Dzisiaj jest wt lis 13, 2018 9:33 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

17.11 nie wiedzialam!dzieki madzarku,,,
dziewczyny naczyniaki mozna laserem zlikwidowac,,w grudniu maja sie temu przyjrzec w szpitalu,,,
kurcze Ola taka malutka slabiutka jest...
cala noc malo jadla,,,nerwowa byla musialam z nia spac na sofie na kangura za to teraz spi jak nie wiem co,,,
caly dzien jadla 70 ml co 3 godziny a w nocy tylko 20 2 razy tzn o 23 i 2.00 dopiero rano zjadla jak sie obudzila porzadnie 40 ml,,,
kurcze moze co 3 godz to za czesto w Dreznie podawali jej co 4 godziny w Görlitz znow co 3,,,gubie sie,,,chyba bede w koncu na zadanie podawac,,,
jak Zosi,,,tylko ile?tze tyle ile zje,,,martwi sie?
kurcze jaki kruche te wczesniaki nasze:(
zdjecia na ,,,in vitro wrzucilam...:)

Olenka 30+5tc, 1800 gram,43cm.
20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

minie nie wiem jak ci radzili w szpitalu, w uk dzieci wychodzą tylko jeśli są na zadanie i zjadają tyle by przybierać. wiec w tym temacie ci nie podpowiem, bo my kwitlismy ponad 60 dni ale wychodzilismy w pełni przygotowani.
do nas przychodziła co kilka dni piel. z neonatologii i polozna środowiskową i wszystko tłumaczyła. do was też ktoś przychodzi.?
generalnie to zmiana środowiska dla oli wiec pierwsze kilka dni musicie sie dograc.
ale 2 h to bardzo często. u nas w szpitalu wydluzali z 2 na 3 h potem na 4 a jak dziecko nie wytrzymywalo 4 i płakalo to znaczy ze było gotowe na zadanie. zaraz wykopie średnie wartości jak obliczają w szpitalu il. mleka

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie super że już w domku i spokojnie mała zmieniła miejsce pobytu i musi się przyzwyczaić u mnie to półtlra tyg trwało
Mój skarbuś tak nadrabia że w szoku jestem waży już 4400g w ciągu 3 tyg przybyła 700g
Zaczyna gadać a raczej krzyczeć na widok piersi jest coś w rodzaju juhu z wielkim uśmiechem
Najfajnie reaguje na Kubę taki nie do opisania krzyk wydaje
Ogólnie jest bardzo ruchliwa

Minie moja też ma takie czerwone mam się tym nie martwić tak lekarz nam powiedział

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie tak obliczają w szpitalu:
tak pielegniarki wyliczaja ile podac dziecku jedzenia (wczesniaki karmione sonda nie budza sie na jedzenie). Ale jest to generalna regula.
Dziecko powinno jesc od 150ml mleka na 1 kg ciala na dzien do 180 ml mleka na 1 kg ciala. Bardzo glodne dzieci wyliczaja na 220.
Czyli gdy dzidzia wazy np. 4,3 kg to liczymy 4,3 x 150 = 645ml na dzien. To dzielimy na ilosc posilkow np. 6 no i mamy wartosc.

Awantura ładnie Ci Marysia przybiera :)
Mój Igor odkąd wyszliśmy ze szpitala, to tak nadrabiał, że albo jadł flachę albo wisiał na cycu-podłączony pod jakis kanał był non stop (chyba, ze spal, a dużo nie spał)
I tak jego waga wygladała:
szpital ur: 1850 (-10 tyg)
szpital 5tyg 2590 (-5tyg)
wyjscie do domu: 10tyg 3150 (0tygkor)
dom: 11tyg 3590 :shock: (1 tydz kor)
dom 15 tyg 5kg :shock: (5tyg kor) - w miedzyczasie miał gips na nozkach wiec waga nie miarodajna
dom 18 tyg 5,64 (8tyg)
dom 21 tyg 6,12 (11tyg kor)

Natala wolniej trochę-ale ona miała przed samym wyjściem do domu operację i dochodziła trochę po niej
Na początku to ja dużo w siatkach centylowych sprawdzałam czy dobrze przybierają.

