Dzisiaj jest czw sie 28, 2014 3:11 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

ehh smutny temat,,,,
pytam, bo wlasciwie jakie moga byc powody poronienia w 2 czy 3 miesiacu ciazy?
dzis mylam podlogi w calym mieszkaniu, tak prawie zena kolanach i strasznie mnie zakulo w prawej stronie....nie zebym myslala o tym, ze to od razu cos barzdo neibezpiecznego....ale...zawsze jakies ale...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kurcze coś knoci mi się z kompem dlatego ten wcześniejszy wpis ....
Podłogi raczej nie myj ... jesteś w ciąży to się oszczędzaj ... mi lekarz zabronił sprzątac, myć okna itd ... wszystko robić żeby się nie męczyć !
Musze Ci powiedzieć, że ja przestałam robić wiele rzeczy jak lekarz mi powiedział w 17 tyg, że macica mi "staje" i szyjka się skraca ... czyli groziło poronieniem, bo 17 tydzień to troszeczke za malo żeby uratować dzidzie... czułam się dobrze, tylko raz mnie zabolał tak mocno brzuch i lekarz w 20 tyg załorzył mi pessar :)
Więc jak Cię zabolał brzuszek to wszystko rób z umiarem :) a sama będziesz spokojniejsza :)
pozdrawiam :):):)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

daj sobie spokój z podłogami.... jak raz nie umyjesz to świat się nie zawali... teraz najważniejsza jestes ty i dzidziuś... odpoczywaj...
mnie groził poród przedwczesny... od 29tyg. ciąży.... byl szpital, a potem w domu już nic nie robiłam... lezałam... i ty tez się oszczędzaj

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Szalona kobieta! ;) Oszczędzaj się, odpoczywaj czyli jak poprzedniczki odradzam pucowanie mieszkania na glanc. Ceną mogą być boleści brzucha, przeciążenie itd. Uważaj, to przecież nie tylko o Ciebie chodzi a o Twojego skarbka. :)
Ja pierwszy trymestr prawie cały przeleżałam w łóżku, bo miałam zagrożenie. Krwawienie, szpital, boleści. Nie ryzykuj. Nie warto.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

o qrcze dziewczynki/....nie sadzilam, ze to moze miec takie znaczenie....przeciez to tylko zmywanie podlogi...malo sie znam,,,,

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

powiem krótko... dziewczyno leż brzuchem do góry i obijaj się i tylko dasz rade.... masz do tego prawo!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Taaaaak...teraz to jedyny i ostatni moment w Twoim zyciu, ze mozesz sobie spokojnie poleniuchowac. Kiedy urodzi sie dzidzia, dlugo sie nie wyspisz :( Ja przed pierwsza ciaza potrafilam spac do 12-13:00!!! Do dnia dzisiejszego moj najdluzszy sen trwal do góra 9:00 (teraz po zmianie czasu wstajemy po 7:00!!!!!)
Niedlugo urodzi sie kolejne dziecko i wszystko zacznie sie od nowa :)
Tak, ze wyppczywaj ile sie da! A podlogi moze umyc mąż :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

no jo...wiecie jak to jest, my jestem w trakcie ciaglego remontu..i... nie ma to jak samemu posprzatac, wiecie jak to ejst..nie cieprie sie patrzec jak ktos robi cos co mu srednio wychodzi...heheh
alew przyznam sze sie z lekka tym bolem przestraszaylam...na szczescie minal...i nei bylo nic wiecej..pozdrawiam rybki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam!!
mnie dosc czesto kluje badz jeden badz drugi jajnik.. miewam tez dziwne bole brzucha.. czym to moze byc spowodowane?? myslalam ze tak po prostu musi byc wiec nie przykladalam do tego wiekszej wagi...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Goha natychmiast do lekarza, byc moze masz zagrozaona ciaze i trzeba bedzie lezec, lepiej chuchac na zimne, moze skonczy sie tylko na nospie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: sport i ciąża
Awatar użytkownika

cześć dziewczyny:) mam takie ptanie dla mnie bardzo ważne.. mam 19 lat i jestem w pierwszym misiacu ciazy ( wpadka) chcialabym sie dowiedziec czy nadal moge uprawiac sport tak samo jak do tej pory:( ja bez niego zyc nie potrafie:( gram zawodowo w pilke nozna i prawdopodobnie moja kariera sie zakonczy.. bylam juz u ginekologa ale nic mi nie powiedzial zebym grac nie mogla lub cos w tym stylu wiec nie wiem co mam robic pomozecie??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zapomnij o takich wysilkach! Jest gdzies na forum temat dotyczacy sportu, ale naprawde taki wysilek odpada... a co bedzie jak dostaniesz pilka w brzuch?

