Dzisiaj jest pt gru 19, 2014 8:11 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 774, 775, 776, 777, 778, 779, 780 ... 1029  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

witajcie dziewczyny, :D

wpadam zobaczyć co u was słychac :) u mnie stagnacja po badaniach immunologicznych. Wiemy ze wykryto polimorfizm męza w jednym allelu i u mnie tez polimorfizm w cytokinie. Oprocz tego niski poziom przeciwcial hamujących MRL. Komórki NK w normie, zgodnosc tkankowa HLA brak. Postanowilismy odpocząc teraz chwilke :) Mamy zalecone albo wlewy z immunoglobuliny albo szczepienia limfocytami męża. Z uwagi na wysokie ANA u mnie jest potrzebny wlew który troche kosztuje :roll: wiec składamy kaske .

Malinka: jak sie czujesz :?: :) wyprawka skompletowana?

Ajsi: widze ze wybierasz sie do immunologa. Bardzo dobrze. Do tych szepien o które pytasz trzeba zrobic badanka - nie wiem Jakie daje twój lekarz ale napewno MRL z mężem zrobicie (poziom przeciwcial hamującym )i test LCT - test limfocytotoksyczny(jesli jest ujemny to mozesz miec szczepionki z limfocytów meza). W W-wie te szczepienia kosztuja ok 400 zł. Najczesciej bierze sie 3. Powodzenia i trzymam kciuki za Ciebie :ok:
Georgina: :kla: Gratulacje

pozdrawiam wszystkie razem i z osobna ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mój mąż po piwerwszym badaniu miał 100 tyś plemników m ml, a w ejakulacie 240 tyś. Nie opisali morfologii, ani ruchu, bo było ich za mało :(

Także bardzo malutko.
Moja ginekolog, która zajmuje sie niepłodnością zleciła meżowi badania wszelaki i wizyte u androloga, ale POWIEDZIAŁA, BY CUDÓW SIĘ NIE SPODZIEWAĆ !!! I żeby już nastawiac się na in vitro.
Dlatego wypytuję się Was, czy to wszystko da się przejść...

Mam 33 lata... i czytałam, że coraz mniejsze są szanse na udane in vitro w moim wieku.
Chyba przestanę czytać...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

monia nie wyglupiaj sie mi sie udalo w wieku 35 lat...wiec glowy do gory...!!!
a wiekszosc dziewczyn tu jest juz chyba troche po 30tce wiec...i ty doczekasz sie malenstwa! :D
dziewczyny ja zamierzaml linee brac mc ..czyli jedno opakowanie mysle ze po tym sie juz wszystko uspokoi..
Maga nic mi te badania niemowia ale trzymam kciuki...
Silvie...no moja ginka jak dowali czasem to..ech..
maki kciukasy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Olenka 30+5tc, 1800 gram,43cm.
20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Monia no przestań z tym wiekiem, Minie ma rację, ja zaszlam w ciążę z moja córką jak miałam 36 lat, teraz się staram o drugie , a mam 38 lat, jak wczoraj na wizycie powiedziałam lekarzowi, że stara jestem to się zaśmiał i mówi, że są u niego po 40-ce babki i udaje im się zajść. więc tym bym się nie martwiła.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moniafarm czyś Ty dziewczyno zwariowała! ja mam 36 lat i co, nie poddaję się i jadę z koksem dalej :D Młódkami może nie jesteśmy, ale to nie znaczy, że w naszym wieku już tylko do piachu.
Maki kciuki za Twoje crio :ok: nie piszę, że "na pewno się uda", bo same wiemy, jak to jest- ale bardzo mocno trzymam palce!!!
Maguś u mnie też stagnacja, kurczę nie wiem, co będzie dalej :roll: ale ciekawi mnie, co usłyszę na jutrzejszej wizycie i z czym się Wam zamelduję.
Te wlewy z immunoglobuliny są pieruńsko drogie- ponoć coś ok. 4-5 tys. za jeden :roll:

