Dzisiaj jest pt kwie 18, 2014 12:34 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

jestem w 20 tyg ciazy mam pytanie czy mozna bez problemu farbowac wlosy w tym okresie?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja farbowalam.. od poczatku do konca ciazy.. nie wplynelo w zaden sposob na dziecko.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

trzeba skorzystac z wyszukiwarki ...lekarz juz na to pytanie odpowiadal.. :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

jmijeczka pisze:
Ja farbowalam.. od poczatku do konca ciazy.. nie wplynelo w zaden sposob na dziecko.

Ale chyba istnieje ryzyko że farba się nie przyjmie. Tak gdzieś wyczytałam. Podobnie z trwałą. Dlatego ja czekam dla spokojności do końca ciąży :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wiekszosc kobiet farbuje wlosy w ciazy i nie ma z tym problemu... w ogole to pytanie pojawia sie dosyc czesto na wielu forach i na tym tez bylo poruszane...z tego co pamietam lekarz odpowiedzial... TAK :lol:

zna ktos moze mame ktorej dziecko urodzilo sie jakies nie takie z powodu tego ze zafarbowala w ciazy wlosy? :roll:

jak patrze na ciezarne z odrostami na kilkanascie centymetrow.... to mi ich zal..okropnie to wyglada :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

_Lilith_ pisze:
wiekszosc kobiet farbuje wlosy w ciazy i nie ma z tym problemu... w ogole to pytanie pojawia sie dosyc czesto na wielu forach i na tym tez bylo poruszane...z tego co pamietam lekarz odpowiedzial... TAK :lol:

zna ktos moze mame ktorej dziecko urodzilo sie jakies nie takie z powodu tego ze zafarbowala w ciazy wlosy? :roll:

jak patrze na ciezarne z odrostami na kilkanascie centymetrow.... to mi ich zal..okropnie to wyglada :?

dlatego ja farbuję szamponami - fakt ze na krócej starcza ale kolor schodzi równomiernie :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

z blondami to niestety niemozliwe :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Finka pisze:
jmijeczka pisze:

Ale chyba istnieje ryzyko że farba się nie przyjmie. Tak gdzieś wyczytałam. Podobnie z trwałą. Dlatego ja czekam dla spokojności do końca ciąży :D

Zawsze mi sie przyjmowala.. trwalej nigdy nie robilam bo nie mam takiej potrzeby wiec nie wiem..

_Lilith_ pisze:
jak patrze na ciezarne z odrostami na kilkanascie centymetrow.... to mi ich zal..okropnie to wyglada

Dokladnie... :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No właśnie:)

Zapraszam tu http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=2996
i tu http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=8786

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Również miałam farbowac sobie włosy, już zakupiłam farbę i mama mi odradziła. No więc zaczęłam szukać. Nie musiałam długo. Kilka tygodni temu w Programie I Polskiego Radia wypowiadała się jakaś lekarka, że do końca nie znamy skutków farbowania włosów w ciąży, więc ona odradza. Mi to wystarcza i mam odrosty, ale zawsze dbam o fryzurę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jeszcze dziecko urodzi się rude albo włosy mu wypadną :heh: :g^^: Pamiętajcie, żeby nie przechodzić pod drabiną(zawsze może na głowę spaść) :wink: nie łapać się nigdzie jak się wystraszycie i inne takie..Kurde nie znamy skutków farbowania bo ich nie ma i tyle..ilu lekarzy tyle opinii, ale założę się, że 90% z nich jest na tak..pozostałe 10 jest powyżej 80 :twisted: Nawet moja babcia się pytała czemu w końcu nie pofarbuje tych odrostów w pierwszej ciąży..a ja po prostu nie miałam kasy na farbę :lol: to mi zafundowała

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

marysia 87 - ależ farbuj sobie do woli. Ja tylko mówię, że jest to ingerencja chemii - w okresie ciąży zupełnie niepotrzebna:). Na wielu produktach są zastrzeżenia odnośnie stosowania ,a wiesz, czemu nie ma ich na farbach? Ponieważ żadna kobieta w ciąży nie jest taka głupia, żeby je w ciąży testować:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
Na wielu produktach są zastrzeżenia odnośnie stosowania ,a wiesz, czemu nie ma ich na farbach? Ponieważ żadna kobieta w ciąży nie jest taka głupia, żeby je w ciąży testować
Możesz podać kilka takich produktów ? :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tak, sa to rzeczy bardzo chemiczne - to leki Lilith:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czy farba może być lekiem :idea: pewnie i może..Podaj mi choć jeną rzecz, która nie ma w sobie chemii..Założę się, że używasz tysiące rzeczy tak samo chemicznych jak farba do włosów..Myjesz się naturalnym mydłem?nie używasz balsamów?Jesz same zdrowe rzeczy..wśród tego wszystkiego, dwukrotne nałożenie farby w ciąży to pikuś..Tylko śmieszy mnie odstawienie czegoś, co i tak się używa..to tak jak rzucenie palenia, żeby popaść w alkoholizm.. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
Na wielu produktach są zastrzeżenia odnośnie stosowania
Na wielu produktach, hmmm rozumiem, że na wielu lekach miałaś na myśli, a temat dotyczy farby do włosów jakbys nie zauważyła. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tak sobie myślę, a trochę zmęczona jestem, że gdyby chemia stosowana na głowę była w ciąży jakimś problemem, miałybyśmy do dyspozycji specjalne szampony dla ciężarnych, superniechemiczne lakiery do włosów dla ciężarnych oraz żele i gumy dla ciężarnych. I gdyby to był problem, na bank znalazłaby się firma, która by tę niszę zapragnęła zapełnić i z pewnością już dziś obok zwykłych farb stałyby farby dla ciężarnych :lol: na bazie henny na przykład ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xez, ty patentuj, a ja zostanę wspólniczką, pomysł na biznes bardzo, bardzo dobry! :okk:
Na hennę nie położysz już chemii, no i nie ma możliwości rozjaśniania, ale to pikuś :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cytuj:
Na wielu produktach są zastrzeżenia odnośnie stosowania ,a wiesz, czemu nie ma ich na farbach? Ponieważ żadna kobieta w ciąży nie jest taka głupia, żeby je w ciąży testować

eee. nie wydaje mi się...

jesli kobiety w ciązy nie moga stosować danego produktu to producent ma obowiązek o tym napisać na opakowaniu.

to nie "kobieta w ciąży nie jest taka głupia, żeby je w ciąży testować" tylko producent nie jest na tyle głupi, aby wypuszczać na rynek cos, co będzie szkodzić, a przez to, ze nie zamieścił takiej informacji na opakowaniu, narażać się na wysokie odszkodowania... stąd te nawoływania w instrukcjach obslugi kazdej farby by robic za kazdym razem test skórny itp.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Niech każdy kieruje się swoimi rozumem i będzie git:)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]