Minie widziałam zdjęcia na in vitrówkach - widać, że zmęczona jeszcze malutka zobaczysz jak w domu odzyje :)
Ale Zosia jaka blond panienka :)

A moje za kilka dni już 4 lata -nie moge uwierzyć

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Madziarek55 Kochana baardzo Cię podziwiam że jesteś tak dzielna i jednocześnie współczuję. Strata dziecka jest najgorszym przeżyciem jakie może spotkać matkę!!! Ja urodziłam w 24tc+5dc i moja córcia ważyła tylko 550g i niestety po 16h powiększyła grono Aniołków :( Minęło od tego czasu już prawie 7 lat ale wiadomo dziecko pozostanie w pamięci Matki do końca życia... i wierzę że teraz ona czuwa nade mną. My staraliśmy się po roku o dziecko niestety kolejna ciaża skończyła się w 8 tc a nastepna w 12tc powoli traciłam nadzieję że kiedykolwiek będę mogła zostać Matką. I chyba to że przestałam o tym mysleć kupiłam sobie pieska żeby móc przelewać na kogoś te matczyne uczucia :) i po pół roku niespodzianka JESTEM W CIĄŻY :D Jest już prawie 31 tc a od 25tc jestem na podtrzymaniu wierzę że uda się tym razem i w końcu będę miała moją Gwiazdeczkę koło siebie!!!

A Madziarek55 muszę Ci coś napisać... zawsze zwracam uwagę na daty i u Twoich Aniołków zauważyłam że każde maleństwo miało w dacie 12. Pierwszy synek Adaś w dniu, córcia Amelka w miesiacu, A Oscarek w roku. Może to znak że ten straszny pech w końcu Cię opuścił czego Ci życzę z całego serduszka !!!! I naprawdę podziwiam za Twoją siłę!!!

Pozdrawiam Was dziewczyny i wszystkim życze powodzenia ze wcześniaczkami i duuużo zdrówka dla Waszych pociech!!!!

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

stella piekny twoj post!!
pesteku wiec wychodzi na to ze moja musi zjadac jakos 8 razy po 58 ml,,,
no zobaczymy jak sie ulozy,,,
wlasnie polozna na smierc zapomnialam ze moze do mnie przychodzic,,,o rety ..specjalnie czekalam po porodzie do czasu jak Ola wroci do domu,,,w pon do niej dzwonie!!!

Olenka 30+5tc, 1800 gram,43cm.
20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć

Co tam u waszych wczesniaczków???

Doreczka badania juz chyba były napisz co tam wam wyszło z tymi fosforanami

moje Mikołąjątko waży 6500 i nareszcie wciągmy pampki w rozmiarze 3 :D ubranka 62/68, w środe wybieramy sie na ponowne badania słuchu oraz na kolejne usg główki a i poradnia neonatologiczna z badaniem krwi, poprosze o kciuki, pozatym rozszerzanie diety idzie na całego, Mikołaj wcina z wielkim smakiem międzyinnym brokuły i buraki z indorem, także mam nadzieje że hemoglobinka sie poprawi i żelazo pójdzie w niepamięć a rozdrabnianie tabletki kwasu foliowego już doprowadza mnie do szału

ach i podpowiedzcie czy wasze maluchy miały zaleconą wit A oraz E i do kiedy miały podawaną bo jako nierozgarnieta matka zapomniałam spytać a nikt tez nie powiedział jak długo wiec podawałam póki sie nie skończyły i dopiero jak opróżniłam buteleczki zadałam sama sobie pytanie co teraz??? ale logicznie myśląć jeśli wcina marchew to vit A jest a E w oliwie, tylko czy takie dawki jak powinien??? dopytam w środe ale nie chce wyjść na kompletnego matoła, którym defacto mam prawo być :D

buziaki

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Stella - dzieki pieknie to wszystko napisalas a z tymi datami kurcze nigdy bym chyba sama do tego nie doszla szok !!! Dopiero zobaczylam Twoj post.
Widze, ze u ciebie juz 35tc wiec dzidzia bezpieczna.

