Dzisiaj jest sob gru 20, 2014 5:21 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: temperatura!!
Czy ktos mi może pomóc? Staramy się o dziecko 2 m-c, po 1 miesiącu starań wystąpiła miesiączka w terminie, ale trwała 3 dni, dzien przewy, plamienie - a zawsze trwa pełnie 5 dni, nie było bółów trzy dni przez @ jak zwykle, tylko w pierwszy dzień @ ostry, później ciasza, teraz jest już 2 miesiąc starań, @ ma przyjść 30.09, z tym, że od ubiegłego miesuiąca mam temperaturę 37 - 37,5C, czuje się słabo, śpiąca, poza tym żadnych bółów, no i katar alergiczny mam......Testu nie robiłam bo przyszła @, ale jak jest z ta temperaturą????????

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Podwyższona temperatura w czasie ciąży utrzymuje sie przez ok 100 dni dopóki łożysko nie przejmie produkcji progesteronu. Wtedy też zwykle Mama lepiej sie zaczyna czuć i "pięknieje" w oczach :)
Dla pewności zrobiłabym test, w końcu to w sumie najlepszy środek sprawdzający już prawie od początku ciąży daje wiarygodne wyniki. Później można zrobuić jeszcze jeden i wtedy wybrać sie do lekarza aby potwierdził odkrycie.
Miesiączka czasem może być w ciąży. Z tego co wiem może zdażyć się kilka razy, ale nie oznacza to, że nie jest się w ciąży. A jeśli chodzi o bóle i inne typowe objawy ciążowe to każda przyszła Mama różnie i w różnym stopniu ich doświedcza (przy dwójce dzieci też miałam różnie), także nie trzeba sie sugerować.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dzięki, nie pozostaje mi nic innego jak zrobic test! Mama nadzieje, że będzie pozytywny.......

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Napisz jaki wynik!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: temperatura
Zrobiłam dziś test, w dniu miesiaczki, której jeszcze nie mam, brzuch pobolewa lekko, test negatywny :(((
zawsze bolał dwa dni przed, piersi bolałay, teraz nie - odkąd zaczeliśmy starania; poza tym mam cały czas 37,1 a z samego rana 36,6 - zastanawiam się czy to nie zwykłe przeziębienie; a tak chciałabym być mamą!

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Zrób jeszcze jeden test po terminie miesiączki. Czasem jest tak że test wychodzi negatywny, bo za mało tego hormonu w moczu. Test najlepiej robić z tzw. porannego siusiu, czyli po nocy :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: temperatura!!
Dzieki, na pewno zrobię, no i dam znac.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chciałabym powrócić do tematu temperatury.Czy w ciąży temperatura jest zawsze powyżej 37 stopnii czy może nie zawsze?? chodzi mi o wczesną ciążę.
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Tego nie wiem, ale pewnie może się zdażyć, że nie zawsze temperatura jest podwyzszona na początku ciąży. Dla pewności zapytaj lekarza na forum :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pewnie tak zrobię :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam :!:
Mam pytanko mierze temperaturę i jest dziś 17 dzień mojego cyklu w 9 dniu temperatura spadła mi aż do 35,8 i teraz cały czas mam 36,5 za wyjątkiem jednego dnia gdzie spadła mi na 36,4. :o A do tego mam bóle brzucha jak na @ i większe piersi czego boli mnie bok jednej i przy dotyku sutki. :oops:
Nie chce robić sobie nadziei ale co wy o tym myślicie bo nie wiem jaka ma być temperatura gdyby.... Chce jutro zrobić test PRE-TEST ale nie wiem czy nie za wcześnie w ogóle to nie wiem co myśleć. :?

