Dzisiaj jest czw paź 23, 2014 3:36 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
czerwona kartka

niewiem niechce cie zle poinformowac ale mi sie podnosi od 20 tygodnia a czy podniesie sie natyle zeby bylo ok to pewnie tez dopiero dowiem sie pod koniec ciazy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to Ty Iwona masz jeszcze szanse że całkowicie Ci się podniesie łożysko, u mnie to już troche za późno i dziecko już za duże, trudno widocznie bedzie cesarka ale najważniejsze żeby dzidziuś był zdrowy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

najwazniejsze ze z dzieckiem wszystko ok.nie przejmuj sie tak tym lozyskiem wszystko sie ulozy jeszcze troche i czy przez cesarke czy naturalnie bedziesz miala malenstwo przy sobie.powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam Was dziewczyny.
Jestem w 22 t, dwa tygodnie temu miałam usg i łożysko zlokalizowano jako brzeżnie przodujące 8 mm od ujścia wewnętrznego. Mój lekarz prowadzący zalecił mi leżenie, odpoczywanie, nie noszenie niczego i nie wychodzenie z domu, tylko na badania. Natomiast w szpitalu konsultowałam się z dwoma lekarzami, którzy mówili że nie wolno dać się zwariować i że liczy się też mój stan psychiczny więc można wyjść z domu.
A ja nie wiem co robić. W szpitalu byłam bo zauważyłam niewielkie plamienia - właściwie dwie maleńkie plamki. Ale chyba napanikowałam, bo wszystko było ok.
Boję się zaszkodzić więc więszkość czasu leżę.
Jaki tryb życia prowadzicie? Co mówili Wasi lekarze?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

ja plamilam w 13 tygodniu od lozyska zachodzacego na ujscie szyjki.tez mi kazali lezec .chocbym chciala niemoglam bo w domu mam jeszcze troje dzieci.chodzilam po zakupy krzatalam sie po domu itd.w 20 tygodniu zrobilam jeszcze jedno usg lozysko nisko schodzace do ujscia szyjki czyli troche sie podnioslo .dalej nie leze normalnie funkcjonuje chodze na plaze wieszam pranie itd oczywiscie wszystko z rozsadkiem.tak dotrwalam jak narazie juz do 24 tygodnia.za tydzien ide znow na usg i wtedy bede wiedziala dalej czy sie podnioslo

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kate29 ja na twoim miejscu bym uważała i to bardzo (czytałam na październikówkach co ci się przytrafiło) i tak na wszelki wypadek bym poleżała w domu, przecież to dla dobra dziecka...

24,02,2005 Aniołek ( 11 tc)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

KATE29 ja tez bron boze nienamawiam cie do nieprzestrzegania ostrzezen lekarzy.ja zaryzykowalam gdyby cos sie stalo mialabym wine tylko do siebie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Uważam, leżę, bardzo się oszczędzam. Rodzina się zorganizowała tak abym nic nie robiła. Tak więc nie gotuje, nie pomywam, nie sprzątam, nie chodzę na zakupy...nic zupełnie.
Ale kwestia w tym, że zastanawiam się skąd takie skrajne opinie lekarzy: jeden każe leżeć , a dwóch nie. Pewnie co lekarz to opinia prawda?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kate mi sie w 16-stym tyg. odkleilo lozysko na nawielkim odcinku (krwawilam bardzo mocno jasna krwia), pojechalam w sobote do szpitala i stwierdzono odklejone lozysko i zalecono lezenie przez kilka dni (wychodzenie tylko za potrzeba) i abstynencja seksualna przez ok 2 tyg. W pn. jechalam juz autem sama 15 km do mojego lekarza na konsultacje. No wiec, on stwierdzil to samo + lozysko brzeznie przodujace. Zalecenia: odpoczynek, nic nie dzwigac. Na moje pytanie czy musze lezec caly czas, powiedzial, ze NIE. Mam po prostu prowadzic spokojny tryb zycia. W 18-stym tygodniu na badaniu USG lozysko sie ladnie zagoilo i bylo wszystko ok. W 20-stym tygodniu podnioslo sie juz super. Nie moglam robic zadnych cwiczen i dopiero teraz od przyszlego tygodnia zaczynam szkole rodzenia i juz tam lekarz pozwolil mi cwiczyc. Aha od 23 tyg moglam juz plywac. Dodam sama od siebie, ze w 20-stym tygodniu wchodzilam na gore przez godzine i czulam sie jak mlody Bog. Moj organizm sam mi mowi kiedy ma dosc i kiedy mam odpoczac. Jak jestem troche zmeczona to po prostu siadam albo sie klade. Wiec wydaje mi sie, ze spokojnie mozesz sie przejsc na spacer, ale jnajwazniejsze zebys robila cos cos co nie jest wbrew Twojemu organizmowi. Zycze powodzenia i powrotu do zdrowia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję Karola za odpowiedź. I właśnie takie zalecenia usłyszałam od dwóch innych lekarzy. Tylko mój gin kazał bezwględnie leżeć.
Dlatego mam trochę mętlik w głowie.
Tym większy, że o łożysku przodującym można mówić dopiero ok 32 tc, bo przecież ono migruje.
Próbowałam jeszcze raz z moim ginem o tym rozmawiac ale on tylko potwierdził swoje słowa i dodał, ze ok.30 tyg zrobimy usg i zdecydujemy co dalej.
Chuchać na zimne wciąż będę bo naczytałam się wiele złych historii ale mam nadzieję, że to łożysko jednak się podniesie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej u mnie lekarz stwierdził w 33 tygodniu ciąży że mam łożysko przodujące, nie kazał mi leżeć ani nic, na dodatek teraz mi się kończy sesja egzaminacyjna na studiach i musze jeszcze pociągiem dojeżdzać, poprostu chodze sobie spacerkiem i sie nie przemęczam, brzuch czasem poboli ale troche poleże odpoczne i przechodzi, czasami nawet z narzeczonym współżyjemy ale tak delikatnie żeby nie bolało bo wiadomo że łożysko może się teraz w każdej chwili odkleić. Najważniejsze jest to żeby nie panikować, a jakby coś sie działo to szybko do szpitala i lekarze już będą wiedzieć co robić, wiec bez paniki i spokojnie. pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć Dziewczyny. U mnie także stwierdzono łożysko przodujące... W moim przypatku lekarz powiedział, żeby się oszczędzać, ale nie muszę non stop lezeć. Jestem w 19tc także mam jeszcze troche czasu, żeby się unormowało. Tak wogole miło jest poczytać wasze komentarze, człowiek nie czuje się sam ze swoimi problemami, no i nie raz dodają otuchy.

