Dzisiaj jest pt wrz 19, 2014 8:01 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
autoban (PW) regulamin forum pkt.20
Awatar użytkownika

Witam Panią :) dopiero zauważyłam że mamy panią doktor :)
Chciałabym zadać takie pytanko. Jestem 4 miesiące po cc staramy się z mężem o maleństwo. Robiłam wszystkie wyniki z krwii i moczu mieszczą sie w normach lekarz stwierdził że nie ma zastrzeżeń do wyników. Dopiero od kwietnia czuje się już lepiej coraz mniej boli mni głowa i kręgosłup. Choć czasami jednak jest ...
A więc moje pytanie jest takie czy ból kręgosłupa w kręgach na górze może być spowodowany znieczuleniem podczas cc..? czy poprostu czasami tak po cc jest? Mówiono mi że to być może za wcześnie wstawanie z łóżka po cc i to że podnosiłam głowe ... a powinno się podobnież w 2 dobie dopiero. a ja 2-3 godziny po cc podnosiłam głowe,a po 6-7 godzinach wstałam z łóżka.

A drugie pytanko dotyczy obecnych staranek jestem zarejestrowana na 28 dniach jak widać na moim podpisie gdzie udostępniłam wykres, ciężko określić chyba u mnie owulacje jak na razie z tego wykresu ale mam pytanie czy musze robić jakieś badania poziomu hormonów? czy jak na razie się z tym wstrzymać? czy może jakieś badania są zalecane? byłam u gin. ale wszystko jest dobrze ładnie rana sie zrosła. I nic mnie nie boli...w tych okolicach.
Pozdrawiam Edyta

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Jesli chodzi o bol , to moze mialas zle zrobione zzo . Ja jestem po 2 cesarkach i nie mialam czegos takiego .
Jesli chodzi o druga ciaze , to powinnas odczekac minimum rok i dopiero wtedy zajsc w kolejna ciaze . To , ze rana dobrze sie zagoila nic nie znaczy , to akurat najmniejszy problem . Najwiekszym problemem jest macica , ktora zabliznia sie duzo dluzej i kolejna tak szybka ciaza moglaby spowodowac po prostu rozejscie sie szwow , a co za tym idzie zagrozenie dla ciebie i dziecka . Jesli bylaby to juz koncowka ciazy to jeszcze , ale jak byloby to duzo wczesniej to zycie dziecka mogloby byc w duzym zagrozeniu . Kazdy ginekolog ci to powie . A ten twoj to pozwolil ci na kolejne dziecko tak szybko ? Moja pani g. to mi odrazu tabletki zaproponowala , zebym czasami w ciaze nie zaszla za szybko .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

elwira pisze:
mialas zle zrobione zzo . Ja jestem po 2 cesarkach i nie mialam czegos takiego

Ja też nie. Ale niekoniecznie znieczulenie było źle zrobione. Po prostu wiąże się ono z komplikacjami, które mogą wystapić mimo prawidłowego założenia znieczulenia :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

elwira pisze:
Jesli chodzi o bol , to moze mialas zle zrobione zzo . Ja jestem po 2 cesarkach i nie mialam czegos takiego .
Jesli chodzi o druga ciaze , to powinnas odczekac minimum rok i dopiero wtedy zajsc w kolejna ciaze . To , ze rana dobrze sie zagoila nic nie znaczy , to akurat najmniejszy problem . Najwiekszym problemem jest macica , ktora zabliznia sie duzo dluzej i kolejna tak szybka ciaza moglaby spowodowac po prostu rozejscie sie szwow , a co za tym idzie zagrozenie dla ciebie i dziecka . Jesli bylaby to juz koncowka ciazy to jeszcze , ale jak byloby to duzo wczesniej to zycie dziecka mogloby byc w duzym zagrozeniu . Kazdy ginekolog ci to powie . A ten twoj to pozwolil ci na kolejne dziecko tak szybko ? Moja pani g. to mi odrazu tabletki zaproponowala , zebym czasami w ciaze nie zaszla za szybko .

