Dzisiaj jest czw lis 27, 2014 10:16 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: POSIEW Z POCHWY

HEJ!JESTEM W 34 TYGODNIU CIAZY.W 32 TYGODNIU ZROBIONO MI POSIEW Z POCHWY,W KTORYM WYHODOWANO POJEDYNCZE KOLONIE STAPHYLOCOCCUS EPIDERMIDIS.MOJ GIN. POWIEDZIAL,ZE TO GRONKOWIEC.JESTEM PRZERAZONA!!!!!CZY TO NIE ZASZKODZILO MOJEMU DZIECKU?CZY NIE ZASZKODZI PRZY PORODZIE?BARDZO SIE BOJE!!!!ZAZYWAM AUGMENTIN 500mg+150mg 2xNA DOBE I GYNOFLOR DOPOCHWOWO.SKAD TO SIE WZIELO?!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja również robiłam wymaz z szyjki (8.03) i wykryto u mnie Streptococcus Agalactiae :( w ubiegłym tygodniu zakończyłam kurację Augmentinem, na następnej wizycie zrobię jeszcze raz wymaz, by zobaczyć czy wytępiłam paciorkowca, czy też nie :( nie mam kompletnie pojęcia skąd to się wzięło u mnie :(

Ginka moja mnie uspokajała ;) zarazić możesz dziecko przy porodzie, ale jedynie 1 % dzieci zaraża się :roll: jeżeli dziecko się zarazi, będą podawane jemu antybiotyki ;) czytałam jedynie na necie o paciorkowcu, bo na wizytę u ginki jeszcze czekam ;) na konsultacji nie mogła poświęcić mi za dużo czasu, więc trochę przewertowałam internet i załamałam się :roll: mąż musiał wyciągać mnie z małego dołka, bo ja oczywiście widziałam wszystko w czarnych barwach :roll: mam nadzieję, że do dnia porodu wyzbędę się paciorkowca, czego i tobie również życzę ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Staphylococcus epidermidis to jest gronkowiec naskórkowy, całkowicie NIEGROŹNY, gdy występuje NORMALNIE na skórze człowieka, w pochwie też może być i nie szkodzi. Człowiek nie jest jałowy przecież, cała skóra i błony śluzowe skolonizowane są przez bakterie i bardzo dobrze, bo inaczej grzyb by nas dopadł. (btw komórek bakterii jest 1000 razy więcej w i na człowieku niż jego własnych komórek)
Streptococcus agalactiae też jest florą fizjologiczną, tyle, że faktycznie jest niebezpieczny dla maluszka i w przypadku, gdy mamusia go ma lepiej go wyeliminować (tyle, że jeśli się go ma nie oznacza od razu wyroku, że dzidzia się zarazi)
A gronkowiec naskórkowy mógłby spowodować chorobę tylko, gdyby się dostał do krwi, z resztą każda bakteria jest groźna gdy dostanie się do krwi.

To ja może jeszcze dodam z mojego podręcznika spis bakterii, które mogą normalnie bytować w pochwie i nie wywołują infekcji u kobiety (mam nadzieję, że komuś się przyda):
Lactobacillus spp.
Corynebacterium spp.
Clostridium spp.
Eubacterium spp.
Staphylococcus epidermidis i inne gatunki koagulazoujemne
Enterococcus spp.
paciorkowce alfa hemolizujące
Streptococcus agalactiae
Peptococcus spp.
Peptostreptococcus spp.
Anaerococcus spp.
Finegoldia spp.
Micromonas spp.
Peptoniphilus spp.
Bacteroides spp.
Prevotella spp.
Porphyromonas spp.
Fusobacterium spp.
Enteriobacteriaceae (np. Escherichia coli)
Acinetobacter spp.
Gardnerella vaginalis
Veillonella spp.
Candida spp.

(źródło: Szewczyk, Diagnostyka bakteriologiczna)

acha, pierwszy stopień czystości pochwy (czyli ten najlepszy) to jest wtedy jak jest duużo bakterii kwasu mlekowego (Lactobacillus spp.) a innych nie ma - no i nie ma jeszcze leukocytów, natomiast w kolejnych stopniach czystości występują już nie tylko Laktobacillusy ale też inne z powyższej listy
Bakterie Lactobacillus utrzymują kwaśny odczyn pH chroniąc przed infekcjami innych bakterii. One muszą być, bo jak ich nie ma, to nawet te z powyższej listy mogą wywołać infekcje.

Kurcze ale wymodziłam posta :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:shock: Wandzik, ale ty dużo wiesz o tych paciorkach ;) a powiedz mi, czy mój mąż może mnie nim zarażać (w czasie seksiku :?:). Ja brałam antybiotyki, więc się jakoś leczyłam, a ten leń nie ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Poszperałam trochę w necie i znalazłam, że facet też może mieć tego Streptococca.
Tutaj jest wstęp do artykułu, gdzie badali Streptococca agalactiae u par, a skoro wykryli go też u facetów tzn, że jednak faceci też mogą go mieć.
A tutaj jest w pdfie artykuł z 2002r jak badali studentów i studentki czy mają tego Streptococca i czy jest związany z aktywnością seksualną, częstością mycia rąk, używaniem tamponów i piciem mleka, ale we wnioskach właściwie do niczego nie dochodzą.
Tyle tylko, że jeśli u facetów też go wykrywają tzn, że facet też może go mieć.

