Dzisiaj jest pt sie 22, 2014 5:54 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Od ponad 2 tygodni mam wysypkę na brzuchu i swędzenie. Lekarz mi przepisał maść Hydrocortison HEXAL 0,5% niestety po tym było jeszcze gorzej więc kazano mi odstawić.Położna poradzila mi picie wapna i smarowanie zwykłą oliwą z oliwek ale to tez nie pomaga....... Wizytę mam u swojego ginekologa 28 lutego(środa) ale boję się czy to może zagrażać dziecku...... Proszę jeśli ktoś coś wie na ten temat niech pisze!!!
Z góry dziękuję za odpowiedź
Aha i zapomniałam dodać ze wysypka wyskoczyła na drugi dzień po posmarowaniu mi brzucha przez moją córkę swoim kremem "Bebe", ale myślę że po wapnie już dawno powinno to zejść a tu nic.....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A robiłaś może próby wątrobowe ? U mnie też pojawiła się wysypka na brzuchu, lekarz wysłał mnie właśnie na to badanie. Może lepiej chuchać na zimne i na wszelki wypadek się skuć i być spokojną, że to nic poważnego :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

cholestaza watrobowa nie objawia sie wysypka ani swedzeniem na brzuchu...tylko zaczyna sie od silnego swedzenia dloni i stop... :)

Ostatnio zmieniony pn lut 26, 2007 9:58 pm przez _Lilith_, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

lynns jak do tej pory nie wysłal mnie nikt na takie badania :roll: :roll: w środę mam kontrolę u ginekologa zobaczymy co powie........
Lila dzięki za informacje ja tylko na brzuchu mam wysypkę i swędzi a poza tym ok...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja w 17tc mialam straszna wysypke! zaczela sie niewinnie od paru krostek kolo pepka! w ciagu tygodnia "rozrosla" sie do kolan i na cale piersi! nikt nie umial mi pomoc. jezdzilam po roznych lekarzach ale nikt nie wiedzial do czego to jest! dopieor w szpitalu podali mi konska dawnke na odczulenie i przeszlo! jednak dlugo po tym mialam ciemniejsza skore w tych miejscach gdzie byla wysypka!

pocieszajace bylo to ze kazdy lekarz pomimo tego ze nie wiedzila skad sie to wzielo byl w 100% przekonany ze nie zagraza to dziecku! :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pavilion o matko to nieźle
A mój lekarz doradził tylko smarowanie oliwką dla dzieci ale wiecie że po tym jeszcze bardziej mnie wysypało :(
Już nie wiem czym moge sobie pomóc....... Pocieszają tylko że jak urodzę to przejdzie a jeszcze trochę do końca zostało :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Znalazłam takie coś w necie

I wszystko do mnie pasuje............

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przepraszam, ale nie możemy wklejać linków do innych forów :? Jeśli chcesz pomóc, streść własnymi słowami informacje, jakie były zawarte w tym linku :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Oki nie ma sprawy nie wiedziałam a chodzi mi o mnie o mój problem ...... :oops: :oops:

Osutka ciężarnych
DEFINICJA
Choroba skóry specyficzna dla ciąży pojawiająca się najczęściej po 35 tygodniu ciąży.

OBJAWY I PRZEBIEG
Osutka jest jedną z tzw. dermatoz ciążowych. W III trymestrze ciąży, na skórze pojawiają się drobne wykwity skórne, przypominające zmiany pokrzywkowe. Są one bardzo swędzące. Początkowo są to bąble lub grudki obrzękowe następnie w miarę rozwoju choroby mogą przechodzić w pękające nadżerki oraz rumień. Pojawiają się na brzuchu, najczęściej w miejscu rozstępów skórnych. a w miarę postępu choroby zmiany przechodzą na uda, pośladki oraz ramiona. Specyficzne jest to, że zmiany osutkowe nie pojawiają się w okolicy okołopępkowej. Schorzenie to nie wymaga hospitalizacji i najczęściej ustępuje w kilka dni lub tygodni po porodzie. Pojawia się przeważnie u pierwiastek i zazwyczaj nie obserwuje się jej nawrotów w kolejnych ciążach. Nie stanowi ona żadnego zagrożenia dla prawidłowego przebiegu ciąży czy też zdrowia przyszłego dziecka.

WEZWIJ LEKARZA, GDY...
W przypadku pojawienia się swędzących zmian na skórze należy zgłosić się do lekarza celem postawienia odpowiedniej diagnozy. W przypadku stwierdzenia osutki ciężarnych lekarz przepisze odpowiednią kurację lekową co pozwoli na uniknięcie powikłań choroby. Lekarz prowadzący może także zlecić konsultację dermatologiczną.

LECZENIE DOMOWE
W przypadku zmian skórnych należy przestrzegać odpowiedniej higieny ciała. W związku z tym, iż zmiany towarzyszące osutce są bardzo swędzące często dochodzi do rozdrapania zmian co w przypadku nieprawidłowej higieny może doprowadzić do zakażenia ran, utrudnionego ich gojenia oraz może spowodować pozostanie blizn. W czasie ciąży nie należy przyjmować żadnych leków jak również używać maści bez wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie tez zaczelo sie od kilku krostek na bokach brzucha. Jak podrapalam to sie zaczelo. Zrobily sie z tego takie wieksze wykwity. Moja gin wyslala mnie na proby watrobowe i wyszlo mi ze mam nieco ponad norme (Alp-Anp 118 przy normie 110, Alt 54 przy normie 40 i Ast 51 przy normie 43). Boje sie ze to cholestaza watrobowa. Ginka powiedziala ze mam lykac Sylimarol (taki ziolowy preparat na watrobe) a ja na wszelki wypadek smaruje to jeszcze pudrem w plynie, takim jak na ospe, bo pisze ze nie ma przeciwskazan dla ciezarnych. Ale byc moze te wyniki mieszcza sie w granicach bledu i to nie cholestaza tylko ostka ciazowa....Jakies swiatelko w tunelu:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki za odpowiedzi ja juz się tego pozbyłam ponad tydzień temu , po tym jak dermatolog przepisał mi 2 specyfiki i całe szczęście bo chyba bym juz nie wytrzymała ;)

Całuski !!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bardzo się cieszę, że już się nie męczysz :D Mam prośbę - czy mogłabyś podać nazwę, albo skład tych dwóch magicznych leków :wink: tak na przyszłość dla innych forumowiczek :wink: każdą z nas może to paskudztwo dopaść...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No wlasnie podaj nazwy tych lekow bo moze to cos pomoze....:)Ja ide do dermatologa.Narazie!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Oczywiście że mogę Wam podać nazwę , ale ja mieszkam w Niemczech i nie wiem czy te leki występują w Polsce ?

Pierwszy to krem do stosowania na dzień rano - Louis Widmer "Remederm Creme Fluide"

Drugi do stosowania na noc:
Ecural Fettcreme 50g

Mi pomogły więc jak są w Polsce to polecam ;)
I przepraszam że odrazu Wam nie odpisałam :oops: :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki bardzo za pomoc :D W razie czego będziemy szukać polskich odpowiedników. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]