Dzisiaj jest pn lis 24, 2014 3:59 pm

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Mam pytanie do dziewczyn, które mają implant antykoncepcyjny, bo jestem umówiona na wizytę i jestem zdecydowana, ale przerażają mnie trochę uboczne skutki, bo czytałam, że czasami nie ma miesiączki, a czasami jest np. przez miesiąc, pogorszenie skóry np. wypryski itp. Proszę napiszcie dziewczyny czy miałyście jakieś skutki uboczne i czy jesteście zadowolone z implantu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mam implant i jestem bardzo zadowolona, z tym ze przed zastosowaniem jakiejkolwiek metody anty powinnas zrobic test na poziom hormonow. ja mialam robiony, ale ja mam problemy z poziomem hormonow, nie wiem jak wyglada sprawa z dziewczynami ktore takich problemow nie maja.
nie pogorszyla mi sie cera, zadnych skutkow ubocznych, miesiaczki jako takiej nie mam, tylko plamienia w czasie kiedy powinna byc, czyli srednio co 28-30 dni.
przed zalozeniem implanta znieczulono mi miejsce wklucia, dziwne uczucie mialam tylko przez dzien lub 2. nie czuje go, widac tylko mala kropeczke w miejscu gdzie byl wkladany.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mozecie napisac cos wiecje o tym?
ile kosztuje, na jak dlugo :?: nigdy o tym nie slyszalam?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bo w polsce jest to niedostepne, w uk jest za darmo, jak reszta srodkow anty.
implant jest zakladany na 3 lata, oczywiscie mozna wyjac wczesniej, w wewnetrzna czesc przedramienia, lewego lub prawego zalezy ktora reka sie pisze.
u jednych spisuje sie rewelacyjnie u innych nie , maja obfite i dlugie miesiaczki, problemy z cera-ale to sa typowe objawy zle dobranej antykoncepcji.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mam nadzieję, że ja też nie będę miała żadnych skutków ubocznych, bo przed ciążą miałam problemy z cerą, w czasie ciąży też ( do 20 tygodnia) potem cera mi się poprawiła i nie chciałabym przeżywać koszmaru jakim jest trądzik w wieku 26 lat.

iwonaR25 Robiłaś ten test na poziom hormonów w Anglii ?

<nie pisze się posta pod postem / Ameneris>

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Iwona wow ... też o tym nigdy nie słyszałam ... fajna sprawa ....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tak robila tutaj. z tym ze ja mam ogolnie problemy z hormonami i dostalam bez problemu skierowanie, ale wiem ze niektore dziewczyny nie dostaly. nie wiem jakiego masz gp, bo ja mam spokoi z reguly dostaje to co chce, ale niektorych sie trzeba prosic

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja jeszcze nie moge sie zbyt wiele wypowiedziec na temat skutkow, bo dopiero mam go od 2 tygodni. Niestety moj lekarz nie postaral sie z wstrzyknieciem implentu i pozostawic mi mnustwo siniakow(ale to nie jest z winy implantu, tylko malych umiejetnosci lekarza). Teraz sie wszystko goi, wiec troche swędzi. Mam tylko mala kropke po wkłóciu. Jest to bardzo wygodne dla mnie ze wzgledu na to, ze nie musze pamietac o tabletce, a zdazalo mi sie zapominac. Pytałam mojej lekarki w Polsce o koszt takiego implantu. Powiedziala mi, ze sie ich nie wykonuje. W Anglii sie za niego nie płaci ale wiem, ze jego koszt to 100 funtow( okolo 420 zl)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Byłam u lekarza tydzień temu i nadal czekam na list z datą zaimplantowania. Czy to normalne?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja nie czekałam na żaden list. Po prostu w recepcji(po rozmowie z lekarzem) umowilam sie na wizyte. Zaznaczajac, ze chodzi o implant, bo wizyta musi byc dluzsza. A podczas rozmowy z lekarzem dostalam recepte na implant.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja tez nie czekalam na zaden list, poszlam do recepcji umowic sie na zalozenie (musisz powiedziec ze chodzi o implant) i poszlam jakies 2-3 dni pozniej. recepty nie dostalam bo przychodnia sama to zalatwia.

basiadol wspolczuje jakiegos nieumiejetnego lekarza, u nas w przychodni wykonuje to tylko jedna babka specjalnie przeszkolona do tego. dostalam znieczulenie i tyle, potem nic juz nie bolalo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pójdę tam jutro i jeszcze raz zapytam, tym razem w recepcji.
Basiadol współczuję tej ręki, widziałam niedawno zdjęcie na innym forum dziewczyny, która po zaimplantowaniu miała ogromnego siniaka. Mam nadzieję, że ja trafię na jakiegoś porządniego, co w Anglii graniczy z cudem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja zdjecia nie wrzucam, bo wygladalo to jak po jakims wypadku. Siniak byl na jakies 12 cm dlugi. Wygladalo okropnie, ale juz prawie cale zeszlo.
W recepcji napewno ci pomoga, tylko koniecznie wspomnij ze chodzi o implant, bo na to zapisuja cie na dluzsza wizyte.Powodzenia. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W Belgii kosztuje to 140 euro. Wlasnie zakupilam.
Mi lekarka powiedziala zeby do niej zadzwonic na zalozenie tego w pierwszych 5 dniach mesiaczki.

