Dzisiaj jest pt wrz 21, 2018 11:51 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Przepisy kulinarne

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

:lol: :lol: :lol: :lol: Dziewczyny napiszcie co podałyście na chrzciny lub komunie swoich pociech . Mam dylemat bo dzidzia przyjdzie na świat w maju i czeka mnie w tym czasie też komunia mojego syna . Nie wiem czy będę miała głowę do wymyślania meni - podsyłajcie pomysły - dzięki . :lol: :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja właśnie w maju mam dwie komunie, na których jestem chrzestną. Na szczęscie komunie są w restauracjach więc nie ma problemu z przygotowaniem dań :D .

Ja poleciłabym Tobie zupę pieczarkowo - porową (zawsze to coś innego niż flaki czy rosół), jest naprawdę bardzo dobra,
na drugie danie mogą być np. pieczone udka kurczaka z warzywami (pomidory, cebula, papryka) i ryż .

Na zimno schab z czosnkiem i natką pietruszki(może być również podany , jako ciepłe danie z ziemniaczkami młodymi),
pomidory z czosnkiem ,
sałatka z rybą (dla mnie rewelacja :!: :!: :!: :D ),
sałatka gyros (pychota :!: :!: :!: ) ,
sałatka z tuńczykiem (też baaardzo dobra - jeśli oczywiście ktoś lubi ananasa),
ryba po japońsku (inna - lepsza odmiana ryby po grecku),
sos tzatziki - do wędlin,
bigos pieczony (nie robiłam ale szłyszałam , że jest b. dobry i mam przepis),
sałatka z serem żółtym i szynką.

Z ciast poleciłabym : pychotkę, orzechowca, sernik z rosą i cycki murzynki. A tort np. chałwowy (jest słodki - zresztą jak wszystkie torty - ale b . dobry) , ewentualnie tort marczello (tylko , że on jest z alkoholem - a skoro go będą jadły dzieci więc chyba odpada :D :? ) .

Jeśli Cię interesuje jakiś przepis to mogę napisać. Pozdrawiam :D i życzę smacznego :D :lol: :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:D :D :D :D Bardzo sie cieszę Madziu że odpowiedziałaś na mój apel .Bardzo ciekawe meni nie będę prosic o każdy przepis bo to za duże by było wymaganie z mojej strony , a dla ciebie kupa pisania. ALE JAK MOżESZ- to skuszę się na na tą zupkę z pieczarkami,bigos pieczony(nie słyszałam i nie jadłam) ,ryba po japońsku ,sałatka z rybą i pomidory z czosnkiem. Z resztą myślę że dam sobie radę .A ciasta to już kupię ,tort także . Jak będzie po wszystkim zdam relację jak mi poszło i czy dałam sobie radę ze wszystkim. Troszkę mnie to przeraża bo przed samą komunią mam rozwiązanie .Jeszcze raz dziękuję Madziu i pozdrawiam : :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Oj , to rzeczywiście trochę przygotowań będzie - komunia, odwiedziny, chrzciny :D :shock: , ale napewno Dorotko sobie poradzisz :!: :!: :!:

ZUPA PIECZARKOWO - POROWA
0, 5 - 1 kg pieczarek ; 3-4 duże pory ; 0,5 kg mięsa mielonego (wieprzowe, indycze - ja polecam delikatniejsze mięsko czyli indycze, ewentualnie może być mieszane np. indyczo-wołowe, bądź inne) ; 3 serki topione - śmietankowe (chochland) ; śmietana 22% - duża ; zioła prowansalskie.

Pieczrki kroimy w paski, pory w krążki i gotujemy ( 10 min) na wywarze z wegety, liść laurowy, ziele angielskie. Mięsko trochę solimy i pieprzymy i formujemy z niego malutkie kulki i obtaczamy w mące, następnie wrzucamy do zupy i gotujemy około 10 min. Następnie rozpuszczone w gorącym wywarze serki dodajemy do zupy, dolewamy śmietanę, trochę zagęszczamy (woda+mąka). Na końcu dodajemy zioła ( ja daję na "oko" - tyle żeby było czuć ich smak i zapach), solimy, pieprzymy. Zupkę podajemy z grzankami (są dostępne w sprzedaży), albo po prostu z pieczywem. Możemy zmienić proporcje warzyw, jak ktoś lubi gęstą zupę można dać więcej pieczarek, więcej mięska .... Smacznego :D

