Dzisiaj jest śr gru 17, 2014 8:52 pm

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

owoce jeść jak najbardziej. waściwie wszystkie. ale raczej przed posikami niż po. w szpitalu dietetyczka powiedziała, że owoce są trawione szybciej niż pozostałe pokarmy. podczas gdy pokarm nadal zalega w żołądku i jelitach, owoce już połowiczbnie strawione, nie mają jak się przedostać dalej w systemie trawiennym, zaczynają fermentować i mogą powodować bardzo silne gazy i wiatry.

coś w tym jest.

http://www.jamesodowd.net/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja zajadam się pomarańczami:)
Z soków to obowiązkowo z buraczków, często porzeczkowy a czasami robimy z mężusiem marchewkowy w sokowirówce. Zajadam się też czerwoną papryką. Narazie nie biorę żadnych witaminek, bo wyniki mam bardzo dobre.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja wcinałam wszystkie a był taki czas że za sok pomarańczowy dałabym sie zabić i pochłaniałam go kartonami poza tym jadłam jabłka anansa pomarańcze mandarynki no chyba wszystko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

podczas najwiekszych mdlosci zajadalam sie pomaranczami.. pozniej mialam jazde na ananasy.. nawet wszystkie soki jogurty lody musialy byc ananasowe.. teraz codziennie wcinam banany jablka pomarancze.. i co najlepsze nie mam zamiaru przestawac :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie straszcie z tymi cytrusami, bo ja mam hopla na punkcie ananasów, pomarańcze są za słodkie, ale taki kwaśny ananas to jest to:)
Od słodkiego mnie odrzuca, nawet odkryłam istnienie gorzkiej czekolady, która teraz smakuje bosko:)
Mam problem z sokami- wszystkie są potwornie przesłodzone, żeby uzyskać pożądaną słodycz musiałabym do wody wlewać parę kropelek :lol: Może macie jakieś typy mało słodzonych soków?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

potfur, polecam soki jednodniowe, to takie w małych szklanych butelkach, świeżo wyciskane a nie z koncentratów
w sklepie zawsze stoją w chłodziarkach
co prawda drogie jak nie wiem co, ale sok marchewkowy ma smak marchewki, jabłkowy jabłka itd :) i nie są słodzone

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja potrafie litrami pic sok jablkowy... i od czasu do czasu pomaranczowy.
i z tego co wiem, to nie prawda, ze nie mozna go pic w ciazy, raczej ograniczac (a tez nie rezygnowac) w czasie karmienia piersia.
co do owocow to wszystkie na jakie mam ochote... a najwieksza mam na marakuje i ananasy (rownniez te z puszki). nie jem raczej gruszek i bananow, bo kompletnie nie mam na nie aptetytu przez cala ciaze...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki dziewczyny za odpowiedź:) Dziś kupiłam sok pomidorowy z bazylią i drugi z chili z Fortuny- może to będzie wyjście:) A wczoraj miałam tak ogromną ochotę na sok banan-marchew-jabłko, że po ponad dziesięciu minutach stania i porównywania zawartości cukru wybrałam najtańszego Lewiatana- miał najmniejszą ilość cukru i to było to [no, może nie do końca, bo i tak czułam słodycz, ale nie było to tak ulepkowe, jak w Kubusiach czy Pysiach:/]
Jak wypróbuję te pomidorowe, to napiszę wrażenia:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no ja pomaranczowy soczek potrafie litrami pic...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mysiek - marchewkowy jednodniowy daje nieźle radę :D grejpfrutowy też :)

Gdy idę z kimś "na kawę" zamawiam często wyciskane na świeżo soki: głównie grejpfrutowy, z marchwiowy lub z marchwiowo-jabłkowy. W domu wybieram wodę mineralną z duuuużą ilością soku z cytryny.

