Dzisiaj jest wt wrz 02, 2014 6:39 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Czesc babeczki,
Mam pytanko bo wrazie jakbym byla w ciazy chcialabym wiedziec co niemoge jesc czy pic.
Wiem ze kawa szkodzi,ponoc herbata tez,sok malinowy taksamo,alkohol-chociaz ja niepije..
Czy sa jakies przyprawy,dania,czy napoje co niewolno spozywac w czasie ciazy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kawe mozna jak ktos musi ale 1 dzienna
Herbata jest dozwolona ale slaba najlepiej z cytrynka
Ostatnio czytalam, ze nie mozna ponoc jesc ziemniakow i chleba :shock:
nie wolno coli i napojow gazowanych ( ja pije czasem w malych ilosciach)
nie jesc slodyczy i zbyt duzo tluszczow
jesli jest podejrzenie toxo to nie mozna jesc surowych wedlin, miesa oraz ryb wedzonych i surowych
Jednym slowem jesc duzo owocow i warzyw, chude miesko, sery, bialko, pic mleko, jesc jaja pic wode i urozmaicac posilki :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ojj, no to u mnie bedzie ciako bo po pprzetowrach mlecznych mam wyrzuty na skorze bardzo brzydkie :roll:
No chyba ze bede w malych ilosciach.
Slyszalamtakze niusia ze niepowinno sie pic imbiru swierzego gdziesbo moze powodowac poronienie,a gdzie indziej ze jest bardzo dobry na nudnosci?i komu wierzyc?

a soki to pijesz?jakie sa najzdrowsze?z marchwi mozna duzo pic?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj!
Ja wiem napewno,ze się nie powinno jesć np.tatara ale jak byłam w 1 ciąży 6 lat temu to piłam coca-cole bo miałam chęć jadłam czekolady i to dużo...kawkę piłam rozpuszczalną z mlekiem nie ma chyba czegoś tak konkretnego co można a czego nie..wydaje mi się ,że Twój organizm w razie czego sam bedzie się domagałą czegoś co potrzebuje a eliminował te potrawy które moga zaszkodzić..Tak mi się wydaję ale ekspertem nie jestem od żywienia :D
Teraz też jestem w 6tc.licząc od ostaniej @ i mam ochotę na wiele rzeczy ale zanim je zjem to mi ta chęć przechodzi.. :D
Nadal napewno pije 1 rozpuszczalną ,słabą kawkę z mleczkiem to nie zaszkodzi :wink:
Pozdrawiam cieplutko :D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja to kawy tu wogole niepije a jak pije to z ekspresu bo tu pija niedosc ze male to bardzo silne...bleee
Ale ,moze i tak bedzie hihii z tym ze organizm sam bedzie mi wybieral.
Ostatnio wiecie co, niewiem czemu i jak ale wciaz warzywa bym jadla,pila soczki i owoce...a przeciez nigdy tak niemialam zeby salate codziennie wcinac.
Przepraszam was ale klawiatura mi niewstawia liter,a jak wstawia to gdzie indziej...

Kamisia, a jak sie czujesz?masz jakies objawy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

