Dzisiaj jest sob lis 01, 2014 1:58 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

strach przed porodem
ciaza 12%  12%  [ 12 ]
porod 88%  88%  [ 88 ]
Liczba głosów : 100
Autor Wiadomość
 Tytuł:
#

marta m_w ja tez sporo czytalam, wiele slyszlam, jednak chec ujrzenia i przytulenia dziecka byla dla mnie silniejsza niz strach i jak widac pozytywne nastawienie wiele mi dalo. Porod to naprawde najpiekniejsze co moze nas spotkac i nie ma sie czego bac!
Bo nawet jesli czasem boli to wszystkie zgodnie mowia, ze zaraz po bolu zapomina sie o wszystkim gdy tylko mozna przytulic swoje dzieciatko.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kobietko!

Nie kwestionuję zasług wszelkich szkół rodzenia, mimo, że z braku takowych w mojej Pipidówce, do żadnej nie uczęszczałam.

Pomyśl jednak tak:

Naturalne to jest urodzić dziecko...

Nie ty pierwsza, nie ty ostatnia...

Twoja mamusia sobie poradziła, przed nią twoja babcia, prababcia, prapra... itd :D :D :D I miliardy innych kobiet...

Najprawdopodobniej będzie boleć jak jasna cholera, ale jedno ci mogę zagwarantować:

jeśli jesteś normalną kobietą z normalnie rozwiniętym instynktem to w momencie, gdy tylko położą ci na brzuchu tę małą, oślizłą, zakrwawioną istotkę; gdy on/ona będzie jeszcze z tobą połączona pępowinką; gdy zacznie pełzać do twojej piersi; gdy zobaczysz te malenie paluszki, paznokietki - wtedy zakochasz się w niej na zabój, nieodwołalnie i do końca życia.

Wiem, bo dwa razy to przechodziłam, a wkrótce przeżyję po raz trzeci.

O bólu porodu nigdy nie zapomniałąm, ale w pewnym momencie stał się on tak nieistotny, że sama się z siebie śmiałam....

POWODZENIA!!!! :papa:

:flo:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A mnie z kolei nie przeraża ból, tylko igły, strzykawki, kroplówki. Mdleję przy każdym pobieraniu krwi. Tydzień przed nim już ze strachu nie śpię. Gdy idę na badania kontrolne do szpitala, już na jego widok robi mi się słabo. W szpitalu jest tak duszno że zbiera mi się na wymioty (lubię chłód, muszę spać przy otwartym oknie, nie znoszę żadnego zaduchu, to samo jest w centrach handlowych - unikam ich, bo z zaduchu zaraz mi słabo). A najgorszą zmorą porodową jest to że muszą mi założyć wenflon-gdy o tym pomyślę od razu mi lecą łzy. Nie wiem jak poradzić sobie z lękiem przed kroplówką.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Strach jest strachem, rozumiem to. Ale zakładanie wenflonu nie boli, czuje się tylko ukłucie, jakby komara. A samego wenflonu to już wcale nie czujesz.
Mnie w czasie tego poorodu przekłuwano 5 razy. A po porodzie poprosiłam o wyjęcie wenflonu, bo miałam w zgięciu łokcia i brałam ampicylinę w tyłek. Cóż...
Mnie natomiast przeraża dentysta. Wolałabym już kilka razy urodzić sn, niż dać sobie zaborować zęba :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kania111 pisze:
A mnie z kolei nie przeraża ból, tylko igły, strzykawki, kroplówki. Mdleję przy każdym pobieraniu krwi. Tydzień przed nim już ze strachu nie śpię. Gdy idę na badania kontrolne do szpitala, już na jego widok robi mi się słabo. W szpitalu jest tak duszno że zbiera mi się na wymioty (lubię chłód, muszę spać przy otwartym oknie, nie znoszę żadnego zaduchu, to samo jest w centrach handlowych - unikam ich, bo z zaduchu zaraz mi słabo). A najgorszą zmorą porodową jest to że muszą mi założyć wenflon-gdy o tym pomyślę od razu mi lecą łzy. Nie wiem jak poradzić sobie z lękiem przed kroplówką.

kania spoko dasz rade z tym wenflonem. Ja tez sie zawsze tego balam. Na sam widok igly juz juz bylam zielina i gotowa zemdlec..ale wiesz co?? Podczas porodu mogliby mi wbijac te igly ile wlezie....to PIKUS w porownaniu do porodu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Enja pisze:
spoko dasz rade z tym wenflonem. Ja tez sie zawsze tego balam. Na sam widok igly juz juz bylam zielina i gotowa zemdlec..ale wiesz co?? Podczas porodu mogliby mi wbijac te igly ile wlezie....to PIKUS w porownaniu do porodu.

Jakie to pocieszajace :twisted: Hihi....

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]