Obrazek

[*] Aleks - 22 tydz - 23.06.2007

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Minał prawie rok od założenia implantu i już się go pozbyłam. Nie dlatego, że był uciążliwy, ale bo staram się o dzidzię. Niestety miał on skutki uboczne, bo całkowicie odeszła mi ochota na przytulanki z mężusiem. Myślałam, że spowodowane to jest tym, że dopiero co urodziłam, itp, ale ja nigdy nie miałam problemów z Tymkiem, nigdy nie byłam zmęczona a i tak mi się nie chciało, teraz jak już go nie mam, znowu wszystko wróciło do normy. Poza tym stan mojej cery znacznie się pogorszył. Już raczej nigdy z niego nie skorzystam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

co do skutkow ubocznych to raczej nie nalezy tego czytac :? bo kazda jest inna i kazda inaczej zareaguje....
ja zalozylam spiralke mirene i nie czytalam, co to za skutki uboczne ona wywoluje.....ja narazie mam zadnych.... :D

w Niemczech niestety tak fajnie nie jest i jak kazda antykoncepcja jest tez i implant platny :roll: kosztuje jakies 300-400€ (zalezy od kosztow zalozenia) :wink:
tylko nastolatki do 18 roku zycia maja antykoncepcje za darmo :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czarnolaska pisze:
co do skutkow ubocznych to raczej nie nalezy tego czytac :? bo kazda jest inna i kazda inaczej zareaguje....
ja zalozylam spiralke mirene i nie czytalam, co to za skutki uboczne ona wywoluje.....ja narazie mam zadnych.... :D

No świetne podejście :?
Zerknij do tematu smutnej o zakrzepicy po tabsach.
Zawsze trzeba czytać ulotki i skutki uboczne, żeby świadomie podjąć decyzję, czy godzimy się na takie ryzyko, żeby potem nie było zdziwienia... :roll:
I jeszcze jedno... Na ulotkach zwykle jest informacja, właśnie przy skutkach ubocznych, która głosi, że przypadku wystąpienia takich i owakich objawów należy skontaktować się z lekarzem. Nawet nie będziesz wiedziała, że wypada wybrać się na wizytę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xezbeth moze troche zle sie wyrazilam :?
ale chodzilo mi nie o to, ze nie czytalam ulotki, tylko o to jakie opinie sie najczesciej czyta na necie...zazwyczaj te negatywne :roll:
dlatego pogadalam z lekarka na temat antykoncepcji, jaka ona mi proponuje po ciazy i w trakcie karmienia, dala pare ulotek...owszem te czytalam i tam tez sa skutki uboczne, ktore rowniez czytalam :roll:

tylko te wszystkie wypowiedzi.......ja nie biore, bo ona to miala i ja tez bede na pewno miala.... :?

jasne :P

ps. o smutnej czytalam :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kurcze mieszkam w UK teraz biore tabsy i zaciekawil mnie ten implant,no ale Ankalubsko pisze ze jej ochota odeszla,ja i tak mam mizerna no to by juz calkiem dupa byla z fiku miku.Niech cos w koncu dadza tym naszym chlopom bo mnie juz krew zalewa,rodzimy my,okres mamy my i jeszcze faszerowac sie tez my musimy :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jednej moze odejsc ochota a innej nie. Ja faktycznie nie mam zbytnio ochoty ale dlatego ze dzien w dzien jestem taka na maksa padnieta ze wieczorem mi tylko spanie w glowie a nie przytulanki.
Tylko ze ochota na przytulanki to najmniejszy problem zdarza sie ze przez pierwsze miesiace pojawiaja sie plamienia prawie non stop. Ja mialam prawie co dwa tygodnie niewielkie plamienia (wizyta u ginki nic nie wykazala, babka powiedziala ze tak czasem bywa przez pierwsze kilka miesiecy) teraz od jakiegos czasu okresu w ogole brak.
Ale nie kazdy efekt uboczny "dziala" na kazda kobiete.

Obrazek

[*] Aleks - 22 tydz - 23.06.2007

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]