Dzisiaj jest ndz lis 23, 2014 2:12 pm

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 291 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

heloo

pierwszy trymestrrr ohhhh ciezko bylo
wymiotow niemialam ale mdlosci noi zgaga zawsze rano najgorzej na dodatek opracowlam przez cala ciaze ale najgorzej bylo przez pierwsze3-4 miesiace wracalam do domu ledwo trzymajac sie na nogach padalam na lozko i zero reakcjii ruchu niczego zmeczenie maksymalne
noi bol podbrzusza itd przy chodzeniu bardzo czasem bolal mnie prawy jajnik czyli ram gdzie ciaza byla.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej dziewczyny
przeczytałam forum od początku i... pewnie zaraz mnie okrzyczycie ale... jestem w 6tygodniu i widziałam dzidzi na usg... ale strasznie się o nie boje. Jak mam objawy - a mam nudności mega, piersi takie że sesja do playboya mile widziana :wink: i brzuszek wystaje juź trochę - to się cieszę bo wiem ,że maleństwo jest w środku. Ale co siku sprawdzam papier, jak mam śluz to też sprawdzam czy to śluz itp...
Co robicie żeby odganiać złe myśli? Moja gin powiedziała, że jak ciąża nie spadnie do 8 a najlepiej do 12 tygodnia to można się cieszyć.
Ja już chcę się cieszyć i się nie bać. Biorę duphaston. czy któraś z was też go bierze? Ja mam go brać bo przed ciążą też brałam, żeby dopomóc fasolce.
Buziaki i gratulacje dla wszystkich zafasolkowanych :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pierwszy trymestr ciazy znakomite samopoczucie mialam,raz tylko mdlosci,ale cale trzy miesiace super,nie czulam wogole ze w ciazy jestem
justek niestety wiekszosc kobiet w ciazy boi sie o swoje malenstwa i nic nato sie nie poradzi,trzeba myslec pozytywnie,ja pamietam ze nachodzily mnie czesto czarne mysli najrozniejsze,ale zaraz sobie myslalam jak to bedzie jak dzidzia sie urodzi itd i troche pomagalo

i nie rozumiem slow twojej gin,ze jak ciaza nie spadnie do 8 czy 12 tygodnia? coto oznacza bo nie kumam?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja jestem w 8 tygodniu i też się boję, że stracę dzidzię. Nie biorę ani luteiny ani duphastonu, po prostu lekarka nic o tym ie wspomniała. Powiedziała mi tylko, że jeśli do następnej wizyty czyli 8 lipca wszytsko będzie szło jak powinno to już połowa sukcesu, ale ostrzegła mnie, ,że do końca pierwszego trymestru mogę stracić dziecko. Ja teraz nic praktycznie nie robię żeby nie zaszkodzić ciąży. Mam duże wsparcie u mamy i partnera więc jakoś sobie radzę :) pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

do 12 T natura sama reguluje, jeżeli zarodek jest uszkodzony to nasz organizm sam go usunie - tez mi tak powiedział gin, ja od 8T brałam luteinę. Dziewczyny nie lekceważcie żadnych zmian w wydzielinie, mnie barwa zmieniła się bardzo nieznacznie właśnie w 8T,myślałam że to nic, ale poszłam do lekarza i po usg okazało się, że mam rozwarstwione łożysko

powodzenia i nie zamartwiajcie się tak, będzie dobrze :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam :)

Koncze wlasnie 6 tydzien (od 1 dnia ostatniej miesiaczki). Nie mam mdlosci, nic w sumie mi nie dolega.. Tylko czasem czuje bol w podbrzuszu - rozciagajaca sie macica.. Mam dziwne przeczucie, ze bede jedna z ych szczesciar, ktorym nic nie dolega podczas ciazy :)

Jakub Natan 18.09.09, 14:50, 57cm, 3860g :)

Nasz Skarb ['] 2.07.08

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć dziewczyny :D u mnie prawie 8 tydzień... Mdłości tylko wieczorem, ale nawet nie ma źle. Cały dzień bym najlepiej spała:) No i zauważyłam,że całkiem przestałam jeść słodkie.. Teraz smakuje mi rybka w zalewie octowej, ogórki małosolne i kiszone...wszystko co kwaśne i ostre :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

heheh Klopik tez tak myslalam Po tygodniu zaczelam miec mdlosci, a dzis wymioty..:/

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczynki. Staram się odganiać złe myśli. Wczoraj to wcale nie miałam czasu o tym myśleć :) Powiedzcie proszę czy piersi was bolą cały dzień? Ja mam takie momenty, że mnie nie bolą... (wtedy trochę się matwię...) a najbardziej bolą mnie wieczorem i w nocy. auć!
Mam teraz przeprowadzkę i rwę się do roboty. Ale chyba nie powinno się za bardzo szaleć z mopem? To mój 7 tc. Nie lubię być taka bezużyteczna
:( . Ale za to za parę miesięcy będę niezastąpiona dl maluszka!
Buziaki i miłego dnia mamuśki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

u mnie 12 tc, każdy następny dzień mnie cieszy i niecierpliwie czekam na usg, na którym już COŚ będzie widać
jeśli chodzi o samopoczucie to ja wszystkie dolegliwości mam umiarkowane, tzn trochę mnie mdli, trochę mnie bolą piersi, trochę brzuch, ale wszystko do wytrzymania
jejku, wystraszyłyście mnie z tą zmianą wydzieliny, ale ja zaczęłam brać furaginę i inne leki na zapalenie pęcherza, które mi pięknie "zażółcają" okolice :), więc nawet trudno by mi było coś zauważyć
no ale odetchnę po usg, a potem już z górki, grunt to pozytywne nastawienie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

