Dzisiaj jest pn paź 14, 2019 12:34 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 244  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej
Moja dzidzia dzisiaj przez całą noc szalała i od rana też łobuzuje. Ma takie cykle że dobę śpi i dobę szaleje. Kupiliśmy pierwszą rzecz dla bobaska. Szukaliśmy kombinezoniku na zimę ale nie było i kupiliśmy 2 pary skarpeteczek. Takie malusieńkie są :mis: Takie porządne zakupy zacznę dopiero pod koniec listopada, początek grudnia.
Jak tam samopoczucie w te jesienne dni :?: Dzisiaj chociaż jest piękna pogoda. Ale wczoraj zrobiłam pranie i nie mam w czym wyjść. A mam tylko jedne spodnie ciążowe. Chyba muszę jeszcze coś kupić.
Wizytę u ginekologa mam 9 października więc wtedy pewnie coś ciekawszego napiszę :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja mam wizytę 6.10 i zaczynam się już niecierpliwić, muszę na gina wpłynąć, żeby mi wizyty częściej wyznaczał bo mam koszmary już, że łobuz się nie rozwija bo mu brak miejsca...:/ Łobuz w sensie dziecko, nie gin ;) Poza tym mogłabym cały czas spać i spać - a wszędzie piszą, że II trymestr to góra energii :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej Dziewczątka ;)
Śledzę Wasze forum i trzymam mocno kciuki za Was wszystkie...ja też słyszałam o baloniku i że każda następna ciaża badzie łatwiejsza(ten podobno pocieszający argument-dla mnie był przerażający) Też miałam krwawienia i bóle brzucha-krwawienia podobno spowodowane są niewydolnością szyjki macicy-bóle-bo się rozciąga i najczęściej bolą więzadła!! właśnie tak w biodrze!!Mój lekarz też mówił,żebym wytrzymał do 32 tyg-wytrzymaliśmy do 37!! Więc się nie stresujcie ;) Wszystko to "normalne" ;) Dla mnie słowo " normalne" w ciąży nabrało szczególnego znaczenia...;) Kochane-nie poddawajcie się!! bądźcie dobrej myśli!!wierzcie-wiara czyni cuda i góry przenosi!! Życzę Wam z całego serca zdrowych , cudownych rózowych Bobasków!!Trzymam kciuki!! I Wituś też :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziękujemy bagraga za kciuki. Trzymaj, trzymaj dla mnie to tak do stycznia :wink: Mój chłopaczek to już mi się co noc śni, że go trzymam w ramionach i całuje słodką buźkę :smo:
Gratuluję synka :brv: :kla: :brv:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak bagraga słowo normalne w odniesieniu do wielkości macicy, dziecka i ciąży w ogóle nabiera dla nas znaczenia - cudowne, rewelacyjne, daje nadzieję i optymizm:)

Dziewczyny mam pytanie - od dwóch dni twardnieje mi macica - na szczęście nie non stop tylko tak raz na jakiś czas, szczególnie rano. Wróciłam więc do no spy a jak jest mega twarda to do relanium (na razie na szczęście raz). Nie wiem czy mam pędzić do szpitala (niedziela....) czy się po prostu uspokoić;). Dodam, że twardnieje mi prawa strona - ta z dzieckiem, a czasami czuję jak się wybrzusza w różnych miejscach ale ty chyba nie mogą być jeszcze ruchy dziecka co? w 16tc ???? Ostatnio spotkałam się z koleżanką, która jest w 30 tc i ona to miała twardy brzuchol ale na takim późnym etapie to chyba normalne, a teraz? Kurde nie wiem...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lisa jeśli twardnieje ci brzuch ale nie masz przy tym żadnych bóli to chyba nic takiego. Mi też miej więcej od tego czasu co tobie macica się napinała i jest tak do tej pory. Są to niby skurcze Braxtona i są normalnym objawem. Powiedziałam o tym swojej ginekolog to powiedziała żebym brała nospe i brzucha nie dotykała. Każde dotknięcie, zmienienie pozycji a nawet silniejsze ruchy dziecka powodują napięcie się macicy. Tak mi powiedziała. Ciekawa jestem czy nie za późno ci o tym piszę i czy poszłaś może już na pogotowie. Słyszałam że dziewczyny biorą też magnez na takie coś. I tak sobie myślę że jutro kupię sobie takie tabletki musujące magnezu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