Jesli bedziesz potrzebowala jakigos wsparcia to zajrzyj do mlodych mam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Jestem w 3 miesiącu. Wczoraj byłam na zakupach i dzisiaj też, niosłam średnio ciężkie torby, ale zmęczyłam się i teraz bolą mnie krzyże. Wczoraj też bolał mnie brzuch, ale mi przeszło. Chyba was posłucham i nic nie będę robić (sprzątać jednak czasem trzeba).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

HEj dziewczyny. Napisze wam co Zabronił mi lekarz w pierwszych 3 miesiącach:
1. Zero wysiłku, typu: odkurzanie, mycie podłóg, noszenie zakupów, wchodzenie na szafki i krzesła itp.
2. najlepiej nie kąpąc sie tylko brać prysznic. Goraca woda źle wpływa na ciąże. NIESTETY!!!! Nie wolno też kąpać się na basenach. W wodzie jest wiele bakteri, drobnoustrojów...
3. Jeśli chodzi o najważniejsze, czyli sprawy łóżkowe to mozna, owszem ale bez żadnych ekscesów. Spokojnie i z dystansem.
Do każdego z tych punktów bardzo się stosowałam, ale jeśli chodzi o 1 punkt to mam zamiar jeszcze troszke ( czyli do końca ciąży) powyręczać się męzem i nieuświadamiać go że przecież kurze to ja moge sama powycierac :_&: Pamiętajcie dziewczyny. Dbajcie o swoje maluszki i jeśli możecie to wyręczajcie się kim tylko możecie. Jeszcze przyjdzie czas że to wy bedziecie wiecznie na nogach

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Ja tam od czasu do czasu poodkurzam, ale nie za często ;)
Okien nie myję. 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Przecież ciąża to nie choroba!!! To tylko lenistwo popycha nas do wyręczania się innymi, bo my jesteśmy w błogosławionym stanie. Mąż powinien pomagać ale nie podkurzać czy podług nie zmyć to chuba przesada. To nie jest 19 wiek,że zmywa się na kolanach mamy teraz tyle użytecznych sprzętów.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
Przecież ciąża to nie choroba!!! To tylko lenistwo popycha nas do wyręczania się innymi, bo my jesteśmy w błogosławionym stanie. Mąż powinien pomagać ale nie podkurzać czy podług nie zmyć to chuba przesada. To nie jest 19 wiek,że zmywa się na kolanach mamy teraz tyle użytecznych sprzętów.

Oczywiście, że nie XIX w., ale wiele z dziewczyn naprawdę ma kłopoty z donoszeniem ciąży i w 1000% muszą dbać o siebie i maluszka, żby nic się nie stało. Ja całą ciążę byłam bardzo samodzielna. Sprzątanie, zmywanie, trzepanie dywanów, koszenie trawy (działka ok.800m2) kosiarką z koszem (te które mają działki i koszą wiedzą jaka to robota ;) ). Ale nie polecam!! Ciągle byłam zmęczona, ale wolałam padać na twarz niż usłyszeć od teściowej, że nic nie robię.
Nie warto się zabijać. Warto dbać o siebie i dziecko. A rodzina powinna wspierać i pomagać jak się da!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Anitka84 pisze:
HEj dziewczyny. Napisze wam co Zabronił mi lekarz w pierwszych 3 miesiącach:

2. najlepiej nie kąpąc sie tylko brać prysznic. Goraca woda źle wpływa na ciąże. NIESTETY!!!! Nie wolno też kąpać się na basenach. W wodzie jest wiele bakteri, drobnoustrojów...

Kąpać się można ale pod pewnymi warunkami - woda nie może być gorąca i nie powinna trwać dłużej niż 15-20 min. Jeżeli się używa płynów do kąpieli to musi on mieć ph 5,5. W obu przypadkach należy uważać przy wchodzeniu i wychodzeniu z wanny

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aneri pisze:
Przecież ciąża to nie choroba!!!

Moj "ulubiony" tekst ciazowy :evil: Jasne, ze nie choroba, ale tak naprawde nigdy nie wiadomo na ktora z nas "trafi" - czy to poronienie, czy przedwczesny porod, czy odklejenie sie lozyska z powodu wykonywania tak prostych czynnosci jak sprzatanie czy chodzenie po sklepach. A to sie niestety zdarza naprawde. I do kogo potem zal i pretensje?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]