Dzisiaj jest sob sie 02, 2014 8:30 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam dziewczyny, jestem przy końcu 12 tygodnia ciąży. Wczoraj byłam u lekarza i okazałao się, ze łożysko jest położone blisko ujścia szyjki macicy, ale nie odkleja się. Dostałam zalecenie oszczędnego trybu życia.
Strasznie sie boję, bo we wrześniu straciłam ciąże w 10 tygodniu.
Czy któraś z was wie coś może na ten temat a moze tak miała? Czy łozysko moze jeszcze zmienić swoje położenie? Nie wiem, co mogę robić co nie?
Dajcie jakis znak :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

może zmienić, aczkolwiek tylko do góry, bo tylko do góry rośnie...:) a przynajmniej tak mi lekarz powiedział...bo mnie położna jakaś głupia niedouczona powiedziała, że mam nisko łożysko i może mi się przesunąć albo w górę albo w dół i wtedy się zrobi przodujące i wtedy tylko cesarskie cięcie mnie czeka...głupia lafirynda mnie nastraszyła:(
ale lekarz rozwiał moje obawy...
a na jakiej dokładnie wysokości masz to łożysko? bo teraz jeżeli łożysko jest bardzo blisko ujścia szyjki macicy, to też robią cesarskie cięcia, żeby uniknąć krwotoku podczas porodu...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: odp
Awatar użytkownika

Witam, nie wiem, jak jest nisko, nie zostało to określone.. We wtorek ide na pierwsze usg badające przeziernośc karku i takie tam, wiec może wtedy się dowiem. Czy można "normalnie" z tym żyć? oczywiscie bez przesady... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

z tego co wiem, to chyba faktycznie będziesz musiała bardziej na siebie uważać, ale chyba nie aż tak, żebyś musiała cały czas leżeć:)
jak będziesz na tym usg to poproś, żeby Ci lekarz zbadał odległość od szyjki macicy...mi zbadał i na tej podstawie stwierdził, że wszystko jest w porządku:)

daj znać, co powiedział:)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja na poczatku ciazy mialam b nisko lozysko, do tego mocno tylozgieta macice, gin mnie pocieszal ze napewno pojdzie wyzej
w karcie z usg zapisane zawsze mialam ze nachodzi na ujscie czy jakos podobnie
i faktycznie poszlo w gore :)

mojej tesciowej lozysko sie cofnelo z przodujacego, co ponoc zdarza sie niezwykle rzadko, w 35 tyg miala miec cc, ale urodzila naturalnie w 33 tyg mojego meza :) (calusienka ciaze krwawila)

mi gin zalecil brac no-spe codzinnie 3x dzinnie, odpoczywac, zero pracy itp
do tego w 14 tyg dostalam skierowanie do szpitala...

ale jezeli nie ma krwawien to jest ok, wazne zeby duzo odpoczywac i nie pracowac

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W 12 tygodniu to jeszcze za wczesnie na niepokój. Łożysko migruje do 8 miesiąca. A nawet jesli pozostanie nisko to najważniejsze ze o tym wiadomo. Ja miałam takie łożysko i niestety pozostało przodujace do konca. Od 32 tygodnia ciazy lezałam w szpitalu. Dziecko zostało przygotowane na ewentualne wczesniejsze przyjscie na swiat. W pierwszym dniu 37 tygodnia dostałam krwotoku, zrobiono natychmiast cesarke i wszystko skonczyło sie ok:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a dlaczego dostalas krwotoku? mi tez lekarz mowi, ze wszytsko sie moze zmienic-ale jak narazie sie nie zmienia. a w krwawilas wczesniej?

*5.06.2005 12tc
*31.07.2006 10tc

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witam dziewczeta, ja niestety dzisiaj zaczęłam krwawić, nie dużo, ale jednak. A dzisiaj miałam akurat termin pierwszej wizyty USG. Wieć tak, dzidzia fika, ma 7,5 cm, wymiary: NT: 1,1 (w normie), nie mogla znaleźć kości nosowej i to mnie troche zmartwiło:( Teraz mam odpoczywać, nie wyłazić z domu dopoki nie przestane krwawić. Łożysko lepiej niż poprzednio, tylko brzegiem leży na szyjce i stad krwawienie. Mozę bedzie ok
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to duzo odpoczywaj- bedzie dobrze

*5.06.2005 12tc
*31.07.2006 10tc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Anulka56 - ja na usg w 16tyg tez dowiedzialam sie o lozysku niziutko.. znaczy sie - lozysko przodujace... w 20tyg. okazalo sie ze wszystko na swoim miejscu ;-) i tak do dzis...i raczej tak pozostanie :-) Mam nadzieje ze u Ciebie tez niedlugo wszystko sie pouklada prawidlowo...!! Poki co.. dbaj o siebie.. Pozdrowka..!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Miałam nisko połozone łozysko, ale nie zrobiło sie z tego łożysko przodujące - i urodziłam siłami natury. Trzmam za Ciebie kciuki - bedzie dobrze!