Pozdrowienia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

witam wcześniakowe mamusie
Iwonka badań nie robiliśmy jeszcze, bo termin wizyty w poradni nam przepadł, byliśmy s szpitalu. Teraz jesteśmy pobraz drugi, znowu zapalenie oskrzeli, drugi raz w ciągu miesiąca, a te złe wyniki to jakaś pomyłka była bo w szpitalu nam robili i wszystko wyszło ok, więc daruję sobie nadgorliwość i latanie po specjalistach, Zoja za chwilę kończy 8 mies., waży 6,5 kilo nosi ubranka 62/68 powoli wychodzi z tego zapalenia oskrzeli i chyba w weekend nas wypiszą
I to by było na tyle
Wesołych Świąt :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Madziarku gratuluję, będę trzymać za Was mocne kciuki żeby tym razem się udało :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

madziarku ojejejku trzymam kciuki

Doreczka ma nadzieje ze swięta w domu spędziliście, zdrówka dla Zoji, zapisywałaś sie juz moze na kontrole do okulisty w CZD??? nie wiem czy sie nie wygłupie jak po nowym roku zadzwonie ale nie wiem też jakie terminy tam mają

mój Mikołaj kaszle ciągle od listopada z przerwą tygodniową ale w płuckach jest czysty wg lekarza no i teraz to kaszle już gwiżdząco wiec znowu polecialam do lekarza i czysty, chyba zmusze lekarza do jakis badan bo to chyba nie jest normalne aby dziecko 2 m-ce kaszlakowało

pozatym dziecko mi sie psuje, bylismy na badaniu słuchu i niestety jedno ucho nie reaguje, skierowani jestesmy dalej na badania we śnie, a usg główki pokazało ze komory boczne są poszerzone choć lekarze uspokajają bo ponoc u wczesniaków tak sie zdarza i mamy kontrolować no i morfologia z lekka do d...y żelazo kontynuujemy

SZCZĘSLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!!!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Madziarku slońce trzymam kciuki za Was!!!

Iwonka wiesz co Igor też m aposzerzone komory boczne, miał je już w życiu płodowym i tak ma pewnie do tej pory. Miał rezonans jak miał chyba 3 mce, wcześniej co kilka dni usg a później tylko kontrolę obwodu głowy.
Ważne by poszerzenie sięnie powiększało (było ciągle proporcjonalne do bwodu główki).
No i w końcu po rezonansie wyszło, że wszystkie funcke mózgu są aktywne, wszystkei część prawidłowo wykształcone wiec dali lekarze z tym spokój i uznali za taki typ.

Nam też często żelazo spada i musi brać Igi suplementy. Teraz też widzę trochę blady, miał ospę, potem zapalenie gardła-pewnie mu poleciały wyniki. Lekarka już wspomniała, że pewnie znowu bedzie musiał się przebadać.
Podobno wczesniaki tak mają