BIGOS PIECZONY

2 kg kapusty kiszonej, 1 kostka masła śmietankowego, 1 opakowanie przyprawy do bigosu, 2 średnie cebule pokrojone w drobną kostkę - to wszystko pieczemy w piekarniku 1 godzinę !
Po godzinie dodajemy 1/2 kg karczku surowego (pokroić należy), 1 konserwa wołowa w sosie własnym - to pieczemy kolejną godzinę.
Po godzinie dodajemy 1/2 kg kiełbasy zwyczajnej - drobno pokrojonej. Pieczemy jeszcze godzinę
Łącznie piecze się 3 godziny, co pół godziny należy mieszać ! Smacznego :D

RYBA PO JAPOŃSKU

1 kg ryby rozmrozić , poporcjować i posolić.
Przygotować ciasto naleśnikowe, obtoczyć rybę i usmażyć. Ciasto naleśnikowe - 2 szkl. mąki, 2 jajka, 2 łyżki płaskie wegety, 1 szkl. wody.
Ja nie robię w cieście naleśnikowym , obtaczam tylko w jajku i mące i jest bardzo dobre.
4 duże cebule pokroić w kostkę i zeszklić na patelni.
1 słoik papryki konserwowej pokroić w słupki.
1 słoik ogórków konserwowych pokroić w słupki.

W naczyniu układać: ryba , cebula, papryka, ogórki.
Zalać ciepłą zalewą.

Zalewa:
2 szkl. wody , 1/2 szkl oleju , 3 łyżki cukru, 1mały przecier pomidorowy, 4 łyżki ketchupu pikantnego, 3 łyżki octu, sól do smaku, ziele angielskie, liść laurowy.
Wszystkie składniki zagotować i gotować jeszcze 2 minuty. Zalać rybę.
Przyrządzić dzień przed podaniem. Smacznego :D

SAŁATKA Z RYBĄ

05 - 1 kg filetów z ryby np. mintaja ; 0,5 kg pieczarek ; 5 średnich marchewek ; 5 jajek ugotowanych na twardo ; 3 cebule ; majonez ; szczypior .

Ugotować poporcjowaną rybę - około 5 min. w zalewie ( woda, liść laurowy, ziele angielskie, wegeta, magii - ilość składników na oko, ryba musi przesiąknąć tymi przyprawami, żeby miała smak odpowiedni). Ryba podczas gotowanie nie rozpadnie się, więc bez obaw :D .
Ugotowaną rybę wyjąć i ostudzić . Pieczarki drobno kroimy i smażymy z cebulą - przyprawiamy do smaku. Gotujemy marchewki na miękko i ścieramy je na tarce z dużymi oczkami. Bardzo drobno kroimy jajka.
Sałatkę układamy warstwami : ryba, pieczarki, majonez, marchew, jajka, majonez, szczypior. Jak dla mnie to pycha :D :!: Smacznego :D

POMIDORY Z CZOSNKIEM

To jest jako przystawka, ewentualnie jako dodatek do wędlin.

Pomidory kroimy na plastry, na każdy plaster kładziemy sos majonezowo-czosnkowy ( majonez, jogurt naturalny, czosnek wyciśnięty, koperek, sól, pieprz, trochę soku z cytryny - proporcje składników na "oko") i posypujemy startym żółtym serem. Smacznego :D .

Mam nadzieję, że przepisy nie sprawią trudności :D , w razie jakichś problemów proszę pisać - napewno odpowiem. Czekam ne relację i mam nadzieję, że dania będą smakowały. Pozdrawiam :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Madziu jestes kochana dzieki serdeczne ,na pewno zdam relacje jak mi poszło i czy smakowało. Pozdrawiam. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Komunia się udała wszystko wyszło wysmienite :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Super, że wszystko się udało i smakowało :wink: :!: Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ugotowałam zupe pieczarkową i jest super :) Łatwo się robi i jest pyszna :) Polecam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bardzo się cieszę, że smakowała :D :!:
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Przepisy kulinarne

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]