Co do terminu kolejnej ciąży byłam u specjalistów z kliniki we Wrocławiu i u ginekologów również u siebie... i twierzą że taka bezpieczna przerwa to 6 miesięcy ....ale znam też przypadki dziewczyn które urodził zdrowe dzieciaczki i to nawet jedną kobieta która urodziłą bliźniaki a zaszła w ciąże właśnie po 4 miesiącach od cięcia....ja nie mówie że blizna będzie cacy i napewno się nie rozejdzie ale wierz mi lub nie są różne opinie na temat tego odstępu...i słyszałam nawet wypowiedzi "sławnych" lekarzy ... i wspaniałych specjalistów z klinik..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A po za tym to nasza decyzja i decyzja lekarza... więc :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj Edytko,życzę powodzenia w staraniach :) JA Zaszłam w kolejną ciążę po 7 miesiącach od cięcia,gdybym nie miala problemów z raną to zaszłabym wcześniej.Nie rozpuściły mi się szwy i wrosły w skórę,mój lekarz ostatnio mi je wyrwał :? i już jest dobrze :D Mój lekarz,bardzo dobry specjalista Dr.n.med. uważa,że pól roku wystarczy odczekać by móc zajśc w kolejną ciążę,lekarze z kliniki w Bytomiu również to potwierdzili :wink: Jednak powiedział mi,że osobiście spotkał się z kobietami które zachodziły w ciążę wcześniej aniżeli po pól roku i nic się nie działo,także....Do dzieła 8)
aha,kręgosłup boli mnie do teraz czasami,a nie miałam znieczulenia zoo tylko ogólne,więc nie wiem,może tak poprostu ma być...
Jeszcze raz życzę powodzenia...

http://tobie-remiczku.blog.pl/

30.06.06r. - 21.07.06r. Remik (*)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lucca :) dziękuje za odp :) odwiedziłam wczoraj bloog Aniołka :)

Ciesze sie ze się odezwałaś :) i ciesz się że masz kruszynkę pod brzuszkiem :) ściskam mocno :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Edyta24 pisze:

Jesli w ten sposob reagujesz na opinie innych , to po kiego diabla pytasz sie o opinie ? Jak Lucca powiedziala to co chcialas uslyszec , to jakos potrafilas byc dla niej mila :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

elwira pisze:
Edyta24 pisze:

Jesli w ten sposob reagujesz na opinie innych , to po kiego diabla pytasz sie o opinie ? Jak Lucca powiedziala to co chcialas uslyszec , to jakos potrafilas byc dla niej mila :roll:

Elwira ale się nie denerwuj tylko spokojnie przeczytaj!!! Ja zadałam pytanie Pani doktor... nie prosiłam o opinie. Jeżeli źle mnie zrozumiałaś albo źle przeczytałaś to mi wybacz że tak .. nie zrozumiale pisze. Wiem że wielu lekarzy mówi że trzeba odczekac rok a nawet co po niektórzy mówią że odstęp między cc powinien być nawet 2 lata ale elwirko to zależy indywidualnie od każdej kobiety.

Jeżeli lekarz mi pozwolił ... to chyba ... tak uważa że jestem w dobrym stanie... przynajmniej tak uważam... a może dlatego zdecydowałam tak szybko się starać bo straciłam najważniejszą istotke w moim życiu... postaw się w mojej sytuacji ...co byś zrobiła jakbyś straciła swój skarb???

I jeszcze jedno nie pytałam się wcale o to czy za wcześnie jest ... nie ma takiego pytania w moim poście zauważyłaś???

Nie naskakuje na Ciebie...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Edyta24 pisze:

No jakos tak zabrzmialo mi to jak "spieprzaj dziadu" pana premiera :lol: :lol: :lol: Ale nie warto teraz analizowac swoich slow . Zycze powodzenia i urodzenia zdrowego maluszka !!!! No bo przeciez o tu tu wkoncu chodzilo :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Bóle kręgosłupa miesiące po cc nie mają zwiazku z wykonanym znieczuleniem, a tym bardziej z podnoszeniem glowy kilka godzin po operacji. Mogą w tej chwili świadczyć o np skrzywieniu kręgosłupa, które "ujawniło się " po przebytym obciążeniu, czyli poprzedniej ciąży. Jeśli chodzi o kolejne pytanie- myślę, że jest pani pod opieką rozsądnego lekarza i zgadzam się z jego opinią.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bardzo Pani dziękuje za odpowiedz. Fakt miałam problemy z kręgosłupem ale o wiele wcześniej jeszcze w szkole średniej jakieś 6 lat temu chodziłam na rehabilitacje i jakoś ból stopniowo mijał :) ale widze że jednak ciąża byłą opciążeniem...
Jeszcze raz dziękuje za odpowiedz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witam!
Konczę połóg w tym tygodni.Straciłam synka w 7 miesiącu urodziłam z wada nie wydolność serca,nie dało się uratować.

