Dzisiaj jest pt paź 24, 2014 10:29 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ciaza a wojsko?
1 żółta kartka

witam chcialam sie zapytac jak to jest jak by sie ur.dziecko a jego ojciec by byl w tym czasie w wojsku?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

zdaje sie, ze matka na dziecko w takim przypadku dostaje jakies pieniądze ze względu na to, ze ojciec nie jest w stanie w tym czasie zapracowac na rodzinę ale konkretów nie znam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

dziekuje ci za inf.

moze ktos cos wiecej wie moze ktos byl w takiej sytuacji?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

na pewno dostaje sie pieniadze, ale nie wiem dokladnie ile.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

nawet jak nie mamy slubu?bo ja slyszalam ze tylko jak ma sie slub ale nie wiem czy to prawda i czy tylko po porodzie czy przed tez?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

reki sobie nie dam uciąć ze nie biora w takiej sytuacji do wojska ale gdy kuzynowi męża urodziło sie dziecko to przestali go "scigac" a ślubu z matka dziecka nie miał i nie ma do tej pory tyle ze mieszkaja razem więc nie wiem czy to mogł byc powód

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

no tak ale jak kobieta dopiero sie dowie o ciazy jak tatus juz bedzie w wojsku?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to ojciec dziecka zostaje w wojsku dopoki maluch sie nie urodzi pozniej przewaznie wypuszczaja bo nie opłaca im sie płacić na dziecko słyszałam ze płacą cos ok.2tyś miesiecznie ale ile w tym prawdy to nie wiem napewno dużo tańsze jest utrzymanie żołnierza niż jego dziecka :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

a do czasu porodu nic mi sie by nie nalerzalo?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

w przypadku ślubu jest roczne odroczenie. Jak w tym czasie kobieta jest w ciąży to przenoszą męża do rezerwy. Jak nie jest się małżeństwem a dziewczyna jest w ciąży i ma się to udokumentowane nie ma problemu z przeniesieniem do rezerwy. Jest możliwość odbywania służby a w tedy dają pieniądze na dziecko i jego matkę. w sumie to 1500 zł. Bardziej im się opłaca przenieść do rezerwy. A pieniądze dostaje się od czasu urodzenia dziecka. Taki przypadek miał dobry kolega mojego chłopaka. Wybrał rezerwe :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hmmm moze ja teraz odpowiem na twoje pytanie bo mojego narzeczonego tez czeka wojsko. Jak byl ostatnio czyli 3 tygodnie temu w WKU to chlopak ktory ma zone i 6-cio miesieczne dziecko otrzymal bilet i do wojska musial isc.A nasz sasiad rowniez jest w wojsku chociaz ma zalozona rodzine wiec to nie jest powiedziane ze musza dac do rezerwy.Roznie bywa no ale placic na zone i dziecko musza

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a czy jak mój mąż jest w wojsku , ja jestem obecnie na zwolnieniu chorobowym , dostakje najniższą krajową ,to mi się należy coiś od woijska? a w grudniu ma nam się urodzić synek, czy jest taka moiżliwość że go zwolnią, chcialabym mieć poród rodzinny a z tymi terminami to róznie bywa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam!
poczytalam na forum i rozumiem że jesli moj maz dostal wezwanie do WKU a ja jestem w ciazy to pojdzie do rezerwy....tak?? moje pytanie brzmi: jakie papiery musi dostarczyc i na jak dlugo bedzie odroczony??? Bardzo zalezaloby mi na szybka odpowiedz, serdecznie dziekuje:)))))

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

anowi pewnie juz macie wszystko zalatwione, ale moze ci sie jeszcze przyda 9albo komus innemu).

Twoj maz jesli dostal wezwanie powinien stawic sie z aktem malzenstwa, zaswiadczeniem ze jestes w ciazy i- jesli jestes na zwolnieniu -to tez dobrze jest to miec udokumentowane. Musi napisac prosbe o odroczenie z powodow osobistych (tzn. wyjasnic syt. ze np. Ty jestes w ciazy i na jego utrzymaniu itp., zalezy od sytuacji.)
Dostanie wtedy odroczenie na okres do 12 miesiecy- zalezy od decyzji komendanta(moga to byc 3 miesiace, moze byc 12, moze byc tylko do daty porodu lub ewentualnie troche pozniej). Po tym czasie przeniesienie do rezerwy nie jest regula, wrecz przeciwnie- moga go dalej "scigac".
Wszystko zalezy od... szczescia :wink: i pewnie tego, ilu osobom uda sie "umknac" od wojska w danym poborze.

Ciaza nie zawsze rowna sie przeniesieniu do rezerwy, takie przypadki tez sie zdarzaja, ale nie ma na to zadnego prawa.jak to ostatnio powiedzial wprost pewien komendant- konczy sie obowiazkowy pobór, wiec ze starszych rocznikow (ktore juz maja przyznane kategorie) beda scigac kogo sie da-chyba ze tylu bedzie chetnych do sluzby zawodowej, w co watpi :wink: Musza sie jakos zabezpieczyc na najblizsze kilka lat :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]