Dzisiaj jest wt lip 29, 2014 2:43 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witajcie kochane! Stram sie o dzidzisia juz 7 miesięcy :( Dziś miałam robione USG i wynikło z nich ze mam pęcherzyki na jajnikach oraz problemy hormonalne które powodują brak jajeczkowania...i W rezultacie lekarz zapisał mi tabletki anty, które leczą o nazwie Diana 35...Leczenie ma potrfać najmniej 4 miesiace albo kilka lat... :( Chciałabym sie dowiedzieć czy któraś z was miała podobne problemy i po jakim czasie doszło do normy...Bardzo sie tym przejełam...Proszę serdecznie o odpowiedz. Dziekuję

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kiedys dermatolog wypisal mi te tabletki i po nich czulam sie jak w ciazy!!! Mialam mdlosci, cala puchlam i od razu przytylam 5 kg. Moj kolega z zagranicy, ktory pracuje w szpitalu powiedzial mi, ze to sa jedne z najmocniejszych hormonow i ze jest tysiace lagodniejszych....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc Motylku! Z tego co napisalas wnioskuje, ze chorujesz na pcos. Czy tak jest? Jesli tak, to diane 35 jest standardowo wypisywanym srodkiem na ta dolegliwosc. Diane 35 ma duza dawke hormonów, bo jest to srodek leczniczy, który powoduje spadek poziomu androgenów u kobiety, które w pcos maja wysoki poziom tych wlasnie hormonów. Ja uwazam, ze diane 35 jest dobrym srodkiem, bo sama dlugo go zazywalam i nie wywolalo to u mnie zadnych skutków ubocznych. Staralam sie o dzidziusia 2 lata i teraz jestem w ciazy. Napewno diane 35 mi w tym pomoglo. Pamietaj kochana, ze diane 35 nie jest srodkiem antykoncepcyjnym, tylko leczniczym. Antykoncepcja to tylko jeden ze skutków, bo diana ma za zadanie uspic jajniki. Pozdrowienia :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

:D Dziekuje za odpowiedz jestem juz spokojniejsza:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Do Maleńka...miałam problemy z komputerem, dlatego kilka razy powtorzyło sie te pytanie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej!
Nie jestem lekarzem i trudno oceniać metody leczenia.
W moim przypadku też nie jajeczkowałam a staraliśmy się o dziecko.
Moja lekarka przepisała mi clo na owulację i pregnyl na pęknięcie pęcherzka. Teraz kiedy monitoruję swój cykl widzę pecherzyk a zastrzyk daje pewność że pęcherzyk pęknie. A więc jest szansa na zajście w ciązę.
Powiem Ci, że parę miesięcy brałam Dianę 35 i nic nie podziałała. Straciłam tylko czas i pieniądze na gina. Ale zmieniłam lekarza, który zalecił komplet badań hormonalnych, postawił diagnozę i wziął się za mnie.
Teraz bo to drugi "realny cykl" starań - mam nadzieję ze zaowocuje , czego i Tobie życzę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wiecej znajdziecie na temacie zespol policystycznych jajnikow

12.06.07; 06.12.07Nasze kruszynki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Alez moj lekarz wykluczył PCOS...powiedziła ze sa to tylko niewiekie pecherzyki...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

motylku przepisanie Diane jak starasz się o dziecko nie jest trafioną decyzją. Diane zapisuje się na uśpienie pracy jajników ale kobietom, które jeszcze nie planują dzieci. lekarz powinien postąpić tak jak u liliak podać leki na wywołanie owulacji a nie na jej wstrzymanie. No, ale poszedł po najmniejszej linii oporu. Będzie Cię faszerował Diane a potem i tak będziesz musiała wziąć coś stymulującego pracę jajników.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

motylek82 pisze:
Witajcie kochane! Stram sie o dzidzisia juz 7 miesięcy :( Dziś miałam robione USG i wynikło z nich ze mam pęcherzyki na jajnikach oraz problemy hormonalne które powodują brak jajeczkowania...i W rezultacie lekarz zapisał mi tabletki anty, które leczą o nazwie Diana 35...Leczenie ma potrfać najmniej 4 miesiace albo kilka lat... :( Chciałabym sie dowiedzieć czy któraś z was miała podobne problemy i po jakim czasie doszło do normy...Bardzo sie tym przejełam...Proszę serdecznie o odpowiedz. Dziekuję

Ja brałam Diane-35 kilka lat (może nawet łącznie 10) i jak przestałam je brać (bo chcę mieć dzidzię) to okazało się, że nie jajeczkuję i mam podwyższony testosteron.

