Dzisiaj jest śr lis 26, 2014 1:08 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

WITAJCIE DZIEWCZYNY.
CHCIAłAM ZAPYTAć CZY WASZE CIążE BLIźNIACZE Są JAKOś UWARUNKOWANE GENETYCZNIE (NP W RODZINIE Są BLIźNIęTA). CZY TO ZUPEłNIE CZYSTE PRZYPADKI? A MOżE ZAPłODNIENIA NIE BYłY "NATURALNE"?
JA WYBIREAM SIE W PIąTEK NA PIERWSZE USG. MYśLE żE U MNIE NIE MA SZANS NA BLIźNIęTA, ALE JESTEM CIEKAWA JAK TO U WAS WYGLąDAłO?

MOJE MYśLI NA TEN TEMAT POJAWIłY SIę STąD, żE KOLEżANKA MI POWIEDZIAłA (NIE DO KOńCA W TO WIERZę), żE JAK DłUGO SIę BIERZE TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE, TO PO ODSTAWIENIU STATYSTYCZNIE DOść CZęSTO BYWA CIążA MNOGA.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witaj jeżeli chodzi o mnie to bliżniaki to czysty przypadek jest to moja 3 ciąza i mam dwóch synów nawet nie wiem kiedy doszło do poczęcia synowie byli planowani i dopiero po 3 miesiącach intensywnej pracy zachodziłam w ciąze tym razem nawet nie doszło ze tak moge powiedzieć do wytrysku podczas stosunku nawet nie przeszło mi przez mysl ze moge zajśc w ciąze dopiero na zakupach mnie tak zemdliło ze zrobiłam test i bach masz dwa naraz nawet mój lekarz sie śmieje ze jeden plemnik a jaki rozrabiaka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

też słyszałam, że po długim przyjmowaniu tabl antykoncepcyjnych zwiększa się szanse na bliźnięta. Oprócz tego :
- czynnik genetyczny ( jeśli w rodzinie matki pojawiały się ciąże mnogie)
- wiek powyżej 35 lat
- hormony wspomagające owulację

U mnie żaden z tych elementów nie występuje. No, może te tabl antykoncepcyjne, ale odstawiłam je 4 lata temu, wiec raczej nie sądzę, żeby mogły mieć wpływ na pracę jajników przez tak długi czas po odstawieniu.
Ostatnio przeczytałam, że szansa na mnogą ciążę zwiększa się przy długotrwałym przyjmowaniu dużych dawek kwasu foliowego.
U mnie w wynikach krwi wyszło powyżej 38 ng/ml ( norma 3-17) przy dawce 1 x folik / dzień.
Może to właśnie miało jakiś wpływ... pojęcia nie mam :wink:

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moja szwagierka urodzi bliźniaki po zapłodnieniu in vitro:) oba zarodki sie zagnieździły, ot co!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Fakt, jest jeszcze taki powód. Bardzo częsty - jak mogłam o nim zapomnieć :oops:

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czy mam szanse na bliżniaki gdy moja babcia (mama mojego taty) ma siostre bliżniaczkę?????? :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

BARDZO, BARDZO CHCĘ MIEĆ BLIŻNIAKI!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jezeli w Twojej rodzinie sa bliznieta 2- jajowe to oczywiscie szansa, ze Ty je bedziesz miala rosnie. Na bliznieta nie ma recepty i albo beda albo nie... Ja nie mialam w rodzinie zadnych, nie leczylam sie, nie bralam hormonow a sie trafily... :D :D
Jedynie metoda in vitro zwieksza szanse na ciaze mnogie lub np. poczecie dzidzi tuz po odstawieniu tabletek anty ale gwarancji, ze te sposoby zadzialaja nie ma :lol: :lol:
Probuj... a moze Wam sie uda... :wink: :wink: Powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Ja jestem z bliźniaków (mam siostrę bliźniaczkę ) moja babcia (od strony taty ) miała siostry bliźniaczki, a pra dziadek mojego męża był z trojaczków.
Aktualnie mamy jedną ukochaną córeczkę Kasię, ale się zastanawiam czy przy drugim dziecu mogą być bliźniaki a może nawet trojaczki?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam, ja nigdy nie myślałam o tym ,że będę miała bliźniaki. A tu w 12-stym tygodniu ciąży poszliśmy z mężem na usg i okazało się, że bliźniaki. Niewiem czym to było uwarunkowane. Kiedyś brałam długo tabletki antykoncepcyjne. Mojej babci siostra miała bliźniaki, być może to było powodem,że powstały dwa zarodki. Któraś wcześniej napisała,że zbyt długioe branie kwasu foliowego może być przyczyną bliźniaków- ja brałam przez rok.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Ja sobie tak myślę, że chciałabym mieć bliźniaki.
Kasia tak ciągle prosi o to rodzeństwo a ja ciągle jej tłumaczę, że jeszcze nie teraz to jakby jej się urodziły dwa na raz dzidzusie to chyba wynagrodzilibyśmy jej to dłuuugie czekanie.