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------
['] ['] ['] ['] ['] (2007- 2011)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Maga hej! przeczytalam co napisalas i zastanawia mnie dlaczego macie zalecone szczepienia limfocytami skoro zgodnosci HLA nie macie. Nie kapuje? A wlewy na ANA?
Te szczepienia robi sie wtedy gdy antygeny zgodnosci tkankowej sa jednakowe lub w 50% jednakowe po to aby organizm matki nie odrzucil zarodka. Skoro u was jest ok to czemu szczepienia?
W USA np. te szczepionki sa zakazane i zamiast nich robi sie wlewy z immunoglobuliny g (IVIG) lub ostatnio coraz czesciej kilkunastokrotnie tansze wlewy z Intralipidu. Nie wiem jak jest w Polsce. U nas tez odchodzi sie od drogiego IVIGu na rzecz Intralipidu. A co z Twoimi NK? Wrocily do normy? Jaki masz teraz poziom aktywnosci jesli moge spytac?
Jesli chodzi o ANA (ja tez je zreszta mam) to wystarczy prednisone (prednisilone, encorton itp.). IVIG jest drogi i przede wszystkim obniza aktywnosc komorek NK, ktore to najczesciej sa aktywowane przez APA, endometrioze, zgodnosc HLA i inne np. choroby autoimmunologiczne niedpuszczajac do prawidlowego zagniezdzenia zarodka.

Ajsi Juz jutro wizyta. Mocne ksiukasy kochana :ok: :ok: :ok:
O wszystko dokladnie wypytaj :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No właśnie Ai nie wiem, o co pytać :hm: z tego wszystkiego jestem skołowana. Zabiorę całą moją historię poronień i badań moich i małża. Pewnie jutro i tak dostanę tylko listę badań do zrobienia, cudów się nie spodziewam. Na pewno chcę zapytać tego profesora, czy ma/ miał takie przypadki jak mój.

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ajsi Jesli on taki nierozmowny jak pisze Lana to faktycznie moze skonczyc sie na liscie badan i wsio. Wygooglalam jego nazwisko i wyglada na to ze facet zna sie na rzeczy a przynajmniej powinien :) Na pewno mial juz niejedna pacjentke. Ja na pewno bym zapytala o te zgodnosc tkankowa i NK, i jakie w takich przypadkach zaleca leczenie. Zreszta jak dostaniesz liste badan do zrobienia to mysle ze sam Ci po kolei wyjasni po co jakie badanie, a jesli nie to pytaj! Pewnie malo za wizyte nie bierze. Idziesz sama czy z mezem?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kurcze,
tak marzyłam, by począć DZIDZIE w naszym magicznym miesjcu na działce... cholerka, będzie trzeba to sobie wyobrazić :(

PRZERAŻA MNIE TA ILOŚĆ BADAŃ.
A jakie szanse sa na powodzenie, gdzie ja jestem zdrowa, a problem ma mój mąż? Ja miesiączkuję równo co 25 dni i są normalne owulacje?

Czy któraś z Was miała taką samą sytuację?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dobre sa szanse kochana bo mi sie udalo za I razem I raz:)wiec badz pozytywnej mysli...:)
Maki tez mnie podbudowalas staruszko hihih...
zartuje jestem ciut tylko mlodsza;)
mocno trzymam kciukasy za twego rodzynka...
a mam pytanie...
jak sie by jednak nie udalo...tfu tfu..co zamierzasz dalej?

20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ai: szczepienia limfocytami sa na niskie MRL czyli hamowanie moje a ja mam poziom przeciwcial hamujacych 34% a powinno byc powyzej 40%. A na zgodnosc HLA jesli u kogos wykryto to jest zalecany wlew czesciej. A na ANA jest encorton narazie 10 mg ale jesli składa sie kilka rzeczy nie do przeskoczenia czyli i ANA i MRL i polimorfizm w cytokinie u mnie to lepiej wziasc wlew. Poza tym Przy ANA szczepiania maja mniejsza skutecznosc gdyz encorton osłabia ich dzialanie. :wink: u meza polimorfizm- na polimorfizm jest scratching robiony w N. A aktywnosc mam NK - 12% (7-17) a poziom NK 13% i tez jest OK. wiec tutaj nie przyczepiamy sie do tego. Wiem ze jestes w temacie.Endometrioze mam w I st wiec wszystko przemawia za wlewem a czy bedzie skuteczny kurcze tego nikt nie wie mam go wziasc tydzien przed transferem :roll:

Chomiczka : jak twoja immunologia bo ty juz tez po diagnozach ??