II cykl starań

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bubus na Twoim miejscu zrobiłabym test dopiero w dniu spodziewanej @ bo wcześniej,ze względu na małą ilość hormonu w moczu można się niepotrzebnie rozczarować. Skoro jestes w 17 dc to teoretycznie jesteś po owu lub teraz ją masz i stąd ten ból, a może jesteś już po zapłodnieniu i fasolka gdzieś się gnieździ :D czego z całego serducha Ci życzę. Ale teścik zrób dopiero za parę dni!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam
Ja osobiście robiłam test dwa razy, pierwszy już jakiś czas po terminie spodziewanej miesiączki. I wyszedl negatywny, choć byłam prawie pewna pozytywnego wyniku. Okazało się, że jednak byłam w ciąży, co wykazał drugi test wykonany później. Teraz jestem w 16 tygodniu ciąży.Więc jeśli ten pierwszy nie będzie taki jak oczekujesz nie przejmuj się, tylko poczekaj i powtórz go. Jak widać w moim przypadku ten pierwszy test nie wykrył wczesnej ciąży. Życzę powodzenia i oczywiście pozytywnego wyniku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

MonikaS pisze:
Witam
Ja osobiście robiłam test dwa razy, pierwszy już jakiś czas po terminie spodziewanej miesiączki. I wyszedl negatywny, choć byłam prawie pewna pozytywnego wyniku. Okazało się, że jednak byłam w ciąży, co wykazał drugi test wykonany później. Teraz jestem w 16 tygodniu ciąży.Więc jeśli ten pierwszy nie będzie taki jak oczekujesz nie przejmuj się, tylko poczekaj i powtórz go. Jak widać w moim przypadku ten pierwszy test nie wykrył wczesnej ciąży. Życzę powodzenia i oczywiście pozytywnego wyniku.

dałaś nadzieję kobito :)
a po jakim czasie robiłaś pierwszy test????

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

aha i jeszcze jedno pytanie, w jakim dniu cyklu wg Ciebie zaciążyłaś :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam
Pierwszy test zrobiłam po miesiącu starań....a kolejny po następnym miesiącu choć już od pewnego czasu byłam prawie pewna pozytywnego wyniku. Nigdy nie miałam aż tak długiego cyklu, a mój organizm też wysyłał pewne sygnały. Trudno mi powiedzieć, w którym dniu cyklu zaszłam w ciążę, gdyż zaczeliśmy starania już od 7 dc. :D Jedno jest oczywiste, robiąc ten pierwszy test byłam już w ciąży, chociaż wynik wyszedł negatywny. pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

w 7 dc :) :?: a ile trwa Twój cykl jeśli można zapytać i jakie miałaś objawy,że byłaś pewna :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Misia
Nasze starania rozpoczeliśmy tak wcześnie, gdyż moje cykle nie należały do regularnych (były albo zbyt długie albo zbyt krótkie). Trudno więc było określić u mnie dni płodne.Ponadto była to nasza pierwsza próba starania się o dziecko, i nie była ona obciążona naszym ogromnym oczekiwaniem. Nie byliśmy pewni 100% skuteczności, gdyż w przeszłości miałam problemy zdrowotne, które zdaniem lekarzy zmniejszały naszą szansę. Jednak postanowiliśmy nie myśleć o tym, tylko próbować. Jak widać uwolnienie się od pewnych myśli, obciążających psychikę podziałało.
Co do tych pewnych objawów to zaczęły mocno i "inaczej" boleć mnie piersi, zmienił się też ich wygląd. Ponadto pojawiły się nudności i ogromna senność. Mogłam spać 9 godzin w nocy, a w ciągu dnia i tak ogarniała mnie senność i spałam kolejne np.5. Zaczęłam też jeść więcej. Na samym początku z dnia na dzień przestałam móc pić kawę. Po prostu nie mogłam znieść jej zapachu, a wcześniej piłam jej dużo. Odczekałam więc jeszcze trochę czasu i zrobiłam kolejny test, który potwierdził moje przypuszczenia. Tak więc za 5 miesięcy na świat przyjdzie nasza ukochana dzidzia. Tego życzę również Tobie.

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziękuję Ci za odpowiedź. Twoja sytuacja jest bardzo podobna do mojej, więc...nadzieja umiera ostatnia :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: temperatura
Awatar użytkownika

Cześć, razem z mężem staramy się o dzidziusia, o 10 dni spóźnia mi się @ nie wiem jednak czy nie jest to wina wcześniejszych zaburzeń hormonalnych, od kilku dni mierze temperaturę, bez zmian 36.8, mam nadzieję że to dzidziuś :oops:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]