może unikniesz w ten sposób ewentualnych wątpliwości bądż nieudanych prób. I powiem Ci coś jeszcze: bycie mamą jest wspaniałe a teraz jest idealny na to czas. Masz 28 lat, nie jesteś beztroską nastolatką tylko poukładana osobą i o to właśnie chodzi. Ja myślę, że swoim zachowaniem i postawą dorosłaś do macierzyństwa. I jeśli w ciąży jesteś to na pewno będziesz dobrą mamą. Życzę powodzenia i daj znać czy będzie dzidzia. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej Babeczki :!:

Alez Wy tutaj ciezkie dysputy prowadzicie. hoho! I do tego wszystkie macie racje. Takie ogolne, ze dobrze jest tak i dobrze jest inaczej. I tylko sie martwie, ze macie jakies watpliowsci, czy dobrymi mamusiami bedziecie...
Oczywiscie, ze bedziecie wspanialymi mamuskami :D . W przeciwnym razie, nie bylo by Was tutaj :!:

iza2012 w jakim panstwie bedziesz sie zmagac ze sluzba zdrowia :?:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9431 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 472  Następna

Forum ciąża

» Forum ogólne » Wszyscy o wszystkim

Strefa czasowa UTC [letni]