Dzisiaj jest pn kwie 21, 2014 4:43 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość

ile czasu po zabiegu mozna starac sie o dziecko??? bo mam miec po 10 .o5 hsg tzn przepychanie jajowodow jesli dobrze zrozumialam,a mial ktos z was taki zabieg bo strasznie sie boje i jakie skutki byly po nim latwiej jest zajsc w ciaze?? ponoc mam zrosty na lewym jajniku i lekkie tylowzgiecie czy jest to niebezboieczne ??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Gonia najlepiej zapytaj o to ginekologa, ja czytalam na jakims forum o HSG, ze juz w tym samym cyklu mozna sie podobno starac - ale lepiej zapytaj lekarza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Po jakimkolwiek zabiegu, mniej lub bardziej inwazyjnym, współżyć można po 5 tyg. Sama jestem po laparo i żyje w abstynencji. :roll:

Nie bój się, optymiztyczne nastawienie, pomoże Ci przetrwać, i szybko dojdziesz do siebie.

Masz lekkie tyłowzgiecie, nie jest ono niebezpieczne. poprostu takim Stwórca Cię odbarzył.
Ja miałam torbiela czekoladowego na lewym jajniku.

Nie powinnaś mieć żadnych problemów z zajściem w ciążę.
My zaczynamy staranka po 5 miechach od zabiegu, czyli we wrześniu. Profesorka stwierdziła, ze to dobry czas bedzie.

Zrosty Ci usuną, na 1000%, i na pewno łatwiej bedzie Ci zajść w ciąże...
Głowa do góry :))

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

gonia250 pisze:
ile czasu po zabiegu mozna starac sie o dziecko??? bo mam miec po 10 .o5 hsg tzn przepychanie jajowodow jesli dobrze zrozumialam,a mial ktos z was taki zabieg bo strasznie sie boje i jakie skutki byly po nim latwiej jest zajsc w ciaze?? ponoc mam zrosty na lewym jajniku i lekkie tylowzgiecie czy jest to niebezboieczne ??

Gonia, HSG to nie zabieg, tylko badanie, które ma pokazać, czy jajowody są drożne i czy macica ma prawidłowy kształt. To prawda, że jeśli jajowody są posklejane, albo lekko zatkane, to podczas tego badania może dojść do udrożnienia, ale w przypadku zrostów, to usuwa się je laparoskopowo. Po tym badaniu możesz trochę plamić i odczuwać lekkie pobolewanie podbrzusza, ale nie ma przeciwskazań do współżycia.
Czytałam o wielu przypadkach, kiedy właśnie po HSG dziewczyny zachodziły w ciążę. Ja osobiście jestem w trakcie drugiego cyklu po tym badaniu i jak na razie nic, a wyszło, że jajowody mam drożne, a że wlewanie kontrastu mnie bolało, to znaczyło, że właśnie wtedy się udrożniły.
Pozdrawiam i życzę szybkich efektów w postaci fasolki :D

"...ufać to milczeć i czekać cierpliwie, aż się spełni..."

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]