justek mnie tez bolą tylko wieczorem, nioe odczuwam zaqdnych bóli sutków, a Ty?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie . ja licząc od pierwszego dnia @ skończyłam 8 tc....ale jakos dziwnie...18.06. byłam na USG i mój gin powiedział, że widac pęcherzyk na 1 cm.....nie wiem...nie powinno byc juz zarodka ?????????
następna wizyta 2 lipca i niby ma się wszystko wyjaśnić :roll:
- co do obajwów, piersi mam jak arbuzy, tkliwe i bolą , podbrzusze czuje trochę, w środku ciasno jak diabli, wiem, bo luteine codziennie dopochwowo biorę....., pod brzuchem też się rozrasta, widac już
- dzisiaj mija 2 lata od ostatniego poronienia, więc rozumiecie że mam cykora i ogólnie non stop szukam jakiegoś potwierdzenia...........
- narazie zero mdłości, wieczorem ssanie w żołądku baaaaardzo , rano nie dopuszczam do ssania :D
- acha i beta słabo mi przyrasta, 50 % na 48 godzin jak narazie.... :?
- co do zaparć- suszone sliwki, nawet na czczo, super na mnie działają

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jestem w 8 tygodniu i nie mam w sumie zadnych dolegliwosci, przed jakis tydzien mialam straszne wachania nastrojow ale juz ok, troche jestem bardziej leniwa... no i jedyne na co moglam narzekac to brak snu w nocy ale moja gin szybko temu zaradzila i przepisala mi magnez i juz lepiej :roll: :wink: :kitt:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja też niby w 8-mym , magnez biorę 2x 2 również po to żeby zapobiegać skurczom, w poprzedniej cioąży miałam duże skurcze nóg i podobno macica tak samo reaguje i to mogło też być przyczyna poronienia, więc magnez trzeba brać :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Sylwiia30 - jejku... dzielna jesteś. To moja pierwsza ciąża i mam mega cykora. Cały czas się doszukuję, że to tak powinno być a to inaczej. Jak kłuje brzuch - to dlaczego? Ja nie kłuje - dlaczego?
Moim marzenie teraz jest żeby już był 12 tydzień i żeby dzidzia była zdrowa.
Gin mi powiedziała, że do 12 jest największe zagrożenie... więc odliczam.
Bez sensu - wiem. ale nie potrafię nie myśleć.

Dziewczyny... czy jeśli nie ma żadnego krwawienia to znaczy że wszystko jest ok? Bo dla mnie to jest wyznacznik najgorszego. Ale może niekoniecznie tak jest?
Buziaki

Ps. Mam takiego lenia, że nawet mi się nie chce z nikim gadać. Dobrze, że pisać mi się chce :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

justek, będzie dobrze!
ja miałam kompletną paranoję do niedawna
moja gin powiedziała, że jak zbyt wcześnie i nagle znikną objawy, to jest niedobrze i mam się do niej zgłaszać natychmiast, a że moje objawy od początku były nikłe (jak wczesniej pisałam, wszystko mam, ale tylko TROCHĘ) to z tego stresu tak się blokowałam, że tych objawów faktycznie nie czułam i wpadałam w panikę
oczywiście za jakiś czas, kiedy zapominałam na chwilę o całej sprawie, odblokowywałam się i znowu zaczynało mnie mdlić itd
teraz juz się powoli uspokajam, chociaż nadal drżę o bezpieczeństwo maleństwa
no ale powiedzcie same, czy psychika kobiety w ciąży nie jest niepojęta? :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nooo, idzie zwariować, ale wiecie coo? my sie też nakręcamy tymi postami na forum...dawnej kobity nie miały dostępu do takich informacji, z pierwszej ręki, nie wczytywały sie godzinami w problemy, tragiczne sytuacje i traumy innych kobiet i chyba były spokojniejsze, bo nieświadome, a MY ????? nakręcamy się jak ruskie termosy, ale to wciąga i cięzko zrezygnować :) lepiej pogadac tutaj niż z rodziną, bo w końcu tak naprawde to nie ma z kim ..... :? a Wy jesteście niezawodne :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

I tymestr ciazy byl dla mnie masakra.mialam potworne mdlosci i wymioty,wogole to moglam z toalety nie wychodzic.nic nie moglam jesc,bo mi nie podchodzilo a cokolwiek przekasilam odrazu bieglam do kibelka.probowalam juz prawie wszystkiego aby choc troche zlagodzic te objawy, ale nic nie pomagalo.taki stam utrzymywal mi sie do 22 tygodnia ciazy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Sylwia30, masz rację! ja ostatnio pomyślałam, że gdyby mnie zostawić w spokoju, w jakiejś pustelni na łonie natury, bez dostępu do prasy, tv i netu oraz, to przede wszystkim, życzliwych znajomych ;), to bym gładko i bez stresu tą ciążę przeszła... :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Na dzisiaj to juz 7 tydzien i 6 dzien :) wsumie moje objawy to nudnosci :( troche meczace, ale sie ciesze bo przynajmniej wiem ze bejbka tam jest :lol: i nie moge sie doczekac do 12 tygodnia kiedy juz wszystko powinno byc ok. Ponoc pozniej juz nie jest zagrozona tzn. wiadomo, ze trzeba na siebie uwarzac ale najwiecej stresu to chyba na poczatku. Kazdy ma inne objawy, a ja na moje to przed spaniem jem krakersy i rano nie mam takich strasznych problemow. Probuje pic wode lub herbatke oczywiscie powolutku bo jak wypije odrazu to niestety sie cofa :? chyba tyle narazie hmmm.......???? Ok, pozdrawiam wszystkich :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 291 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]