Dzisiaj jest sob gru 15, 2018 12:35 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

Od czasu porodu mam problem z wypróżnianiem... Myślałam że z czasem to minie, ale nic się nie zmienia, nadal przy wypróżnianiu czuję "tam" ból, mam wrażenie że nie mogę się załatwić do końca.. Wydaje mi się że może mieć na to wpływ że mocno "popękałam" przy porodzie, myślałam że to może hemoroidy ale gdy czytałam dzisiaj objawy to się nie zgadzają bo nie ma krwawienia, nieprzyjemne jest to bardzo, aż się zaczęłam zastanawiać czy to może być "wypadanie odbytu" po ciąży :oops: :? Dodatkowo nie mam w ogóle apetytu, ciężko mi cokolwiek przełknąć, a gdy zjem coś ciepłego albo wypiję ciepłą herbatę to zaczyna mnie boleć brzuch :(
Już nie wiem co z tym robić...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Byłaś z tym już u lekarza, czy się zastanawiasz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to co opisałaś jest dosyć niepokojące i radziłabym wybrać się z tym do lekarza, oczywiście po ciąży mogą wystą[ic problemy z wypróżnianiem i bóle podczas sikania, ale zastanawia mnie co mogą oznaczać te problemy z jedzeniem, z apetytem i częste bóle brzucha, podejrzewam, ze jest to powiązane, ale takie objawy mogą wiadomo, świadczyć, ze dzieje się cos niepokojącego, dla własnego bezpieczeństwa poradź się specjalisty

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Kochana, powinnaś czym prędzej pojść z tym do lekarza - i nie ma się czego wstydzić, lekarz z pewnością miał już z czymś takim do czynienia i będzie potrafił temu zaradzić :)

Offline Wyświetl profil  

Dziewczyny dobrze piszą. Nie ma się co wstydzić trzeba iść do lekarza..

Offline Wyświetl profil  

Mam podobny problem, miałam zaparcia w ciąży a po porodzie znacząco się nie poprawiło, lekarz zalecił dietę i dicopeg, po diecie jest nieco lepiej ale mam wzdęcia. Być może powodem jest zbyt dużo błonnika w diecie, gdzieś czytałam że trzeba się przyzwyczaić do takiej diety, długo to trwa?

Offline Wyświetl profil  

Tez mogę potwierdzić działanie <reklama> ponieważ moje dziecko je brało jak były zaparcia przy zbyt dużej ilości zjedzonej czekolady. Dieta i spoglądanie na date ważności spożywki jest mega ważna dla naszych jelit. Podobno to one sa drugim mózgiem człowieka

Offline Wyświetl profil  

Malinka999 pisze:
Tez mogę potwierdzić działanie ... ponieważ moje dziecko je brało jak były zaparcia przy zbyt dużej ilości zjedzonej czekolady. Dieta i spoglądanie na date ważności spożywki jest mega ważna dla naszych jelit. Podobno to one sa drugim mózgiem człowieka

Powiem tylko że dobrze że takie środki jak ..... junior się pojawiły, dawniej męka z czopkami była straszna, u nas zaparcia są chyba rodzinne, ja miałam i syn też, mamy mam nadzieję je już za sobą.

Offline Wyświetl profil  

U nas na szczęście zawsze starte jabłuszko wystarczyło.

Offline Wyświetl profil  

Myślę, że koleżanki mają rację powinnaś iść z tym do lekarza ale może weź coś wspomagająco. Ja jak mam takie problemy to biorę t........ IBS. Na problemy z wypróżnianiem i z pracą jelit jest bardzo dobry.

Offline Wyświetl profil  

Kochana pewnie są to hemoroidy ( sama nabawiłam się w ciązy, nie jest to wcale nic takiego rzadkiego.....). Moja rada jest taka jak dziewczyn tutaj czyli idź do lekarza i niech lekarz doradzi Ci co robić dalej.....

Jesli jednak są to hemoroidy to polecam

błonnik ( powinnaś unikać zaparć)/
maści
odpowiednią higienę odbytu
No i nie wiem czy słyszałaś o procto Vitale ale jeśli nie to polecam sobie poczytać. Jest to ziołowy środek , bardzo dobry na hemoroidy. No i mozna brać w ciąży ponieważ takie rzeczy nie szkodza maluszkowi.

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Cześć wszystkim forumowiczkom...
Ostatnimi czasy mam trudności z tak zwanymi żylakami odbytu, czyli hemoroidami... Czy dalibyście radę mi coś w tym obszarze tematycznym polecić? Ja się właśnie zastanawiam... Ja się poważnie zastanawiam jak sobie z tym sprawnie poradzić... Tylko, że wolałabym z tym nie iść do lekarza... Czy jesteście w stanie coś mi doradzić? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]