Dzisiaj jest wt gru 23, 2014 2:31 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Panie Doktorze
Jestem w 8 tyg., to moja pierwsza ciąża. Lekarz przepisał mi luteinę podjęzykową dwa razy dziennie, biorę ją od trzech tygodni. Nie mialam ani problemów z zajściem w ciąże ani nigdy nie poroniłam. Mojej koleżance ginekolog kazał odstwić luteinę, którą zapisał jej poprzedni lekarz. Czy są jakieś przeciwskazania żeby brać luteinę w ciąży, czy może zaszkodzić maleństwu?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Przeciwskazań nie ma żadnych i nie jest to niebezpieczne. Pytanie tylko jakie są wskazania do jej brania.
SW
PS. Jak już terapia jest rozpoczęta nie odstawialbym leku przed 14 tyg.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bardzo proszę o radę! Miesiaczki niereg.cykle 28-33 dni,ostatnia 8.05 trwała 7 dni,pierwszy raz z prezerwatywą w 10 dniu cyklu(nie zsunela sie,nie pękła),wg chłodaka wytrysk poza mną.,odczekałam 9 dni na ew zapłodnienie i 7 dni na inseminację(bo wyczytalam,ze jeszcze tyle trzeba odczekać)WYKONANE BOBO-TESTY:9.06(po dacie spodziewanego okresu),19.06,26.06,3.07-wszystkie negatywne.,27.06 byłam u gin. i macica nie jest powiekszona ani nic.Zapisano mi Luteine 2x1 przez 7 dni i teraz jest 2 dzień po skończeniu jej brania, a okresu nie ma.Ma on wystąpić do 2 tyg, a jak nie to wizyta i usg..Co mam robić, jeszcze robic testy czy czekac spokojnie.Co myslicie o tych testach,czy sa juz wiarygodne.Juz tyle minęło,nawet tylko jakby atrzec na te 2 ostatnie testy,to by to była już 3 i 4 tygidnoiwa ciąża...NIe moge powiedzieć,ze mam jakies objawy,czasem cos mnie boli w brzuchu..Proszę poradzcie mi coś.Dziękuję

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Potrzebne będzie USG, aby zmierzyc szerokość błony sluzowej macicy - gdy jest zbyt cienka to sama luteina może nie wywołać okresu. Przyokazji wykluczy Pani ( lub stwierdzi ) ciażę.
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Panie Doktorze! W 2 dniu po odstawieniu Luteiny dostałam miesiączkę, więc ciążę mozna już wykluczyć, bo przecież inaczej Luteina by nie zadziałała, prawda? Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za odpowiedzi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bardzo proszę o odpowiedz. Dziękuję

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

NIe. To zaden dowód na brak ciązy. Mozna krwawić w ciaży po odstawieniu luteiny.
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

WITAM PANIE DOKTORZE :)

MAM PYTANKO CO DO LUTEINY - MOJA LEKARKA PRZEPSALA MI JA, ALE KAZALA BRAC TYLKO WTEDY JAK BEDZIE MNIE RWAŁ BRZUCH (NASZCZESCIE NIE RWIE) ALE SLYSZLAM ZE LUTEINA POMAGA PODTRZYMAC CIAZE??CZY MOGE SAMA BEZ KONSULTACJI Z LEKARKA ZACZAC BRAC LUTEINE CZY NIE MA SENSU??
POZDRAWIAM

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jak zaczniesz brac luteine to musisz ja raczej przyjmowac regularnie, nie mozesz sobie brac kiedy ci sie chce.
Chyba twojemu lekarzowi sie pomylila Luteina z No-Spa!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Faktycznie jesli brac to raczej na stale - do 16 tyg.
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Panie Doktorze nie wiem co robić dzisiaj byłam u lekarza bo uważam ze jestem w ciąży nie robiłam co prawda testu ale ostatnią miesiączkę miałam 4.stycznia zaniepokoiły mnie jednak plamienia które miałam wczoraj i dzisiaj. ma to kolor różowy i jest zmieszany ze śluzem mówiłam o tym lekarzowi ale powiedział ze nie widzi żadnych pozostałości krwi w środku i ze macice mam powiększoną po czym przepisał mi Luteinę dopiero w domu przypomniałam sobie że bierze ją moja mama na wywołanie miesiączki. i w sumie nie dowiedziałam tak dokładnie czy jestem w ciąży czy nie jutro mam badanie krwi ale czy luteina jest bezpieczna czy lepiej nie zaczynać jej brac a poprosić o coś innego?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