KOCHANA MOJA!!!!:) :sss:
Uspokoiłaś mnie na maxa:) A już to o ruchach dziecka pasuje mi jak ulał;) Bo mnie się wydaje, że coś zaczynam czuć i to coś (taki bąbel podskórny) jest idealnie kompatybilne z twardnieniem macicy, tzn jak poczułam coś jakby bąbla to równocześnie miała wrażenie, że macica mi się napręża.
Na razie biorę no spe i nie panikuję. Zadzwonię jeszcze jutro dla świętego spokoju do dżina i zobaczę co mi powie:) Aha - bóle mam, nawet silne ale czasowe - ale nie silniejsze, niż wcześniej się zdarzały.
No i muszę przestać dotykać brzucha... :/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

no i zapomniałam się "pochwalić" , zadzwoniłam w pon do lekarza, oczywiście na dzień dobry zjebka, ze czemu tak późno dzwonię itp no i wylądowałam na awaryjnej wizycie. Macica jest gotowa do skurczy... ciut za wcześnie, nie? :( Nauczka dla mnie, żeby nie bagatelizować takich rzeczy i działać instynktownie, a nie przeczekiwać.... Biorę relanium i pomaga, dzisiaj już nawet nie była twarda jak kamień, tylko twarda... Poza tym małe zdrowe, i co najważniejsze - chyba mi się robi jedna jama macicy, jest całkiem sporo miejsca:) tylko żeby mięśnie wytrzymały.... W poniedziałek normalna, planowana wizyta to cię dowiemy więcej:) Doktor już widział płeć, ale jak mu powiedziałam, że mam przeczucie na dziewczynkę, to się tylko uśmiechną pod nosem i powiedział, że jednak mało widać :lol: I teraz mam zagadkę :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja dzisiaj też wylądowałam na wizycie awaryjnej. Tylko nie pojechałam do Łodzi a poszłam szybko tutaj u siebie w mieście. Od rana miałam jakieś brązowe plamienia i macica bardzo często zaczęła się napinać. Oczywiście od razu rozpacz, że coś nie tak skoro są plamienia. Lekarz kazał leżeć i przepisał mi kaprogest (zastrzyki co 4 dni). Jakby pojawiła się czerwona krew to mam natychmiast jechać do szpitala. A tak to z dzidzią wszystko dobrze. Chyba ma dużo miejsca bo znowu zmienił pozycję i teraz jest główką do dołu. Ale z niego wiercipięta. Waży już prawie 700g.
Musimy uważać na siebie i każde niepokojące objawy konsultować z lekarzem. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No to witaj w klubie kochana... :( Ja też miałam plamienia, ale przeszły dzięki Bogu :) Na razie jadę na relanium i zobaczymy co w poniedziałek... Leżeć, leżeć, leżeć :) Kaprogest na podtrzymanie ciąży... ja myślę, że po 20tc dostanę fenoterol - przeciwskurczowy, masakryczne objawy uboczne ale skuteczny :) A zadzwoniłaś do swojego lekarza prowadzącego? Ja bym zadzwoniła - niech wie co się dzieje...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

..Witajcie dziewczyny mogę sie przyłączyć??? również mam dwurozna macicę , jestem w 14 tyg ciąży i 5 letniego syna...może tyle na początek.. :-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hehe Witaj zana!!!:) my się znamy z bociana :) Tylko tam mam inny nick:)
Zbieram się do gina:) Trzymać kciuki proszę:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj Zana :) Napisz jak tam przebiegała twoja pierwsza ciąża. W którym tygodniu ciąży urodziłaś i czy siłami natury :?:
Lisa to odezwij się po wizycie :)
U mnie plamienie ustało. Wczoraj złapał mnie straszny ból w prawej pachwinie. Nie mogłam ruszać nogą. Boli mnie jeszcze dzisiaj i ciężko mi się chodzi. Nie wiem co to może być. W czwartek jadę do lekarza ciekawe co mi powie. Dzisiaj też strasznie leciała mi krew z nosa :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

llisa pisze:
hehe Witaj zana!!!:) my się znamy z bociana :) Tylko tam mam inny nick:)
Zbieram się do gina:) Trzymać kciuki proszę:)

hej...domyśliłam sie że to Ty :-) oczywiście że trzymam kciuki i daj znać jak tylko wrócisz :-)

Atlanta80 - a więc pierwszą ciążę przeszłam zupełnie bezproblemowo ,powiem więcej...BEZOBJAWOWO ...zupełnie nie czułam że jestem w ciąży do samego 9 miesiąca , wtedy jeszcze nie wiedziałam że mam dwurożną macice,wykryto tą wadę u mnie dopiero niedawno...byłam w 5-tym tyg jak poszłam potwierdzić ciąże i bardzo dokladnie lekarz szukał pęcherzyka którego jeszcze nie było widać ale za to stwierdził że mam dwurożną macice...żaden lekarz wcześniej tego nie wykrył bo jak wiecie napewno sie naczytałyście że najczęściej kobieta o tym nie wie i dowiaduje sie przypadkiem...
Przedewszystkim chce Was pocieszyć bo mówią ze to grozi przedwczesnym porodem , mała masą urodzeniową itd
Ja urodziłam zdrowego chłopaka pokaznego 3600kg w dodatku po terminie więc zupełnie odbiegam od tego co piszą i czym straszą... jedyne w czym mogła przeszkodzić dwurozność to to że urodziłam przez cesarskie cięcie..zero akcji porodowej mimo że po terminie i po kilku kroplówkach przyspieszających.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No więc tak.... Byliśmy u lekarza, jedyne co mam w normie to ciśnienie... Na widok wyników moczu pielęgniarka aż westchnęła - cóż, leczymy :) Macica niestety szaleje, jest twarda i nadal gotowa do skurczy... Na razie zostajemy przy relanium, no spie i Mg, jest jeszcze za wcześnie na fenoterol, leżę i mam być dobrej myśli. Dlatego moja rada prosto z :puk: - nie lekceważcie "stawiania się" macicy - gdzieś, ktoś mi powiedział, że spoooko, to normalne... NIE, to wcale nie jest normalne, wręcz niebezpieczne... Następna wizyta za 3 tyg. Tyle złych wiadomości.
Doktor powiedział, że bardzo możliwe, że już czuję ruchy:)
Za to w środku lepiej, rogi macicy nadal są, ale dzidzia ma dużo miejsca, jest zdrowa, wymiary ma idealne, termin USG idealnie pokrywa się z terminem ostatniej @ - 18.03.2009:)
No i wreszcie...
....iiiii ..... iiiiii.... taramtaram turururururururm....!!!!!!!!!!!

