Dzisiaj jest sob paź 25, 2014 1:03 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość

Dziewczyny kiedy wam pojwawilo sie mleko w piersiach? jestem w 37tyg ciazy i nadal nie mam mleka. Czy to normalne? Martwie sie ze jakby malenstwo urodzilo sie za wczesnie to nie mialabym czym je karmic.
Dzieki za wasze odp.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mnie mleko pojawilo sie po porodzie dopiero
od 16 tyg mialam juz siare

nie ma sie czym martwic, napewno jak dzidzia sie urodzi znajdzie sie i mleko ;)

narazie masuj sobie sutki, sciskaj itp

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Na początku pojawia się siara - żółta wydzielina z piersi bogata w przeciwciała, a mleko dopiero po ok. 3 dniach. Kwestia pojawienia się pokarmu jest indywidualna - jednym pokarm pojawia się już w połowie ciąży a innym po porodzie i jedne i drugie kobitki karmią :wink:

Offline Wyświetl profil  

Joanna Z pisze:
Dziewczyny kiedy wam pojwawilo sie mleko w piersiach? jestem w 37tyg ciazy i nadal nie mam mleka. Czy to normalne? Martwie sie ze jakby malenstwo urodzilo sie za wczesnie to nie mialabym czym je karmic.
Dzieki za wasze odp.

Normalne, u mnie pojawiło sie w 3. dobie po porodzie. Wcześniej nie miałam nawet siary. Cierpliwości, na pewno sie pojawi :wink: Teraz też siary nie mam (37.tc.), ale spodziewam sie po rozwiązaniu :D
Poród i pojawienie sie mleka zależą od siebie. Jak urodzisz wcześniej, to mleko dostaniesz wcześniej, jak później, to później...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ojej 3cia doba po porodzie to pozno... To czym karmilas dzidzie jak sie urodzila. To chyba niedobrze karmic sztucznym mlekiem tak na 'dzien dobry', nie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No może i późno, ale podobno dzieci od razu po porodzie nie są głodne... Podobno, bo moja była. Położne ją dokarmiły sztucznym i ładnie spała... Nic nie mogłam na to poradzić, wcześniej wszystkie próby karmienia kończyły się płaczem, bo niewiele leciało... W 3. dobie za to nawał, mlekiem mogłam handlować :wink: To początkowe dokarmienie nie wpłynęło na odruch ssania u mojej córki, a karmiłam potem do 13. miesiąca, także tak źle nie było :wink: Musiałam się dostosować do okoliczności, bo innej możliwości nie było. U Ciebie jednak może być inaczej, może od razu po porodzie będziesz mogła nakarmić dziecko. TAk czy inaczej, podejdź do tego ze spokojem, bo nerwy tylko megatywnie wpływają na laktację... Mleko w końcu się pojawi na pewno :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no ja tez od jakiegos 16 tygodnia mam siare...zaczyna mnie to denerwować, bo co chwila mam mokrą bluzkę...ale z kolei moja koleżanka która jest obecnie w 18 tygodniu ciąży ma już normalne mleko...ale to podobno przez to, że mąż jej ssie piersi zeby przygotowac je do ssania przez dziecko:)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

O Boszszsz... To chyba co najmniej dziwne :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Joanna Z pisze:
ojej 3cia doba po porodzie to pozno... To czym karmilas dzidzie jak sie urodzila. To chyba niedobrze karmic sztucznym mlekiem tak na 'dzien dobry', nie?
u mnie mleko pojawilo sie w 4 dobie :) a moj corcia nie byla dokarmiana , wczesniej byla siara ale to w sladowej ilosci ale widocznie mojemu dziecku wystarczylo :) w 3 dobie pamitam troche spanikowana probowalam odrobine sciagnac do kieliszka :wink: po kilku godzinach bylo tego zaledwie trozeczke ledwo na dnie ale dalam to malej a ona ...... spala kolejne 3 godziny :lol: wiec wystarczylo :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A u mnie tez sie jeszcze nie pojawiła siara. Ale czytałam, że dopiero tak na dobre wydziela sie po porodzie.. Więc się nie martwię :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja też nie mam siary jeszcze....
Podobno nawał jest w 3 dobie po porodzie....więc nie martw się!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dokladnie
ja nawal mialam wlasnie w 3 dobie, koszmar
prawda tez jest ze dziecko po porodzie nie jest az tak glodne, ja urodzilam o 22, przystawiono mi malego doslownie na 10 min i koniec, cala noc go nie widzialam, dopiero nad ranem mi go przyniosly
pozniej karmienie trwalo do 40 min kazde

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mi mleko "siara" pojawila sie w 7 msc ciazy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mleko pojawia sie jeszcze przed porodem. W moim przypadku była to połowa ciąży.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

U mnie też nie ma jeszcze siary, choć już połowa ciąży. Mój gin poiwedział, że mleko u niektórych kobiet może się już pojawić w 5 miesiącu ciąży, ale to kwestia indywidualna.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

termin porodu z omo minął mi wczoraj, siary nie mam wcale, raz jak bardzo dlugo dusilam to kropoelka poleciała, ale sie nie martwię, bo polozna w szkole tłumaczyła, ze normą jest, że po porodzie przychodzi pokarm. od tygodnia swedzą mnie sutki i piersi są ogromne:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja do tej pory nie mam nawet siary i trochę się martwie bo moja mama miała bardzo mało mleka i bardzo krotko karmiła(trojka dzieci) i bardzo możliwe ze w moim przypadku tez tak będzie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

anieczka82 nie masz się co martwić. Przede wszystkim trzeba do karmienia podejść naturalnie, bo to w końcu proces naturalny a nie wymysł cywilizacji czy coś... Kobiety karmią od zawsze i wszędzie :) To że Twoja mama miała mało mleka i krótko karmiła o niczym nie przesądza. Na karmienie mają wpływ różne czynniki w trakcie. Jak np. nie karmisz w nocy, to szybciej możesz stracić pokarm, ale to też nie jest reguła. Ja urodziłam pierwsze dziecko w 34 tyg. Przez połowę ciąży siara pojawiała się czasem w formie kropli, nic więcej. A po porodzie coś tam zaczęło się produkować. Wspomagałam się laktatorem, bo mój maluch jako wcześniak był leniwy i niechętny do ssania, a pielęgniarki niechętne do nauczania i pomagania w przystawianiu do piersi. Mimo wielu problemów po drodze, karmiłam piersią. Miałam okresy z większą produkcją mleka, z mniejszą... Ale ważne, żeby dużo pić :) Są też herbatki wspomagające laktację, niektóre nawet całkiem smaczne.
Ale jak tu już ktoś napisał, najważniejsze jest, żeby się nie stresować, bo nadmierny stres to jeden z powodów utraty pokarmu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xezbeth-dzięki! Masz racje-najwazniejsze to pozytywne myslenie :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Moderatorzy: lady_in_red, Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]