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ufffff bylam dzis na kontroli i lozysko poszlo do gory :D

*5.06.2005 12tc
*31.07.2006 10tc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no to super:) tylko uważaj na siebie...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja chcialabym odświeżyć temat, bo dowiedzialam się wlasnie, że łożysko mam nisko położone :(
Zaczęłam ledwo 18 tydzień - martwię się :(
Nie mam krwawień, ale nie wiem czym to grozi, bo malo chyba jeszcze o tym wiem. Czy mogę przez to poronić? :roll:

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

poronić to raczej nie, ale podobno ryzyko krwotoku jest dość spore...
zależy jeszcze jak nisko masz to łożysko, bo jeżeli nachodzi na szyjkę albo jest przodujące, to bardzo niedobrze, ale jak po prostu nisko to się nie przejmuj, jeszcze urośnie i pójdzie wyżej...:) ja miałam taką samą sytuację...:)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ale mi nie powiedzieli, czy jest bardzo nisko. po prostu babka na usg powiedziala, ze mam je nisko, tak też zapisala w raporcie. Nie wiem wiec czy jest bardzo nisko, czy po prostu... nisko :(
Nic mnie nie boli, nie krwawie, nie plamię... Jeśli byloby bardzo nisko, to kiedy powinno dojść do jakiegos krwawienia? Czy to wiadomo?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mnie sytuacja wyglądała tak, że pan doktor, który mi robił usg napisał w wyniku badania, że łożysko jest nisko położone...jak położna dorwała moje wyniki badań, to zaczęła panikować, że mam bardzo nisko łożysko i w każdej chwili może mi się zrobić przodujące albo po prostu się obniżyć i mam strasznie na siebie uważać...okazało się później, że łożysko się nie może obniżyć i mam niedouczoną położną :)
słuchaj, gdyby faktycznie coś się działo niedobrego, miałabyś zaraz dostać jakiegoś krwotoku czy coś, to skierowaliby Cię do szpitala na bardziej szczegółowe badania...jeśli tylko napisała, że jest nisko, to sie nie przejmuj, poczekaj sobie spokojnie do następnego usg...
ale faktycznie się oszczędzaj...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzieki za pocieszenie.
Na razie wszystkiego sie dopiero dowiaduje, bo nigdy mi to nie bylo potrzebne i trzęsę się :shock:
Ale skoro mowisz, ze nie moze sie obniżyc, to wnioskuje ze moze zostac albo pojsc do gory....
hm... mam nadzieje ze przy dosc wczesnej ciązy - zdąży jeszcze podejść w gorę.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oczywiscie ze moze pojsc do gory - bo macica rosnie-tak wlasnie bylo w moim przypadku

*5.06.2005 12tc
*31.07.2006 10tc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: odp
Awatar użytkownika

Witaj, u mnie na ostatniej wizycie,24.04 brzegiem nachodziło na szyjkę macicy i jak powiedziała Pani doktor, juzjest lepiej, więc zp;ewnością moze się podniesć i jak widac na moim przypadku nawet wtedy,kiedy nachodzi na szyjkę...Ja zaczęłam krwawić, bo chciałam byćsuper matką -polką, dzwigałam zakupy,pracowałam, żyłam ponad, a teraz jestem na zwolnieniu wszystkorpbie powoli, dzwigam tylko maksymalnie do 2 kg i nie stresuje sie. Staram siew w\ciagu dnia zawsze sobie poleżeć ze 3-4godziny, chociaż nie jest to łatwe, bo mam córkę5-letnią,którą tzreba zawieźć i przywieźć z przedszkola.. uważaj na siebie, po prostu i tyle.. Ja idę za tydzień na wizyte, wtedy się dowiem, czy już jest ok czy też nie. Poprzednim razem w ciącu tygodnia byłaznaczna poprawa, więc może reraz będzie juz dobrze...?:)
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Moderatorzy: lady_in_red, Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]