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam, oj dawno tu nie bylam. Moja córka z 32 tygodnia tez ma poszerzoną jedną komore mózgową i sie powieksza ale lekarze uspakajają ze to normalne dokładnie ma jedną 9mm drugą 8. Żelazo nam ostatnio spadło niewiem dlaczego jeżeli cały czas jest zwiekszane do tego daje jej 3 razy na dzień obiadki z mieskiem, żółtkiem, deserki. Przez te zelazo ma twarde czarne kupki. Przez ostatnie dni jest bardzo marudna, raz sie smieje raz płacze, niekiedy nie idzie wytrzymac. Troche niepokoi mnie jej rozwój, poniewaz nie obraca sie na brzuch(wogole nie chce na nim lezec) , nie zabardzo chce sie bawic zabawkami, nie siedzi. Wspomne że Nadia ma 8miesiecy. Jak u Was dzieciaczki się rozwijają? Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

reni29 - ale korygowane bedzie, ze ma 6 m-cy ur. ma 8 m-cy. Moj synek z 35tc siedzial dopiero w wieku 9 m-cy. A mala byla/jest rehabilitowana ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Korygowane ma 6 miesiecy. Jej rehabilitacja polegała na sprawdzaniu jej rozwoju, a że było wszystko dobrze to ją zakończyli. Dodam że często podnosi ręce do góry, czy to ma jakieś znaczenie czy normalna reakcja.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Witam Was po świętach i wszystkiego najlepszego w nowym roku życzę ;)
Iwonka do okulisty się nie zapisywaliśmy, bo nam kazali przyjść jak mała skończy rok, ewentualnie jak będzie miała 8 mies i będzie zezować, ale z tym nie mamy problemu więc czekamy do roku
Kontrola słuchu nam przepadła w grudniu, bo sprzęt im nawalił w IMiDzie, teraz na dniach jakoś zadzwonię żeby umówić nowy termin
Co do rozwoju to u nas kontroluje pediatra z przychodni rejonowej i neonatolog z IMiDu u którego wizyty mamy co 3 mies. Ostatnia była 27 listopada i lekarka nie ma zastrzeżeń, mała obraca się z brzucha na plecy i z pleców na brzuch, sięga po zabawki, dużo obserwuje, chętnie się bawi piszczałkami i grzechotkami, wszystko ląduje w buzi na chwilę obecną, ślini się jak opętana, zębów na razie brak, jeszcze nie próbuje siadać, troszkę już umie pełzać
Bardziej mnie martwi to że po raz drugi ma obturacyjne zapalenie oskrzeli, pierwsze szybko ustąpiło po kilku dniach w szpitalu a teraz ciągnie się już 4 tydzień, co prawda jest dużo lepeij niż na początku ale ciągle pokasłuje w nocy i ma świszczący oddech, boje się żeby nie zakończyło się astmą oskrzelową, przed świętami wypisałam ją ze szpitala na rządanie, jej stan był dość dobry a chcieli nam do towarzystwa dać jakieś nowo przyjęte dziecko z ciężką infekcją, nie chciałam ryzykować że złapie coś nowego, w wigilie pojechaliśmy na IP w naszym rodzinnym mieście i stwierdzili że mała nie wymaga kontynuacji hospitalizacji i może być leczona w domu, więc nam ulżyło, poza tym w wynikach krwi wyszła alergia, nie wiadomo na co, testy w tym wieku są niemiarodajna więc pozostaje nam eliminacja najczęstszych alergenów, zmieniliśmy mleko, bierzemy leki antyalergiczne, póki co jest stabilnie, w przyszłym tyg Maja wraca do orzedszkola po dłuższej przerwie, ciekawa jestem na jak długo tym razem :roll:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witam

madziarek jeszcze raz gratki :)

powiem Wam że ja bardzo się cieszę że moja Marysia nie ma cech wcześniactwa - nie muszę z nią biegać po specjalistach - rehabilitacjach - jedynie to kontrolne badanie słuchu i wzroku przez antybiotyk który ja dostałam przy porodzie
już w samym szpitalu mnie pytali czy przypadkiem źle nie miałam terminu obliczonego no jak nie wszystko było ok różnica kilku dni 13 a 15 to przecież nie różnica i to za każdym razem
Powiem Wam że ten mój kochany wcześniak zaczyna próby siadania i idą jej 3 zęby jednocześnie już widać te małe ząbki ale się jeszcze nie przebiły - ciekawe kiedy bo marudzi trochę - a pulpet z niej taaaaki że szok kocha jeść a widok piersi to mówię Wam radocha taka że szok
śmiejemy się z mężem przypominając sobie rozwój naszych chłopaków że Marysia to taki prawdziwy "wcześniak" wszystko robi wcześniej wcześniej się urodziła wcześniej jej ząbki idą wcześniej się podnosi itd ...... oby tak dalej