a tak apropo macie jakieś sposoby na płeć (oczywiście, że najważniejsze jest zdrowie maluszka) ale chętnie poczytam chciałabym mieć synka teraz:)

Ulcio

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja brałam tabletki anty. przez około rok, po odstawieniu - zupełnie przypadkiem oczywiście - zaszłam w ciążę i nie była to ciąża mnoga, a szkoda bo mój syn do dzisiaj jest jedynakiem... jakoś nie mogę się świadomie zdecydować a los też nie chciał mi w tym po raz drugi pomóc... :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie w rodzinie wystepuja blizniaki jedno i dwu jajowe. Ja nie wiem czy bym chciala dwojaczki i do tej pory nie mialam. Ciekawa jestem czy moja obecna ciaza nie jest przypadkiem podwojna czas pokarze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Autor posta nr 6.000.000
Awatar użytkownika

moj tata jest z blizniakow dwujajowych oraz siostra mamy miala blizniaki, wiec chyba szanse na blizniaki mam, choc wolalabym pojedynczo miec dwoje

choc swoja droga mam jakies dziwne uczucie ze beda blizniaki ale to dopiero 7 tyd, za tydzien usg i zobaczymy co bedzie

Aniołek XII.2011

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A jesli babcia mojego meza miala blizniaki,to czy u mnie jest szansa na to czy raczej musialby ktos ze strony mojej miec blizniaki?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Słyszałam, że większe prawdopodobieństwo na bliźniaki jest, gdy w rodzinie męża były ciąże mnogie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

o tym, że długotrwałe przyjmowanie kwasu foliowego może wpłynąć na to, że będzie ciąża mnoga to pierwsze słyszę, ja już go przyjmuję ponad rok!
na bliżniaków ma np. wpływ branie leku o nazwie- clostibelgyt, w ulotce jest napisane , że istnieje możliwośc ciąży mnogiej :)
(jest to lek stymulujący produkcję pęcherzyków Graffa z jajeczkami)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie. mam pytanie. Czy jak moj dziadek od strony mamy to blizniak a jego zony mama była bliniakiem i mojego taty brat był z blizniat oraz tesciowa to blizniaczka i u tescia w rodzinie były bliżnięta to u mnie też jest szansa? jeju jak zagmatwana ta moja rodzina. :shock: :shock: :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jest mozliwosc zawsze :)

janie mam w rodzinie blizniakow i nie mialam
ojciec moich dzieci tez nie nial

nie lezylam sie na bezplodnosc, nie bralam tabletek anty

jestem jednym na 80 przypadkow blizniad ktore sa bez przyczyny genetycznej lub innej ingerencji :)

takemozliwosc jest zawsze tak jak u mnie

na kzdego moze wypasc :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

U mnie jest tak, że moja babcia (mama mojej mamy urodziła 2 parki bliźniąt) Moja mama ma brata bliźniaka. poza tym jej bracia bliźniacy również mieli dzieci bliźniaki. Więc u nas bliźniaki to raczej rodzinne.

Ale u mnie przyczyna jest inna in vitro, więc się cieszę że nie czworaczki po takich korzeniach genetycznych :-))
od zawsze wiedziałam, że mogę mieć bliźniaki, więc nie było to dla mnie zaskoczenie ;-)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Moderatorzy: fifolek13, Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]