Dzisiaj jest pn wrz 28, 2020 12:07 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość

cześć dziewczyny, jestem tu od niedawna i jakbyście mogły mi podpowiedzieć bo nie wiem co można wprowadzać do jedzenia naszym maluszkom już od 4 miesiąca, dodam że niestety moja Julka od 3 miesiąca jest na mleku modyfikowanym. Będę wam wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć
Ja dawałam już kaszkę ryżową lub kleik (ryżowy albo kukurydziany) do mleka, surowe utarte jabłko. Potem do jablka dodawałm marchewkę, biszkopta, banana.

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Biszkopt odpada zawiera gluten, a banan też troszkę później ;)
zacznij od kleiku ryżowego, kaszki kukurydzianej, jabłuszko i marchewka i zaczynaj od paru łyżeczek bo jak maleństwo będzie na coś uczulone to może wystąpić zbyt silna reakcja alergiczna :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja jednak jestem zwollenniczką słoiczkowego jedzenia...ja najpierw podawałam po kilka łyżeczek np.jabłka ze słoiczka jednoskładnikowego...następnie tylko słoiki dla alergików (bo mój Mały ma alergie)..polecam te firmy Hipp'a..choć to i tak dziecko wybierze...mój Andrzej np.nie znosi BoboVity :shock:
teraz je już prawie wszystkie dania ze słoiczków...oczywiście te odpowiednie dla wieku i bez białka mleka...
życze powodzenia...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A czy te nowości wprowadza się od 4 miesiąca tylko u dzieci,które są karmione mlekiem modyfikowanym,czy jak karmię piersią to również mogę je wprowadzać?Na szkole rodzenia mówili mi,że do 6 miesiąca mam karmić tylko i wylącznie piersią,ale wiele osób mówiło mi już,że wprowadza się wcześniej np.kleiki ryżowe albo te cuda ze słoiczków. :D Bede wdzięczna za podpowiedzi. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Maxyma oczywiscie , ze mozesz wprowadzac . Ja nie karmie juz piersia , ale nawet gdybym karmila , to bym wprowadzala .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

betina ja po skonczeniu 4 miesiaca robilam zupki warzywne (marchewka,ziemniak,pietruszka,seler), deserki, dawalam tez skrobane jabluszko, i oczywiscie kaszki, kleiki - ja dawalam/daje Bebiko 2R I 2GR w ktorym jest kleik ryzowy badz gryczano ryzowy.
Na PW wyslalam Ci linka gdzie mozesz sciagnac sobie ksiazke kucharska z przepisami dla dzieci. Juz kiedys go wklejalam, ale z przyczyn oczywistych zostal wykasowany.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

betina wysłałam ci info na priva.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A mogłybyście podrzucić mi jakiś link do stronki z przepisami? :D Bardzo będe wdzięczna i mój motylek też...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dzięki mamusie za wszystkie rady

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jeszcze mam jedno pytanko, kupiłam kleik ryżowy ale nie wiem jak go przyrządzić tzn. ile mleka a ile miarek kleiku ja np. szykuje małej butle 120 ml

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

maxyma pisze:
A czy te nowości wprowadza się od 4 miesiąca tylko u dzieci,które są karmione mlekiem modyfikowanym,czy jak karmię piersią to również mogę je wprowadzać?Na szkole rodzenia mówili mi,że do 6 miesiąca mam karmić tylko i wylącznie piersią,ale wiele osób mówiło mi już,że wprowadza się wcześniej np.kleiki ryżowe albo te cuda ze słoiczków. :D Bede wdzięczna za podpowiedzi. :)

Poczekaj, aż maleństwo skończy 5 miesięcy, czyli od 6 miesiąca zacznij rozszerzać dietę. Na szkole rodzenia dobrze mówili, że dzieci karmione naturalnie mają rozszerzaną dietę od 6 miesiąca. Ale oczywiście zrobisz jak zechcesz.

Seler jest mocno uczulający. Trzeba z nim uważać w pierwszych zupkach.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja zaczełam mojemu Michasiowi wprowadzać nowości teraz-jak skończył 4 miesiące. Karmię piersią a mały ma skazę białkową. Boję się, że jak długo będę zwlekała z przyzwyczajeniem go do smaku nutramigenu-nie zaakceptuje go-tak było z moją córcią- ma teraz 5 lat i od 4 lat nie pije mleczka. Zaczełam od deserku-jabłko+marchew. Lepiej wprowadzać po jednym składniku i obserwować. Dzisiaj zrobiłam mu kleik ryżowy na nutramigenie. Musisz przyrządzić mleko, jak na opakowaniu ( u nas to na 100ml wody ok3,5 łyżeczki mleka ) i do tego dodać 3 łyżeczki kleiku Bobovity.
Lekarka powiedziała, że mogę już wprowadzać, bo Michaś waży 8340 (urodził się 4300-tydzień po terminie) i ostatnio ciągle chciał jeść, więc może mu już brakuje.Podobno, gdy dzieci na koniec 4 miesiąca mają wagę 8500-11 kg-można już dokarmiać.