niestety doktora nie ma dłuższy czas, a luteina napewno nie zaszkodzi, sama brałam ją od początku ciąży na podtrzymanie przez 6 m-cy, a jezeli nie jestes w ciąży to luteina może wywołać okres.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

luteina dziala jak naturalny progesteron wiec jest na podtrzymanie ciazy...nie zaszkodzi napewno wiec ja spokojnie bierz...jezeli nie ma ciazy to wywola miesiaczke a jezeli ciaza jest to ja podtrzyma i wzmocni :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja jestemw 5tym tygodniu ciąży. W niedziele dostałam bóli brzucha i trafiłam na 6 dni do szpitala gdzie dostawałam 2 razy dziennie po dwie tabletki dopochwowo luteiny. Dziś wyszłam ze szpitala i lekarza kazał mi odstwić luteine. Czy takie nagłe przerwanie terapi jak wszystko jest wporządku może być niebezpieczne? Mam w domu paczkę luteiny i zastanawiam się czy nie brać jej jeszcze lub stopniowo nie zmniejszać dawek... :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja bralam luteine od 6 tyg do 18 i lekarka mi mowila zebym nie przerywala bo ona mi napewno nie zaszkodzi wiec nierozumiem dlaczego tobie lekarka kazala przerwac

Offline Wyświetl profil  

Prosze o informacje czy Luteina moze szkodzic kobiecie w ciazy? Lekarz przepisal mi ja w 5 tygodniu ciazy i mowi ze mam brac 3 razy dziennie dopochwowo az do 12 lub 13 tygodnia. W 5 tyg ciazy robilam badania i moj progesteron byl jak najbardziej w normie. czy to normale zatem ze mam ten lek przyjmowac? czy gdybym go teraz odstawila moglaby to zazkodzic ciazy? I jescze jedno - czy to nie powoduje depresji, bo wywczytalam taki objaw w dzialaniachniepozadanych i nieco nie to przerazilo. bardzo prosze o odp. Pozdrawiam, H.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

biore luteine 2 razy dziennie i glucophage z powodu zaburzen miesiaczkowanie i problemu zajscia w ciaze.
ale...strasznie zle sie po tym czuje jestem oslabiona,zdolowana, boli mnie podbrzusze.
czy te leki moga tak na mnie dzialac?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Luteina raczej nie powoduje takich objawów.
Ale Glucophage jak najbardziej bo obniża glukozę we krwi. Ja bralam Metformax, to jest to samo i wlaśnie tak się czulam, do tego mialam mdlości, brak apetytu, zawroty glowy. Zresztą na ulotce jest napisane że takie są objawy uboczne. Nie wiem ile już to bierzesz ale mnie przeszlo po miesiącu zażywania metforminy. Poza tym lepiej się go toleruje jak bierze się po jakimś większym posilku i dużo wody się pije.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

niedawno zaczelam,ale troche mnie uspokoilas.licze ze przejdzie wkrotce.
ja biore po duzych posilkach

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Przejdzie na pewno. Ale to może potrwać nawet miesiąc niestety. Bardzo dużo dziewczyn tak ma na początku. Ja pamiętam że ledwo żylam, caly czas mi się kręcilo w glowie i okropne mdlości mialam. Mialam brać metformax po jedzeniu a jak tylko pomyślalam o jedzeniu to mi bylo niedobrze. Teraz już mija chyba trzeci miesiąc jak go biorę i organizm się przyzyczail i już nic mi nie jest po metformaxie. Cierpliwości :lol:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]