Mam pytanko jeszcze, macie moze bole w dole brzucha i po bokach? nie jest to w moim przypadku bol nie do wytrzymania, no ale taki nie przyjemny, jakby rozciągajacy. zastanawiam się czy to wiązadła macicy się naciągaja, czy moze jest to spowodowane ułożeniem łożyska? Dodam jeszczed, że żadnych krwawien nie miałam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

przeważnie łożysko się podnosi samoistnie ale musisz i tak na siebie uważać, przede wszystkim nie dzwigać ciężkich rzeczy i nie wykonywać ciężkich prac fizycznych w domu - rób sobie przerwy, to pomaga. do 30 zazwyczaj łozysko sie jeszcze może podnieść wiec "wszystko się może zdarzyć" powodzenia :-D papa pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ah83 ja bólów w dole brzucha nie mam. Te po bokach to może być macica. Powiedziałabym o tym lekarzowi tak na wszelki wypadek.
Poza tym łożysko nie boli...podobno nawet jak się odklei nie ma bólu tylko krawawienie (ale tego nie sprawdziłam i mam nadzieję, że mnie to ominie).
Życzę Nam wszystkim aby te łożyska znalazły się w odpowiednim miejscu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

hej to znowu ja.bylam dzis na usg lozysko na scianie przedniej bez cech przodowania

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bardzo się cieszę. I dzięki temu co napisałaś mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie. Z tym, że następne usg będę miała koło 30 tygodnia, więc muszę poczekać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to ciesze sie z Waszego powodzenia, bo mnie raczej łożysko już się nie podniesie ... :-/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Karloka ale Ty jesteś już na finiszu. pewnie będziesz miała planowaną cesarkę. Życzę Ci aby wszystko dobrze się potoczyło...napewno tak będzie.
A ja jeszcze mam daleko do końca i jestem cała w stresie czy nie zacznę krwawić lub plamić.
Mam już straszne schizy. Biorę czopki dopochwowe, jedne są żółte...i jak wypływają to często są oględziny nad wkładką czy to nie plamienia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja też miałam czopki dopochwowe Macmiror na upławy, duże były. Ale żadnego krwawienia nie miałam przez całą ciąże. Teraz tylko mnie brzuch już na dole pobolewa. Wszyscy mi mówią że już tuż tuż. Przeważnie łożyska przodujące kończa się krwawieniem w okolicach 38tygodnia. Ale Tobie napewno wszsytko dobrze sie ułoży - jeszcze są duże szanse na podniesienie łożyska :)) wiec głowa do góry
P.S a jesli chodzi o cesarke to nie wiem czy będę miała planowaną, lekarz mi tylko powiedział że jak dostane skurczy to odrazu mam jechać do szpitala i nie czekać...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny Was tez tak dziwnie kłuje brzuch u dołu?? może to od tego łożyska, bo to nie jest taki ból jak przy okresie co ma sie skurcze... boje się

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 185 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]