Dzisiaj jest pt sie 01, 2014 3:39 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

Dziewczyny co oznacza,że łożysko u ściany tylnej dochodzi do ujscia zewnętrznego???Czy to oznacza łożysko przodujące???Lekarz powiedział mi o tym w 13 tyg,następną wizyte mam za tydzień..I jak to jest mieć łożysko przodujące???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj! Z tego co piszesz rozumiem, że na ten moment ciąży łożysko jest przodujące. Jednak w tak mało zaawansowanej ciązy to bardzo częste. Po 20 tyg ciąży u większości łożysko się przemieszcza. Kiedy dzidzia rośnie przesuwa się na miejsce. U mnie było to samo :wink: W 36 tyg ciąży miałam dodatkowe USG i sprawdzano właśnie czy łożysko wróciło na swoje miejsce.

Tu masz linki do wątku o tej tematyce http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?p=242553

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuje za odpowiedź:)
Za tydzien mam USG,mam nadzieje ze już bedzie wiadomo coś więcej jak tam łożysko się ma:)
Pozdrawiam:)

Offline Wyświetl profil  

Dziewczyny jakis czas temu pisałam ze moje łozysko jest na tylniej scianie,dochodzi do ujscia,teraz jestem w 20 tygodniu i moje łożysko jest brzeżnie przodujące?
Jak myślicie sytuacka się polepszyła czy pogorszyła?
Prosze o pomoc bo zwariuje do następnego USG:(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Łożysko brzeżnie przodujące to takie, które dochodzi do ujścia szyjki macicy. Taka sytuacja moze wysepować aż do 28 tygodnia ciąży, potem łożysko najprawdopodobniej przemieści się w kierunku dna macicy.

Myślę, że USG po 30 tygodniu ciąży da już pewność czy potrzebne będzie cc czy nie. Tak jak pisałam wczesniej w 36 tyg miałam USG sprawdzające czy będe mogła rodzić sn i na szczęście mogłam. Tego życzę i Tobie ( jeśli chesz oczywiście :wink: )

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Złota-Anioł Z Ciebie:)
Dziękuje-za pocieszenie...oczywiście wolałabym sn rodzić,cc jakoś mnie nie przekonuje...Pozdrawiam:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam :)
chociaż przejrzałam całe forum i tak nie znalazłam sytuacji podobnej do mojej...

Jestem obecnie w 24 tc, od początku ciąży mam problemy, zaczeło się od odklejającej się kosmówki i krwawienia z plamieniem (w 15 tc), a teraz od 20 tc mam przodujące łożysko i ponad 4 tygodnie byłam w szpitalu pod kontrolą lekarzy. Codzienne KTG na skurcze, co drugi dzień USG itd.

Zaczeło się od skrzepu, który ze mnie "wyleciał" w wiekości kurzej wątróbki, natychmiast pojechałam do szpitala i już tam zostałam, na drugi dzień dostałam strasznego krwotoku, z niezliczoną ilością skrzepów, które ze mnie "wypływały", badanie USG potwierdziło dużego krwiaka, mięśniaka i łożysko brzeżnie przodujące na tylniej ścianie. Leżałam przykuta do łóżka bez możliwości wstawania przez 3 dni, potem dostałam pozwolenie na pójście do toalety i pod prysznic... po 2 tyg krwawienie się zmniejszyło i stopniowo zaczeło zmieniać kolor na coraz jaśniejsze plamienie.
Wypisali mnie ze sziptala z delikatnym plamieniem w kolorze "słomkowym" i nadal leżę w domu.
Do końca ciąży mam leżeć, łykać mnustwo tabletek i nic nie robić... co 2 tyg na kontrolę do ginekologa, chociaż i tak już teraz mnie poinformowali w szpitalu, że mój przypadek jest ciężki, wątpią aby łóżysko się podniosło i mogę wcześniej mieć cesarkę...
na szczęście na chwilę obecną z maluszkiem wszystko jest OK :)

ciut się rozpisałam, ale może znajdzie się jakaś mama, co ma/miała podobne jak ja "przygody" i podzieli się swoim doświadczeniem :)

Pozdrawiam wszystkie mamy, co mają bezproblemowe ciąże i życzę zdrowia tym, co mają problemy :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]