Ajsi: :ok: za wizyte dzisejsza.
Minie: dla mnie to tez byla czarna magia ale ja mam juz jeden program ICSI za soba i byly 3 zarodki zaden sie nie przyjął i teraz jest II ICSI i ciąża obumarła.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie plan jest taki; wczoraj to konsultowałam z moim lokalnym ginem, który mi prowadził ciążę.
Otóż, w N mówią, że trzeba będzie zmienić protokół na krótki z antagonistą, normalnie podobno w tym protokole jest więcej komórek , ale gorszej jakości, ponieważ ja w długim miałam tylko 6 i 3 się zapłodniły a zarodki są kiepskie, to mówią, że może na krótki z antagonistą lepiej odpowiem. Ale moj gin mówi , że powinnam pojechać do BS, tam mnie skontaktuje z jakimś specjalistą, na konsultację, co on o tym sądzi. Nie zapamiętałam nazwiska, ale przypomne sobie.
Jeśli teraz nie wyjdzie to w listopadzie bym zaczęła stymulację. Czekać nie będziemy, bo jednak czas tu też jest ważny.
póki co potwierdziłam , jest ciałko żółte, a zaraz dzwonię do n i umawiam się na crio.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Maga Wyniki masz dobre. Wyglada na to ze wcale nie musisz pchac sie w te wlewy. Pamietam ze pisalas ze masz pozytywne APA. Moze u Ciebie tu bylo zle dobrane leczenie. Chociaz APA moga tez aktywowac NK i wtedy wraz z leczeniem heparyna mozna zastosowac takze IVIg.
IVIg przyjmujesz w zaleznosci od tego na co masz zalecony. Jesli tylko na NK to wystarcza 2 wlewy, jeden przed transferem i drugi zaraz po pozytywnej becie. Jesli bierzesz na NK i zgodnosc HLA to nalezy przyjmowac co 4 tygodnie do konca 2 trymestru. W niektorych osrodkach lekarze zalecja nawet dluzej bo az do 32-34 tc. Oczywisce dzialanie IVIGu jest bardzo szerokie, ale jesli nie ma aktywowanych NK to wlewow nie potrzeba.
W przypadku zgodnosci tkankowej czy wysokiej aktywnosci NK lub jednego i drugiego, wszedzie na swiecie najczesciej stosuje sie wlasnie IVIg lub coaraz czesiej juz Intralipid. W USA i wielu krajach szczepienia limfocytami sa zakazane przez WHO. W Polsce jednak i w niektorych krajach Europy czy Azji sa stosowane i to chyba z dobrym skutkiem. Ja po lekturze Bociana, odnioslam wrecz wrazenie, ze Polscy lekarze zalecaja je wszystkim kobietom z problemem nawykowych poronien, moze dlatego ze sa tansze niz IVIg? Na Bocianie jest tyle samo negatywnych co i pozytywnych przypadkow po szczepieniach. Zreszta na pewno wiesz ;). Wiem, ze szczepien nie zaleca sie przy ANA dlatego zdziwilam sie ze lekarz zlecil Wam albo to albo to. Co do encortonu, to 10mg to dawka podstawowa, spokojnie moznaby ja zwiekszyc nawet do 20mg. Jak wysokie masz miano ANA? Moja historie znasz. Ja mam wysoka aktywnosc NK, ANA, niskie bialko S. Mi sie nie udalo po wlewach z intralipidu (chociaz moze przyczynilo sie do tego okropne przeziebienie, ktore mnie wtedy dopadlo), zdecydwalismy sie na IVIg + transfer mrozaczkow i udalo sie! Ale Ty masz bardzo dobre wyniki!! No i masz NK w normie. Moze zamiast brania od razu tak drogich wlewow sprobujcie wlasnie Intralipidu, wiekszej dawki encortonu i heparyny. Coraz czesciej stosuje sie Intralipid wlasnie zamiast IVIGu. Cena jest zdecydowanie nizsza. Zycze Ci aby sie udalo :ok: Planujesz juz mniej wiecej kiedy sprobowac?

Ajsi :ok:

moniafarm u nas z plemnikami tez niewesolo ;). Bedzie dobrze :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Maki trzymam kciuki normalnie sie emocjonuje jakbym to ja podchodzila :)moze dlatego ze mamy troche podobna sytuacje wyjsciowa itp:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minie nie dziękuję za kciukasy, żeby nie zapeszać, ale trzymaj :) , Dziewczyny trzymajcie wszystkie za mnie, za poniedziałek. Chociaż tym razem ogarnął mnie spokój i jakis zupełny luz, bardziej nastawiam się na kolejna stymulację.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ai: nie wiedzialam ze bralas Ivig tez tydzien przed transferkiem go bralas ? :shock: mialas transfer zardoków z AH? ja trzymam sie zalecen lekarza a on wiele mial do powiedzenia. Wiec wybieramy Ivig (przed jeden i co 4 tyg dwa) bo dziala tez na aktywownaie cytokin bo niektóre z nich dzialaja zbyt hamująco-stad ten mój polimorfizm.Intralipid raczej lekarz daje na NK. Moje ANA 1:640-male nie jest i wyjsciowo bede brala 10mg a potem 15mg. Narazie mam problem żołądkowy i zobaczymy jak sie on rozwiaze mam duzo zółci i ciezko trawie. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tak Magus mialam. Pierwszy wlew dokladnie 10 dni przed transferem
No wlasnie teraz odchodzi sie od drogiego IVIGu na rzecz Intralipidu ktory dziala tak samo :). Mialam tez AH. Wcale nie masz duzego miana ANA :) Bedzie dobrze. Szkoda tylko ze cena IVIGu jest zabojcza..:/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczynki jestem. Czeski film po prostu- poleciałam zziajana z pracy na tę dzisiejszą wizytę, a na miejscu okazało się, że panna recepcjonistka zapisała mnie na błędną datę. Nie dzisiaj, a tydzień wcześniej. Wyobrażacie sobie?! Na szczęście profesor Kurpisz przyjmuje w przyszłym tygodniu w piątek, więc po prostu się przepisałam.
Wkurzona jestem niesamowicie :evil:
Ai napisz coś więcej o tym intralipidzie, w jakiej formie się go przyjmuje? czy białko S miałaś grubo poniżej normy?
Maki ściskam cały czas kciuki za Ciebie :ok: dobrze, że jesteś taka wyluzowana, ja tez byłam przed moim krio. Nie ma sensu się denerwować ani ekscytować :)

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ajsi no nieladnie, mogla chociaz zadzwonic jak nie zjawilas sie tydzien wczesniej. U nas jest tak fajnie ze na kilka dni przed wizyta zawsze wysylaja smsa z przypomnieniem ;). No ale dobrze ze przynajmniej nie musisz dlugo czekac na kolejna wizyte.
Intralipid to emulsja tluszczowa stosowana przy odzywaniu pozajelitowym ;) W skladzie ma olej sojowy. Tu jest wszystko ladnie opisane: http://www.ivfauthority.com/search/label/intralipid
Pierwszy wlew - tak jak kroplowke, dostajesz na 7-10 dni przed transferam, nastepny zaraz po pozytywnej becie i w zaleznosci od problemu albo konczysz na 2 wlewach albo kontynuujesz co 4 tygodnie do konca 2 trymestru. Spokojnie mozna ostatni wlew przyjac miedzy 22 a 24 tc i zadziala do konca 2 trym. Pozniej lozysko i dziecko sa juz na tyle silne ze nie ma zagrozenia. Nie wiem ile kosztuje w Polsce, ja placilam bardzo malo cos kolo 100zl za wlew.
Bialko S mam bardzo niskie, nie pamietam dokaldnie ile, ale niewiele ponad 20 jednostek przy normie powyzej 70.

Dopisane:

Maga a tu cos specjalnie dla Ciebie:
http://www.ivfauthority.com/2011/05/und ... on_16.html

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ai hmmm, ciekawe, czy intralipid stosują w Polsce...? myślę, że u nas jest to droższe, niestety na niepłodności służby farmaceutyczne zbijają kokosy :twisted:
Obstawiam, że u mnie/ u nas badania immuno nic nie wykażą i że będziemy się bujać z problemem obumierania zarodków niczym dzieci we mgle. Dojrzewam do decyzji o umówieniu się do N. w Wawie, ale cholernie mi się nie chce :oops: ja mam jakiś spadek formy w kontekście powrotu do staranek, popadłam w chwilowy marazm i nic nie wskazuje na to, żeby miało mi się nagle cudownie odmienić. Nie jestem zdołowana czy przygnębiona, tyle że zwyczajnie nie chce mi się. Jestem zmęczona tymi nieudanymi próbami do tego stopnia, że zaczęłam na spokojnie myśleć o adopcji. Czyli o czymś, co jeszcze do niedawna odsuwałam w najdalszy zakamarek mózgu.
Może spadnie na mnie magiczna siła i znowu będzie mi się chciało :roll: ale na razie myślę o weekendzie w Berlinie i cieszę się z tej perspektywy niesamowicie :!:

Obrazek

--------------------
IMPOSSIBLE IS NOTHING
--------------------

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20575 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 774, 775, 776, 777, 778, 779, 780 ... 1029  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]