iwus soki pije .. wszystkie na jakie mam ochote :)
Jest mniej wiecej jak napsiala Kami_sia ..ze nie ma scislej reguly co jesc, a co nie, jednak nie kazda potrawa na ktora masz ochote okaze sie dla twojego organizmu pozyteczna. Ja mialam nieodparta ochote na Mc Donalda i po zjedzeniu jego pierwsza rzecza ktora szukalam to byl kibelek, zeby go zwrocic ... ;) takze twoj organizm wie najlepej czego potrzebujesz.
Ja nie slyszalam zeby imbir powodowal poronienie, pomaga na mdlosci.
Jak nie mozesz przetworow mlecznych to musisz ginki poprosic o jakis preparat z wapniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chyba objawów ciąży nie mam za bardzo tzn.nie mdli mnie chyba że jak otworze oczy rano ale to nie reguła ,czasem bardzo delikatnie mi siię w głowie zakręci pozatym te zmiany na chęc czegoś do zjedzenia..ja mówie,że wpadam w skrajne emocje czasem :D :D
Raz ogórek, popijam to za kilka minut mlekiem i tez jest Ok raz mandarynki a za chwila ochota na kakao,zgroza...
Natomiast odrzuciło mnie w dużym stopniu od napoi gazowanych dla odmiany ale to jeszcze się zdąży zmienić jakieś tysiąc razy znając mnie :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kami_sia ... oj zmieni ci sie zmieni :D bedziesz miala tak tez, ze bedziesz miala na cos ochote, podejdziesz do lodowki zeby to wyciagnac i nagle ci sie odechciewa tego, albo masz ochote na cos innego :)
Wazne jest tylko tez to, zeby jesc rozsadnie i nie opychac sie za dwoje, bo to nie ma sensu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mówią,że każda ciąża jest inna...to fakt jak byłam w ciąży z synem te 6 lat temu bo opychałam się za dwoje ale to sporo później juz właściwie na koniec ...czekoladą a na cole miałam chęć cały czas..teraz jest inaczej ale z tym podejściem do lodówki to masz absolutna rację ja to juz mam :D :D
Napewno nie dopuszczę do tego tyum razem żeby tak przytyc jak w poprzedniej ciąży owszem schudłam z nawiązką i waże tyle ile powinnam tzn. teraz poszło mi troszkę do góry ale już tak nie będzie jak poprzednio bo jedzenie za 'dwoje" to jedzenie "podwójnie mądre" :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hehe jestem dopiero na początku bo ok 4 tydz ale też już miałam "zdarzenie z lodówką" :) Szkoda że nie można ryb wędzonych i wędlin, ja tak bardzo lubię polędwice łososiową, nawet na nią mam ciągle ochotę, ale sie powstrzymuję :) A to prawda że soku malinowego nie wolno-dlaczego???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

z tym sokiem malinowym tez pierwsze słysze...
Magdat na kiedy termin? bo u mnie z ostatniej @ wychodzi 22 września
teraz tez bym miała ochotę coś przegryść ale nie mam pojecia co...paranoja.. :D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mi wychodzi 29 wrzesnia :) Gdzieś sobie wyliczyłam na kalkulatorze w onecie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to idziemy praktycznie "łeb w łeb" a jak sie czujesz wogule? masz na coś chęć szczególnego a może Cie odrzuca na coś konkretnego?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

z tym sokiem malinowym tez nei slyszalam nic :shock: wrecz przeciwnie jak jest sie przeziebionym to lekarz mojej ciezarnej kolezance kazal pic herbate z sokiem malinowym lub lipowym.

Magdat mozna jesc te wedliny, ryby itd, jesli nie masz toxoplazmozy nowej, jesli masz przeciwciala to mozesz jesc do woli :D tylko trzeba sie zbadac na to :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Przeczytalam, ze nie wolno soku z malin kobietom w ciazy, bo moga powodowac skurcze macicy :shock: :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dołączam się również do zdziwienia apropo tych malin a właściwie soku z nich :shock: :shock: :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

aha przezytalam glebiej i okazuje sie, ze to nie wolno pic herbaty zaparzanej z lisci malin, zwykla herbnta z sokiem malinowym jest ok, jesli ciaza nie jest zagrozona, bo jesli istnieje ryzyko poronienia przez nadmierne skurcze macicy, to moze taki sok powodowac ich wiecej, bo dziala obkurczajaco

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hejka ja juz po obiadku ale zjadlabym cosik jeszcze.
No ja z tym sokiem malinowym to tez bylam w szoku bo zawsze myslalam ze on moze tylko na zdrowie wyjsc...ale niebede w przyszlosci ryzykowac heheh...
Spac mi sie znowu chce,oczy to mnie od tego chyba pieka juz....
I brzusio rwie.Przy tamtej ciazy to tez czulam tak,ale teraz to chyba troszke bardziej.
Moj dzisiaj powiedzial,"jak sie czujesz?"a ja mu ze spiaca jestem i zmeczona jakos a on" Wciazy jestes chyba2 :shock: Hehehe fajnie jakby wywrozyl...
Ojjj jaka ja glupia jestem ,bo zaczynam sie nakrecac :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wlasnie przeczytalam tez, ze nie mozna jesc grzybow i pieczarek bo sa toksyczne :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ojj o tych grzybach to dobrze wiedziec bo ja je uwielbiam.l... :?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]