Dzisiaj jest śr gru 19, 2018 7:25 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Uroda

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

witam, siedzę na necie i szukam ćwiczeń (jest tego pełno ale jakby nie to czego szukam) na poprawę sylwetki ale żeby nie schudnąć bo i tak jestem szczupła. Chciałabym poprawić trochę "muskuły" na rękach i moje uda które wydają mi się jakby był trochę z galaretki :D trochę przydało by się ujędrnić pupę i może trochę łydki. Wiem że najlepiej iść na siłownię i tam dobrano by mi odpowiednie ćwiczenia ale nie mam na to czasu wolę coś w domku poćwiczyć. Może ktoś coś mi doradzi :) pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Uda, ramiona i piersi- motylek.
Pośladki- przysiady i to :arrow: http://m.youtube.com/#/watch?feature=re ... FlH8XJsF7Y

Sama tym właśnie sie katuje. Tylko dodatkowo jeszcze brzucho :wo:

.... jednak przy odrobinie wysiłku zdołam może kiedyś zrozumieć,
że ludzie zawsze przybywają punktualnie tam, gdzie są oczekiwani.

Offline Wyświetl profil  

Cath pisze:
Uda, ramiona i piersi- motylek.
Pośladki- przysiady i to :arrow: http://m.youtube.com/#/watch?feature=re ... FlH8XJsF7Y

Sama tym właśnie sie katuje. Tylko dodatkowo jeszcze brzucho :wo:

a co to jest ten motylek?? :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

http://img21.imageshack.us/img21/6050/agrafka.jpg

Offline Wyświetl profil  

Czyli generalnie takie statyczne ćwiczenia? A czy one poprawiają kondycję, czy raczej głównie rzeźbią?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

I jedno, i drugie.
Rzezbia bardzo delikatnie, tam gdzie powinny.
Poprawiają mięśnie ud, podnoszą tyłek.

Offline Wyświetl profil  

Dieta rotacyjna - gdzie się odwrócę, tam jem :lol:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

:zł:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

To nie zależy od ćwiczeń. Możesz trenować razem z Mariuszem Pudzianowskim, ale jeśli dostarczasz organizmowi tyle kalorii ile potrzebuje, to nie schudniesz.

Tak po prostu. Ćwicz ile chcesz, ale jedz więcej. Posłużyć się możesz jakimś kalkulatorem zapotrzebowania na kalorie.

Offline Wyświetl profil  

Ja też długo szukałam treningu, który mnie przede wszystkim wzmocni i wyrzeźbi moje ciało, a niekoniecznie "odchudzi". Ważę 48 kg przy wzroście 160cm i naprawdę nie chciałam już schudnąć, jednak chciałam ćwiczyć - udało mi się to przy treningu obowodowym. Pomogło mi szczególnie zapisanie się do klubu fitness (Mrs. Sporty), gdzie trening ten jest podstawą w ich ofercie, a pani trenerka jeszcze mi doradziła kilka fajnych "sztuczek". Oczywiście wiele kobiet stosuje go także do schudnięcia, ale przy odpowiedniej diecie;) Podczas treningu wzmacniane są wszystkie najważniejsze grupy mięśni, dlatego naprawdę jestem z niego zadowolona. Polecam :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Na rzeźbę (uwydatnienie mięśni) zaleca się ćwiczenia statyczne, broń Boże aerobowe!
Czyli przede wszystkim siłownia. :wink: Możesz wtedy nawet nieco przybrać na wadze - podkreślane mięśnie też ważą! :wink:

Offline Wyświetl profil  

Dziewczyny, ja też zapisałam się do klubu Mrs.Sporty i jestem naprawdę zadowolona. Mają tam bardzo fajną atmosferę a co najważniejsze ćwiczenia trwają tylko 30 min więc nie mam wyrzutów sumienia jak zostawiam moich mężczyzn samych w domku:) Warto dbać o siebie, mój mąż jest przeszczęśliwy, że teraz tak dobrze wyglądam:)

