Dzisiaj jest pt lip 25, 2014 7:16 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Cześć dziewczyny,
może któraś z was orientuje się jak wyglądają sprawy z ZUSem w podobnej sytuacji. Jestem na zwolnieniu po operacji kręgosłupa, niebawem będzie 6 miesięcy. WNiosek o świadczenie rehabilitacyjne złożony, czekam na decyzję. Moje pytanie brzmi: jeżeli teraz zaszłabym w ciążę to mogłabym przejść na zwolnienie ciążowe ot tak po prostu? Czy byłoby to niemożliwe? Czy jest wymagany na przykład powrót do pracy na jakiś tam okres minimalny? Od razu zaznaczam, że w moim przypadku, na razie, nie ma co marzyć o powrocie do pracy. Mam problemy z siedzeniem.
Będę wdzięczna za odpowiedzi i wasze opinie. Z góry za nei dziękuję.
Pozdrawiam!!! :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moim zdaniem najlepiej zadzwonic do zus-u bo Twoj przypadek jest jednak unikalny ;) ... zasilek rehabilitacyjny otrzymujesz i tak na konkretna ilosc czasu i stwierdza on niezdolnosc do pracy tj bez znaczenia czy jestes w ciazy czy nie. Nie wiem tylko czy beda Ci przyslugiwaly nadal swiadczenia i jak dlugo mozna byc na zasilku rehabilitacyjnym ... ciaza to kolejne 280 dni. tak czy inaczej zycze powodzenia i powrotu do zdrowia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

babolek pisze:
Moim zdaniem najlepiej zadzwonic do zus-u bo Twoj przypadek jest jednak unikalny ;) ... zasilek rehabilitacyjny otrzymujesz i tak na konkretna ilosc czasu i stwierdza on niezdolnosc do pracy tj bez znaczenia czy jestes w ciazy czy nie. Nie wiem tylko czy beda Ci przyslugiwaly nadal swiadczenia i jak dlugo mozna byc na zasilku rehabilitacyjnym ... ciaza to kolejne 280 dni. tak czy inaczej zycze powodzenia i powrotu do zdrowia

ciaza to inna "jednostka chorobowa" wiec 182 dni liczyloby sie od nowa.
jesli wiec jestes gdzies zatrudniona to moglabys na nowo sie "pochorowac"

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze nie wiem czy zostanie mi przydzielone świadczenie rehabilitacyjne i na jaki okres czasu. Może ono trwać maksymalnie 12 miesięcy. Standardowo przydzielają 1-3 miesiące. Idę na komisję do ZUSu 18 kwietnia i wtedy coś się wyjaśni.
Może wtedy się odważę zapytać jak to by ewentualnie z tą ciążą wyglądało. Ale się boję, bo jak mi gościu przez to nie da rehabiitacyjnego? ;-) Komedia.
P.S. a tak na marginesie to marzę o tym, żeby być zdrowa i móc normalnie pracować i o nic się zusu nie prosić!!! :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kredk@ pisze:
Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze nie wiem czy zostanie mi przydzielone świadczenie rehabilitacyjne i na jaki okres czasu. Może ono trwać maksymalnie 12 miesięcy. Standardowo przydzielają 1-3 miesiące. Idę na komisję do ZUSu 18 kwietnia i wtedy coś się wyjaśni.
Może wtedy się odważę zapytać jak to by ewentualnie z tą ciążą wyglądało. Ale się boję, bo jak mi gościu przez to nie da rehabiitacyjnego? ;-) Komedia.
P.S. a tak na marginesie to marzę o tym, żeby być zdrowa i móc normalnie pracować i o nic się zusu nie prosić!!! :twisted:

ja bym sie nie pytala
skoro czujesz sie na tyle dobrze zeby zdecydowac sie na ciaze to stwierdza ze chora nie jestes

no i musisz sie lekarza spytac kiedy mozesz sie na dzidzie zdecydowac ze wzgledu na stan zdrowia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kachamala mój ortopeda dał mi błogosławieństwo, powiedział, że łatwo nie będzie, ale nie ma na co czekać, bo z kręgosłupem za rok może być gorzej, a dziecko trzeba kiedyś urodzić. Najprawdopodobniej będę musiała dużo leżeć i odpoczywać, odciążać kręgosłup. Ale to nie jest tak, że skoro decyduję się na dziecko to jestem zdrowa. Nie pracuję właśnie dlatego, że jestem chora. Nie mogę siedzieć dłużej niż 20 minut. :( stąd moje pytania. Ciekawa jestem, czy mi się będą należeć jakieś świadczenia, czy stracę pracę itp.
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]