Dlatego nikt nie namówi mnie na leczenie tego Dinae-35 - bo przecież gdyby to tak świetnie działało to powinnam teraz być w ciąży i mieć dobre wyniki, prawda?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Maleńka zgadzam się z Tobą w 100%. Jeśli byłby to taki rewelacyjny lek po tylu latach powinnaś nieć samoistną owulację i żadnych problemów. Diane tylko maskuje chorobę na pewien czas, usypia pracę jajników ale nie leczy PCO.
Dlatego jak słyszę o decyzjach lekarzy wypisujących Diane kobietom starającym się o dziecko to mi ręce opadają. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja się nie zgodzę na pewno na leczenie Dinae-35

Jest przecież tyle innych leków

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Już pisałam to parę razy :? ..
Zażywanie wszelkiego rodzaju tabletek hormonalnych (hormony syntetyczne, czyli sztuczne) powoduje powiększenie się poziomu prolaktyny w ciele kobiety, co za tym idzie zaburzenia miesiączkowania, PMS, brak owulacji etc......

Może Diane35 pomaga w spadku androgenów ale na pewno nie pomaga w ustabilizowaniu hormonów przysadkowych!!!

Motylku
trzeba byłoby jeszcze zbadać u ciebie poziom prolaktyny bo skoro to nie PCOS to może Hiperprolaktynemia??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

O rany!!!! To co ja mam juz robic...jeszcze nie zaczełam brac tabletek Diana 35 bo od tamtej wizyty nie dostałam jeszcze okresu...jest to juz 53 dzien cyklu...Moze powinnam udac sie jeszcze do jednego lekarza...????...tyle ze ja nie znam żadnych dobrych lekarzy na terenie Białegostoku...Może któras z was mogłaby mi w tym pomóc...???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

motylek82 pisze:
O rany!!!! To co ja mam juz robic...jeszcze nie zaczełam brac tabletek Diana 35 bo od tamtej wizyty nie dostałam jeszcze okresu...jest to juz 53 dzien cyklu...Moze powinnam udac sie jeszcze do jednego lekarza...????...tyle ze ja nie znam żadnych dobrych lekarzy na terenie Białegostoku...Może któras z was mogłaby mi w tym pomóc...???

Myśle że powinnaś zbadać chociaż prolaktynę- poziom podstawowy i po obciążeniu MTC..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moim zdaniem powinnas isc do innego lekarza. Napewno nie zaszkodzi. Dla mnie to tez dziwne z ta Diana. Mam PCO i kiedy staralam sie o dziecko i dostalam sie wkoncu do odpowiedniego lekarza - zalecil testy hormonalne i testy owulacyjne, oraz badania dla meza. Okazalo sie, ze nie mam jajeczkowania. Zapisal mi CLO i udalo sie za pierwszym razem! (Moje Slonce niedlugo skonczy 2 latka!) Owszem, teoretycznie powinnam przejsc laparoskopie (chyba tak to po polsku sie nazywa?). Ale wyniki byly tak jednoznaczne, ze zaryzykowalismy i okazalo sie, ze slusznie.
Jesli ma sie brak owulacji to trzeba ja wywolac! Do tego sluzy m.in.clo, a nie Diana.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja też mam problemy z jajeczkowaniem i pco-wate jajniki. Testosteron ok, więc chyba pełnego pcos nie mam.
Lekarze czasem przepisują najpierw Diane celem wyciszenia jajników przed ruszeniem z grubej rury za pomocą Clostilbegytu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Postanowiłam ze nie bede narazie brać tabletek Diana 35. Szukałam po internecie lekarzy w Białymstoku i znalazłam podobno dobrego , który zajmuje sie od 20 lat leczeniem niepłodności i ma dobre wyniki...Ma on włsna klinikę zajmująca sie leczeniem własnie niepłodnosci...myslicie ze z tym problemem, moge sie do niego udać, czy to co mam jest w pewnym stopniu niepłodnościa...?...Wiem ze głupie pytanie, ale ja dopiero wchodze w te tematy, nigdy nie myslałam ze i mnie to bedzie dotyczyć...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

O ile sie nie myle, to wlasnie w Bialymstoku jest jedna z najlepszych w Europie klinik leczenia nieplodnosci!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie uwierzycie...jestem w ciązy...i juz niedługo zacznie sie 10 tydzień...to cud...:)...Jestem bardzo szczęsliwa:)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]