Offline Wyświetl profil  

Ćwiczenia to jedno,natomiast drugą kwestią będzie dieta,ponieważ jeżeli to odpowiednio połączymy to możemy uzyskać zamierzony efekt,nie schudnąć a ładnie wyrzeźbić ciało. Podstawą będzie tylko to co jemy oraz w jaki sposób ćwiczymy.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Moim zdaniem powinnas odpowiednio duzo jesc przed treningiem. Wtedy przybedzie Ci trochę masy, ktorą spalisz w trakcie ćwiczen - a wieksza masa to latwiejsza budowa mięśni

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Tak jak poprzedniczka napisała- odpowiednio duży bilans kaloryczny zapewni Ci sylwetkę, jaką chcesz. Ogólnie trening siłowy nie wpływa bardzo na odchudzanie, jedynie na przemianę materii. Po prostu omijaj ćwiczeń aerobowych i jeśli chcesz mięśni- rób mało powtórzeń przy dużych obciążeniach:)
Oblicz sobie przy okazji ile spalasz i jedz o tyle kalorii więcej:) Zresztą zawsze możesz to regulować w trakcie- wystarczy odpowiednia waga do codziennych pomiarów.

Offline Wyświetl profil  

Jedzenie przed treningiem nie jest za bardzo fajne, bo w trakcie wysiłku zatrzymują się procesy trawienne i ogólnie człowiek nie czuje się dobrze ćwicząc po ciężkim posiłku… także moim zdaniem przed treningiem delikatny ew. posiłek, a na pewno po treniingu porządny, duży, który zapewni regenerację.
A co do rodzaju wysiłku to wiesz - wiadomo, że np. przy aerobowym po mniej więcej 30 minutach spala się już naprawdę duży procent tkantki tłuszczowej, więc jak np. chcesz biegać to raczej krótsze dystanse.
Jak lubisz siłownię to też jest super opcja, możesz pracować nad konkretnymi grupami mięśni.

A co do wagi to można się zdziwic - bo jak się ćwiczy to zwiększa się masa mięśniowa, która waży więcej w mniejszej objętości - i możesz mieć mniejsze wymiary, a wagę nawet wyższą. więc pytanie na czym Ci zależy - bo jeśli na tym, żeby nie zmniejszać wymiarów to trzeba naprawdę porządnie jeść.
No i u nas kobiet trzeba uważać z ilością tkanki tłuszczowej, bo jej nam potrzeba do kwestii hormonalnych.

Offline Wyświetl profil  

Żeby poprawić mięśnie trzeba stosować przede wszystkim ćwiczenia siłowe. Np. na wyrzeźbienie brzuszka świetna jest A6W - nie spala tłuszczu, tylko rzeźbi.

Offline Wyświetl profil  

Żeby schudnąć potrzebna jest odpowiednia dieta, odpowiednie odżywianie, ale żeby szczupło, fajne wyglądać - ćwiczenia. Ja lubię ćwiczyć z Mel B. Ale w sumie każdy ruch jest dobry:)

Offline Wyświetl profil  

Na uda i pośladki najlepsze są przysiady. Ja już od miesiąca je robię i widzę efekty. Warto też zapisać się na siłownię i tam zapytać profesjonalistów o odpowiednie ćwiczenia. I jeżeli nie chcesz schudnąć to przy zwiększonej aktywności fizycznej musisz oczywiście więcej jeść.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Mam koleżankę, która przez lata zajmowała się fitnessem i spinningiem jako instruktorka. Niedawn skończyła 32 lata i teraz chodzi na siłownię i dźwiga ciężary. Twierdzi, że jeśli chce się mieć ciało jak z okładki magazynów to nie wystarczy 100 razy machnąć nogą na zajęciach, a trzeba zacząć trenować siłowo z obciążeniem. Mówi, że strasznie się tym jara i mega jej się podoba dźwiganie. Pokazywała mi zdjęcia dziewczyn z Instagrama, które tak ćwiczą i faktycznie nie wglądają jak napakowane, a mają fajne krągłe ciała. Sama zastanawiam się czy nie spróbować, bo fitness mnie strasznie nudził.

Skoro Kasia nie chce schudnąć to chyba pozostają ćwiczenia na siłowni i oczywiście dieta.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Uroda

Strefa czasowa UTC [letni]