DZIEWCZYNKA !!!!

:pipi: :aa: :lala: :puk: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

llisa pisze:
No więc tak.... Byliśmy u lekarza, jedyne co mam w normie to ciśnienie... Na widok wyników moczu pielęgniarka aż westchnęła - cóż, leczymy :) Macica niestety szaleje, jest twarda i nadal gotowa do skurczy... Na razie zostajemy przy relanium, no spie i Mg, jest jeszcze za wcześnie na fenoterol, leżę i mam być dobrej myśli. Dlatego moja rada prosto z :puk: - nie lekceważcie "stawiania się" macicy - gdzieś, ktoś mi powiedział, że spoooko, to normalne... NIE, to wcale nie jest normalne, wręcz niebezpieczne... Następna wizyta za 3 tyg. Tyle złych wiadomości.
Doktor powiedział, że bardzo możliwe, że już czuję ruchy:)
Za to w środku lepiej, rogi macicy nadal są, ale dzidzia ma dużo miejsca, jest zdrowa, wymiary ma idealne, termin USG idealnie pokrywa się z terminem ostatniej @ - 18.03.2009:)
No i wreszcie...
....iiiii ..... iiiiii.... taramtaram turururururururm....!!!!!!!!!!!

DZIEWCZYNKA !!!!

:pipi: :aa: :lala: :puk: :lol:

GRATULUJEEEEE !!!!! :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Aha!!! Doktor kazał być dobrej myśli, poronienie już raczej mi nie grozi, potem będziemy jedynie walczyć, żeby nie było porodu przedwczesnego, więc powoli zaczynam się cieszyć :) No i poza tym jak długo można było sobie wmawiać, że ta ciąża to jakby kogoś innego...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lisa gratuluję córeczki :brv: :brv: :sw: :sw:
A jeśli chodzi o napinanie macicy to mi właśnie ginekolog mówiła, że to normalne :hm: Ciekawe co mi teraz powie na te moje dolegliwości. Po mojej wizycie w szpitalu w 9tc myślałam sobie że już nie chcę tam wracać. Ale teraz chciałabym nawet na miesiąc położyć się do szpitala byle mój synuś urodził się cały i zdrowy.
Lisa poronienie nam nie grozi i możemy się cieszyć. Ale tak naprawdę to do końca będziemy się zamartwiały żeby wszystko dobrze się skończyło.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No ja na razie jestem w jakiejś takiej euforii :) Chyba dopiero zaczynam się cieszyć z ciąży:)
co do napinania się macicy - mi twardniała do tego stopnia, że mogłabym ją spokojnie porównać do piłki od koszykówki... Poza tym jak twardniała np lewa strona to potrafiła się podnieść o 1-2 cm wyżej niż lewa... widać twardnienie twardnieniu nierówne. Mój lekarz powiedział mi też, żebym mówiła mu za każdym razem o bólach - on już sam oceni czy to się macica rozciąga czy może tfu tfu odkleja kosmówka....
Jeśli chodzi natomiast o szpital to ja miałam to samo - na początku mnie przerażała taka wizja, ale teraz - mogę leżeć do 18 marca włącznie;) co nie oznacza, że chcę :lol:
atlanta a wiesz skąd miałaś to plamienie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lisa mi macica twardnieje w podobny sposób. Mam wrażenie że ta moja ginekolog jakaś za szczęśliwa jest. Ale trudno, ufam jej. Ten lekarz u którego byłam tutaj nie umiał powiedzieć z czego to krwawienie. Ja bałam się że to może łożysko się odkleja, bo dzień wcześniej tak niefortunnie wstałam że bardzo naciągnęłam górną część brzucha. On stwierdził że gdyby to było łożysko to krwawiłabym bardzo. Moja szczęśliwa ginekolog z Łodzi pewnie powie że to było nic takiego, że to z polipów. I pewnie będzie kazała odstawić kaprogest. A ja czuję się jakoś bezpieczniej jak biorę te zastrzyki. Wizyty co 4 tygodnie to dla mnie za mało. Mam nadzieję że od 30tc będą co 2 tygodnie. Będę wtedy spokojniejsza.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 244  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]