Bardzo pragnę dziecka mam taką pustkę w sercu że nie daje sobie rady wypaliłam się.

Dopiero teraz przeczytałam że trzeba czekać też jestem po cesarce.

Już współzyliśmy dwa razy bez zabepieczenia...teraz się boję i ciesze że może mam fasolkę..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny, jestem wlasnie po 2 cesarce.
W kolejna ciaze zaszlam 7 miesiecy po CC. Nie mialam zadnych przeciwskazan do porodu silami natury, wiec jak widac teoria roku to juz tylko teoria.

Raptus Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Aleksandro, ogromnie Ci wspolczuje
['] dla Twojego Syneczka.

Raptus Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
Już współzyliśmy dwa razy bez zabepieczenia...teraz się boję i ciesze że może mam fasolkę..
szanse na ciaze w trakcie pologu sa nikle :)
bardzo wspolczuje z powodu straty maluszka :(
moze bede okrutna ale jak chcesz miec dziecko a nie fasolke ktora konczy swoj zywot na ktoryms etapie ciazy...jak chcesz byc zdrowa mama...to odpusc sobie starania min pol roku...daj sobie czas na dojscie do siebie i na pelna regeneracje macicy...przeciez opinie lekarzy jezeli chodzi o zajscie w ciaze po cc sa jasne prawda? i dobrze by bylo przeprowadzic badania genetyczne przed poczeciem..bedziesz pewna ze sytuacja sie nie powtorzy :wink:

Cytuj:
W kolejna ciaze zaszlam 7 miesiecy po CC. Nie mialam zadnych przeciwskazan do porodu silami natury, wiec jak widac teoria roku to juz tylko teoria.
do statystyk i teorii na ten temat potrzeba duzo wiecej niz jednej kobiety ktorej sie udalo ...chociaz 6 mcy to jest minimum...u ciebie to sie sprawdzilo :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Znam kobiety ktorym sie udalo tak jak mi, a zadnej jakiej nie udalo sie :)

Raptus Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tak bardzo mi smutno..chodzę na cmentarz..tak mi ciężko po stracie dziecka.Mój synek zmarł na niewydolność serca..pierwsza ciąża płeć planowana..boli mnie że bóg zabiera aniołki do siebie.

Jakbyście straciły dziecko wiedziałybyście jaki to ból,chce drugie dziecko żeby poczuć się pełna bo teraz jest pustka:(
Teraz odczekam pół roku to jak wieczność ale cóż trzeba,gdy zmarł synek zmarła druga moja połówka.

Moja koleżanka zaszła w czasie połogu w ciąże więc jest to możliwe.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
Moja koleżanka zaszła w czasie połogu w ciąże więc jest to możliwe.
napisalam nikle a nie niemozliwe :wink:

Cytuj:
Teraz odczekam pół roku to jak wieczność ale cóż trzeba,gdy zmarł synek zmarła druga moja połówka.
musisz przejsc okres zaloby...to normalne co czujesz i drugie dziecko nie zastapi ci polowki ktora odeszla...daj sobie pol roku...dojdz do siebie i z nowa nadzieja postaraj sie o dziecko..to jest dobra rada...nic wiecej :wink:

Cytuj:
Znam kobiety ktorym sie udalo tak jak mi, a zadnej jakiej nie udalo sie
statystyki opieraja sie na tysiacach kobiet a nie pieciu czy dziesieciu...nikt nie mowi ze sie nie uda...ale po co podejmowac ryzyko wczesniej? a jak sie nie uda to co poczuje taka mama? jeszcze wieksze poczucie winy...posluchajmy specjalistow w tej kwestii...lepiej na zimne dmuchac :) poza tym zadna nowosc..zaszlas w ciaze 7 mcy po porodzie..to dosyc czeste...nie rozumiem co sie udalo takiego niemozliwego? :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jutro idę do ginekologa to się dowiem jak wygląda sytuacja,to wam powiem;)
A druga ciąża to przeważnie też cesarka?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]