A inne owoce (porzeczki, wiśnie, jabłka, brzoskwinie i śliwki) wcinam codziennie po kilka razy i nie mam żadnych problemów z zaparciami.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wedlug mnie to glupota ze nie wolno jesc owocow cytrusowych jezeli nie ma sie na nie uczulenia a przy tym sa jeszcze najzdrowsze np. grapefruit zbija nadcisnienie.. :D a co do soczkow to najchetniej pije kubusie moj mama gdy byla w ciazy z moim bratem czesto pila takie soki i dzieki temu moj brat mial ladny kolor skory.. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja jem dużo jabłek i bananów 8)

A jeśli chodzi o soki to pomidorowy <miewam skurcze łydek>

i Kubusia marchew, banan, jabłko,

I teraz mam zamiar podłączyć sokowirówkę i robić sok marchwiowy :wink:

Ps. Słyszałam że picie minimum 1 szklanki dziennie soku z marchwi zbrązowi cerę mamie i maluszkowi .... myślicie że to prawda :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Słyszałam o ograniczaniu cytrusów, truskawek i pomidorów, a także o nie przesadzaniu z mlekiem i nabiałem, bo to wszystko może uczulać, ale głównie w czasie karmienia piersią, a nie w ciąży. Trzeba by było chyba jeść 2 kg pomarańczy dziennie, żeby zaszkodzić dziecku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Gdzieś czytałam żeby jeść 3-4 owoce dziennie. U mnie problem polega na łakomstwie. Cokolwiek złapię, zjadam całą paczką, nieważne czy to śliwki, czy mandarynki. Jem też co dzień 1 grapefruita - gdy robię przerwy, zaczyna mi w nocy lecieć krew z nosa-brak wit.C. Truskawki też jadłam całymi paczkami, aż dostałam alergicznych plam na twarzy. Z warzyw - głównie marchewki, pomidory i zielone ogórki. Pomidory uwielbiam, mogę je jeść całymi siatkami. Z zaparciami nie mam problemu, a nawet czytałam żeby jeść dużo owoców, jeśli tak jak ja bierze się żelazo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Yadzialena pisze:
ja jem dużo jabłek i bananów 8)

A jeśli chodzi o soki to pomidorowy <miewam skurcze łydek>

i Kubusia marchew, banan, jabłko,

I teraz mam zamiar podłączyć sokowirówkę i robić sok marchwiowy :wink:

Ps. Słyszałam że picie minimum 1 szklanki dziennie soku z marchwi zbrązowi cerę mamie i maluszkowi .... myślicie że to prawda :?:

Mi sie wydaje że prawda moja mama gdy była w ciąży z moim młodszym bratem piła dużo takich soczków nie zauważyłam żeby moja mama miała brązowsza skóre ale za to mój brat taką miał i pózniej po porodzie rónwież takie soki i miał ładną brązową cere.. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

"kania111" Jeżeli leci ci często krew z nosa to może powinnaś organizm wzmocnić witaminą K.. :D mojemu mężowi też często krew z nosa leciała..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Teraz mi już na szczęście nie leci, bo jem co dzień cytrusy. Nie wiem co jest w grapefruicie ale odkąd jem jednego dziennie, problem minął.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Yadzialena mysle ze z piciem soku z marchwi to prawda ze poprawia sie koloryt, ale nie na kazdego to dziala, pamietam jak bylam mlodsza pilam litrami kubusie, tak samo jak moja siostrzenica, tyle ze ona miala az stópki i dłonie pomaranczowe wręcz a ja nic ;)

Dobry jest sok z natki pietruszki, z duza iloscia soku z cytryny, z dodatkiem cukru (tylko tu nie kazda moze sobie powzolic na cukier ;) ) ale ogolnie smakuje jak sok z kiwi a pomaga na problemy trawienne, wit C, kwas foliowy i żelazo!! :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No ja już zaczęłam eksperymentować :P

Piję codziennie 0,5 l soku z marchwi i jabłek z sokowirówki 8)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]