trzymajcie się dziewczyny i dzieciaczki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Doreczka widzisz tak to jest jak nie urok to sraczka, mam nadzieje że Zojka wyczerpała limit chorób na całe przedszkolne lata :D co do okulisty, ja mam wstukane do książeczki wizyta między 10-12 miesiącem wiec sądziłam że ty może sie juz cos myślisz no ale odwzwe sie później w tej sprawie, oooo i nie wiedziałam że w IMiDzie robia badania słuchu, bym tam w pierwszej kolejności zaszła bo mam bliżej a teraz musze poginać do CZD przez całe miasto

co do rozwoju to mały buja sie z brzucha na plecy odwrotnie również i ma w tym wielką radoche, zaczyna pełzać i podnosic dupke do raczkowania ale mysle ze to dzieki rehabilitacji, gdybysmy go nie stymulowali to pewnie nie robił by pewnych rzeczy no i obniżylismy dzis dno łóżeczka bo cwaniak zaczął sie chwytac za bok łóżeczka i podciągać wiec sie przestraszyłam

reni rączki wyciąga bo czegos chce, mój mały tez wyciąga łapki do przedmiotu który chce dorwać bądz do mnie, a swoją drogą to dziwne że rehabilitantka juz zakonczyła prace nad dzieckiem, u nas niby nic wielkiego sie nie działo (asymetria, która jest juz wyrównana) ale nadal spotykamy sie co 2 -3 tygodnie na sparwdzanie postepów, ocene no i nowy instruktaż i z tego co wiem bedziemy sie spotykac dopóki nie zacznie chodzić

dzieki za odp w sprawie poszerzonych komór, jako że jestem nieufna słubie zdrowia, byłam lekko zaniepokojona ale teraz wiem że tak jest

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja bym poszła z nią dalej rehabilitowac gdyby nie bała się tak obcych. IwonaKa a dokładnie co robicie na rehabilitacji? Z chęcią bym z nią ćwiczyla w domu tylko nie wiem Jak, jedynie co z nią robię to obroty- turku turku, daje jej zabawki do rąk ale je odrazu wyrzuca i często kładę na brzuch zabawiając żeby dłużej polezała.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

na tych sesjach dostajemy instruktaż do domu, czyli po sprawdzeniu i "wymemłaniu" Mikołaja przez rehabilitantke, pokazuje mi jakie cwiczenia dołożyć i sama robie ćwiczenia pod okiem by dobrze je wykonywać w domu, grunt to rehabilitantka ktora jest w stanie uspokoić malucha, moja jest oazą spokoju i nawet jak młody zaczyna histeryzować co jest standardem w pierwszych 10 minutach to ona potrafi go tak uspokoić że dalej jest tylko smiech i zainteresowanie :D od turlania zaczynaliśmy, turlaj dalej, na boczkach układaj, pokazuj stopki, głaszcząc i próbując pogilgac stopami po buzi, a przedewszystkim duuuuuuzo na brzuszku

nie chciałabym nakłaniac do jakis konkretnych cwiczen bo nie jestem specjalistą ale mysle że jak cos cie niepokoi porozmawiaj z pediatrą albo umów sie z neurologiem na wizyte, fajnie by było aby rehabilitantka pokazała ci jakies cwiczenia do domu skoro dziecie nie współpracuje, mi jak już z Mikołajem nie da sie pracować, to na lalce pokazuje, niby nie to samo ale jest ok

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wcześniaki i dzieci niepełnosprawne

Strefa czasowa UTC [letni]