Dzisiaj jest wt gru 23, 2014 5:20 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Ja od poczatku ciąży a jestem w 7 tyg., a nawet przed odczuwam lekkie, tempe klucia w okolicach jajnikow i jakby gilgotanie a nawet leciutenkie skurcze w okolicy macicy. Robiłam dwa razy USG wyszło ze jajnik lewy jest powiekszony ale to dlatego ze prawdopodobnie z niego było jajko, Poza tym lekarz nic nie stwierdził i w dodatku powiedział, że to rozciągające sie wiezadla powoduja takie uczucie. Także spokojnie kolezanki to nic groznego :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witajcie i ja naleze do tych ciezarnych co odczuwaja kucie w dole brzucha. mi dwa razy sie tak zdarzylo ze mnie tak kulo az nie moglam sie ruszyc ani siedziec,ani stac nic a na dodatek strasznie krecilo mi sie w glowie wiec sie szybko kladlam jak tylko moglam a tak poza tym to kuje ale nawet do wytrzymania. do lekarza mam za tydzien wiec sie zapytam co moze byc przyczyna tych kuc-ale pewnie powie to co kazdej-ze to macica....mam nadzieje

Obrazek
3700g., 59 cm., 10 pkt Apgar

Obrazek
3850g., 58 cm., 10 pkt Apgar

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja jestem dopiero w 4 tyg i też już odczuwam bóle w dole brzucha :) to normalne :) mamy małą fasolkę w sobie, no i ona rośnie i rośnie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Ale się wzruszyłam, jak zobaczyłam swojego posta.. aż sięwierzyć nie chce, że coś mnie kłuło, a tu mam swoje szczęście największe na świecie :)

U mnie to kłucie to był naciska na jelito po prostu :)

Ciąża to piękny czas, nawet jak coś kłuje ;)

Kocham swojego Synka najbardziej na świecie!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Trochę to pocieszające - szukałam takiego tematu, bo od jakichś 2 tygodni codziennie kilka razy dziennie czuję kłucia w dole brzucha, ale u mnie one się kończą aż w pochwie, czuję wyraźnie taką kłującą linię od połowy odległości między pępkiem a wzgórkiem i to się ciągnie aż do pochwy. I jak to czytam co napisałyście mamuśki już ślicznych dziciaczków - to się uspokajam. Dziwi mnie tylko że to moja 3 ciąża, a w poprzednich nic takiego nie czułam. No cóż, może tym razem jest inaczej.
Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja też się dołączam do tematu. Mnie również kłuje po lewej stronie brzucha. Ostatnio musiłałam się położyć na marę minut bo bardzo bolało. Gin mnie uspokoił, że to rozciągające się wiązadła przy macicy że to naturalne dolegliwości.
Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

oo ja tez szukalam takiego tematu ;)
dziewczyny ja mam taki problem: mam zaparcia :evil: do tego zaczal napinac mi sie brzuch i jest twardy ale tylko tak z 2-3 razy na dzien ( czy to moze byc przez te zaparcia i wzdecia??) i tez kłuje mnie w dole brzucha raz po lewej raz po prawej jakby ktos mi igle wbijal :shock:
jestem w uk i nie bardzo wiem co robic :/ usg mam za tydzien .. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

monika, brzuch może ci sie napinać od zaparć i wzdęć.
Ja też tak mam... Jak mam mocne wzdęcie, to mi się brzuch napina. Bo zwieksza się objętość przewodu pokarmowego - zaczyna uciskać macicę, więc macica zaczyna się napinać.

Jeśli zaś o same zaparcia chodzi, to mi bardzo pomaga Kawa zbożowa ze zwykłym mlekiem (2 razy dziennie po kubku) ja dosładzam miodem bo wolę słodką. po 2 dniach po zaparciach nie ma śladu. Ale ma jedną wadę. Trzeba ją pić non stop (później można zmniejszyć do 1 kubka dziennie), bo inaczej objawy wracają. Mi naprawdę pomaga i kilku dziewczynom z październikowego wątku też pomogła, polecam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja trochę odświeżę wątek. Ja cały czas mam bóle podbrzusza, kłuje mnie z lewej strony, jakby jajnik a bóle macicy jakby na @ (a przecież jestem w ciąży)

Byłam dziś u gina i ten stwierdził, że takie bóle nie są normalne, że występują one codziennie. Przepisał Duphaston i No-Spę. Mam mieć USG 21 grudnia.