Racja-seler uczula!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

na'keithia pisze:
betina ja po skonczeniu 4 miesiaca robilam zupki warzywne (marchewka,ziemniak,pietruszka,seler), deserki, dawalam tez skrobane jabluszko, i oczywiscie kaszki, kleiki - ja dawalam/daje Bebiko 2R I 2GR w ktorym jest kleik ryzowy badz gryczano ryzowy.
Na PW wyslalam Ci linka gdzie mozesz sciagnac sobie ksiazke kucharska z przepisami dla dzieci. Juz kiedys go wklejalam, ale z przyczyn oczywistych zostal wykasowany.

witam mam prosbe czy moge prosic rowniez o przyslanie tego linka?? bede bardzo wdzieczna

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dałam mojej niuni deserek jabłuszko(kilka łyżeczek) i troszkę soczku jabłkowego.Był niezły ubaw,bo co prawda jej smakowało,ale była tez bardzo zdziwiona.Jak przestałam karmić,to sie poryczała,że to już koniec :lol: To samo miałam przy herbatkach,które uwielbia. :D No ,a plus jest taki,ze miała wcześniej zatwardzenia,a teraz kupka idzie fajowo. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie :!: :!: :!:

Ja zaraz zacznę powoli wprowadzać nowe posiłki mojej Malutkiej i chciałam was poradzić-Pani Doktor powiedziała by po skończonym 4 m-c zacząć podawać zupki jarzynowe,a po m-c z mięsem tylko kazała mi podawać je w ten oto taki sposób 1dzień-2 łyżeczki,2 dz.-2 łyż.,3 dz.-4 łyż.,4 dz.-4 łyż.,5 dz.-6 łyż itd.tylko nie bardzo wiem co mam zrobić pierwszego dnia po podaniu zupki gdyż mojej córci nie wystarczą dwie łyżeczki (albo mi się tylko tak wydaje)i czy po tej zupce powinnam podać jej mleko :?: :?: :?: i soczku mam dawać nie wiecej niż 50 ml. co myślicie na ten temat
Jeszcze jedno pytanko od kiedy można podawać deserki

Ps.Karmie Maje mlekiem modyfikowanym NAN HA 1 i lekarz kazała mi po skończeniu 4 m-c podawać 2 czy to nie za wcześnie :?: :?: :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja byłam ostatnio u mojej pediatry i kazała nam rozszerzyć diete mam całą liste rzeczy które mamy zacząć powolutku podawać: prażone jabłko,gruszki,miksowane winogrona i jasne i ciemne bez skórki i pestek,dynie,ziemniaczka ,marchewke ,kleik ryżowyi kukurydziany.
Dodam moj mały ma 4 miesiace i karmie tylko piersią.
Piotrek jabłko wcina jak nie wiem i zjada już pół słoiczka a i tak mu mało.
Za to wie ze selera sie taks zybko nie podaje bo uczula

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Schematy schematami a widzę, że wielu pediatrów i tak zaleca dzieciom karmionym piersią rozszerzanie diety po 4 mies. Nasza lekarka też pozwoliła nam powoli wprowadzać inne jedzonko jak mały skończył 4 mies. Ale może to dlatego, że coś długo nam się ciągnie anemia. Mały raz dziennie dostaje sztuczne mleko i pytałam lekarkę o następne, bo podobno w nowym schemacie żywienia wprowadza się dopiero w 7 mies. Śmiała się, że niektóre zalecenia mówią nawet, że podawać początkowe aż do końca 1 r.ż. Kazała się nie przejmować i podawać tak jak było zawsze. Spokojnie, stopniowo wprowadzać następne w 5 miesiącu. Także schematy sobie, a praktyka i życie sobie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja robiam wszytsko po sowjemu. dawalam jzu w 4 meisicu chrupki kukurydziane, kaszki dodawalam juz w 3 miesiacu a kleiki w 2 miesiacu. zupke pierwsza zrobilam gdy miala 3.5 miesiaca. jabluskzo tez tak jakos zjadla. teraz ma niecale 6 miesiecy i mleka nawet nie kupuje bo je tylko kaszki mleczne, rozne deserki i obiadki. zupy to je juz te co normlanie gotuje- tylko bez smietany i mniej przypraw- wczoraj np jadla ogorkowa i az trzesla sie z zchwytu :D:d

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

:shock: :shock:

To ja bylam bardzo ostrozna. Zreszta moja pediatra tez. NAsza pediatra sadzi ze dziecko ma caly zycie zeby sie najesc roznych rzeczy takze nie ma sie co spieszyc.

Za wczesne podawanie "pysznosci" moze wywolac rozne alergie i to wcale nie musi byc teraz moze to byc w przyszlsoci. Za wczesnepodawanie "pysznsci" tez obciaza system naszych malenstw. Przeciesz to wszystko jeszcze takie delikant, dorabia sie.

Ja od 5 tego miesiaca zaczelam Olivce wprowadzac kaszki, od 6 sloiczki. W 10 dostala arbuza bo bylo goraca. od 11 zupki gotowane przezemnie i inne owoce i warzywa. Aha Olivka tez nie pila soczkow, zawsze woda.
Teraz pierwsze po co siaga to woda. A przeciesz wiadomo ze woda najlepsza czy dla nas czy dla dzieci.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]