Jakbyś bardzo chciała się upewnić to mogłabyś mu sobie zrobić wymaz spod napletka albo z cewki (tylko że to są koszta niestety) a nuż by się okazało, że ten S.a. upodobał sobie i jego. Tylko jakbyś chciała ten wymaz to pamiętaj, że akurat ta bakteria ma dość spore wymagania odżywcze i nie przeżywa za długo na wymazówce, dlatego trzeba jak najszybciej oddać materiał do laboratorium (i w ogóle najlepsza by była taka wymazówka z podłożem transportowym).

Mam nadzieję, że za bardzo nie namieszałam :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki Wandziku, powiem temu mojemu, że i on może być nosicielem ;) ale sądzę, że on na te badania się nie zdecyduje - bojaźliwa i nieśmiała jest ta moje cholera ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hehe, wiesz, jakbyś się uparła to sama mogłabyś mu pobrać ten wymaz przestrzegając paru reguł ;)
w każdym razie życzę zwalczenia tegoż paciora :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziękuję za infa, tak jak się spodziewałam, mój ślubny się nie zbada ;) ci faceci ;) co by było gdyby, to oni rodzili :lol: albo gorzej, co by było gdyby to oni chodzili w ciąży :shock: wolę o tym nie myśleć ;)

mam nadzieję, że mimo wszystko uda mi się zawalczyć mojego paciorka ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: witam

mam pytanie dotyczace badania.posiew z szyjki macicy wyszedl taki LACTOBACILLUS.SPP (intensywnosc wzrostu) +++ i jeszcze CANDIDA SPP.(intensywnosc wzrostu)pojedyncze kolonie.czy to jest cos groznego czy to normalne dodam ze jestem w ciazy poczatek 33 tygodnia.prosze o pomoc bo strasznie sie denerwuje a wizyte mam za tydzien dopiero!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Masz zakarzenie grzybicze (rodzaj drożdżaków), globulki przepisane przez ginekologa to zwalczą. Nic groźnego. Sporo kobiet w ciąży męczy się z tym.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: posiew z pochwy
Awatar użytkownika

ja mam takie pytanie kiedy się powinno robić te badanie?mi wychodzi z ostatniej miesiaczki ze jestem w 34tc i 6 dni ( termin 2.01)ale lekarzom z usg wychodzi że urodze jakoś 12-14.01.2009, teraz mam mieć posiew i nei wiem czy to aby nie za wcześnei?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witaj

ze spokojem posiew mozesz miec teraz :) nie kazdy lekarz w ogole go robi!!

ja mialam robiony tydzien temu i wlasnie...

wyszlo tak:

Lactobacillus na trzy plusy i liczne leukocyty,
taki posiew podstawowy robi sie na bakterie tlenowe i grzyby; kobieta w bakteriologii mowila ze lepiej zebym jeszcze zrobila na beztlenowe... :| dla mnie to czarna magia, ktora kobietka moze cos jeszcze dodac?
gronkowiec zalicza sie wiec do tlenowych - tak zrozumialam tę kobiete... ale czy dobrze? i gdyby byl to by wyhodowali..?
dzwonilam do lekarza i każe poczekac do wizyty 11.12

edit:
widze ze o tym Lactobacillus +++ pisane bylo ;) nie doczytalam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: posiew z pochwy
Awatar użytkownika

hmmm, nie rozumiem o co tej kobiecie chodzi, to są dwa rodzaje tego posiewu:/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

podstawowe badanie, to posiew na bakterie tlenowe i grzyby

a zaawansowane to na beztlenowe jeszcze, w razie chyba jak cos wyjdzie z podstawowego, albo nic z niego nie wyjdzie.. ??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dawno tu nikt nie pisał ale moze ktos mi odpisze. a wiec Zaczne od poczatku, w 37 tyg ciazy mialam robiony wymaz z pochwy i wyszlo mi streptococcus b-hemolityczny gr.b bylam przerazona no i do tego doszlo mi zapalenie oskrzeli wiec lekarz przepisal mi Dalicin C po kuracji antybiotykiem jeszcze raz zrobilam wymaz z pochwy i tym razem juz nie ma tego paciorkowca ale jest
1- streptococcus spp wzrost obfity
2- staphylococcus epideremidis wzrost obfity
i teraz nie wiem co to oznacza we wtorek 14.06mam sie zglosic do szpitala (jako ze na dzis mialam termin) i do tego czasu nie bede miec kontaktu z ginekologiem i nie wiem co robic??

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]