Dziewczyny, tak czytam, że u każdych podobne bóle były normalne, a tu mój gin mnie tak przestraszył, że teraz się obawiam ciąży pozamacicznej (niby podobne objawy - bóle podbrzusza...) Chyba nie wytrzymam do tego 21 grudnia, boję się strasznie... :( :( :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Junior moderator
Awatar użytkownika

Kasietschka na poczatku ciazy ból jak na @ to nie jest normalne jak mówi Twój gin. Bóle jak na @ to nic innego jak skurcze.
Twój lekarz zrobił bardzio dobrze, ze zapisał ci leki. Dufaston napewno pomoże podtrzymac ciaże a no-spa zminiejszy skurcze. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok...
Jak piszesz bóle są normalne, ale te kłujące jakby w jajniku, ja miałam je bardzo długo.
Przy bólach jak na @ leż dużo, jak najwiecej i nic sie nie martw, sporo kobiet na poczatku ma te bóle i nic złego sie nie dzieje, ale na zimne trzeba dmuchac ;)

Trzymam kciuki :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Ja mialam klucie w dole brzucha ale w 20 tygodniu i praktycznie do konca ciazy bralam nospe .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czesc dziewczynki :)
Chyba jestem tu nowa :)
Mnie tez pobelewa u "kluje" po lewej stronie brzucha, ale czasem tez po rawej, najczesciej wieczorami. Mieszkam w Walii i ciezko tu z opieka medyczna, pierwsza wizyte u lekarza i usg mam dopiero za kilka dni, na szczescie znalazlam klinke prywatna :)
Jestem w 6tc i wielkim stresie!!! :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dobrze jest wiedziec, ze nie tylko ja tak mam :).. dzis mnie tak zakulo strasznie - tylko, ze po prawej stronie - szybko przeszlo. Jak to cudnie jak dzidzia rośnie ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mnie też bolało, ciągnęło i kuło ;)) Macica się rozciagała i dlatego bolało;)) Najgorszy był i tak ból wiązadeł ale to jeszcze przed Wami ;))

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hany81 no to pocieszyłaś ! ;]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wiem, że może powtórzę to samo pytanie...
Mam nadzieję, że u mnie to też normalne, to moja pierwsza ciąża, dlatego jestem strasznie zdenerwowana.
Czuję dosłownie skurcze w dole brzucha, nie ciągłe, boli tak jak na @, najgorzej jest w nocy, z takim bólem potrafię obudzić się spocona. Wspomnę, że przed spodziewaną @ tez miałam dość mocne bóle. Oczywiscie nie boli teraz tak ze nie daje się wytrzymać, ale boli. Czy to normalne??

Jest w tobie..."

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jesli lekarz nie widzi nic niepokojącego - to normalne. w organizmie kobiety ciezarnej zachodzą ogromne zmiany, rozciaga sie macica, wiezadla, kosci sie rozchodzą, moze bolec i to mocno. bierz nospę, nie przeciążaj się za bardzo, bedzie dobrze :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tigresse28 pisze:
bierz nospę, nie przeciążaj się za bardzo, bedzie dobrze :)

a nospa nie zaszkodzi ?? Wiem, nie można dac się zwariować, ale lepiej zawsze dmuchać na zimne :)

Jest w tobie..."

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nospe mozesz brac - jeden z niewielu lekow wskazanych na takie dolegliwosci w ciazy, nie szkodzi kompletnie dziecku, a moze duzo pomoc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tigresse28 pisze:
nospe mozesz brac - jeden z niewielu lekow wskazanych na takie dolegliwosci w ciazy, nie szkodzi kompletnie dziecku, a moze duzo pomoc.

Super, dziękuję Ci bardzo :)
w srodę do lekarza :) dowiem się wiecej

Jest w tobie..."

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]